Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kuzhina & Gatimi
Emri
Fjalėkalimi
Kuzhina & Gatimi Receta nga kuzhina shqiptare dhe nga mbarė bota.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-05-06, 13:49   #1
vendasi
 
Avatari i vendasi
 
Anėtarėsuar: 11-09-05
Vendndodhja: Canada
Postime: 3,533
vendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Qka ka per darke more??

Hajde tregona qka ke pregatite TI sonte per darke..........?
Uuuuuo si me ka marre malli per nje Krelane me duqa me pekmez permbi e djathe yamiiiiiiii.
Ju pershendes.......


__________________
Lumturine e sjelle vendosmeria...
vendasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 22-05-06, 18:04   #2
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

aaaaaaaa Vendasi nese pyet Jador, sikur sonte edhe qdo darke tjeter gjene vetem salate ose peme .....me kaq dhe derti i darkes kryhet ......pra kush eshte adhurues i ushqimit vegjeteran mire se vini ...... doni recepte per keto .....
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-06, 19:07   #3
vendasi
 
Avatari i vendasi
 
Anėtarėsuar: 11-09-05
Vendndodhja: Canada
Postime: 3,533
vendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jador
aaaaaaaa Vendasi nese pyet Jador, sikur sonte edhe qdo darke tjeter gjene vetem salate ose peme .....me kaq dhe derti i darkes kryhet ......pra kush eshte adhurues i ushqimit vegjeteran mire se vini ...... doni recepte per keto .....
haha ani ,ani Jador se edhe perimet jane te mira shendete........apo mos ke harru si gatuhete??
__________________
Lumturine e sjelle vendosmeria...
vendasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-05-06, 18:51   #4
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vendasi
haha ani ,ani Jador se edhe perimet jane te mira shendete........apo mos ke harru si gatuhete??
.....e qelluar ,harruar edhe mire , prandaj praktikoj peme dhe perime ( te gateshme de ....per dembela si une shpetim se jo mahi ..)
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-05-06, 20:19   #5
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Sonte kam ngre pite me mish dhe laknur me spanaq ehehe!!!!
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-05-06, 23:27   #6
djal_serioz
 
Anėtarėsuar: 21-05-06
Postime: 12
djal_serioz i vlerėsuar jo keq
Gabim

une isha shkue sonte te e martumja per dark valla se mi kana pitet me spinaq hmmm
djal_serioz Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-05-06, 00:21   #7
vendasi
 
Avatari i vendasi
 
Anėtarėsuar: 11-09-05
Vendndodhja: Canada
Postime: 3,533
vendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim ******

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e_martumja
Sonte kam ngre pite me mish dhe laknur me spanaq ehehe!!!!
E Martumja dergoma nje pjese te pites me nepermjete mesazhit
__________________
Lumturine e sjelle vendosmeria...
vendasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-09-06, 09:36   #8
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
Avatari i selvija
 
Anėtarėsuar: 21-07-06
Vendndodhja: Suomi
Postime: 28,070
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Gabim

uff qe nje ore jam tuj mendue se qka me ba sante per iftar, po me shkon mendja te baj nje pite po spo di ,her tepasuli, ja more pasuli na ka ba bajat gati asht mu bi ne bark
po pres edhe gjys ore e pastaj po vendosi se qka.
VENDAS te ftoj ne dark aahah qe je trim te vish
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-09-06, 13:48   #9
~AmaZonA~
 
Avatari i ~AmaZonA~
 
Anėtarėsuar: 08-09-06
Vendndodhja: Aty ku zbėrthehen dimesionet e fshehura te jetes...
Postime: 3,594
~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga selvija
uff qe nje ore jam tuj mendue se qka me ba sante per iftar, po me shkon mendja te baj nje pite po spo di ,her tepasuli, ja more pasuli na ka ba bajat gati asht mu bi ne bark
po pres edhe gjys ore e pastaj po vendosi se qka.
VENDAS te ftoj ne dark aahah qe je trim te vish
a deshiron te tregoj nje recet me pesh me lohi...eshte e leht edhe e shojshme edhe e shpejt...
__________________
Te kesh femije eshte gezim, te shikosh qe femijet e tu jane te sukseseshem dhe po ecin ne rrugen e duhur eshte lumturi...
~AmaZonA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-09-06, 16:40   #10
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
Avatari i selvija
 
Anėtarėsuar: 21-07-06
Vendndodhja: Suomi
Postime: 28,070
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ~AmaZonA~
a deshiron te tregoj nje recet me pesh me lohi...eshte e leht edhe e shojshme edhe e shpejt...
ok AmaZonA trego ate recept , se edhe une baj shum pesh i adhuroj shum, por ma se shumti i baj me kerma qep limon pak pirer per mbi , edhe baj nje rend patate peshk pak tranguj te grim ashtu mir qep edhe keram ashtu ne furr behn shum te mir...
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-09-06, 16:49   #11
~AmaZonA~
 
Avatari i ~AmaZonA~
 
Anėtarėsuar: 08-09-06
Vendndodhja: Aty ku zbėrthehen dimesionet e fshehura te jetes...
Postime: 3,594
~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

selvije keshtu nese ke peshk Lohi e ndan ne pjes edhe i hudh permbi voj pak krip edhe Tili e fut ne furr per 10 min. ne tigan tjeter e grin nje kungulleshk(kesäkurpitsa) edhe nje purri i hedh voj krip edhe deri sa te bohet ca si gati me pas e nxjerr peshkun nga furra i hedh kungulleshkat edhe purririn permbi me pas e perzin nje kerma edhe smetana ia hudh edhe keto edhe e shtin ne furr per 15 min i shoqeron me patate te ziera apo te skuqura si te duash...besoj qe e ke kuptuar si.
__________________
Te kesh femije eshte gezim, te shikosh qe femijet e tu jane te sukseseshem dhe po ecin ne rrugen e duhur eshte lumturi...
~AmaZonA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-09-06, 17:34   #12
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
Avatari i selvija
 
Anėtarėsuar: 21-07-06
Vendndodhja: Suomi
Postime: 28,070
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Gabim

AmaZonA (kesäkurpitsä) hahah oletko sinä suomessa?....
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-09-06, 22:31   #13
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim

sante per dark kam ngran piza kuaroformagi me mazarela gorkonsola edamer40 edhe schavkase shum e mir


__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 08:21.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.