Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-12-05, 17:47   #1
napoleoni
 
Anėtarėsuar: 01-05-04
Vendndodhja: ch
Postime: 192
napoleoni i vlerėsuar jo keq
Gabim Disa poezi nga Napoleoni

dashuri e lashtė


ah Afroditė ! Ndėr shekuj lakmove nė emra
prishje gjum`e ėndrra. Shpirtėrat u tmerruan
kur kėrkoje butė butė prehjestrehim nė zemra
qė luteshin helenisht e faleshin. Mėkatnueshėm mėkatuan
ah Afroditė ! Mos mė rrėfe pėr dashuri
se ne palcė e ndjeva para se tė ishe ti
kur gjuhėt akoma nuk qenė ngatėrruar, pėr perėndi
as…as dashuritė nė shikim tė pare, mos ma ki mėri
ah Afroditė! Mėngjeseve nga pellgu sodisja
zemrat qė vritnin dashuri e dashuritė zemra
kur n`Dodonė vritej vdekja e unė lumnueshėm prisja
tė vritnin dhe tradhėtinė si Akilin thembrra
ah Afėrditė!


__________________
Tė jetosh pas vdekjes, nganjėherė duhet flijuar tėrė jetėn.
napoleoni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-12-05, 17:55   #2
napoleoni
 
Anėtarėsuar: 01-05-04
Vendndodhja: ch
Postime: 192
napoleoni i vlerėsuar jo keq
Gabim

Ika-erdha qava-qesha s`ka rėndėsi
Pėr tė pestėn stinė mbeta shkularak
Qė takon buzė(kuqe)qeshje nė rastėsi
Nė kanė mall a dashuri a ēdreq kanė
S`ka rėndėsi
Shkulmet e ujit i ē`kompozojnė hijen
Tė pėrdalurit nė qytetin e ri
Qė tkurret me gjamė pėrvėluese
Ndėr thjerrėza qė pėrgjojnė dhe zemra e
Femra poli(mi)tike globalizuese
Hmm..unė qė ēajė kokė pėr atdhe !
I rashė nė gjurmė dhe mbeta shkularak
Sepse bartja njė mijė (e njė) amanete
Tani marshoj nė korteun e pabajrak
Mė fal atdhe, mė fal…


__________________
Tė jetosh pas vdekjes, nganjėherė duhet flijuar tėrė jetėn.
napoleoni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:28.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.