Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Thashetheme
Emri
Fjalėkalimi
Thashetheme Tema universale. Kush foli ēka pėr kend ?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 15-08-06, 17:40   #1
Drinni
Anėtar nderi/ Nėndor 2006
 
Avatari i Drinni
 
Anėtarėsuar: 04-03-06
Postime: 1,616
Drinni e ka pezulluar reputacionin
Gabim Viti 2011 lufta e tretė Botėrore

Se di nė ju kujtohet na paska qenė njėri qe i parashikojke gjėrat pėr tė ardhmen e afėrt dhe tė larget.
Pėr dy katastrofa edhe vetė jam bindur:
1) Bill Gate do tė zbuloi windowsat,
2) Benzina do tė shtrenjėtohet,
3)?
Bile ai far burri edhe e paska qelluar se nė tė njėjten ditė do tė vriteshin dy vėllezėrit Kenedy, do tė ketė luftė nė ballkan ku Kosova do ta fitoje luften, dhe nė vitin 2011 do tė pėlcas e madhja, lufta e tretė botėrore!
Unė pėr vete qe nga sot do tė bėjė rezervat e duhanit.
Ah po, gati harrova! Nastradini kish pas than, Nastradini? a Nostradamus? mu kan perzi emrat pak.


__________________
Atdhedashuria nuk ėshtė qėshtje Sezonale!
Drinni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 15-08-06, 23:36   #2
Bom-Boni
 
Avatari i Bom-Boni
 
Anėtarėsuar: 15-08-04
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 67
Bom-Boni i vlerėsuar jo keq
Gabim

sipas Nastradinit tand ksaj pune pi thojkan: "prit magar sa t'del barė" e kur del bari zof magari. edhe me neve derisa te pavarsohmi plotesist po dojka edhe nje lufte mu ba e mu shkaterru krejt bota e neve as hiri mos me na mbet
Bom-Boni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-08-06, 16:13   #3
Drinni
Anėtar nderi/ Nėndor 2006
 
Avatari i Drinni
 
Anėtarėsuar: 04-03-06
Postime: 1,616
Drinni e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bom-Boni
sipas Nastradinit tand ksaj pune pi thojkan: "prit magar sa t'del barė" e kur del bari zof magari. edhe me neve derisa te pavarsohmi plotesist po dojka edhe nje lufte mu ba e mu shkaterru krejt bota e neve as hiri mos me na mbet
Duket pak qesharake kjo qe keni nisur tė lexoni tė nderuar ju BOM BONI dhe tė gjithė nė pėrgjithsi,
Ka tre orė qe shiqoj njė dokumentar nė televizionin Gjerman PHOENIX lidhur me Luften nė Ish/Jugosllavi.
Ėshtė shumė interesante se sa kėsaj radhe intervistusit real jan nė interwistat e tyre si:
Holbrooke, Tugjman, Izetbegowiq,gen. Klark,Silajgjiq,milosheviq, pavle etj etj.......
Prandaj mos u hamendeni edhe aq pėr temen nė vijim!
Zoti e bekoft Ameriken dhe miqt e saj.
Drinni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-08-06, 20:53   #4
Drinni
Anėtar nderi/ Nėndor 2006
 
Avatari i Drinni
 
Anėtarėsuar: 04-03-06
Postime: 1,616
Drinni e ka pezulluar reputacionin
Gabim Pauza e Bushit pėr aksionin e ardhėshem

Gazetari dhe analisti Amerikan Seymiour Hersh ka provuar puzellat ti vendos dal ngadal nė murin e tij tė parashikimėve. Edhepse analizat e tija vihen, bazohen shpesh ne thashetheme apo burime anonime, ato ne te shumten jan vertetuar si te verteta.

Nuk do tė ishte edhe hera e par, qe analisti apo mė mir tė themi falltori Seymiour Hersh qe shkruan pėr magazinin "New Yorker" njė skandal vė nė siperfaqe.
pėr mė teper lexo: http://www.spiegel.de/politik/auslan...431774,00.html
Drinni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-08-06, 18:19   #5
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Hehehe edhe ne vitin 2000 ka ndodhe kijameti-apokalipsa
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-08-06, 20:23   #6
Drinni
Anėtar nderi/ Nėndor 2006
 
Avatari i Drinni
 
Anėtarėsuar: 04-03-06
Postime: 1,616
Drinni e ka pezulluar reputacionin
Gabim A do tė ketė njė rregullim tė ri botėror?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool
Hehehe edhe ne vitin 2000 ka ndodhe kijameti-apokalipsa
E more Cool njeri, jo edhe me kaq, lexo tash se ēka kam nie!


Nė vitin 2012 Do tė vritet nga sherbimet secrete shefi i shtetit Serb, Pretekst pėr kėtė rusia do tė bėjė invazimin drejt Evropes, ėndėrr kjo e kahmotshme e rusis.
Mos e baft zoti shtetet e bashkuara tė amerikes do tė kenė njė destabilizim ekonomik, qe do tė shpie nė tė gjitha shtetet industriale nė njė kollaps monetar.
Pasoj e kėsaj do tė ketė trazira si nė USA ashtu edhe nė Evropė, do tė ketė luftėra lokale(tė ashtuquajtura luftera qytetare). Qe do tė shpie nė njė krizė afatgjate, ku shtetet pėrendimore mund tė humbin ndikimin politik tė jashtem nderkombėtarė.
Kriza do tė zgjasė gjatė, mė gjatė se luftrat e tjera botrore si lufta e parė ,dhe ajo e dytė, kėsaj radhe Europa mund tė ballafaqohet me trazira tė mbrendshme, ku eskalimi i dhunės do tė shpie nė stacionimin e UNO trupave, Ameriken thuhet ta marshojn trupat kanadeze pėr tė ruajtur paqen, ndėrsa europen mund ta marshojn trupat ruse.
Perioda e njė ndertimi tė njė rendi tė ri shoqėror mund tė zgjas deri nė vitin 2050 ku mund tė ndodhė qe Amerika ta humbė ndikimin e sajė tė njė superfuqie.
Njė bosht i ri politik Paris ,Berlin, Mosk,Peking deri nė Delhi dhe Tokio mund tė dominoj nė rregullimin e njė ekonomie gjeopolitike, ku popujt do tė kthehen nė stabilizim tė ngjashem mė atė tė mesjetes!
Drinni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-09, 19:46   #7
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A do tė ketė njė rregullim tė ri botėror?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Drinni
E more Cool njeri, jo edhe me kaq, lexo tash se ēka kam nie!


Nė vitin 2012 Do tė vritet nga sherbimet secrete shefi i shtetit Serb, Pretekst pėr kėtė rusia do tė bėjė invazimin drejt Evropes, ėndėrr kjo e kahmotshme e rusis.
Mos e baft zoti shtetet e bashkuara tė amerikes do tė kenė njė destabilizim ekonomik, qe do tė shpie nė tė gjitha shtetet industriale nė njė kollaps monetar.
Pasoj e kėsaj do tė ketė trazira si nė USA ashtu edhe nė Evropė, do tė ketė luftėra lokale(tė ashtuquajtura luftera qytetare). Qe do tė shpie nė njė krizė afatgjate, ku shtetet pėrendimore mund tė humbin ndikimin politik tė jashtem nderkombėtarė.
Kriza do tė zgjasė gjatė, mė gjatė se luftrat e tjera botrore si lufta e parė ,dhe ajo e dytė, kėsaj radhe Europa mund tė ballafaqohet me trazira tė mbrendshme, ku eskalimi i dhunės do tė shpie nė stacionimin e UNO trupave, Ameriken thuhet ta marshojn trupat kanadeze pėr tė ruajtur paqen, ndėrsa europen mund ta marshojn trupat ruse.
Perioda e njė ndertimi tė njė rendi tė ri shoqėror mund tė zgjas deri nė vitin 2050 ku mund tė ndodhė qe Amerika ta humbė ndikimin e sajė tė njė superfuqie.
Njė bosht i ri politik Paris ,Berlin, Mosk,Peking deri nė Delhi dhe Tokio mund tė dominoj nė rregullimin e njė ekonomie gjeopolitike, ku popujt do tė kthehen nė stabilizim tė ngjashem mė atė tė mesjetes!
Parashikimet duket qė jan pėrshpejtuar pėr tre vjetė para. Mirpor m'duket na kaloj sėmundja me nji grip tė vogėl, apo mendoni qė mundė tė rikthehet kjo flam ?
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-09, 20:12   #8
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: A do tė ketė njė rregullim tė ri botėror?

Gjithqka mund te ndodh edhe ne baze te statistikave te mija ka mundesi qe te filloj... pse sepse 2 lufterat e para qe kan filluar, kan filluar mu ne ballkan... eh ksaj radhe mund te jet kosova ai sherri qe do e ndezi... irani andej arme berthamore, korea e veriut po ashtu..... tash s'mbetet gje tjeter veq ti testojn kush i ka me te forta.... keto arme... po mos keni friken si ka than Zoti do behet :P :)
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-09, 21:30   #9
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A do tė ketė njė rregullim tė ri botėror?

A do tė ketė njė rregullim tė ri botėror?Po, dhe te mjeret ata qe s'jan te pergaditur.
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-07-09, 19:46   #10
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Viti 2011 lufta e tret Botėrore

Tashmė veq kur jemi "siguruar" qė do tė ketė njė rregullim tė ri botėror, pyetja (e Makreshit) mbetet si ti pėrgaditemi kėtij ndryshimi ?
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-07-09, 20:14   #11
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Viti 2011 lufta e tret Botėrore

e valla ksaj here do me u ba komandant edhe un se nuk e lash me me ik kjo shanc
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-07-09, 20:16   #12
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Viti 2011 lufta e tret Botėrore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pupi
Tashmė veq kur jemi "siguruar" qė do tė ketė njė rregullim tė ri botėror, pyetja (e Makreshit) mbetet si ti pėrgaditemi kėtij ndryshimi ?
aiii pupi edhe ti qeli syt heret e nxane naj pozit te mir e tani leht ja bojm per ndryshime
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-07-09, 07:28   #13
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,518
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Viti 2011 lufta e tret Botėrore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga teutaA
e valla ksaj here do me u ba komandant edhe un se nuk e lash me me ik kjo shanchaaaaaaaaaaa sa kam qeshur bravo per ket shprehje me humor
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-07-09, 19:51   #14
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Viti 2011 lufta e tret Botėrore

Kurgje nuk dot ket vec pallavra kta......
__________________
USHTARI ATDHEUT
Jetoj e punoj per nji Shqipni te lire etnike
e demokratike, qe populli shqiptar me jetue
zot dhe krenar ne liri e lumtuni, ne
trojet e tona iliro-dardane.
LEKA I. MBRET I SHQIPTAREVE
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-07-09, 20:59   #15
arti69
Banned
 
Anėtarėsuar: 08-07-09
Postime: 272
arti69 shumė i dashurarti69 shumė i dashurarti69 shumė i dashurarti69 shumė i dashurarti69 shumė i dashur
Gabim Titulli: Viti 2011 lufta e tret Botėrore

s ka luft joHerėn e fundit ėshtė Redaktuar nga arti69 : 13-07-09 nė 21:03
arti69 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:21.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.