Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kinematografia dhe Televizioni
Emri
Fjalėkalimi
Kinematografia dhe Televizioni Pėrshtypje mbi filmat e fundit vendor apo tė huaj. Dokumentarėt, komeditė, tragjeditė, festivalet e filmit. VIP-at, artistėt, yjet e filmave.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 02-05-06, 21:01   #1
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Prralle me tupane

Mendimet e juaja rreth emisionit me te ri ne RTK te henave ne ora 22:00, Perralle me Tupane, mua me ka pelqu shume shume, ka kohe qe skam qesh aq sa mbreme “HAHAHAHAHAHAHHAHAAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHA


__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 02-05-06, 22:33   #2
pokeri
 
Avatari i pokeri
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Vendndodhja: gjithandej
Postime: 1,683
pokeri e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek pokeri Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek pokeri
Gabim

Eh, po s'na ka mbetė tjetėr veē pėrrallave!
Nejse, e kam pritur me padurim pėr disa arsye (kostumografinė e ka bėrė haverja ime-ishalla s'e lexon kėtė postim sa mė ha dreqi), dhe ėshtė diēka mė ndryshe. Ky ėshtė veē fillimi, do tė jetė emision shumė mė i "angazhuar" dhe i "paskurpullt" nė tė ardhmen (veēėnarisht ndaj qeveritarėve keqbėrės dhe "politikanve mediokėr").
Fillim i mbarė!
__________________
Ėshtė shpėrfillje e kėsaj bote
tė ikėsh nga ikja jote...
pokeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-05-06, 23:08   #3
etniku
 
Avatari i etniku
 
Anėtarėsuar: 18-04-06
Vendndodhja: gjilan
Postime: 28
etniku i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek etniku Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek etniku Send a message via Skype™ to etniku
Gabim perralla me tupan

pershendetje te gjitheve ,sa i perkt perrallave ,po per qesi far pralla ja kemi zakon valla ,,, ato sene mendoj behen ne teater e jo ne tv ku e shofin ter familja se shume banle ishte prezentimi i ati ''mulerit'' edhe po imitohen emisionet shume nga top chanel mbase ky i perngjan atij emisioni PORTOKALLIS edhe emisioni ne RTK ,,ARENA; eshte i imituar nga po i njejti kanal shqiptare NGA TOP SHOW . SIKURSE ESHTE IMITUAR EDHE FAMILJA MODERNE ,,,EDINI SE NGA KUSHE ESHTE IMITUAR MOS TIA CEKI EMRIN ....E DEA SI DUKET PASKA QESH KURE AI MULERI KA SHKI MIJA LY NJE PJES DIKU ASAJA GRUAS SE MINISTRIT .AHAH .KAQ KISHA ..
etniku Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-05-06, 06:13   #4
eksplozivi
 
Anėtarėsuar: 14-07-05
Postime: 54
eksplozivi e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek eksplozivi
Gabim

Shume shume dobet edhe palidhje ne secilin aspekt duke filluar nga idea, realizimi, regjija e me ne fund edhe aktrimi. Asnihere as buza ne gaz nuk me ka shku e le mo me qesh. Kopje e dobet e Portokalise sic u tha edhe ma nalte.

Me fjale tjera as qe ja vlen me harxhu kohe per me i shajte e le mo me debatu per kete emision "humoristik", apo me mire me then per kete tragjedi.

Me nderime per te gjithe

Eksplozivi.
eksplozivi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-05-06, 14:49   #5
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga eksplozivi
Shume shume dobet edhe palidhje ne secilin aspekt duke filluar nga idea, realizimi, regjija e me ne fund edhe aktrimi. Asnihere as buza ne gaz nuk me ka shku e le mo me qesh. Kopje e dobet e Portokalise sic u tha edhe ma nalte.

Me fjale tjera as qe ja vlen me harxhu kohe per me i shajte e le mo me debatu per kete emision "humoristik", apo me mire me then per kete tragjedi.

Me nderime per te gjithe

Eksplozivi.

Mundesh me thene qe ste ka pelqu nuk eshte shija e jote, se dobet , me i shajt, svlen me debatu rreth ketij emisioni, keto fjale duken si pak te teperta, megjithese nuk i njohe artistat nga me heret veq se Saranda e kafeneja jone qe ishte e njohur te tjeret te panjohur, po prap ishin fantastik sidomos ajo "voglushja" ishte fantastike, e nese nuk do ta shihnit si kopije e dikujt tjeter po sikur emision tonin do ta shihnit keshtu siq e shoh une, se une nuk njoh as portokalli e as diqka tjeter te ngjajshme andaj me pelqeu pa mas, se asgje thuaja nuk ishte e shpifur, pas qdo humori sikur fshihej diqka e vertet, e e verteta dhemb qdohere!
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-05-06, 14:53   #6
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga etniku
pershendetje te gjitheve ,sa i perkt perrallave ,po per qesi far pralla ja kemi zakon valla ,,, ato sene mendoj behen ne teater e jo ne tv ku e shofin ter familja se shume banle ishte prezentimi i ati ''mulerit'' edhe po imitohen emisionet shume nga top chanel mbase ky i perngjan atij emisioni PORTOKALLIS edhe emisioni ne RTK ,,ARENA; eshte i imituar nga po i njejti kanal shqiptare NGA TOP SHOW . SIKURSE ESHTE IMITUAR EDHE FAMILJA MODERNE ,,,EDINI SE NGA KUSHE ESHTE IMITUAR MOS TIA CEKI EMRIN ....E DEA SI DUKET PASKA QESH KURE AI MULERI KA SHKI MIJA LY NJE PJES DIKU ASAJA GRUAS SE MINISTRIT .AHAH .KAQ KISHA ..

Nese sdo qe familja e jote te shoh emisione te tilla, as qe mundem te them se qfare kohe i takon ti, po qoje televizorin ne Ode te "Burrave" , nese nuk ke forc te perballesh me realitetin.
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-05-06, 14:55   #7
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Mua kur sme pelqen diqka, nuk e shiqoj , e fiku televizorin po keta ketu te gjithe e kane shiqur si shihet deri ne fund e tash jo ashtu e jo keshtu, keto vjet i mbusha e ende spo muj me e kuptu ket popull tonin .
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-05-06, 20:17   #8
Eleon
 
Anėtarėsuar: 08-03-06
Postime: 103
Eleon i vlerėsuar jo keq
Gabim Supermendja Pentium 5.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga DEA
Mua kur sme pelqen diqka, nuk e shiqoj , e fiku televizorin po keta ketu te gjithe e kane shiqur si shihet deri ne fund e tash jo ashtu e jo keshtu, keto vjet i mbusha e ende spo muj me e kuptu ket popull tonin .
Me keqardhje ju them e nderuara Dea, qe ju mundoheni te demosntroni "supermendjen" tuaj, ti vet e ke hap ket teme, e pse paragjykon, kur dihet se cdonjeri ka mendimin e vet personal!

Je inciatore e kesaj teme, dhe e respektoj kete, por assesi nuk te lejohet e drejta te paragjykosh e te luash rrolin e mesues, vetem pse je inciatore e kesaj teme.

Me respekt per ju Eleoni
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nuk me vjen inat pse me genjeni, por me vjen inat, pse mendoni qe besoj ne ju.
Eleon Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-05-06, 20:38   #9
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eleon
Me keqardhje ju them e nderuara Dea, qe ju mundoheni te demosntroni "supermendjen" tuaj, ti vet e ke hap ket teme, e pse paragjykon, kur dihet se cdonjeri ka mendimin e vet personal!

Je inciatore e kesaj teme, dhe e respektoj kete, por assesi nuk te lejohet e drejta te paragjykosh e te luash rrolin e mesues, vetem pse je inciatore e kesaj teme.

Me respekt per ju Eleoni
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nuk me vjen inat pse me genjeni, por me vjen inat, pse mendoni qe besoj ne ju.

Eleon, se pari te falenderohem per titullin qe me ke dhene" Supermendja pentium5", po nese ke lexuar shkrime me shume te mijat do te shihni ose keni pare qe kurre nuk hy ne debate te ashpra me anetaret e tjere, une them eshte e drejt e secilit te shpreh mendimin e vet se i ka pelqyer apo jo, po kthehem ketu prap tek emisioni sa per te mos e devijuar temen, por nuk eshte drejt e askujt te injoroj, shprehe ate qe ndjen pa lenduar ,se di se a lexove si me eshte drejtuar ai zoteriu me lart qe me paska pelqyer mua me se shumti ai humori qe ndoshta s`eshte per tu pelqyer, une nuk vlersoj ne nje apo dy skeqe po mesataren e gjithe asaj qe pame, po si duket me duhet te kthehem prap mbrapa e te mos luaj rol mesuesje pa qellim. Si do qe te jet e kot te debatojme se bashku se injorimin ndaj njeri tjetrit e kemi ne gjake.

__________________________________________________ _____________________________________

Sa me shume qe njoh njerezit, aq me shume i dua kafshet!
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-05-06, 06:39   #10
eksplozivi
 
Anėtarėsuar: 14-07-05
Postime: 54
eksplozivi e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek eksplozivi
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga DEA
Mundesh me thene qe ste ka pelqu nuk eshte shija e jote, se dobet , me i shajt, svlen me debatu rreth ketij emisioni, keto fjale duken si pak te teperta, megjithese nuk i njohe artistat nga me heret veq se Saranda e kafeneja jone qe ishte e njohur te tjeret te panjohur, po prap ishin fantastik sidomos ajo "voglushja" ishte fantastike, e nese nuk do ta shihnit si kopije e dikujt tjeter po sikur emision tonin do ta shihnit keshtu siq e shoh une, se une nuk njoh as portokalli e as diqka tjeter te ngjajshme andaj me pelqeu pa mas, se asgje thuaja nuk ishte e shpifur, pas qdo humori sikur fshihej diqka e vertet, e e verteta dhemb qdohere!
1. Po shihet qe ski lidhje me vleresimin e artistave e besa edhe me art.

2. Nuk e ka emnin Saranda por Teuta Krasniqi, Saranda eshte vetm karakter i imagjinuar.

3. Nese nuk i'a vlen me debatu per kete teme, atehere pse e keni hapur per debat pikerishte ju?

4. Me vjen mire qe nuk beje pjese ne ate nivel te njerezve te cileve i'u pelqen dhe i ben te qeshen nje "humor" i tille.

5. Se fundi me vjen shume mire qe nuk i shoh gjerat ashtu sic i shihni ju.

Me nderime

Eksplozivi.
eksplozivi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-05-06, 18:06   #11
fedora
Fedora
 
Anėtarėsuar: 08-05-06
Postime: 13
fedora i vlerėsuar jo keq
Gabim

une me padurim e kam prite prallen.
edhe mund te them qe nuk i ka plotesu te gjitha kerkesat e mia por gjithesesi eshe nje serial per tu pershendetur.
ndoshta ka banalitete, po ai qfaqet ne ora 22:00, keshtu qe femijet mund te i largoni.
ky emision perkundrazi ka shume gjera per lavdate dhe mendimi eshte bile shume i ngjajshem me te Deas.
kujt nuk i pelqen mos ta shikoj. e ka lehte.
fedora Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-05-06, 07:07   #12
eksplozivi
 
Anėtarėsuar: 14-07-05
Postime: 54
eksplozivi e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek eksplozivi
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga fedora
une me padurim e kam prite prallen.
edhe mund te them qe nuk i ka plotesu te gjitha kerkesat e mia por gjithesesi eshe nje serial per tu pershendetur.
ndoshta ka banalitete, po ai qfaqet ne ora 22:00, keshtu qe femijet mund te i largoni.
ky emision perkundrazi ka shume gjera per lavdate dhe mendimi eshte bile shume i ngjajshem me te Deas.
kujt nuk i pelqen mos ta shikoj. e ka lehte.
Mew siguti e ke idol Ibrahim Krajkoven - LECIN
eksplozivi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-05-06, 17:23   #13
fedora
Fedora
 
Anėtarėsuar: 08-05-06
Postime: 13
fedora i vlerėsuar jo keq
Gabim

Po eshte e mundur.
Eshte e mundur po aq sa eshte e mundur qe une te jem vajza e tij. po kjo nuk ndryshon asgje ne kete teme qe forumistja e nderuar dea e ka hapur. Nuk dua te bisedoj per shijen apo prejardhjen time ose tende, por kisha dashur shume te di se pse ty nuk te ka pelqyer ose te ka pelqyer emisioni, i nderuar Exploziv?
fedora Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-05-06, 02:20   #14
Ulkinaku
 
Anėtarėsuar: 18-05-06
Postime: 1
Ulkinaku i vlerėsuar jo keq
Gabim Pa pas pula nuk bahet ISH....

Dea te lumt goja "peralla me tupan"eshte me te vertet nje freski ne RTK ku bile vle te na lejohet s'paku ta themi qe i then disa tabu ne kosove qe ka te bej me humore vetem e vetem se ka te bej me kosoven dhe ate cka e nguc kosoven.
Fishta i madhe shkruante "Qeshem me punen e njerzve vetem pse smundem me kja"prandaj "Peralla"jemi ne kurse shikesit duhet me te vertet te ndalohen per nje minut dhe ti shkarkojne te gjitha idet negative me energjin negative dhe vetem ne kte menyre relaxsohet po,po edhe nje got ven te kuqe dhe ja Showi merr nje trajt tjeter dhe ndoshta edhe "eksplozivi" qeshet...m'duket se te eshte lagur baruti
Personalisht mbasi jam nga Ulqini,me pelqen pa mas roli i Naim Flamuri i cili me Flutren jan nje tandem tejet qesharak kjo e fundit me shpertheu gazit Ulqini nuk eshte msu te perbuzet mikpritja me EURO po edhe kjo eshte realitet apo jo dmth...
Valonit nje porosi kur qeshet m'ja shtin tuten thmive qyr,qyr

p.s.Leci,Karkaleci Cima e Qumili doemos duhen falenderuar per nje pune te jashtezakonshme qe kan ber per Humorin apo bastradimin e humorit Kosovar por si cdo gje Koha e ben te vehten...
Ulkinaku Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-05-06, 16:55   #15
fedora
Fedora
 
Anėtarėsuar: 08-05-06
Postime: 13
fedora i vlerėsuar jo keq
Gabim

Te lumet goja o vendas.
Sikur te mund te ja huazoja syte e mi te tjereve e te shonin se sa obskur jane ne perceptimin e realitietit kosovar. Sa popull qe besojme ne mite jemi, deri sa realiteti na shkaterron jeten.
Ta lumsha!
E ke nje kafe ne Bellini ose Bell Ami, simjet. A nese do edhe ne Rocky beach?
Zgjidhe vet.


fedora Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:12.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.