Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Informatika
Emri
Fjalėkalimi
Informatika Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 07-09-06, 11:37   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Humbja e Fjalėkalimit

Fqiu im ka nje PC me Windows XP Home Edition OS
Ka bere 3 perdorues (acconts), nje si administrator me fjalekalim dhe dy me te drejta te limituara.
Problemi: Ka humbe fjalekalimin (password) te administratorit !

Me dy perdoruesit tjere (accontat) po mundet te kyqet por aty ka te drejta te limituara keshtu qe thuja se asgje nuk mund te beje.

Pytja : Si te gjindet fjalekalimi i administratorit, keshtu qe ta merr kontrollin mbi PC ?

P.S.: Nese tentohet te kyqet ne "safe mode" prap eshte i nevojshem fjalekalimi, te cilin nuk e ka !


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 08-09-06, 16:49   #2
enesi_21
 
Avatari i enesi_21
 
Anėtarėsuar: 29-10-03
Vendndodhja: Dynjaja
Postime: 184
enesi_21 e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek enesi_21
Gabim

Theshte e gjen progrmin "Windows Commander 2005" dhe per 10 sekonda e gjen, e ndrron paswordin e administratorit si dhe shume gjera te tjera mund te besh.

me t'mira enesi_21
__________________
Ke Frike Allahun ku do qe te jeshė!
enesi_21 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-09-06, 18:14   #3
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga enesi_21
Theshte e gjen progrmin "Windows Commander 2005" dhe per 10 sekonda e gjen, e ndrron paswordin e administratorit si dhe shume gjera te tjera mund te besh.

me t'mira enesi_21
Koke mrapa shum ti shoki sepse :
1. Windows Commander ka ndrru emrin qe nga viti 2002.
2.Windows Commander, tani thirret Total Commander, dhe verzioni yt eshte i stervjetruar, shiqo Total Commander 6,55.
3.Lexo pytjen mire dhe kupto qe fare nuk mund te kyqt "logohet" ne windows pa fjalekalim kurse dy perdoruesit tjere (accounts) mund te kyqen por nuk kan asnje te drejte dmth kurrfar instalimi te programeve.

Si rezultat i kesaj keshilla jote eshte e pavlere, por falenderoj.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-06, 01:57   #4
HoteL-MadriD
Bordi Drejtues
 
Avatari i HoteL-MadriD
 
Anėtarėsuar: 07-01-04
Vendndodhja: Nė qytetin me te bukur nė Kosovė, GJILANI qyteti i ėndrrave tė mia......... Milan is the best
Postime: 228
HoteL-MadriD i vlerėsuar mirė
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek HoteL-MadriD Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek HoteL-MadriD Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek HoteL-MadriD
Gabim

Mbase thua qe mundesh te futesh me accound tjeter mund dhe te ndryshosh apo te fshish(eleminosh) passwd.

Logohu me ndonje user qe ke aty ska gje te jet i limituar apo cfar do te jete.

Shkarko kete program dhe do te kryej pune.http://rapidshare.de/files/36476320/..._By_Deejam.rar

Nqse sju ben ky linku me lart provojeni kete tjetrin.

http://filesfly.com/f/57a2b9f53c_1.14MB

http://filesfly.com/d1/XP_Pass_By_Deejam.rar

Tung
__________________
Mos u genjeni; shoqerite e keqija prishin zakonet e mira!
HoteL-MadriD Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-06, 16:50   #5
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga HoteL-MadriD
Mbase thua qe mundesh te futesh me accound tjeter mund dhe te ndryshosh apo te fshish(eleminosh) passwd.

Logohu me ndonje user qe ke aty ska gje te jet i limituar apo cfar do te jete.

Shkarko kete program dhe do te kryej pune.http://rapidshare.de/files/36476320/..._By_Deejam.rar

Nqse sju ben ky linku me lart provojeni kete tjetrin.

http://filesfly.com/f/57a2b9f53c_1.14MB

http://filesfly.com/d1/XP_Pass_By_Deejam.rar

Tung
Jo bre shoki kta programe munden mi perdore vetem ata qe kan te drejtat e administratorit e jo edhe ata me te drejta te limituara, provje vet nese din.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-06, 23:07   #6
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
Avatari i GjIlAnAsI_cSi
 
Anėtarėsuar: 04-01-04
Postime: 1,201
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ky pak eshte i cuditshem.. Zero..

Ti kerkove ndihme re cun.. ca do tani jo ai sben jo ti je mbrapa jo ti je para.. po merr provo nqs te punojn po ste beri prit ndihmen e tjeterit.. e mos e zgjat...
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-11-06, 14:30   #7
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga GjIlAnAsI_cSi
Ky pak eshte i cuditshem.. Zero..

Ti kerkove ndihme re cun.. ca do tani jo ai sben jo ti je mbrapa jo ti je para.. po merr provo nqs te punojn po ste beri prit ndihmen e tjeterit.. e mos e zgjat...


Arton shuj se tmyta :P
Qe e perkthej kete ne gjuhen qe e kupton ti:
Kta accountat me te cilat mundet me hy jane njesoj si psh nje "user" ne chat e tash po shtin dikush clone e ai "useri" mu mundu me dhan gline. Dmth ata acounta qe hyjn ne PC smunden apsolutisht asgja me ba perpos me kqyr programet qe ja ka leju accounti me te drejtat e administratorit, e ma se paku munden me instalu najsend apo me kerku passworda. Kapish ?
Zgjidhja eshte ne nje program i cili perdoret para se mu hap Windowsin, diqka si ms-dos perpara, por ketu ms-dos nuk ban pune sepse 'file system" eshte NTFS (une zgjidhjen e kam bere moti, por deshta mu ba pak kreativ e me jua shti trunin pak ne perdorim qy :P , edhe thjesht me shpernda experiencen ).
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-06, 18:01   #8
Mustaqedredhur
 
Anėtarėsuar: 17-09-06
Postime: 414
Mustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuar
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool


Arton shuj se tmyta :P
Qe e perkthej kete ne gjuhen qe e kupton ti:
Kta accountat me te cilat mundet me hy jane njesoj si psh nje "user" ne chat e tash po shtin dikush clone e ai "useri" mu mundu me dhan gline. Dmth ata acounta qe hyjn ne PC smunden apsolutisht asgja me ba perpos me kqyr programet qe ja ka leju accounti me te drejtat e administratorit, e ma se paku munden me instalu najsend apo me kerku passworda. Kapish ?
Zgjidhja eshte ne nje program i cili perdoret para se mu hap Windowsin, diqka si ms-dos perpara, por ketu ms-dos nuk ban pune sepse 'file system" eshte NTFS (une zgjidhjen e kam bere moti, por deshta mu ba pak kreativ e me jua shti trunin pak ne perdorim qy :P , edhe thjesht me shpernda experiencen ).
qy,qy.. ,

qe pak ushtrime edhe per ty :

http://www.lostpassword.com/windows-xp-2000-nt.htm

http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd/

http://www.loginrecovery.com/
..
.
.
.
hajd cool e ushtro
Mustaqedredhur Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-06, 04:03   #9
K-man
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Vendndodhja: Chicago, SH.B.A.
Postime: 357
K-man e ka pezulluar reputacionin
Thumbs up

Qysh po e shoh, masi atij s'po i kujtohet fjalekalimi i administratorit, ateher zgjedhja e fundit eshte me e ri-instalu Windows-in prej fillimit...apo me bo System Restore
__________________
Ēdo fillim i keq, e ka mbarimin e keq.
K-man Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-06, 23:37   #10
lihhi
lihi.ch.vu
 
Avatari i lihhi
 
Anėtarėsuar: 17-10-06
Vendndodhja: N'Karrike, para PC-sė
Postime: 56
lihhi i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lihhi
Gabim

Zero_CooL

Nese mundet me e kthy PC-jen permas me qato kyējet tjera le ta kthen deri me nje datė te caktur, edhe ma merr mendja se do ti ben.
Nese si ben le ta Reparon Windows-in, nes e ereparon nuk i shylhet asgje ne PC, vetem i kthen krejt sendet prej fillimit :)

kesi rasti ende nuk kam ndegju :) shum i quditshem


qysh nuk e ka shkru edhe aj kojshija yt dikund me nje fletė ater pasvort(fjalėkalimė)
__________________
((Æ`»¦«“Æ)) :•: ♥ ◊●● ● ™ LIHI ™ ● ●●◊ ♥ :•: ((Æ`»¦«“Æ))

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Bond : 11-11-06 nė 09:11
lihhi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-11-06, 06:28   #11
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim

Ne te shumten e rasteve nje softwer i persosor mundeson thyerje te paswortit.Po ne raste kur pasworti eshte me shumshifror me kombinim te germave,numrave dhe pikave qe i kalon me shuem se 11 shenja,per te thy kete edhe experteve te Informatikes u duhen me pake disa jave.
Nje mundesi tjeter nese keni haru paswortin kete mund te beni me deiinstalim te PDF/daten/Perbajtje,por koj nuk vlen per thyerje te Admin/pasit,aq me pake qe dikush duke marre nje emer perdorues te tjetrit dhe me kete te thy pasvortin,pasi me pare duhet te keni hy ne rrjetin kompjuterik te viktimes ku cdo paswort eshte i mbyllur ne PDF/permbajtje.
Ka programe te persosur qe mundesojne aktivitete te tilla,jan te shtrejte,por edhe duke be shkarkim te ketyre programeve IP-adressa fundohet ne arkiv te serverit te prodhuesit ku IT-Siguria ka qasje ne cdo kohe po edhe organet perkatese te siguris civile,policia.


__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:02.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.