Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kinematografia dhe Televizioni
Emri
Fjalėkalimi
Kinematografia dhe Televizioni Pėrshtypje mbi filmat e fundit vendor apo tė huaj. Dokumentarėt, komeditė, tragjeditė, festivalet e filmit. VIP-at, artistėt, yjet e filmave.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 28-11-05, 14:25   #1
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Miss Kosova 2005!!!

Me 26 nentor 2005,ne Peje u mbajt gara per titullin e me te bukures se Kosoves per vitin 2005.
Kesaj radhe,kuroren e bukuroshes se Kosoves e fitoi bukuroshja ferizajase Shqiponjė Blakaj,17 vjeqe dhe kurora per 1 vit,do qendroje ne Ferizaj! :)
Ne mungese te fotos,nuk munda te postoj asnje foto te saj,por besoj se do te postoj ndonje ne diteve te ardhme ta shihni kete bukuroshe!
Vlen te theksohet se Shqiponja ka qene edhe konkurruese ne Miss Albania 2005 dhe u rendit ne mesin e 5 bukurosheve te para.Sukses i madh ky per kete bukuroshe!
Vlen te theksohet se nuk ishte e pranishme Agnesa Vuthaj e pranishme per te dorezuar kuroren me pretekstin se kjo gare nuk eshte organizuar nen patronazhin e Ministrise se Kultures!


__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 30-11-05, 10:41   #2
anna
 
Anėtarėsuar: 17-01-04
Vendndodhja: ........
Postime: 2,539
anna e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Organizimi shume i dobet ..vajzat nuk kan qene aq te bukura..edhe jam dakord shume me mospjesmarrjen e Agnesa Vuthaj...
anna Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-11-05, 11:56   #3
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

E vertete se organizimi ka qene tejet i dobet,vajzat jo kushedi sa te bukura perpos Miss fotogjenia nga Peja dhe lirisht mund te them Mbretereshes se Bukurise jo veq per ate nate,Shqiponjė Blakaj.
Por,Agnesa ka qene dirigjuar nga dikush te mos e dorezoje kuroren sikur beri edhe nje ish Miss tjeter nga Peja para ca vitesh!Agnesa ka gabuar!
Ndoshta i ka mbete embel kurora qe dy vite sikur karriga politikaneve tane! :lol:
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-11-05, 19:43   #4
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pajtohem plotesisht me ty Barbarza. Pa marr parasysh a ishte organizimi i dobet apo i nje niveli me te larte Agnesa eshte dashur ta dorezoje kuroren.
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-11-05, 20:00   #5
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga anna
Organizimi shume i dobet ..vajzat nuk kan qene aq te bukura..edhe jam dakord shume me mospjesmarrjen e Agnesa Vuthaj...
Per cfare je dakort, per faktin se kjo eshte treguar femra me injorante e globit?
Rast vertete i rralle qe nje Miss nuk dorezon kuroren.
Kjo eshte shenje se pas bukurise se asaj vashe, qendron e fshehur injoranca me e madhe dhe kjo e dyta e erreson krejtesisht te paren.
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-11-05, 20:33   #6
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pasi rastesisht me ra ne duar nje numer i "Kosovares," mu kujtua edhe kjo tema e hapur rreth kesaj ceshtje, ku thuhet se kjo zonjusha Vuthaj eshte arsyetuar per mos-dhenjen e Kurores, per faktin se ky eveniment i bukurise Shqiptare (sic e quajne ata) nuk do te mbahet nga Ministria e Kultures por nga "Kompania MediaProjekt."

Ajo eshte shprehur se, "Une nuk kam te drejte t'ua jap kuroren edhe nese ata e kerkojne, sepse ne fakt, edhe zyrtarisht enda jam 'Miss Kosova,' e zgjedhur nga Ministria e Kultures. dhe deri sa Ministria te organizoj nje manifestim te ketille, une do te mbaj kuroren."
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-11-05, 22:32   #7
anna
 
Anėtarėsuar: 17-01-04
Vendndodhja: ........
Postime: 2,539
anna e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga anna
Organizimi shume i dobet ..vajzat nuk kan qene aq te bukura..edhe jam dakord shume me mospjesmarrjen e Agnesa Vuthaj...
Per cfare je dakort, per faktin se kjo eshte treguar femra me injorante e globit?
Rast vertete i rralle qe nje Miss nuk dorezon kuroren.
Kjo eshte shenje se pas bukurise se asaj vashe, qendron e fshehur injoranca me e madhe dhe kjo e dyta e erreson krejtesisht te paren.
hehehe mos me thuaj qe nqs ti kishe qene ne vend te saj do ta kishe dorezu kuroren ...une personalisht jo!! Spektakli i sivjetem nuk eshte organizu nga Ministria e Kultures atehere ajo ska te drejt ta derzoj kuroren!Qika boll e zgjuar eshte ... :)
anna Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-05, 10:29   #8
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Por pse Ministria e Kultures nuk e ka organizuar spektaklin??
Natyrisht se te gjithe duan te perfitojne nga shume e mjeteve te derdhura neper organizime te tilla se jo per tjeter!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-05, 16:17   #9
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga anna
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga anna
Organizimi shume i dobet ..vajzat nuk kan qene aq te bukura..edhe jam dakord shume me mospjesmarrjen e Agnesa Vuthaj...
Per cfare je dakort, per faktin se kjo eshte treguar femra me injorante e globit?
Rast vertete i rralle qe nje Miss nuk dorezon kuroren.
Kjo eshte shenje se pas bukurise se asaj vashe, qendron e fshehur injoranca me e madhe dhe kjo e dyta e erreson krejtesisht te paren.
hehehe mos me thuaj qe nqs ti kishe qene ne vend te saj do ta kishe dorezu kuroren ...une personalisht jo!! Spektakli i sivjetem nuk eshte organizu nga Ministria e Kultures atehere ajo ska te drejt ta derzoj kuroren!Qika boll "e zgjuar "eshte ... :)
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-12-05, 18:20   #10
andromeda_rock
 
Anėtarėsuar: 29-11-05
Postime: 36
andromeda_rock e ka pezulluar reputacionin
Gabim

ma te dobtat kan marr pjes bilem naj 3 vajza i njoh personalisht
__________________
welcome in the rock zone
andromeda_rock Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-05, 13:07   #11
Clintoni
 
Anėtarėsuar: 26-11-05
Vendndodhja: All over the World - Washington Prishtina Tirana
Postime: 194
Clintoni e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Clintoni
Gabim

Ani de i mbajme dy miset! Cka ka te keqe ketu? :lol: :lol:
__________________
[b]Islam is uncompatible with democracy[/b]
Clintoni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-12-05, 11:27   #12
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Clintoni
Ani de i mbajme dy miset! Cka ka te keqe ketu? :lol: :lol:
po de se na shqiptart jemi msu me qen te dallum prej krejt botes :lol: ne qdo shtet zgjedhet nje miss per nje vit e vetem te shqiptart duhet me qen ma shum sepse jemi te pangopshem :?


__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:50.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.