Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kultura kombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Kultura kombėtare Materiale tė reja, zbulime dhe ide personale per gjuhėsinė, artin, historinė ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 15-07-06, 17:44   #1
Drinni
Anėtar nderi/ Nėndor 2006
 
Avatari i Drinni
 
Anėtarėsuar: 04-03-06
Postime: 1,616
Drinni e ka pezulluar reputacionin
Gabim Pėrgatitet mbajtja e Seminarit Nderkombėtare tė Albanologjisė nė Prishtinė

Nė Fakultetin e Filologjisė nė Prishtinė, mė 14 gusht, do te fillojė Seminari Nderkombėtar pėr Gjuhėn, Letėrsinė dhe Kulturėn Shqiptare qe ėshtė i 25-ti me radhė. Seminari do tė mbledh rreth 120 pjesmarrės nga e gjithė Evropa si dhe njė numer tė konsiderueshėm tė albanologeve tė huaj qė do tė referojnė gjatė tij, u tha sot nė njė konferencė pėr media.

Vlen tė theksohet se Seminari kėsaj radhe do tė zhvillohet ne sesionin shkencor dhe atė letrar, sesioni shkencor dy niveleve, ne atė tė letersisė, me temė "Miti nė letėrsinė Shqipe", si dhe ai shkencorė, nė temen "Problemet aktuale tė kulturės sė Shqipes"

Fadil Raka njoftoi per risit qe do tė ketė seminari i kėtij viti "Sivjet do tė kemi edhe tryezen e cila ka pė temė veprimtarinė e Ismail Kadaresė. Por do tė ketė edhe kumtes nga Regjep Qosja" , vazhdoi nder tė tjera drejtori i kėtij seminari, Sivjet pėr her tė parė marrin pjesė pėrfaqsues te Qendrės Albanologjike tė SANS-PETERBURGUT tė Rusis.

Seminaristet sivjet do tė kenė takime edhe me udhėheqėsit e Institucioneve kosovare.


__________________
Atdhedashuria nuk ėshtė qėshtje Sezonale!
Drinni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:29.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.