Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Pėrshėndetje dhe Urime
Emri
Fjalėkalimi
Pėrshėndetje dhe Urime Uroni ditėlindjet, festat, fejesat(?)...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 07-12-05, 16:41   #1
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Fshatari

- E di qė akoma ėshtė heret por nuk kam shumė durim tė pres ditėn e fundit pėr t'iu uruar festat e Krsishtlindjeve tė gjithė tė krishterve ( e veēanėrisht atyre tė kėtij forumi tė cilve do u bashkangjitem nė 24 e 25 dhjetor)!
- Pėrshendes tė gjithė forumistėt -tė politizuar e tė pa polituzizuar si unė -, dhe uroj qė ky vit do tė jetė viti i realizimeve tė aspiratave tona tė pėrbashkėta : Kosova e pavarur dhe sovrane. Besoj se ēdonjėri prej nesh i ka kontribuar realizimit tė kėsaj dėshire tė kahmotshme, nė mos qoftė ndryshe sėpakut me postimet tona tė hartuara nė gjuhėn tonė tė dashur ! Kjo ėshtė dhurata mė e mirė qė dikush mund tė mė ofrojė, tė ju ofrojė, tė na ofrojė !
"Gjuhė e perėndisė", pandehte kolosi i pozisė romantike shqiptare, Naimi!
E kishte fjalėn pėr shqipen!

I Juaji, fshatari


Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 07-12-05, 16:50   #2
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Fshatari,prano edhe ti pershendetjen time me deshirat me te mira per juve!
Te shpresojme dhe besojme qe viti qe na vjen, te jete perfundimisht vit i realizimit te asaj te qemi enderruar qe sa kohe..!


Me rrespekt
Barbaroza
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-12-05, 22:56   #3
laliloli
 
Avatari i laliloli
 
Anėtarėsuar: 18-03-05
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 9,134
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek laliloli Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek laliloli
Gabim

Fsatari prano nje pershendetje kudo qe je ,gjithe te mirat ne jete per juve dhe familjen

Me rrespekt Lali
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-06, 20:52   #4
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Pershendetje per "fshatarin",

edhe pse kete teme e paska hapur ne lidhje me krishtlindjet, une po shfrtytezoj rastin ta pershendes per punen e palodhshme ne sjelljen e shkrimeve interesante, nganjehere jo-konvencionale , prejte cilave ne pergjithesi e kuptojme se
Chirac-un "mozomakeq" nuk e don hiq, dhe per shume afera tjera kontraverze te politikes se jashtme te Republikes se 5-te (???) Franceze ..

Qe edhe me tutje te na sjell tema/shkrime te ketilla, ku do te mundemi ti perplasim pikepamjet mos-pajtuese (cfare fjalie, haj medet ), i deshiroj kurajo dhe vullnet per shkrime te metutjeshme....


Reana
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-06, 02:41   #5
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim

Fshatar i nderuar pranoni pershendetjet ma te perzemerta nga Guri i madh
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-06, 17:41   #6
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim

"Bujk-rob!"

me vonesė e vėrejta temėn nė pashallakun tėnd, sepse rrallė mė sjell "historia" kėtej, megjithėate pėrfitoj nga rasti tė ju pėrshėndes dhe duke ju dėshiruat gjitha tė mirat, e deri nė vitin tjetėr tė ndryshoni edhe sistemin shoqėrorė
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-11-06, 17:58   #7
Drinni
Anėtar nderi/ Nėndor 2006
 
Avatari i Drinni
 
Anėtarėsuar: 04-03-06
Postime: 1,616
Drinni e ka pezulluar reputacionin
Gabim

I nderuar mu desh patjetėr tė kėrkoi ku e ke dhomen pėr pėrshėndetje, nga shkrimet e shumta tė mira dhe sidomos kėto pozicionimet e fundit me anen e kėngėve, linqet qė na solle,, Njė fotografi flet mė shumė se njėmijė fjal!


Bėhuni shqiptar me muzikė

--------------------------------------------------------------------------------

Mėnyra ma efikase me u ba shqiptar asht arti, nė kėtė rast muzika.
Siē e dim, muzika nuk ka lidhje me politikėn dhe i zbut dukshėm ndjenjat ekstreme dmth qetėson nervat.
Pėr veti kam vendos me u "bo shqiptar" me muzikė. Jam bukur meloman i madh e atje n'katun ku po rrnoj po i ngoj disa herė nė ditė disa kangė qė mė pėlqejnė shumė:
- ja, sa pėr fillim dėgjo e kėnaqu me kźto 3 kangė kėtu ma posht.

http://vids.myspace.com/index.cfm?fu...&videoID=11372 83577
http://vids.myspace.com/index.cfm?fu...&videoID=11353 45240
http://muzika.albasoul.com/artist.php?id=350
(S'jam fajtore pse jam shqiptare)

Unė i pėrkas fesė tė kėtyne kangėve qė i ndėgjuet!
__________________
Atdhedashuria nuk ėshtė qėshtje Sezonale!
Drinni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-06, 09:34   #8
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Jo qė nuk kam denjue po kam harrue...!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Drinni
I nderuar mu desh patjetėr tė kėrkoi ku e ke dhomen pėr pėrshėndetje, nga shkrimet e shumta tė mira dhe sidomos kėto pozicionimet e fundit me anen e kėngėve, linqet qė na solle,, Njė fotografi flet mė shumė se njėmijė fjal!


Bėhuni shqiptar me muzikė
... me ju pėrgjegj se edhe mue "historia nuk mė ka sjell"kėtu pari!
Po fal Drinit po pėrfitoj t'i pėrshendes tė gjithė ata qė nuk m'kanė harrue!
Me than tė drejtėn kam pas edhe nevojė (psikologjike) pėr komplimentet e Drinit sepse vrejta, para nja 2-3 ditėsh, se e kisha hup "reputacionin"! Kush mund ta fshijė reputacionin pėrveē ndonji moderatori shumė tė moderuar...! Nuk due me ia thanė emnin se ai qė "ka mizėn mas veshi e kruen kryet" vetė!
Mė bohet ēejfi kur shoh qė edhe Drini, po ky nuk asht i vetmi, qenka impresionue, sikur edhe unė vetė, nga kangėt e "rap'save" shqiptar qė na ofrojnė nji tabelė realiste, nė nji ritėm tė thukėt e tė shpejtuem, duke citue personazhet, trojet, doket e zakonet, fenė, besėn e besimet e shqiptarve, e gjithė kjo nė kuadrin e nji "fotografie"!
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-06, 18:52   #9
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Etnomuzikologjia ushqim i shpirtit,apo infusion i damarėve siq thoshte e nderuara halla e madhe ,ndėr shekujė ėshtė kultivuarė dhe ruajtur,

I nderuari Fshatari,edhe pse me vonesė po ju trokasė nė oden tuajė,mė lejoni qė sė bashku tė jemė nė valėt e njejta tė kėngėve arshikije.

Ku do ēė tė jeni ju pėrshėndes miqėsishtė!


Naki
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-06, 19:21   #10
prishtinasi
 
Avatari i prishtinasi
 
Anėtarėsuar: 09-03-06
Vendndodhja: Tokyo
Postime: 3,096
prishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pershendetje te sinqerta per Fshatarin!
Shendet!
prishtinasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-06, 21:57   #11
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim FLM, Naki, Prishtinasi

Faleminderit e mirė se paskeni ardh nė odėn time fshatareske. Tash edhe pak po na vjen dimni : kam grumbullue dru; sanė pėr kafshėt (nuk po i ushqej ma me hormone si pėrpara se po m'bahen loptė budalla...!). Djathi, tlyni, turshitė, mielli, krejt nė ēilar janė.
Sapo tė zbardh natyrėn bora e parė, e marr pushkėn e shkoj pak nė gjueti.
N'shpi, me musafir luej letra e shah : nė ēdo pauzė njė kajkė si ato qė i postova kėtu diku : "albanian"; "dridhet shqiptaria", e shumė tjera tė ngjashme me kėto.
Nė katun jeta asht e thjesht. Nuk ia komplikojmė vetėvetit punėn. E praktikojmė fenė qė diktojnė kėta "rapuesit" e mėdhej shqiptar qė kanė pėr fe shqiptarinė. Nuk ka me kėtė fe, besomėni!
Shkova po dėgjoj pak Muzikė, e dėgjohemi i ēik ma vonė!
Fshatari !
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-06, 22:03   #12
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pėrshėndetje pėr ty Fshatari.

Me rrespekt Murgesha!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-06, 22:10   #13
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Fshatari te pershendes dhe te deshiroj 10 thase grure per AriRespekt


Artisti
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-11-06, 10:05   #14
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Mirėse keni ardh e tungjatjeta !

Zoti ju bekoftė Artist e ty Murgeshė
Mirė se keni ardh n'odėn time n'fshat
Qė nuk po mė zbrazet kurrė as ditė as natė
Eja kuvendojmė e heqim pak merzi
Ham e pim e ngehim dhe dolli
S'ka gja ma t'mirė se kjo pavarėsi!
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-11-06, 22:48   #15
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari
Faleminderit e mirė se paskeni ardh nė odėn time fshatareske. Tash edhe pak po na vjen dimni : kam grumbullue dru; sanė pėr kafshėt (nuk po i ushqej ma me hormone si pėrpara se po m'bahen loptė budalla...!). Djathi, tlyni, turshitė, mielli, krejt nė ēilar janė.
Sapo tė zbardh natyrėn bora e parė, e marr pushkėn e shkoj pak nė gjueti.
N'shpi, me musafir luej letra e shah : nė ēdo pauzė njė kajkė si ato qė i postova kėtu diku : "albanian"; "dridhet shqiptaria", e shumė tjera tė ngjashme me kėto.
Nė katun jeta asht e thjesht. Nuk ia komplikojmė vetėvetit punėn. E praktikojmė fenė qė diktojnė kėta "rapuesit" e mėdhej shqiptar qė kanė pėr fe shqiptarinė. Nuk ka me kėtė fe, besomėni!
Shkova po dėgjoj pak Muzikė, e dėgjohemi i ēik ma vonė!
Fshatari !Fshatar te lutna siguroe edhe rasojn se rasojn e dalim ne gjuti ter diten une veq i mbushi gjepat gur dikun skaj naj prrocka ku esht shkrie bora tung tung


__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:27.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.