Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Gjuha Shqipe
Emri
Fjalėkalimi
Gjuha Shqipe Drejtėshkrimi i gjuhės, barbarizmat, morfologjia, gramatika, sintaksa, dialektet, historia, dhe studimet mė tė fundit nė lidhje me gjuhėsinė.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-12-05, 16:52   #1
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim E folura shqipe ne Kosovė..!

Te gjithe e dijme se gjuha shqipe nuk flitet pothuaj askund pastert ne Kosove.Secili rajon e ka dialektin e tij qe ndryshon mjaft nga tjetri,por perseri,askund paster!
Por,ajo cka me iriton kohe te gjate,jane ca shprehje qe totalisht dikush ua nderron kuptimin!
Edhe ne forum kam hasur te shkruhen keto shprehje,e kur shkruhen,edhe fliten...!Por,dua te cek vetem dy qe po me iritojne jashte mase,e nese dikush heton edhe tjera qe nuk besoj se jane te pakta,eshte mire t'i veme ketu ne diskutim!

P.sh.

Kishmi dale,ne vend te kishim dalur!
Kishmi shkuar...
A po dalmi.........

:roll:

Ju ftoj te debatojme bashke!


__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-12-05, 17:03   #2
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Boll e patem lomsh, kullerat na e bone edhe ma lomsh...

Vec kadale kthehemi ka "Keshtjella e Krujes," boll jemi kthy ka "Kibla."
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-05, 02:36   #3
Eagle
 
Anėtarėsuar: 10-12-05
Postime: 30
Eagle e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Permiresojeni titullin e temes se pari!!

E mandej trego se cilat shprehje po te iritojne jashte mase!

Te folurit shqip ne Kosove e jo e falura.
Eagle Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-05, 18:42   #4
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eagle
Permiresojeni titullin e temes se pari!!

E mandej trego se cilat shprehje po te iritojne jashte mase!

Te folurit shqip ne Kosove e jo e falura.
:roll: :roll: :roll:
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-05, 18:45   #5
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eagle
Permiresojeni titullin e temes se pari!!

E mandej trego se cilat shprehje po te iritojne jashte mase!

Te folurit shqip ne Kosove e jo e falura.
Eagle ku e gjete ate fjalen e falura se nuk po e shoh? :roll:
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-05, 18:50   #6
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eagle
Permiresojeni titullin e temes se pari!!

E mandej trego se cilat shprehje po te iritojne jashte mase!

Te folurit shqip ne Kosove e jo e falura.
Eagle ku e gjete ate fjalen e falura se nuk po e shoh? :roll:
Kalt,tani u informova se vertete titullin e paskam shkruar gabim per cka kerkoj falje nga diskutuesit,por kjo nuk eshte arsyeja qe Eagle te mos i pergjigjet temes pasi qarte e ka verejte ne shkrimin tim se per cfare behet fjale!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-05, 18:55   #7
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim

E folura dialektore nuk ka problem ne mjedise familjare, por e folura skandaloze ne media, ne shkolla, ne vende pune, eshte e pafalshme.

Po te vezhgosh me vemendje dhe ketu ne forum, do te shohesh se cfare niveli i ulet gjuhesor mbizoteron, pa permendur ketu shenjat e pikesimit.

Vetem po te shohesh strukturen e fjalise dhe perdorimin e fjales, kupton menjehere se cfare niveli ka ai qe shkruan.
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-12-05, 19:16   #8
Eagle
 
Anėtarėsuar: 10-12-05
Postime: 30
Eagle e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eagle
Permiresojeni titullin e temes se pari!!

E mandej trego se cilat shprehje po te iritojne jashte mase!

Te folurit shqip ne Kosove e jo e falura.
Eagle ku e gjete ate fjalen e falura se nuk po e shoh? :roll:
E folura kam dasht te shkruaj Kalt gabim shtypi!!!
Eagle Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-05, 17:10   #9
Ditirambe
 
Anėtarėsuar: 06-12-05
Postime: 11
Ditirambe e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Hajde filozofi e gjuhės hajde.

- Tė folurit (si mekanizėm) dhe e folura (e njė gjuhe) nuk janė njėsoj.

Barbaroza ia ka vėnė titullin mirė temės.

Mė habit pse bjen nėn ndikimin e Eagle dhe pranon njė gabim tė pa qenė!?

Tė folurit (Eagle) nėnkupton mekanizmin e tė folurit. Pra, tė folurit nuk i takon vetėm gjuhės shqipe.

Ndėrsa E FOLURA e apo E FOLMJA e njė gjuhe (apo dialekti) kėsaj radhe e E FOLURA (E FOLMJA) E GJUHĖS SHQIPE NĖ KOSOVĖ, nėnkupton mėnyrėn se si flitet gjuha nė Kosovė.

Citim:
E folura kam dasht te shkruaj Kalt gabim shtypi!!!
(Eagle)

I fortė qenke Eagle!!! Lexo mė pshtė....

E folura kam dashtė ta shkruaj....

hahaha ...
Ditirambe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-05, 21:52   #10
Eagle
 
Anėtarėsuar: 10-12-05
Postime: 30
Eagle e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Lexo edhe ti gabimet e tua me poshte hahahahah

I fortė qenke Eagle!!! Lexo mė poshtė.... hahahha


Lexo pak me mire shkrimet se nuk paranova asnje gabim per kritiken
qe dhash.

Mos eja me porosi te tjeter kujt, shpreh mendimin tend.

Mire mbetsh.
Eagle Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-05, 21:56   #11
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eagle
Lexo edhe ti gabimet e tua me poshte hahahahah

I fortė qenke Eagle!!! Lexo mė poshtė.... hahahha


Lexo pak me mire shkrimet se nuk paranova asnje gabim per kritiken
qe dhash.

Mos eja me porosi te tjeter kujt, shpreh mendimin tend.

Mire mbetsh.

Hahahhahaahhaahhahah po kritikoheni mes vete me gabime.

Eagle pranova e jo paranova.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-05, 21:59   #12
Eagle
 
Anėtarėsuar: 10-12-05
Postime: 30
Eagle e ka pezulluar reputacionin
Gabim

hahahahhahah po ani de Murgesha se per ngut isha.

Po ani, keshtu mesohemi te shkruajme /flasim me mire gjuhen :lol:
Eagle Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-05, 22:02   #13
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eagle
hahahahhahah po ani de Murgesha se per ngut isha.

Po ani, keshtu mesohemi te shkruajme /flasim me mire gjuhen :lol:
Vetėm vazhdoni Eagle, nė mė ndėgjofsh mua, shkruani mė shpesh me gabime nė kėtė temė dhe pastaj mėsojmė nga gabimet.

8) I vura syzet tė shikoj mos kam bėrė edhe vet ndonjė gabim. :lol:
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-05, 22:09   #14
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Sa mirė po ta shėndėrronim kėtė temė si temė ku do tė shkruajmė vetėm fjalė dhe shprehje tė bukura shqipe,pa gabime gjuhėsore! :P
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-12-05, 21:33   #15
Ditirambe
 
Anėtarėsuar: 06-12-05
Postime: 11
Ditirambe e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eagle
Lexo edhe ti gabimet e tua me poshte hahahahahMos eja me porosi te tjeter kujt, shpreh mendimin tend.
Paskam ardhur me porosi !? Oho sa i menēur qė na dole ! Vallė me porosinė e kujt? Sa tė vegjėl dalin « tė mėdhenjtė » !?
Jo mor ēun pėr tė shkruar nė forum s’i bindem askujt. Mė mirė ėshtė tė pranosh kur gabon sesa tė akuzosh.
Unė e pranoj qė fjalėn poshtė e kisha shkruar gabim. Gabimet janė njerėzore, por, para se tė kritikosh dikė duhet tė jesh i sigurtė nė vetvete. Kaq !!!

Vazhdo Barbaroza me frazeologji. Kėrkoj falje qė ta prishėm temėn.

Shumė, shumė shėndet!...


Ditirambe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 16:10.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.