Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 02-01-06, 23:08   #1
FrEsKiA
 
Anėtarėsuar: 16-12-05
Vendndodhja: ne erozionin e dashurise!
Postime: 1,699
FrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIP
Gabim Poezi nga FrEsKiA

[b]Djeg... [/b

Shpirti im digjet, ndihem e vetmuar...
Dua te shkoj large, shume large...
Large nga Jeta ime, nga te gjitha Dhimbjet,
qe me trishtojne...
Vajtoj, asgje me teper nuk di...
Pse?
Pse gjithe kjo dhimbje?
Pse une?
Pse jeta?


S`kam asnje fuqi te luftoj,
dorezohem, do te dehem.
E dehur ne nje bote perplot njerez
te cilet te lumtur, te gezuar jane.
Por e zgjedh luften do te jetoj
Nje Jete sikur nuk kam deshiruar kurr,
Nje Jete perplot Vuajtje dhe Urrejtje!
Nuk shoh asnje arsye per ndodhjen time ketu,
por arsyeja ime e vetme ishe Ti!
Pra nuk te pyes asgje me teper
se Ti s`me Dashuron!!!


FrEsKiA


__________________
O diell, po tė mos ishin njerėzit qė i ngroh e u jep jetė, c`kuptim do tė kishte lindja jote?
FrEsKiA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 02-01-06, 23:09   #2
FrEsKiA
 
Anėtarėsuar: 16-12-05
Vendndodhja: ne erozionin e dashurise!
Postime: 1,699
FrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIP
Gabim

E Urrej..


E urrej, biseden kur ti fol me mua dhe Frizuren tende komike
E urrej, kur ti veturen udheheq dhe gjithe dukja e nje Macho...
E urrej, Artin tend kur me shikon,
E urrej, kur ti me ben te qeshem , me shume se c`duhet
E urrej, kur ti nuk je ne pranin time dhe nuk me lajmerohesh
Por me se shumti urrej, ate se une Ty nuk mund te te urrej
Aspak!
Hiq!
Asnjehere!


FrEsKiA
__________________
O diell, po tė mos ishin njerėzit qė i ngroh e u jep jetė, c`kuptim do tė kishte lindja jote?
FrEsKiA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-01-06, 23:11   #3
FrEsKiA
 
Anėtarėsuar: 16-12-05
Vendndodhja: ne erozionin e dashurise!
Postime: 1,699
FrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIP
Gabim

Muri Yt


qendroj prane murit tend
ndihem e vetmuar
prane murit ne nje dimer te acaruar
brenda murit nje parajse
shoh se muri rritet
gure mbi gure
nuk mund t`a klimatizoj ate
se ateher ne heshtje prishet
rampoj me gjithe fuqine kunder tij
dhimbja kaplon trupin
krijon nje katapult te dyshimte
por ai vetem rritet, rritet
nuk mund t`ia arrij qellimit
cdo gure shpon sikur nje shigjete
e cila me rampon
dhe ngadale ngulitet ne mishin tim
dashuria ime nuk vjen tek ty
ajo i bien murit tend ...
jo nuk mund t`a klimatizoj me kurre ate...
cdo gje mbaron, sa ftohte ben ketu...
por nuk mund te dorezohem?!
mundohem te hyj ne brendesi
por nuk ekziston asnje dere, asnje dritare
vetem nje mur i rrezikshem
dhemb
edhe mbas gjithe perpjekjeve
nuk funksionon
lerme te lutem, lejom te pasoj...
humbjen tende nuk do t`a lejoj...
nuk kam me fuqi
po vdes para syve tua
ndersa ti vazhdon ndertimin e ketij muri
dhemb shume
e ndiej veten ngrohte ne brendesi te murit
me trup te leshuar qendroj ne gjunje e pafuqishme
qajne syt e mi, ndersa lotet rrjedhin duke u ngrire nga te ftohtit
une po vdes prane murit tend
...me braktise vetem pershkak te mureve?
apo ashtu me duket mua
me duket ashtu
a jam fajtore?
ose vetem ke ndryshuar per te me dhene fuqi?
mendoj se pa ty nuk mund te ekzistoj
shoh vetem parajsen tende
por duket gjithecka ka ndryshuar
edhe pse asnje mur nuk eshte ne pah,
nuk mund te afrohem
a qendroj une ne qaforen tende?
perfundimisht me duhej kufijte t`i mbikaloja
ben acar ne vendin tim
pres?
dikush te me perkrahe
ndoshta deshiron ti?
a deshiron ti pra?
shpesh dyshoj per kete
them me vete, atehere do te vjen dikush
te behem e tij?
apo qendron vdekja para meje?
ndoshta vjen ti te me marresh
po qendroj prane parajses tende
me rrethon nje ftohtesi
por nese hyj brenda
i humbas urdherat e mia?
a ishte keshtu edhe meraku yt?
sillen rrethe meje mendime te ndryshme?!
parajsa jote pa mua eshte e pavlevshme
papritmas dikush me prek shpinen
tash u befasova...
ishte muri qe me shqetesoi
nje brenge, nje dhimbje shpirtin kaploi
nuk guxoj te hyj ne parajsen tende
se ndoshta prishet ajo
po qendroj ketu duke e shikuar
parajsen tende...
ndihem e shqetesuar,
sa deshire do te kisha te jem prane teje
ashtu e pafuqishme rash mbi bodin e ftohte duke vajtuar deri sa nagdale te me merr gjumi

FrEsKiA
__________________
O diell, po tė mos ishin njerėzit qė i ngroh e u jep jetė, c`kuptim do tė kishte lindja jote?
FrEsKiA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-01-06, 23:12   #4
FrEsKiA
 
Anėtarėsuar: 16-12-05
Vendndodhja: ne erozionin e dashurise!
Postime: 1,699
FrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIP
Gabim

Ne prage te vdekjes!!! !


Te flas mbi kete qeshtje me mungon shume,
se te doja shume.
Por tash ti ke shkuar
ndihem nen kerkimin tend.
Nuk po di cfare te bej
me rrethon dukuri e rralle
vetem se ndihem totalisht e vrare,
gjate gjithe jetes sime do ta ndiej mungesen tende.
Pse Zoti m`a vodhi engjullin tim?
Sikur t`a kisha do ta kisha besuar.
Ti ishe gjithcka per mua.
Nuk di cfare te them
nuk mund te mendoj me qarte, ne koken time je vetem Ti.
S`kam asnje shok te flas,
ndihma ime eshte pikellimi!
I vjell gjithe te keqijat jashte nga une,
jeta ime eshte nje Graus e vetme.
Nuk kam askend ketu,
tentoj te bej nje grope.
Pastaj do te shtrihem aty brenda,
larte ne qiell, sigurisht do te hesht perseri ne ty.
Vdekja eshte zgjidhja e vetme,
dje e thyva edhe kemben.
Tash po luaj me nje pike helmi t`a provoj apo jo
ndihem si nje e cmendur, e lajthitur.
Por do te jete teper vone
une jam large nese dikush me kerkon.
Do te afrohet koha
edhe ate nese dielli edhe nje here ndricon,
kjo nuk do te shkoj shume gjate besoni
ateher ju si nje Yll
ne Qiell do t`me shikoni.


FrEsKiA
__________________
O diell, po tė mos ishin njerėzit qė i ngroh e u jep jetė, c`kuptim do tė kishte lindja jote?
FrEsKiA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-01-06, 23:14   #5
FrEsKiA
 
Anėtarėsuar: 16-12-05
Vendndodhja: ne erozionin e dashurise!
Postime: 1,699
FrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIP
Gabim

Te Dua

Nje Vajze e pyeste Djalin
"Me Adhuron?"
Ai pergjigjej Jo.
Ajo e pyeste
"A Jam e Bukur"?
Ai pergjigjej Jo.
Ajo pyeste
"Jam ne zemren tende"?
Ai pergjigjej Jo.
Me ne fund pyeti Ajo
"Nese une largohem qan Ti per Mua"?
Ai perseri pergjigjej Jo.
Ajo u pikellua per se tepermi.
Ai i hapi Krahet e shtrengoi ne Kraheror duke i thene
"Une nuk Te Adhuroj, por Te Dua.
Ti nuk Je e Bukur, por Je e Mrekullueshme.
Ti nuk Je ne Zemren Time, por Ti Je Jeta Ime.
Une nuk do te Qaj per Ty, por do te Vdes per Ty!"


FrEsKiA
__________________
O diell, po tė mos ishin njerėzit qė i ngroh e u jep jetė, c`kuptim do tė kishte lindja jote?
FrEsKiA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-01-06, 23:15   #6
FrEsKiA
 
Anėtarėsuar: 16-12-05
Vendndodhja: ne erozionin e dashurise!
Postime: 1,699
FrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIP
Gabim

Loti

Qielli ishte i hapur dhe i qarte,
Yjet ndriconin mrekullueshem.
Nen driten e Henes shihej gjithecka.
Shikon edhe Lotin tim.
Loti, i cili zhduki gjithecka.
Loti, i cili ndryshoi gjithecka.
Loti qe krijove Ti.
Por Ti nuk e kuptove Ate.
Ai donte te thote,
se Ti je Ai.
Vetem fuqia jote mundi t`a ndaloje.
Fuqia qe mund ta thante ate.
Por Ti nuk doje.
Keshtu u largove large.
Large nga Jeta ime.
Por Loti nuk u largua.
Ai do te qendroje pergjithmon.
Dhe une nuk do ta harroj kurre,
se ai ishe Ti,
qe me le ne vetmi.
Vetem me Lotet e mi.

FrEsKiA
__________________
O diell, po tė mos ishin njerėzit qė i ngroh e u jep jetė, c`kuptim do tė kishte lindja jote?
FrEsKiA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-01-06, 23:16   #7
FrEsKiA
 
Anėtarėsuar: 16-12-05
Vendndodhja: ne erozionin e dashurise!
Postime: 1,699
FrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIP
Gabim

Sonte ne mesnate

Sonte ne mesnate
kur hena n`pullaz te rrije
si rreze e zjarrte
ne enderr do te vije

Si zocke ne dritare
do te ec ngadale
e pa me ndier fare
zemren do ta marr

Me dashuri ne gjume
une do te mbuloj
do te vershoj si lum
puthjet s`i numeroj

Ne agimin e qete
si zane ne perralle
do te le duke fjete
do te ik pa fjale


FrEsKiA
__________________
O diell, po tė mos ishin njerėzit qė i ngroh e u jep jetė, c`kuptim do tė kishte lindja jote?
FrEsKiA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-01-06, 23:17   #8
FrEsKiA
 
Anėtarėsuar: 16-12-05
Vendndodhja: ne erozionin e dashurise!
Postime: 1,699
FrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIP
Gabim

S`jam fjolle genjeshtare

Porsi bora qe zbret nga rete
do te lodroj te behem flutur
shpirti im si zog me flete
do te josh ty djale i bukur

Do te qendroj ne pellembe te dores
s`do te zhdukem s`do te ik
do zbulosh misterin e fjolles
cdo moment qe te mahnit

Do te nguc s`te le te qete
do te vallezoj pa u ndale
do te hyj ne zemren det
do te shkrihem nga malli-zjarr

Ne dashuri do te bej be
me ndjenje te vashes lozonjare
ne unin tend do te ngrej fole
se s`jam fjolle genjeshtare

FrEsKiA
__________________
O diell, po tė mos ishin njerėzit qė i ngroh e u jep jetė, c`kuptim do tė kishte lindja jote?
FrEsKiA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-01-06, 23:21   #9
FrEsKiA
 
Anėtarėsuar: 16-12-05
Vendndodhja: ne erozionin e dashurise!
Postime: 1,699
FrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIP
Gabim

Nese...


Nese me sheh duke enderruar,
Ti me frymezon.
Nese me sheh duke menduar,
ne mendjen time je vetem Ti.
Nese me sheh duke shkruar,
thur vargje per Ty.
Nese me sheh duke udhetuar,
te kerkoj Ty.
Nese me sheh duke vajtuar,
Loti im je Ti.
Ti je Jeta ime!
Edhe nese nese vdes,
do te vdes per Ty..!!


FrEsKiA
__________________
O diell, po tė mos ishin njerėzit qė i ngroh e u jep jetė, c`kuptim do tė kishte lindja jote?
FrEsKiA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-01-06, 23:22   #10
FrEsKiA
 
Anėtarėsuar: 16-12-05
Vendndodhja: ne erozionin e dashurise!
Postime: 1,699
FrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIP
Gabim

Dhemb...

Sa shume dhemb...
kur Ty cdo dite afer te kam
dhe nuk mund te te prek.
Nuk dua te te kem afer!

Sa shume dhemb..
kur Ty te shikoj dhe puthjen nuk mund t`a dhuroj.
Nuk dua te te shikoj!

Sa shume dhemb...
kur degjoj qeshjen tende dhe prane teje nuk mund te jem.
Nuk dua te te degjoj!

Sa shume dhemb...
kur nga Ty enderroj dhe perseri zgjohem.
Nuk dua nga Ty te enderroj!

Sa shume dhemb...
kur Ty te dashuroj ne nderkohe e di se nuk mund te jetoj me Ty.
Nuk dua te te dashuroj!

Cfare une deshiroj,
eshte Dashuria jote!!!

FrEsKiA
__________________
O diell, po tė mos ishin njerėzit qė i ngroh e u jep jetė, c`kuptim do tė kishte lindja jote?
FrEsKiA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-01-06, 23:23   #11
FrEsKiA
 
Anėtarėsuar: 16-12-05
Vendndodhja: ne erozionin e dashurise!
Postime: 1,699
FrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIP
Gabim

Deshiroj

Deshiroj tre gjera ne Jeten time
Diellin, Henen dhe Ty!
E dua Diellin gjate dites,
e dua Henen gjate nates,
por Ty te dua pergjithmon!

Pa Ty,
Dielli nuk do te ngrohe.
Pa Ty,
Qielli nuk eshte i kalter dhe pemet nuk do te jene te gjelberta.
Pa Ty,
Jeta eshte bardhe-zi.
Pa Ty,
nuk me intereson nese fitoj ose humbas.
Pa Ty, ndihem e vetmuar.
Pa Ty,
drita eshte erresire.
Pa Ty,
rri ulur ketu dhe nuk jam ketu.
Pa Ty,
kjo Jeta ime nuk ka kuptim.


...shikom ne fytyre...
...do te me shohesh duke qeshur...
...se une jam e lumtur pa ty...
...shikom ne fytyre...
dhe do te shohesh se nuk me intereson fare ti...
...se nuk te kam dashuruar asnjehere...
...por mos me shiko ne sy...
...se aty do te shohesh lotet, te cilat
thone...
...e gjitha vetem nje genjeshter eshte...
...Te Dua...


FrEsKiA
__________________
O diell, po tė mos ishin njerėzit qė i ngroh e u jep jetė, c`kuptim do tė kishte lindja jote?
FrEsKiA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-01-06, 23:23   #12
FrEsKiA
 
Anėtarėsuar: 16-12-05
Vendndodhja: ne erozionin e dashurise!
Postime: 1,699
FrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIP
Gabim

Cudi...


Ti thot se e don Diellin,
por kur ai ndricon ti futesh nen hije.
Ti thot se e don Shiun,
por kur bien Shi ti e hap ombrellen.
Ti thot se e don eren,
por kur fryn era ti e mbyll dritaren.
Por kesaj i frigohem,
se dikur ke then
Te Dua Ty...

FrEsKiA
__________________
O diell, po tė mos ishin njerėzit qė i ngroh e u jep jetė, c`kuptim do tė kishte lindja jote?
FrEsKiA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-01-06, 23:24   #13
FrEsKiA
 
Anėtarėsuar: 16-12-05
Vendndodhja: ne erozionin e dashurise!
Postime: 1,699
FrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIP
Gabim

Pasqyra e Zemres Sime

Ti je Une, Une jam Ti
Ne te dy - NJE.
Na afron nje mendim.
Na pasqyron nje shikim.
Na bashkon nje Dashuri.
Pasqyra e Zemres Sime!
Ne syt e tua shoh veten time.
Nga fjalet e tua rrjedh mendimi im.
Na bashkon, na lidhe nje Dashuri.
Pasqyra e Zemres Sime!
Do te ruaj ne zemren time por si nje thesar.
Do te cmoj ne jeten time por si Diamant.
Do te mbaj ne pellembe te dores me perkedhelje te ngrohte.
Do te kujdesem per ty qe te mos thyhesh, as edhe te mos gervishtesh asnjehere,
se te Dua pergjithmon.
Pasqyra e Zemres Sime!
Qendroj buze liqenit, sa bukur-kaltersi.
Pikat e shiut si visare, sa te kthjellta,
bashkohen me lotet e mia te nxehta.
Ahh sa shume e ndiej mungesen tende...
Pasqyra e Zemres Sime!
Por,
do te mundohem me gjithe fuqine time.
Do te luftoj si nje Dragua.
Do te shtrengoj ne kraherorin tim,
duke te thene Te Dua, Te Dua!
Pasqyra e Zemres Sime!

FrEsKiA
__________________
O diell, po tė mos ishin njerėzit qė i ngroh e u jep jetė, c`kuptim do tė kishte lindja jote?
FrEsKiA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-01-06, 23:25   #14
FrEsKiA
 
Anėtarėsuar: 16-12-05
Vendndodhja: ne erozionin e dashurise!
Postime: 1,699
FrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIP
Gabim

A e din...

A e din Ti pse nuk i tregoj askujt,
se e dua Ate?
Nga frika se mos plagosem.
A e din pse njeriu e posedon nje zemer?
Eshte arma me e forte qe te hap plagen dhe eshte veshtire per t`u mbyllur!!!
E di se do te ndihem e humbur.
Nuk e di, nese deshiroj te fitoje.
E di se nuk mund te fitoje.
Ti do te shkosh,
por "dicka" nga Ty do te mbetet ketu,
dhe kjo "dicka"
do te te mungoje.
Do t`a shtrengoj ate
qe te mos e humbas kurre.


FrEsKiA
__________________
O diell, po tė mos ishin njerėzit qė i ngroh e u jep jetė, c`kuptim do tė kishte lindja jote?
FrEsKiA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-01-06, 23:26   #15
FrEsKiA
 
Anėtarėsuar: 16-12-05
Vendndodhja: ne erozionin e dashurise!
Postime: 1,699
FrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIPFrEsKiA VIP
Gabim

Engjulli


Edhe Engjujt qajne,
edhe Engjujt ndiejne dhimbje,
edhe Engjujt nervozohen nganjehere,
Atehere me thuaj cfare jam une?
Nje Engjull?
Nje Njeri?
Nuk e kuptoj perse jam keshtu,
nuk mund te permbahem,
dua ne qiell te fluturoje
edhe pse e di se nuk mundem.
Ne enderrat e mia ndihem shume e gezuar,
gjithecka ndryshe se tash.
Ne enderrat e mia jam nje Njeri.
Atehere me thuaj cfare jam une?
Nje Engjull?
Apo nje Njeri i keq?
Deshiroj te vrapoj large,
te shoh sa e shpejte jam,
te shoh deri ku do te dorezohen kembet e mia.
Apo krahet e mia?
A derdhin Engjujt lote te kuqe?
A frikesohen njerezit nga Nata?
Cfare jemi ne?
Cfare jam une?
A genjejne Engjujt?
Dhe a thone njerezit gjithmon te verteten?
Atehere cfare bej une?
A do te mund t`i zgjeroj krahet e mia ndonjehere,
nese do t`i posedoj?
A do te jem ndonjehere e lire?
A do te jem ndonjehere Une?
Atehere me thuaj, cfare jam une?
Ndoshta nje Engjull zemerthyer?
Apo nje Njeri i lige?
Nuk e di.
A vdesin edhe Engjujt?
Apo vdekja ben pjese vetem tek njerezit?
Qendron diku pergjigja?
Apo nuk do te mund t`a zbuloj kurre?
Atehere me thuaj, cfare jam une?
Nje Engjull i vogel pafuqi?
Apo nje Njeri pashpirt?


FrEsKiA


__________________
O diell, po tė mos ishin njerėzit qė i ngroh e u jep jetė, c`kuptim do tė kishte lindja jote?
FrEsKiA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 06:44.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.