Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Mėsime nga Kurani
Emri
Fjalėkalimi
Mėsime nga Kurani Besimtarėt myslimanė mblidhen nė kėtė forum pėr tė diskutuar dhe ndarė me njėri-tjetrin mėsimet fetare dhe experiencat e tyre tė jetės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 14-12-05, 19:33   #1
Etrit_Titi
 
Anėtarėsuar: 14-12-05
Postime: 35
Etrit_Titi e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Etrit_Titi
Gabim Kuiz - perethh fese Islmae

Shkojme me radhe

Te Kuptojme Islamin

1. Ēfare do te thote fjala 'ISLAM'?
2. Kush eshte Allahu?
3. Kush eshte Musliman?
4. Kush eshte Muhamedi?
5. A e adhurojne Muslimanet profetin Muhamed?

Ēfare do te thote fjala 'Iman' ne gjuhen Arabe?

A)Bindje
B) Besim
C) Njesia (apo te qėnurit NJE) e Allahut
D) Veshje Islame per ne koke.

Cila eshte fjala e pare me te cilen filloi shpallja e Kur'anit?

A) Eudhubilah (Shqip - Kerkoj mbrojtjen e Allahut)
B) El'hamdulilah (Shqip - Falenderimi i takon Allahut)
C) Bismilah (Shqip - Ne emer te Allahut)
D) Ikra (Shqip - Lexo!)


Etrit_Titi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:26.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.