Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 20-03-06, 00:37   #1
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT
 
Anėtarėsuar: 20-03-06
Vendndodhja: Shkup, Maqedoni
Postime: 13
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT
Gabim Ahhhh... Moj Dashuri E Moj Virane

Deri kur s'do ti pushojn zemres rrahjet per ty.Zemra ime nuk mund me te te dashuroj sepse kjo nuk ka vlere me qe te jetoj ne kete ku qdo gje qenka zhgenjim,ta duash dikend qenka edhe mallkim.A e din qe te kam fale qdo gje,ti fala ditet e rinis,ta fala jeten per ty isha ne gjendje ta pranoj edhe vdekjen,por pse ta mbys veten kur skam per kend,ti te qeshesh rrugeve e une te shkoj ne varre ta mbylli rinin time per ate qe s'me ka dasht.Mjaft luajte me mua,me zjarrin e dashuris qe shume koh me ka perveluar,ty eshte dashur te te vij keq,te vish me mua e t'me japesh jet.1000 e nje nete skam pas gjume ne sy 1000 e nje nete kam vujt per ty,gjithe kjo kohe e humbur vetem per nje njeri,te lutem mi kthe keto nete ku kam qajt per ty si femi,ndoshta ti me tjetrin ke qu dashuri derisa une digjesha per ty.Me fale per kete kohe qe te kam dasht,sepse ti ke qene me tjetrin prap se prap po them ndasht.Derisa ti ishe me te ne takime 300 pika loti jan prere ne fytyren time,por prap kam pas te drejte,keto gjera ti i di se sa te kam dashur ty s'te don me asnjeri.Por prap nuk mund te hek dore nga tise per vuajtjet e mia dikush duhet te jep llogari,ose ndoshta Zoti do te denoj ty.Me beso se 1000 e nje vjet ma ke kthy jeten prapa dhe nuk mundem tash t'ja nisi nga e para sepse qdo semundje ka sherim por zemra kur vdes nuk don mjekim.Nese ndonjeher te bjen ndermend per mua dije qe kam vdekur dhe krejt te kam harruar dhe nese mendon ndonjeher me u kthy mos u nis te lutem se nuk jam per ty.Por nje gje kam deshire ta dij para se ti mbylli keta dy sy:a do t'ma sjellesh nje lule mbi varre te premtoj se ate lule do ta ruaj me mall se une ende TE DUA SIKUR DITEN E PARE.


MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 20-03-06, 00:42   #2
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT
 
Anėtarėsuar: 20-03-06
Vendndodhja: Shkup, Maqedoni
Postime: 13
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT
Gabim Pse ???

Nuk pata fat ne dashurine tende une?Pse kishe mbyllur deren kur une trokita te hy se mysafir ngadal ta shprehi dashurine e te preku ne shpirt pastaj te dal si njeri se ti me ke kuptuar por kurr se ke ditur rendesin.Pse s'je ulur e te mendosh dhe ta besh dallimin e njeriut me te pa njeri, se njeriu eshte qenje qe dashuron dhe se njeriu per njeriun jeton.Pse,a mos ndoshta une jam i ashper shume, a mos portreti im te frikeson ne gjume, pse une nuk mund te hy ne zemren tende, qka me mungon mua me thuaj te lutem qka me duhet jetes me i shtu dhe ty ateher deshirat me ti plotesu.Une e di se jam lind per ty dhe nuk e di pse me ke hy ne gjak, me ke hy ne mish edhe ne ashte andaj ne qoft se nuk kam fat do ti mbylli syt e mos te jetoi me gjate.
Se mua nuk mundet as " Zoti" mem gjyku se tere jeten time ty te kam dashuru dhe nuk kam pas kohe per aske keq me mendu se jam perball me vuajtjet qe ti mi ke dhuru.Prap se prap e embel me eshte kjo dashuri e me embel me je ti, pse nuk po ma ngroh zemren perseri, pse dua duart e tua lotin te ma fshin se une u linda, jetova dhe pres te vdes duke te dashur qdo her ty.Shpesh her e pyes veten pse s'munda buzeve tua me ju afru dhe pse zeri yt ne veshet e mi bukur ka tingellu.Pse kaq shume jom dashuru, pse kaq shume per ty jom tu luftu dhe nuk mundem me mohu edhe ateher kur une nuk jam ne mesin e te gjallve dhe kjo bote te eshte shu une do
te them te kom DASHUR DHE ENDE TE DUUUUUUUUUUUUUU.
Te deshta,ta fala dashurin,ta fala jeten,per do fjal e hubme dashurin e vertet.Mendojsha se dote jesh i imi derin ne fund te jetes,po nuk ishte dashuri po ishte fjal edhe hidhrime me ket dashuri tende.Tash mos me lut lem te jetoj edhe te vazhdoj jeten time,se zdua te kom hidhrime vetem dua te jetoj edhe te vazhdoj jeten time?Fjala ime ka qen e vertet pa tradhti e plot dashuri,po nuk dite me rujt ket dashuri.Veshtir ekom pas met haru por mamir si e tregove veten per se shpejti,
nuk kam qen ajo me dashuri te tradhtis se edin ti fjalen kur ta japi po ose jo kame qen qashtu.
Tash te thom sjam e jotja edhe mos mendo se dote kthehna ma,ne zemren tende,kur per jet fjala ime eshte e fundit se nuk muj te pranoj,se shum gabime tekam fal,po ket gabimin e fundit zdota fali per jet.Dhimbja ma djegu zemren,loti mi qoroj syt,dashuria ma mori shpirtin,ti ke i dashuri i mallkuar te zemres sime.Nga Zemra ime ti adhuroj te gjitha te mirate ne jet fat lumturi me plot dashuri.
Shushurima e gjetheve mė bėn tė mos ndihem e vetmuar pa prezencė tė askujt! U flas atyre nė gjuhėn time, nė gjuhėn e dhimbjes dhe mėkatit qė vret njė shpirt. Kam kaq nevoj sėrish tė shikoj sytė e tu ku gjeta botėn. Mė duhesh ti, mė beso, pa ty dhe me njerėz jam e vetmuar, dhe me buzėqeshje qaj pareshtur…! Ti je larg, kaq larg nga unė, mbase tash dėfren diku nė zėrin e rinisė apo mbase i kėndon dikujt. S’e di, s’tė shoh dot…! Por nėse ti ndonjėherė mė shikon, dije se mendoj pėr ty, vuaj pėr ty, shtirem sikur jam e lumtur vetėm pėr ty! Gjithkund shoh vetėm imazhin tėnd, fytyrėn tėnde, mė kupto! S’pata forcė kurrė tė largohem nga ti…. akoma mė duket sikur dėgjoj zėrin tėnd, fjalėn tėnde: „Tė dua!“ A thua, Zot, dhe sot mė do mua? S’e di pėrse pyes kur e di se gjithēka mbaroi, por unė e mėsova prej tij tė besoj nė dashuri, tė ndjej pa logjikė, tė dua pa frikė! Pa tė unė s’jam vetvetja, s’jam i tėri, s’jam njė person, jam i pėrgjysmuar se gjysma tjetėr ėshtė me tė… Mė duhet ēdo ditė e mė tepėr, mė mungon ēdo mėngjes, ēdo mbrėmje… Lutem tė tė shoh dhe njė herė tė flas me ty, ashtu siē di vetėm unė: pa ligje, pa gjykime. Atėherė do tė mė besosh se zemra ime ishte nė gjendje dhe tė ndalohej pėr ty. Pa ty jam njė hic, pa ty s’jam asgjė… U ndamė me shprehjen e fundit “natėn e mirė”. A thua ishte e mirė ajo natė?! Tė paktėn pėr mua ishte ferr. Mė vjen keq qė duhej gjėrat tė mbaronin kėsisoj,
por as vet s’e di ē’bėra, si mė erdhi gjithė ky mister i pazbuluar, kurrė s’isha ndjerė kaq keq sa ndihem sot. Mė thuaj Zot: si do tė jetoj pa tė, si do mundem t’i largoj ėndrrat, iluzionet,
shpresat qė i kisha tė lidhura vetėm me tė, si…?! Dua, shumė dua qė ēdo gjė tė ishte kaq ndryshe, tė ishte sėrish e bukur siē filloi. Atė natė s’ta thash nga frika dhe krenaria qė kam pėr veten, por kam nevojė dikujt t’i rrėfehem duke ia thėnė tė vėrtetėn, atė se betohem, betohem se askė s’do lejoj tė ma vjedhė imazhin tėnd, Ai do tė jetė gjithmonė me mua, do tė ketė vend tė veēantė nė zemrėn time, ai pėrherė do mbetet kujtimi mė i bukur qė pata! S’di nė do mjaftonte t’ju them vetėm se ju dua! Ajo qė ndjej unė s’shprehet dot me fjalė, as dhe me shkrim. S’di se ēfarė ishte e gjithė kjo, a ishte dashuri apo…?
Sa keq po te mos ishim takuar kurre do jetonim pa ditur se cfare eshte mrekullia. Ti perben ABSOLUTEN dhe me ke mberthyer shpirtin me butesine tende, brishtesine mekatare qe shtrengon fort. Sa fort perqafon syri kur dora nuk mundet.... Desh gabova me ty perpak nuk e di pse... me vinte te terhiqesha pastaj thashe: kjo Kjo eshte gjeja me e bukur qe me ka ardhur ndonjehere Nuk dua ta humb Dua ta fitoj Gjendesha ne nje kryqezim
te perbere prej mekatit dhe pritjes isha vetem ne nje moment mendimi................ Thashe me vete me pas: Une e kam gjetur ate qe me pelqen Nuk mundja dot te pranoja largimin nga ty
isha i pafuqishem ta beja... sepse B... realisht provova veten... pra ti je shume e pranishme dhe shume e forte ne shpirtin tim Shkova llogjikshem ne perfundim se ne i perkasim njeri-tjetrit se paku shpirtesisht jemi prone enjeri-tjetrit.... Prandaj dhe u bera xheloz..... Edhe pse e dija se nuk mund te te afroje askush me asgje me shumese sa me mua... sepse keshtu me ndodh ne kembim Ty te kam shpirt Dhe shpresoj qe te jesh qellimi im i verteti!!! Kur mendoj se cfare cmendurirash do ndajme bashke........ Ti me the se jam cmendurisht i cmendur.... dhe une te dua cmendurisht une dua te jem i kycur atje pergjithmone... jam egoist!!! Ti je gjeja me e dukshme,ndoshta je e vockel por shkelqen shume me verbon ndonjehere... Oh zot qe s'te kam afer se do cmendesha duke te puthur ty.....do ushqehesha mbi gjoksin tend do vdisja
do vdisja duke menduar per ty....... Me duket sikur ai do jete kulmi i shperthimit tim aty do rrezikoj gjithcka per gjithcka.... Nuk do ta imagjinoja dot perfeksionin ndryshe, ti je perfektja, ajo qe une kam enderruar, enderroj, ti je mekati im i lindur, mekati pa te cilin nuk do jetoja dot.....
Nuk e di pse me me frymezon kaq..... ke sjelle ngjyren ne jeten time Je gjeja qe me kenaq me shume, me defren, me deh si ne mbremjet e Dhionisit me vere dhe sex.... Ndonjehere je shume shume e sinqerte me mua... tejkalon limitin..... Me terbon xhelozia............... Me pelqen cdo sekonte e me shume.... Mos mendo se do me plagosesh... mendo se une jam plaga dhe ti me sheron........... Rikthehem tek ti: Ti je magjia vete zemra ime... Nese ti falenderon qiellin une mendoj se ti je qielli... pasi kam kohe qe jetoj ne parajsen e ketij qielli dhe digjem ne ferrin e saj.....
Pse vjen nė ėndrrat e mia: Paci pse mė vjen nė ėndrrat e mia,pse mė puth me atė zjarr tė pashuar,pėrse mė lutė,koha jonė ka shkuar,vallė si e pranove tė vėrtetėn dhe mė the se isha fajtor pėr tė gjitha.Sonte i kujtoj ėndrrat tona kur ishim mė te Lumturit ne kėt bote,kisha frik se mos tė tjetert do tna shkatrrojn ėndrrat tona,betohesh se asė kush nuk mundė tė na ndaj nė ket bote pėrveq Varrit tė shkret,mė bėnte tė qaj sjellja jote me atė qeshje fėmirore. S’mė largohet dot nga mendja pershpėritja jote mes puthjeve tona tė zjarrta ,me pate than se do tė jem bashk deri nė Amshim,sepse kishe frik se do tė na ndaj dikush e kurse ti u bėre ajo e "PASHPIRT"e i shkatrrove ėndrrat tona,qė thua tash pas gjith asaj qe ndodhi ndėrmjet nesh ,Tė URREJ.!!!.APO TE DASHUROJ.!!!. E di qė nuk kam Zemėr qė tė Urrej edhe pse kėt e deshiroj por edhe si muj te jetoj pa lumturin tėnde.Te kujtohet kur me thoj se ti je Lumturia ime e vetme ne jeten time,e tė lutem PACI mė thuaj tash si mund te jetosh pa Lumturin tėnde,shpesh tė shof nė ėnderr duke mė perqafuar e duke mi lidhatu floket ashtu siq di vetem ti,pa pritur me doli gjumi kur hapa Sytė ti nuk je afėr meje,te lutem mos mė trazo,mos mu shfaq nė ėndrrat e mia se e di qe ende mendon e vuan per mua, Tė lutem Paci me harro,nese kthehesh ta dish se e ke kuptuar fajin tėnde sepse ti ishe ajo qė i shkatrrove tė gjith ato qė ne i ndėrtuam e i ėndrruam sė bashku plot 3,5 vite e nė radh te parė DASHURIN,duke mė percjellur deri ne rrugėn e vetmis,sonte edhe ti vuan ndoshta keshtu pėr mua ėshte edhe mė leht.tash ėshtė vere ben vape e madhe ,te kujtohet se ku ėshtė dashur te jem tani ne bashk,tė kujtohet po nejse kjo ėshtė jeta jote pėr te cilen je percaktuar ti tė jetosh tash. Vetėm ta dish njė te vėtrtet se asė kush nuk do tė Doj si unė qė tė kam Dashtur
,une isha ajo nintha e ėndrrave tė tua qė tė zbrizja nė qepall me letehsin e puhizes pranverore, tė sillja rrezet e parat tė Agimit,tė sillja ngjyrat e mijra mijra tė Luleve qė ti marėsh aromė, tė sillja Ylberet e shtat qiellit pėr tė prqafuar si dy pėllumba krah shkuar fluturonin nepėr qiell me afsh e shuritės ,por ti i harrove te gjitha e u shėndrrove ne njė mostrum tė vėrtet,e leshove ne trupin tim te njom tufani...
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-06, 00:49   #3
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT
 
Anėtarėsuar: 20-03-06
Vendndodhja: Shkup, Maqedoni
Postime: 13
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT
Gabim Dashuria... ! ! !

Pėr mua dashurija ka shumė d.m.th-ėnjesa qė nuk mund ta gjejė vetėm njė rrėnjė. Kur don dikė ėshtė ndjenja mė e mirė, dhuntija mė e pasur qė tė jep zoti. Ka dashuri ndaj motrės, vėllaut,nėnės,babit,familjes e dashurija mė e mirė dhe mė e sinqerta nė jetė ėshtė dashurija e dhuruar atij apo asaj,pėr mua vlen gjinia e kundėrt d.m.th atij. Tė lėndohesh nė dashuri ėshtė mu e njėjta gjė pothuajse sikur fillimi i njė fėmiu kur del nė botėn e re d.m.th linjda. Pėr tė mos ardhur deri tek procesusi i humbjes sė besimit tek vetėvetja duhet qė ai/ajo qė ka mėshirė le ta ndihmon. Ndoshta shumica nuk ka kuptuar atė se qfarė kam shkruajtur megjithatė ka njė d.m.th ėnje shumė tė veqantė. Me respekt le tė mbetet X (ajo)
-Ta besoj loqk qe dashurija edhe me shkornja esht dashuri nese pak ndalesh me mendu e kupton qe dashurija keshtu me shkronja esht me e rend se live ..pse nese pyt
sepse...
1) nese don me puth e ke larg nuk mundesh (kallesh me shum)
2) nese don me dal me te me pi nje kafe je larg nuk mundesh (merzitesh)
3) nese don me njoftu te dashurin tend me shoqrin tende mi trgu qe je dashuru e ke larg( keq)
4) nese je pa disponim e mendon qe ky qe je dashuru me shkronja te disponon e ke larg(vdekje)
5) nese she nje ender SEKSI dhe nuk mundesh me i mbyll syt se ke per te par gjith endra te mira sekse don te provosh ose te realizosh endren nuk mundesh largesija e ka kte,,( dashurija me shkonja loqk ka me shum probleme se sa live nese je afer dhe shihesh me te live

1) nese don me puth e ke larg nuk mundesh (kallesh me shum)
1) nese je afer e puth e jek at qka ke ne zemer liron te keqen je ne disponim
2) nese don me dal me te me pi nje kafe je larg nuk mundesh (merzitesh)
2) nese je afer del me te pi kafe po nese esht mundesija ben edhe jet nate.. kuptohet knaqsi
3) nese don me njoftu te dashurin tend me shoqrin tende mi trgu qe je dashuru e ke larg( keq)
3) nese je afer nuk ndahesh nga shoqrija por ndin knaqsi sepse ke dyjat shoqrin afer edhe t’dashurin
4) nese je pa disponim e mendon qe ky qe je dashuru me shkronja te disponon e ke larg(vdekje)
4) nese je afer dhe nuk je me disponim loqk e thret dhe besoj qe dot disponohesh nese e don..
5)5) nese she nje ender SEKSI dhe nuk mundesh me i mbyll syt se ke per te par gjith endra te mira sekse don te provosh ose te realizosh endren nuk mundesh largesija e ka kte,,( dashurija me shkonja loqk ka me shum probleme se sa live
5) nese endrat e tua fillojn te shtohen ne seksi dhe je larg besoj qe do te lendosh veten dhe do te humbesh te dashurin pse nese pyt sepse seksi ka prish tan dynjan e te prish edhe ty e mu e gjith rinin tjetr ...


me fal qe te them ><((*>Te DuA<*((>< LOQK"" nuk ka kush qe me muhon dashurin tende...
Nese te them ste dua besoj qe kam genjy veten nese te them te dua .. e di qe kam ofendu veten tek ti sepse esht ofendim i nje djali qe don nje vajz kur ajo nuk e don por dashurija nuk ka shum fillozofi esht mir me mendu jeten me larg sepse ndarjet ndodhin edhe pas marteses ose pas krijimit familjar po rinija sod po e kqyr bukurin po e kqyr pasurin qdo femer e re po nje ashtu edhe djemt kan fillu me ik nga kosova po detyrohen me mar nusen shum me te keqe se vetja vet te ben letrat e ma von po e paramendojn veten si njerz perendimi e me ndodh ndarje pa problem ..
Cili esht mendimi yt ti besosh nje djali qe ndoshta (per mare.. qan per ty ) apo ti besosh nje djali qe te ben qefin deri sa te arin qellimin e vet >> ...
nuk kam kqyr bukurin tende sepse bukurija yte esht sod per nesra kuptohet qe nese je vajz me moral te mir me gezon shum por edhe nese ke bukurin kuptohet qe dot gzohem edhe me shum ....
jam shum i kuptushem .. ne dashuri dhe ne jet besoj qe do te jet ide me e mir me ja len kohes per dashurin ton koha do te verteton kte ... sa je tek duart e failjes besoj qe je mir deri sa tja falesh zemren nje djali je ne lumturi dhe nuk ke probleme me familje fare kur fillon dashurin e gabuar besoj qe nuk mendon me per familje dashurija te prish me te gjitha ,, me shoqri me familje e me gjith tjetr pse se gjat dashuris fillon nje mos besim e ai mos besim quhet tek ne shqiptaret (XHELOZI) si mundesh te jesh xheloze ose djemt xheloz kur i thua te duaa e ne fund xhelzon ne te kjo don te thot nuk te beson per at edhe .. vje xhelozija ...
Shum e dua jeten e dua edhe realitetin e ksaj bote sepse mendoj qe do te ndroj kte bot nje dit dhe ne boten tjetr do te sho ata qe kam trathtu ose qe me kan trathtu esht nje e mir kur sho ne xhykim nje vajz qe ka lu me mua ose qe ka tentu te luan me mua duke xhyku i madhi ZOT>.aty jemi te barabart te njejt nuk ka dallim xhinija si ne kte bot po je femer ke perparsi atje dot xhykohem njejt.. per kte duke mendu edhe fundin e jetes kam frik te luaj me nje vajz ...shum her e kam pyt vten .. pse nuk mundem te dua nje vajz qe me don ajo mua.. un kam mendu qe nuk di te dashuroj askend por jo ja u dashurova ne ty jam i knaqur qe di te dashuroj nje person te mir me moral me respekt etj..
Nga un ke nje liri te mendosh sa te duash por jo me mendu pak dhe me deshtu ne at gabim .. mendo veten me mua .. nxjerja fundi si te del mir apo keq...
mendo veten me nje tjetr por e ke me leht ta mendosh me dike tjetr sepse kur ta mendosh me tjetr t shkon mendja pak te un ndoshta dhe mundesh me mendosh me mir ...
mos e mendo veten si te jesh ne shtrat me at djal si te jesh ne puthje si te jesh bashk me te sepse nje sen qe nuk e ke ne duar tua deri sa te arish ne at sen ke me vujt ter kohen kur te kesh ne dor besoj qe do te pendohesh pse e more .. edhe ti mendo ne cilat dua po e vendos zemren tende mos luaj me zemren tende 3 her mendohu 2 her qaj para se tja falsh zemren pastaj me lot ne sy jepja nese ai qesh mos e lsho zemren mbaje ende ne duar tua por sod esht e kot ti besosh rinis jan ber te shkolluar me shum po lexojn poezi dashurije dhe po din te lidhin fjalen e po e vjedh zemren shum leht ....

1) te dua..
2) pse te dua (sepse me ke vjedh zemre me moralin tend dhe me stilin e jetes tende)
3) ste vlen bukurija tek un ..
4) sme intereson jeta yte qka te ka ndodh para se te dashurohem un (mos te ndodh e kejqa me)
5) tjesh e sigurt nese gjat jetes tende te ka ndodh nje TRATHTI te un ste ndodh kjo..100%%
6) esht e pa mundur te pushoj trupin tim ne gjum pa lodh mendjen per ty se si do te vje fundi.
7) ""Mendo__mos__Gabo___Mbrapa___Teje___Do__Te__Ēendr oj____""

Shum i lumtur jam kur me trgon histroin tende reale nese te ka ndodh nje trathti e till besoj qe dot tme shkon nje dit apo dy me shum por ajo trathti qe te ka ndodh nuk do te permendet xhat jetes tende shum urej femrat ose djemt qe .. qdo problem e permendin jeten ose me thjesht gabimin qe ka ndodh me hert. kta sende jan qe shihen tek ne jan pika te dobta te njerzimit.. (moralit) ... pa humb shpresat e jetes besoj qe ne jemi shum te mir te menqur jemi edhe puntor por kemi nje tjetr qe esht mbi ne te gjith ku ate smundet te zevencoj askush me mir po ja lem allahut ai din dhe na ndimon pajtohem qdo sen i mir ose i keq qe me vje nga allahu ... Qdo tetpozje ka nje perpjetze po mvaret tek disa ndodh te jet tepozja e shkurt e perpjetza e gjat .. pajtohem me gjith ...
Mos me mundo loqk me shum vendos veten tende edhe dashurija esht obligim por me kujdes e jo me shikim te par mu dashuru ..
nese ke zemer dhe mendon qe jeta jetohet me person te gabuar jetoje loqk se pajtohem me ty por besoj qe kta fjal ske mi haru edhe gajt marteses tende .. un e di qe krejt i dim kta fjal qe po i shkruaj un por nuk kemi mundesi ti mendojm ne momente te kqija ...
Qka te she syri ta kerkon zemra qka ta ndin veshi ta kerkon zemra qka ta flet goja ta jek zemra ..... kjo esht jeta e cila ne jetojm mos esht me mir ky esht testi( prova ) qe allahu na provon me te mir me te keqe ..
Shum veshtir e kam me te then te dua por ja e ceka edhe me lart te ka par syri im te ka mendu mendja ime po te kerkon zemra ime.. e qka flet goja ime nuk di sa ka afekt ne dashuri e dashur ... me fal qe te thash e dashur po kjo esht nje trigim i zemres time qe ka deshir zemra ime te jesh ti e dashura ime ...
Te pershendes perzemrsisht te kerkoj falje per lodhjen tende ne letren time (referat) por isha i merzitur sod e te shkrova kte letr me te trgu qka ndjen zemra ime ... esht thjesht me kuptu qka mundon nje djal me i fort se hekuri nuk ka .. nga hekuri esht i nderuar roboti ai nuk ka vdekje jeton me rym por kur ti hargjohet ryma besoj qe deshton edhe ai .. edhe tek un mundet te ndodh kjo sa jam i fort i perballoj te gjithave te mirave e te kqijave tua dikur besoj lodhem dhe nuk muj perballoj dot por prap ne zemer te mbaj nuk mundem me shpre prap ate qe mendoj ne ty ose ndjej per ty e te iku pa dit arsyjen pse ....
MPuqqqqqqqq shum je ma e miraaa pres mendime te mira nga ti jo fjal te kqija pa i mendu shume
- Me fal ndoshta me keqkupton diqka un ty te kuptoj plotsisht por edhe ti pak duhesh tme kuptosh mua esht e rend mu dashuru ne nje person te gabum e ti per mua je person i gabum e di pse sepse je e dashuruar dhe esht shum keq te them un ty te dua po pasi qe jam i lir dhe edi qe je nje vajz talente me kupton po shprehem me ty beso qe kur shkruaj letr tek ti me duket vetja 100%% i sigurt qe sme kupton keq diqka..
Edhe dashurija esht nje smundje kuptohet qe nje person kur smuhet shkon tek mjkeu per sherim e per mua mjke dot jesh ti tme sherosh ... mos tendo tme largosh nga vetja me nje dit se zemer njeriu jam edhe un pse jam dashuru ne ty kur te fitoj bindjen qe jam gabim dot pendohem me von por tash per tash nuk mundem ... ti them vetes ndal...
Jeta qeka prov e jetes qka te she syri ta sjell zoti menjeher ose me vones nuk dihet ... un kur kam par shoket e mir duke vujt per femra kuptohet ne internet e kam pyt veten a do tme ndodh kjo xhith kam qen i sinqert dhe kam besu qe nuk do tme ndodh kjo mua. por me ndodhi .. e nuk jam i gzuar qe me ndodhi .. nuk esht ofendim por po ta them me te vertet qe kam gabu qe jam dashuru .. e te dish gabimin pse e kam ber ose pse ndihem gabimtar vetm pse e pranoj dhe edi qe ty te shkoj nerva kur te them te dua ...
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-06, 00:51   #4
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT
 
Anėtarėsuar: 20-03-06
Vendndodhja: Shkup, Maqedoni
Postime: 13
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT
Gabim Leter Dashurie... ! ! !

- Pershendetje engjellusha ime
E filloj kete leter me e shkruar per ty,me fjalet me te embla te zemres dhe shpirtit tim te lenduar.Ne keto qaste kur e shkruaj kete leter ndihem shum i emocionuar,me merzi ,pikellim,dhe vuajtje te pafund brenda zemres sime,dhe me lot te pandale ne syte e mie te permalluar per nje dashuri.Gezohem qe gjindesh shendosh e mire e poashtu kalon,sidoqofte jeta dhe realiteti dora ime kurr nuk do te ndjej lodhje duke shkruar per ty,do te vazhdoj te shkruaj,do te vazhdoj te dua , dhe do te vazhdoj te shpresoj ne ty sepse shpresa kurr nuk vdes,nuk di qte them ,ndoshta e kam humbur rrugen time te jetes dhe gjindem ne rruge te gabuar por zoti me hapi kete rruge deri te zemra jote.Edhe pse kam nje ndenje deshperimi ne zemer te them te verteten se ti meriton gezimin,lumturine dhe gjitha te mirat e kesaj bote sepse vajze si ti nuk gjindet ne kete bot askundi,beso se nuk e kam lehte ta shkruaj tere kete leter por me detyron zemra te shkruaj dhe te nxjerr ate qe e kam ne brendesi te saj(zemres).
Kurr nuk do te mundem tia fal vetes nese diku gabova me ty e nuk po e di gje qe beri ndryshim te madh ne mes nesh,kurr nuk deshta te lendoj ty e as veten time ,gjithqka ndodhi pa planifikuar diten e mallkuar kur u dashurova ne ty,Heret e kam kuptuar se jam nje njeri i denuar nga zoti por arsyen e ketij denimi asnjehere nuk e kuptova,tash vazhdoj te qaj fatin tim qe shum e kerkova por kurr nuk e gjeta ,jetova me nje shprese te vdekur dhe ne shoqeri te enderrave,per kete pafatsi mbeta i vetmuar jeten pa ndale duke e mallkuar dhe veten e emerova ne baze te asaj qe mbeta,,Robi i Dashurise'',Kurr nuk deshta te gaboj e para zotit te jem nje mekatar kur e di se ne kete bote jam vetem nje kalimtar i rastit qe stacionin e fundit te jetes e kam ne pragun e vdekjes per ne boten tjeter,asgje ne kete bote nuk eshte e perjetshme e as e pavdekshme.
Tash vazhdoj te qaj ditet e rinise qe me iken e kurr me skthehen prap,asnjehere ne jete nuk i deshta avanturat e as interesin,qdohere dashurova me shpirt e me zemer te paster,sado qe po mundohem si duket rruget tona nuk po takohen askund, se si ndihem une tani te tregon vete letra e shkruar,kurr nuk e kam menduar nje dashuri te tille qe te ben te vuash me mall ne heshtje ,te lendosh zemren a askujt mos ti tregosh,qdohere qe shkruaj per ty ndihwem i priveligjuar dhe krenar kur e di faktin se ti e meriton kete,e meriton qe nje djale si une te vdes per ty,kjo eshte nje ndenje qe shum me frikeson sepse e di qka dmth ta dashuroj veq njera zemer,vetem zoti mund te dije se ku perfundon rruga e loteve te mi dhe e vuajtjeve te mia(nese ka perfundim diku),un kam besim tek zoti dhe jam i bindur se kesaj radhe do te me ndihmoj,pa dashjen e tij as ne nuk do te ishim takuar,prej se te njoha ty jeta ime mori tjeter kahje dhe kuptim,kete e deshmojne edhe poezite e mia qe tash i shkruaj duke u frymezuar nga ti,Te mos harrojme se dashurine nuk e kemi obligim ndaj askujt,ajo ehte nje ndenje e zemres dhe e shpirtit,ndoshta une nuk e meritoj dashurine tende por nuk jam fajtor pse te dua shum,me vite te tera po jetoj me plage te pasheruar ne zemer,nese zoti e ka shkruar qe un perjete te vuaj per ty dhe dashurine tende,nese eshte shkruar qe kurr mos te takoj per te thene ne kater sy ate qka ndjej ne zemer per ty,nese eshte shkruar per ty te qaj e te vajtoj perjete do te pajtohem me kete fakt edhe pse shum i rende per mua mos harro kurr se deri en vdekje vetem ty te DUA.
Fati dhe lumturia jote mvaren nga rruga te cilen ti do ta zgjedhesh ne jete,Me fal te lutem per gjitha keto fjale por nje te vertete mbaje ne zemer dhe kurr mos e harro see me shpirt e zemer ty te do nje djale shqipetar, e di qe pas kesaj letre me nuk do t gjej force qe te flas me ty sepse sigurisht do te me urresh pa mase por te lutem me fal se kete leter e shkruaj nga detyrimi i vuajtjeve dhe kujtimeve te mia qe kam ne zemer.Nese ke ndenja dhe zemer kupto te verteten qe tregon kjo leter e mos me urrej ,Valle qeshte kjo qe ndjej une per ty?!nje dashuri,nje pikellim ,nje gezim ,apo nje plage e pasheruar e shpirtit tim?!!!Do te vije nje dite kur do te kuptosh te verteten se te kam dashur me gjith zemer por atehere do te jete shum vone ,do te me kerkosh por nuk do te me gjesh askund,do te gjesh vetem varrin time me shum lule te qelura mbi te ku mbi koke do te me qendroj kurora e dashurise qe kisha per ty,une ne zemren tende do te mbetem si nje dore lypsi qe troket pa ndale duke kerkuar pak dashuri,do te jem i vetmi ne enderrat e tua por do te zhdukem se shpejti dhe ti do te kuptosh se ky nuk ishte realiteti,Per ndarjen tone une qava me dite te tera pa ndale,e ato dite ra edhe nje shi i madh i pazakonshem,kjo nuk ishte rastesi por per plaget e zemres dhe shpirtit tim edhe zoti ndjeu keqardhje dhe qau me lot,u mundova qe te bind ne te verteten por u mundova kot sepse plaget qe i kisha ne zemer nuk laheshin me lot. Lumturise dhe dashurise sime shpejt iu shfaqen kufijte dhe pengesat,endrra ime e vertete ne dashuri nuk zgjati shum ,ajo u be realiteti i hidhur dhe shum i rende per mua qe shpejt i erdhi fundi.Shpresoj se do te gezosh lumturine,dashurine dhe fatin qe aq shum e deshte dhe se nuk do te pendohesh per padrejtesin qe me bere mua,Nje amanet dua me ta lene,pas vdekjes time te varri im kurr mos mu afro ,plaget qe edhe atje i mbaj te lutem mos mi trazo,Ndoshta kjo do te jete letra e fundit qe per ty po e shkruaj sepse nuk e paske merituar qe nje djale si une per ty te vuaj,le te mbetet kjo nje misteri,nje ndarje e fundit per fatin qe kisha une ne dashuri,pa ty tsh jam mbet si nje jetim,si nje zog pa krahe e si nje lot i nxire,...si munde ta thesh zemren time si nje got kristali kur kete une kurr se meritova,nuk pate nevoje qe per lumturin dhe kenaqsine tende te lendosh nje zemer te pafajshjme,...kete leter e shkruaj nga zemra per te pastruar shpirtin tim dhe per t mos mbetur borgj i ndarjes ne dashuri....beso se tsh gjindem i paforce,brenda kater mureve i mbyllur ne vetmi per ty jam duke mbajtur zi....Nuk mjaftoi krenaria e as shpresa qe te ma shuaj mallin per ty,...nuk jetohet me shpres te vdekur dhe me dashuri te shfaqur vetem ne leter...edhe sa do te zgjase kjo agoni,kjo misteri,kjo mvaresi dhe ky mall e kujtim per ty kurr nuk do te mundem ta di....kur ta lexosh kete leter mos u ndiej krenare e as fajtore,le te beje kjo leter qe te kuptosh te verteten qe e tregon ,Jeta ime tash shum ka ndryshuar,ne zemer me ka mbetur plaga e tradhetise,ne vitet e dashurise se humbur per jete mbeta nje ,,Rob i Dashurise''
Tash e perfundoj letren me shprese se e kuptuar domethenjen e saj,mbetesh e pershendetur duke te uruar nga zemra gjitha te mirat e kesaj bote kudo qe te jesh ,pres te me shkruash.............te dua ........
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-06, 00:53   #5
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT
 
Anėtarėsuar: 20-03-06
Vendndodhja: Shkup, Maqedoni
Postime: 13
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT
Gabim Betimi I Dashurise... ! ! !

E Jap Betimin, Te Askush Tjeter Pervec Teje, Perjete... Jap Betimin E Dashurise Qe Gjithmone Te Jete E Vertete... Do Te Kujdesem Per Ty, Do Te Mbrroj Ne Gjdo Kend... Do Te Shtrihem Mbrenda Teje, Ne Tere Trupin Tend... Do Te Ushqej Ty, Do Te Vesh Dhe Do Te Mbaj Ty Ne Ngrohtesi... Do Te Perqafoj, Do Te Puth Dhe Do Te Ta Gjej Nje Strehe Ne Stuhi... Do Te Ndihmoj Ty Dhe Do Te Udhezoj Ne Nje Rruge Te Qarte... Do Te Mbroj Ty Nga Gjdo E Keqe E Njerezve PELLUMBI IM I ARTE... Do Ti Ndegjoj Problemet Tua Dhe Do Te Ndihmoj Ti Zgjedhim Bashk Ne Te Dy... Do Te Bej Ylber, Qe Dielli Te Rrezoje Ne Ty... Do Te Jem Ne Anen Tende Edhe Nese Je Ti Gabim... Do Ta Permisojme Se Bashku, Dashuria Jone Eshte Mallengjim... Do Te Mbjell Per Ty Lule Dhe Do Ti Ujise Qe Te Rriten... Ato Do Te Jen Simbol Dashurie Qe Kurr S`Do Te Veniten... Do Ta Pershperis Emrin Tend, Kur Askush S`Do Te Jete Pran Nesh... Do Ta Pershperise Aq Ngadale Qe Vetem Ti Te Mund Ta Ndjesh... Do Ta Ndjesh Dashurine Time Edhe Nese Ndahemi Pergjithmone... Dhe Do Ta Dish Se Zemra Jote Ne Zemren Time Qendron...
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-06, 00:54   #6
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT
 
Anėtarėsuar: 20-03-06
Vendndodhja: Shkup, Maqedoni
Postime: 13
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT
Gabim Pa Ty... ! ! !

Pa Ty Dielli Nuk Nxen... Pa Ty Hana Nuk Shendrit... Pa Ty Nuk Fryn Era... Pa Ty Nuk Bjen Shi... Pa Ty Nuk Ka Nxehtesi... Pa Ty Nuk Ka Shkelqim... Pa Ty Nuk Ka Ferfollim... Pa Ty Nuk Ka Lageshti... Pa Ty Nuk Rritet Asgje... Pa Ty Nuk Ka Ngjyra... Pa Ty Nuk Ka Lekundje... Pa Ty Nuk Ka Larje... Pa Ty Nuk Ka Mendim... Pa Ty Nuk Ka Gezim... Pa Ty Nuk Ka Hidherim... Pa Ty Nuk Ka Shumim... Pa Ty Nuk Ka Femije... Pa Ty Nuk Ka Burra... Pa Ty Nuk Ka Pleq... Pa Ty Nuk Ka Vdekje... Pa Ty Nuk Ka Dashuri... Pa Ty Nuk Ka Arome... Pa Ty Nuk Ka Lule... Pa Ty Nuk Histori... Pa Ty Nuk Ka Iluzione... Pa Ty Nuk Ka Koncepte... Pa Ty Nuk Ka Arqitekture... Pa Ty Nuk Ka Varre... Pa Ty Nuk Ka Shpres... Pa Ty Nuk Ka Guxim... Pa Ty Nuk Ka Rast... Pa Ty Nuk Ka Besim... Pa Ty Nuk Ka Pasuri...Pa Ty Nuk Ka Pushim... Pa Ty Nuk Ka Pune... Pa Ty Nuk Ka Gjume... Pa Ty Nuk Ka Qerdhe... Pa Ty Nuk Ka Shkolla... Pa Ty Nuk Ka Univerzitete... Pa Ty Nuk Ka Akademi... Pa Ty Nuk Ka Bukurshkrim... Pa Ty Nuk Ka Lexim... Pa Ty Nuk Ka Studim... Pa Ty Nuk Ka Perurim... Pe Ty Nuk Ka Ngjitje... Pa Ty Nuk Ka Leshuarje... Pa Ty Nuk Ka Ngritje... Pa Ty Nuk Ka Goditje... Pa Ty Nuk Ka Modesti... Pa Ty Nuk Ka Kodra... Pa Ty Nuk Ka Male... Pa Ty Nuk Ka Shqiponja... Pa Ty Nuk Ka Burime... Pa Ty Nuk Ka Kroje... Pa Ty Nuk Ka Lumej... Pa Ty Nuk Ka Detra... Pa Ty Nuk Ka Insekte... Pa Ty Nuk Ka Shpez... Pa Ty Nuk Ka Shtaze... Pa Ty Nuk Ka Njerez... Pa Ty Nuk Ka Sy... Pa Ty Nuk Ka Zemer... Pa Ty Nuk Ka Dore... Pa Ty Nuk Ka Koke...
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-06, 00:54   #7
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT
 
Anėtarėsuar: 20-03-06
Vendndodhja: Shkup, Maqedoni
Postime: 13
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT
Gabim Te Dua... ! ! !

Dashuria Ime Nuk Ka Kufi, Sepse Ka Vite Perjetesia Qe Eshte Larguar Prej Tyre, Ajo Ka Prekur Pafundesite E Galaktikave Te Pakonceptueshme Zemra Ime Aq E Madhe Qe Te Fut Ty Te Gjithen Mbrenda, Zemra Ime Madje Sa Nuk Cahet Prej Teje, Zemra Ime Te Don Ty Si Nje Dhurate E Cmuar, Zemra Ime Te Don Vetem Ty... Ja Kush Je Ti, Ja Edhe Une, Ja Kush Eshte Dashuria Qe Me Lidh Pas Teje Me Zinxhir Ndjenjash Dhe Vetmohimi ! ! !... Le Te Thone Qe Jam I Cmendur, Do Ti La Te Thone Prap, Gjithmone, Sepse Une E Di Qe I Till Jam, I Cmendur Pas Teje I Marrosur, Sepse Ti Je Frymezimi Im, Je Gjithcka Qe Kam Dhe Do Te Kem Mbrenda Trurit !... Te Dua Edhe Nuk Pyes Perse Jetohet Sepse E Di Se Vetem Per TY ! ! !... TE DUA... Nje Dhimbje Ne Zemer E Papershkrueshme Per Dashurin Eshte Nje Vuajtje Ne Enderr. Te Kendshem I Shof Syt E Tu, E Ndjej Eren Tende Te Embel, Mendoj Si Te Kam Pran, Por Ti Je Shume Larg. Zgjohem Naten Dhe Dua Te Ti Puth Buzet E Tua, Por Ty Nuk Te Kam Ketu, E Shikoj Numrin Tend Te Telefonit, Lexoj Mesazhet E Tua, Buzeqeshi Dhe Loti Me Pikon Nga Malli Per Ty. Pyes Veten : A Thua, A Mendon MIMOZA Ime Per Mua ?! Ta Dhurova Zemren Edhe Pse Kemi Shume Killometra Ndremjet Nesh. Fjalen " TE DUA " Gjithmone E Mbaj Ne Zemer... Per Te Gjithe Gezimin Qe Solle Ne Zemren Time, Per Gjdo Enderr Qe Bere Realitet. Ishe Forca Ime Kur Nuk Kisha Fuqi, Ishe Zeri Im Kur Nuk Mund Te Flisja, Ishe Syt E Mi Kur Nuk Munda Te Shof. Me Dhae Krah Dhe Me Bere Te Fluturoja, Me Preke Duart Dhe Une Munda Te Prek Qiellin, Drita Ne ErresireQe Ndricoje Dashurine E Jetes Time. Ishe Frymezimi Im, Mes Genjeshtrash Ti Ishe E Verteta, Bota Ime Eshte Nje Vend Me I Mire Tani Fale Teje... Ti Ke Lindur Per Mua Ndersa Une Vdes Per Ty, Dua Te Fluturojme Bashk Ne Qiellin E Paster Te Dashurise E Cila Pasqyron Shpirtin Tone Te Bardhe Me Ajer Te Ngopim Mbrendesin E Bardhe Qe Kemi Dhe Qe Duam T`Ja Kushtojme Njeri Tjetrit Ne Perjetesi...
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-06, 00:55   #8
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT
 
Anėtarėsuar: 20-03-06
Vendndodhja: Shkup, Maqedoni
Postime: 13
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT
Gabim Leter... ! ! !

Ne Kete Leter Jane Edhe Lotet E Mi Qe Kan Rren Gjat Shkruajtjes, Pra Mbrenda Mban Dashurine Qe Meriton. Dhe Nese Nje Dite Do Te Qash Per Mua, Qaj Mbi Kete Leter Qe Te Pakten Te Behen Te Lumtur Lotet E Mi. Ata Le Ta Shijojne Dashurine Nese Nuk Takohemi Neve, Por Une Nuk Mund Ta Imagjinoj Qe Ne Nuk Do Te Takohemi Nje Dite, Sepse Nuk Ma Jep Asnje Tjeter Ate Shije Dhe Ngrohtesi Qe Me Japin Buzet E Bukura Te Tua, Asnje Tjeter Nuk Ka Ate Buzeqeshje Qe TI Ke, Asnje Tjeter Nuk Me Shikon Ashtu Sic Me Shikon TI, Asnje Tjeter Nuk Me Adhuron Ashtu Sic Me Adhuron TI, Asnje Tjeter Nuk Me Ka Xhan Ashtu Sic Me Ke TI, Asnjeri Po Te Them Sepse As Nje Njeri Ne Kete Bote Qe Egziston Nuk Ma Jep Ate Lumturi Dhe Kenaqesi Qe Ma Jep TI. Nese Me Fluturon Zemra Mes Ketyre Fjaleve Duke Te Shkruar Ty Kape Ate, Shterngoje Fort Dhe Fute Te Bashkohet Me Zemren Tende, Le Te Behen Miq, Le Te Dashurohen Njera Me Tjetren, Le Te Puthen E Ta Shterngojne Njera Tjetren Fort, Edhe Une Do Te Vazhdoj Te Shkruaj Ne Menyre Qe Ata Te Jene Te Lumtur. Pse Te Mos Jem Une I Joti Nderkohe Qe Te Dua Shume Dhe Nuk Ka Per Te Dashur Askush Sikur Une... Perse?... Nuk Durroj Dot Te Ti Prek Kush Tjeter Duart E Tua Te Arta. Kete Nuk E Durroj Dot A Me Kupton ?! O ZOT Dua Te Jem Vetem Une Per Ty... Je Gjithmon Enderra Ime, Sa Do Te Doja Ti Ishim Bashk... Kudo Vetem Bashke... Ne Rruge Ne Ajer Ne Toke Dhe Ne Dete, Te Te Falja Gjithcka... Zemer Shpirt Dhe Trup, Te Ishe Vetem E Imja Dhe Per Mua, Po Po SHUME TE DUA, Dhe Fjala E Fundit Qe Dua Te Them Eshte Qe TE ADHUROJ... ! ! !
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-06, 00:57   #9
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT
 
Anėtarėsuar: 20-03-06
Vendndodhja: Shkup, Maqedoni
Postime: 13
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT
Gabim E Dashur... ! ! !

Sa Shume Mall, Sa Deshprim, Sa Vuajtje, Sa Shume Dashuri Ndjej Per Ty Sonte, Ne Kete Nate E Dashura Ime. Sonte Enderrat Dhe Kujtimet Per Ty I Kam Ketu Grumbulluar Ne Shpirtin Tim Ne Zemeren Time Te Perlotur. Me Beso Ndihem I Vetem Ne Kete Bote Te Madhe I Humbur Si Nje I Huaj, Ku Ne Erresiren I Harruar Dhe I Hidhur Ne Nje Qosh Pa Skaj. Mes Enderrash Qe Dikur I Pata, Qe Jeta Mi Ka Ofruar Njehere Kur Isha Me Ty, E Ndjej Veten Te Deshiruar Per Pak Qaste, E Per Pak Ngrohtesi, E Per Shume Dashuri, Tani Ne Zemren Time Mbreteron Acari Qe Me Ngriu Zemren, E Beri Akull ! ! ! Sonte Shoh Nje Dore Qe S`Me Bindet, Shoh Dy Sy Qe Te Kerkojn, Ty E Dashura Ime Dhe Ndjej Nje Zemer Qe Ndoshta S`Me Perket Mua , Ndjej Dashuri Qe Me Perbin Trupin Dhe Pastaj Shpirtin, Mendimin, Gjakun, Nervat Dhe Cdo Qelize Te Qenies Time. Ti Ndoshta Imagjinon Cka Don Te Thot Te Duash Dikend Ne Heshtje, Ne Kete Largesi Te Mallkuar, Te Mendosh Dhe Te Kalosh Diten Pergjysem. Te Jetosh Cdo Cast Kur Nje Pjese E Qenies Tende Jeton Larg Dhe As Me Keq Kur E Di Qe S`Te Perket Aspak. E C`Rendesi Ka Per Mua, Pervec Egzistences Tende. Vetem Njeher Te Jem Me Ty, Te Qendroja Nje Minut, Atehere E Kisha Lutur ZOTIN Qe te Vjen Dhe Le te Me Merr Ne Ate Boten Tjeter Sepse Asaj Botes I Takoj Pa Ty ! ! !
Ehhhhh... Sa E Sa Ore Ne Dite Me Ikin Duke Menduar Ne Ty, Neteve Perpilitem Dhe Ndjej Shtrengimin Ne Zemer, Lotet Me Rrjedhin Pa Pushim Deri Sa Te Bien Rrezet E Diellit Mbi Dritaret E Dhomes Sime, Atehere Lotet Teren Nga Ngrohtesia E Rrezeve Mbi Fetyren Time. Fetyra Jote Trazon Cdo Gje Ne Shpirtin Tim, Me Ngacmon Fantazine. Ngado Qe I Hedhi Syt Me Duket Se Te Shoh, Shoh Ate Buzeqeshjen Tende Magjepese, Ato Buze Te Embela, Ata Sy Te Shkruar. Ngado Qe E Hedh Doren Te Parafytyroj Se Te Prek. I Prek Ato Floke Te Tua Te Gjata, Ate Trup Te Bukur, Mendoj Se Jam Ulur Mbi Preherin Tend Dhe Ngadale Me Perkedhel. C`Ti Bej Tani Shpirtit Qe Te Do Prane Edhe S`Te Ka... Ohhhh... ZOT SI NUK ERDHE TE MA MARRESH KETE SHPIRT QE TE MOS VUAJ ME... C`Ti Bej Zemres Qe Mbrenda Saj Qendron Vetem Ti ?! Ti Qe Je E Vetmja Rrenje E Mbijeteses Se Saj ! ! ! C`Ti Bej Syve Qe Ndjenje Mall E Duan Te Te Shohin Dhe Derdhin Lot Pa Ndale ! ! ! C`Ti Bej Vetes Sime Qe Eshte Dashuruar Marrezisht Pas Teje ?! Jam Une Qe Te Theras Me Ze Te Shurdher Dhe Vuaj Mbrenda Vetes Kete Dashuri. TE DUA Me Shpirt.
I Dashuruar Si Sot Do Te Mbetem Pas Teje Pergjithmon. Dhe Nese Kam Lene Dicka Tek Ti, Nje Ndjenje Te Vogel Dashurie Apo Respekti, Te Lutem Mbroje, Mos e Fshij Nga Kujtesa Jote. Une Do Te Dua Deri Ne Perjetesi Vetem Ty Dhe Kete Fjale Do Ta Mbylli Mbrenda Ne Shpirtin Dhe Kurr S`Do Ta Tradhetoj Veten Time. Nese Do Te Me Marr Mall Per Ty, Do Ta Gjej, Ta Shuaj Ne Skutat E Kujtimeve Te Mija Qe I Rruaj Te Pastra...
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-06, 00:58   #10
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT
 
Anėtarėsuar: 20-03-06
Vendndodhja: Shkup, Maqedoni
Postime: 13
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT
Gabim Dua... ! ! !

Dua te behem lot,
qe mbi fytyren tende te qendroj.
Dua te behem ajer,
qe ne trupin tend te lundroj.


Dua te behem flutur,
qe lulet prane ty te nuhas.
Dua te behem fjale,
qe nga buzet e tua te rreshkas.


Dua te behem zog,
qe mbi ty te fluturoj.
Dua te behem gjithcka,
qe prane teje te qendroj


Mos me largo nga zemra
nese jam larg syve te tu
Mos me thuaj jeto
nese nuk jam fati yt
Vazhdo jeto dhe vetem mos harro
Se sa te dua une askush nuk te do...
MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-06, 19:16   #11
lulikras
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Belēikė-Bruksel
Postime: 33
lulikras e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lulikras Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek lulikras
Arrow kuku

Olaaaa po te lutjka qeto tekstet krejt hmmm
lulikras Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-06, 21:40   #12
Virti
 
Avatari i Virti
 
Anėtarėsuar: 13-05-06
Postime: 13,621
Virti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

krane, krane...
Virti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-11-06, 10:37   #13
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga MeTeVeR8JaMsEnDiI3nT
Dua te behem lot,
qe mbi fytyren tende te qendroj.
Dua te behem ajer,
qe ne trupin tend te lundroj.


Dua te behem flutur,
qe lulet prane ty te nuhas.
Dua te behem fjale,
qe nga buzet e tua te rreshkas.


Dua te behem zog,
qe mbi ty te fluturoj.
Dua te behem gjithcka,
qe prane teje te qendroj


Mos me largo nga zemra
nese jam larg syve te tu
Mos me thuaj jeto
nese nuk jam fati yt
Vazhdo jeto dhe vetem mos harro
Se sa te dua une askush nuk te do...
Kerkoj falje por me sa me kujtohet kete poezi e kam lexu edhe me heret por nga nje autor tjeter ,ketu ne kete forum apo ndoshta...
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-11-06, 16:23   #14
Lani_Cracker
Background Intelligent...
 
Anėtarėsuar: 27-07-06
Vendndodhja: GjiLaN
Postime: 10
Lani_Cracker i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Lani_Cracker Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Lani_Cracker Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Lani_Cracker Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Lani_Cracker Send a message via Skype™ to Lani_Cracker
Gabim

Ohoooooooooo

Shumm Bukur Paske Talent Se Jo maHi !!
Gjith kėt Tekst me Shenuar une Shum jam hutuar
ndoshta eshte pak Per ty e mu pom Doket ne 4 Sy
me vjen mir rradh ksi Talenti qe ka Dikushh
falemenderit per Kėto


Lani_Cracker Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 09:37.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.