Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 25-04-06, 13:35   #1
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim Grate i ndajne vellezerit...

"Grate i ndajne vellezerit, ndersa grate motra i afrojne baxhanaket"

Kjo eshte nje thenje e popullit dhe nuk e di se si mendojne anetaret e forumit rreth saj?


__________________
Paraja e ben njeriun te pasur, ndersa edukata e ben ate zoteri!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Murgesha : 25-04-06 nė 14:25
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 25-04-06, 14:52   #2
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pėrshėndetje pėr temėn Kalt.
Tek ne shqiptarėt kohė tė gjatė ka egzistuar (e besa edhe sot ėshtė evidente) bashkėjetesa nė familje tė mėdha e po tė ishin gratė ato qė kanė mundur tė bėjnė kėtė gjė qysh moti kjo traditė e mbrapshtė ishte zhdukur edhe nga trojet tona.
Ma merr mendja qė burrave duhet tė ju ipet ky epitet.

Ndėrsa ajo qė motrat afrojnė bagjanakėt, shumė tė rralla janė raste kur dy baxhanakė jetojnė nėn tė njėjtin kulm.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-04-06, 15:21   #3
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Grate nuk ndajne vellezerit,ato jane munduar dhe akoma mundohen te mbajne familjet e medha nga mungesa e kushteve ekonomike dhe sociale.Ne ate moment kur plotesohen standardet ekonomike vjen tek ndarja dhe pavarsija e cdo familje.

Grate motra bashkojne bagjanaket...... sepse motrat duhen se jane te nje nene .Nuk dua te le anash vellezerit, edhe ata jane te nje nene po jane quajtur HISETAR.Mos te flasim per pasurine e ndare te prindit(babes) per nje pllembe toke jane bere gjaqet.Keto dukuri akoma paraqiten tek vellezerit
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-04-06, 23:22   #4
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
"Grate i ndajne vellezerit, ndersa grate motra i afrojne baxhanaket"

Kjo eshte nje thenje e popullit dhe nuk e di se si mendojne anetaret e forumit rreth saj?
Fort te mencura!!!
Ato e dine se ne mesin e vllezerve gjithmone egziston konkurrence qe shpesh kalohet ne heshtje e nganjhere kalon ne xhelozi te kategorise se rende...
Mire qe se paku dikush ka guximin per te marre hapin e PAEVITUESHEM-"enough is enough" ..secili ne shtepi te vet..edhe une e kam ne plan se shpejti t'ua tregoj deren e madhe(), sipas recetes(thenjes) popullore (duhet me i ruajt traditat...)
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-04-06, 01:52   #5
vendasi
 
Avatari i vendasi
 
Anėtarėsuar: 11-09-05
Vendndodhja: Canada
Postime: 3,533
vendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Reana
Fort te mencura!!!
Ato e dine se ne mesin e vllezerve gjithmone egziston konkurrence qe shpesh kalohet ne heshtje e nganjhere kalon ne xhelozi te kategorise se rende...
Mire qe se paku dikush ka guximin per te marre hapin e PAEVITUESHEM-"enough is enough" ..secili ne shtepi te vet..edhe une e kam ne plan se shpejti t'ua tregoj deren e madhe(), sipas recetes(thenjes) popullore (duhet me i ruajt traditat...)
Pershendes Kaltin per temen.
Heu,Grate i ndajne vellzerit me siguri ne qoftese ata jetone ende nen te njejtin Kulme...Por vellezrit duhet te ndahen para se te martohen keshtu qe ne ate menyre eleminohen zamkat dhe faji nuk ju jete grave....
__________________
Lumturine e sjelle vendosmeria...

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Kalt : 27-04-06 nė 09:06
vendasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-04-06, 14:14   #6
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
"Grate i ndajne vellezerit, ndersa grate motra i afrojne baxhanaket"

Kjo eshte nje thenje e popullit dhe nuk e di se si mendojne anetaret e forumit rreth saj?
....

....po ku kujtohesh per keso pytje , Kalt !

(hajt se po jap edhe une sypozimin tim ...keshtu ...mendoi)

-ne rradhe te pare, konkurenca eshte gjithmone ne pytje ,pse mendoj qe eshte normale qe nje" oborr mbreteror" nuk mund te udhehiqet nga shume mbreter (pra gjithmone lufta per fron eshte dominante, qofshin ato edhe "pricipata " te ndara megjithate , uni trimumfal si individ ,dominon sidomos ne boten femerore ) ne rrafshin tjeter, qe dhe luan shume rol mendoj , vete bota e femres ne aspektin komunikativ ,eshte shume e kompleksuar , keni vrejte nje detal ,qe une e shof gjate komunikimit njerzore , femrat gjithmone anojne nga ajo qe njohin,pra si pershtatsheri bisedash ( mes motrash , kuptohen shume mire nje karakter pothuajse nje pare botekuptime nje mentalitet i njejte i formuar), ndersa tek meshkujt per cudi (fatmiresishte ) nuk luan shume rol kush eshte ,dhe me ke bisedojne mjaftone te kene nje komunikues , te kene se me ke te shkembejne fjale , sa per konkurim ketu as qe behet fjal , vrehet qe shume me thjeshte dhe kjarte e kuptojne realitetin ,jane te dhene pas egzistences familjare , sa qe qdo "konkurim ,nderlidhje taboresh "eshte e neglizhuar nga vetedija e tyre( edhe eshte per respekt nga kjo ane ) ..kjo duhet te jete arsyeja mendoj qe vertet egziston nje gje e tille mes nesh si popull

dhe nje pytje tash... pse ndodhe qe me shume kemi raporte me miq te krijuar jashte familjes ,dhe shume pake komunikojme familja e gjere mes veti, perveq se ne raste te veqanta ....sa mbajme kontinualitetin e komunikimit mbrenda fisnor ???

(hahaha )shpresoj qe ta keni kuptuar , e dij qe prap e fillozofova edhe kete teme ...)
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-04-06, 16:25   #7
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim ““

Ka dicka te vertete ne ate qe thote KALT ,por nuk eshte tragjike nese kalohet pa ndonje rremuje te madhe .Ata qe kane mundesine te jetojne ndaras kane edhe mundesine e zhvillimit me te shpejte pa i preke ndergjegjia e keqe se pjesa tjeter jeton ndryshe.Ajo menyra e vjeter e jeteses sipa motos "Nje punon e tridhjete jetojne "siduket eshte ne pershendetje e siper .Mirpo cka eshte edhe me alarmuese eshte fakti se grate jane KATILE ,ato edhe nese jetojne ndaras nuk pushojne se vepruari ,dy gure bashke si lene .kane energji negative ne vete si dreqi ,as gjumin se bejne rehat duke bere plane te llojellojshme .E cka eshte edhe ma tragjike keto plane zbatohen ne praktike nga ne VELLEZERIT qe i duam kaq shume grate tona dhe prape s“na besojne.
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-04-06, 17:19   #8
Luana
Luanesha
 
Avatari i Luana
 
Anėtarėsuar: 09-11-03
Postime: 14,403
Luana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
Ka dicka te vertete ne ate qe thote KALT ,por nuk eshte tragjike nese kalohet pa ndonje rremuje te madhe .Ata qe kane mundesine te jetojne ndaras kane edhe mundesine e zhvillimit me te shpejte pa i preke ndergjegjia e keqe se pjesa tjeter jeton ndryshe.Ajo menyra e vjeter e jeteses sipa motos "Nje punon e tridhjete jetojne "siduket eshte ne pershendetje e siper .Mirpo cka eshte edhe me alarmuese eshte fakti se grate jane KATILE ,ato edhe nese jetojne ndaras nuk pushojne se vepruari ,dy gure bashke si lene .kane energji negative ne vete si dreqi ,as gjumin se bejne rehat duke bere plane te llojellojshme .E cka eshte edhe ma tragjike keto plane zbatohen ne praktike nga ne VELLEZERIT qe i duam kaq shume grate tona dhe prape s“na besojne.
Lojetari kam qesh me te vertet aq shume sa nuk e beson , aty ku e kam ber me te kuqe me ka ardhe me se shumti interesant , por nji gje ta them se nuk pajtohem krejt me fjalet e tua , nese dy vllezer nuk e qojn mire ateher gruaja nuk vjen ne konsiderim per ndarjen e askujt e jo vetem te familjes , rasti konkret po ta jap , une shume e kaloj mire dhe kurr nuk kam probleme por , kunatat kurr nuk duhen sikur motrat , mos harro ...?
__________________
Tė gjithė e din se si dukem, por askush se di se kush jam nė tė vėrtet!!!!!
Luana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-04-06, 18:54   #9
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
"Grate i ndajne vellezerit, ndersa grate motra i afrojne baxhanaket"

Kjo eshte nje thenje e popullit dhe nuk e di se si mendojne anetaret e forumit rreth saj?
Mardhėnjėt vllazėrore nė familje janė njė kalitje nga fėmijėria ,dhe nga kėtu fillonė procesi i pjekurisė dhe dinamizmit,krijimit tė stabilitetit dashurisė,respektit ndajė Anėtarėve tė familjes.
Njė qėndrushmėri stabile e virtyteve nė baza tė shėndosha vllazėrore,nuk besojė qė sjellė lėkundje nga ndrrimi i statusit familjarė.
Tendencat tė ndarjes sė vllėzėrve nga kontaktet familjare- nga "Gratė" mund tė jenė vetėm njė shkasė i bartjes sė pėrgjegjėsisė morale nga mėshkujt,kinse Gratė na ndanė.
Personalishtė mendojė ,komunikimi i hapur dhe i sinqertė Vllazėror,mos pėrzirja nė organizimin e jetesės -simbas parashikimeve individuale dhe gjetja e Elementeve tė harmonizimit tė interesave tė pėrbashkėta familjare vllazėrore nuk lėnė hapsirė tė dyshimeve,mosknaqėsive .
Ėshtė shumė e natyrshėme bashkimi dhe lidhjetė e reja miqėsore ,njė mikė i imi, ėshtė edhe mikė i vllaut timė,edhe janė miqė tė familjes- qofshin nga ana e gruas apo e burrit.

Nga natyra,jo vetėm tek Mardhėnjėt familjare ,por edhe nė segmente tjera nėse Kimia nuk pėrputhet- vėshtirė se do tė ketė bashkėveprim nė kuptimin se ēdo gjė do tė jetė nė rregull dhe harmonike.

me nderime Naki !
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-04-06, 20:51   #10
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Shikuar nga kendi i se normales NAKI ka te drejte , por realiteti ne TEREN eshte pak me ndryshe .Aty zihet nje gjelle tjeter qe shumeshpeshe eshte e hidhur ose pa kripe.Grate jane arkitekte te pazevendesueshme te zenkave te cfaredolloji .Edhe luftera jane ne gjendje te shkaktojne .Por faji kryesore eshte te ne, sepse edhe ne mashkujt jemi ne gjendje qe per nje NJOLLE TE ZEZE qe gjindet ne funde te barkut te gruas, te japim cdo gje tjeter , ta harrojme vellaun e motren e nenen e baben e krejte farefisin.Zot mos na provo ,sa mire ishte kur ishim femije .PA NJOLLA por me vellazen.
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-04-06, 21:57   #11
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
Ka dicka te vertete ne ate qe thote KALT ,por nuk eshte tragjike nese kalohet pa ndonje rremuje te madhe .Ata qe kane mundesine te jetojne ndaras kane edhe mundesine e zhvillimit me te shpejte pa i preke ndergjegjia e keqe se pjesa tjeter jeton ndryshe.Ajo menyra e vjeter e jeteses sipa motos "Nje punon e tridhjete jetojne "siduket eshte ne pershendetje e siper .Mirpo cka eshte edhe me alarmuese eshte fakti se grate jane KATILE ,ato edhe nese jetojne ndaras nuk pushojne se vepruari ,dy gure bashke si lene .kane energji negative ne vete si dreqi ,as gjumin se bejne rehat duke bere plane te llojellojshme .E cka eshte edhe ma tragjike keto plane zbatohen ne praktike nga ne VELLEZERIT qe i duam kaq shume grate tona dhe prape s“na besojne.
Me KATILEN keq...e pa Katilen edhe ma keq
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-04-06, 22:16   #12
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Ata vllezer qe ndahen per shkake te grave,atyre duhet mi thirre "Burreca"
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-06, 00:04   #13
Reana
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 5,899
Reana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vendasi
Pershendes klatin per temen.
Heu,Grate i ndajne vellzerit me siguri ne qoftese ata jetone ende nen te njejtin Kulme...Por vellezrit duhet te ndahen para se te martohen keshtu qe ne ate menyre eleminohen zamkat dhe faji nuk ju jete grave....
"Faji" ju mbetet femrave sepse meshkujve ju mungon GUXIMI te marrin hapin e duhur. Patjeter iu duhet nje "nene" tere jeten t'ua tregoje rrugen e duhur!!!
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Reana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-06, 00:14   #14
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Kjo Reana ende pa u martuar mire e ka vendose me i nda vellezerit e mjere , qe vuajne kaq shume per "nenat" e tyre.
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-04-06, 18:58   #15
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

.....ai ,ai ai , po derte ka FD-ja ne kete teme , edhe pashe qe gjithmone e gjora grua, nene," fajtore" .......po nese more, burri nuk ka vellezer ?????

(pash qe asnjeri nuk e shkroje kete ,shifet qe familjet tona jane te medha , shumeantareshe ...)


jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:32.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.