Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kinematografia dhe Televizioni
Emri
Fjalėkalimi
Kinematografia dhe Televizioni Pėrshtypje mbi filmat e fundit vendor apo tė huaj. Dokumentarėt, komeditė, tragjeditė, festivalet e filmit. VIP-at, artistėt, yjet e filmave.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-09-06, 16:31   #1
pokeri
 
Avatari i pokeri
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Vendndodhja: gjithandej
Postime: 1,683
pokeri e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek pokeri Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek pokeri
Gabim Si tė shkarkoni nga RapidShare?

Shkarkimi nga RapiShare ėshtė shumė I thjeshtė dhe praktik.

1. Fillimisht shtyp njė link qė dėshiron ta shkarkosh.
P.Sh.2. Hapet kjo faqe.


I ke dy mundėsi shkarkimi. Nėse nuk je parapagues-e e zgjedh variantin falas ( Free- me tė kuqe).

3. Pasi ke bėrė zgjedhjen, tė hapet njė faqe tjetėr.


Duhet pritur disa sekonda (varėsisht nga madhėsia e fajlit qė don ta shkarkosh). Pasi tė ketė kaluar koha e paraparė hapet kjo faqe…

4. Nė kėtė rast e ke shifrėn e rezervimit tė cilėn duhet ta vendosėsh nė kutinė pranė.


5. Pas vendosjes sė shifrės shtyp Download.

6. Vendos ku do ta vendosėsh fajlin, (nuk nevojitet CD) dhe fillon shkarkimi.


__________________
Ėshtė shpėrfillje e kėsaj bote
tė ikėsh nga ikja jote...
pokeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-09-06, 16:40   #2
pokeri
 
Avatari i pokeri
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Vendndodhja: gjithandej
Postime: 1,683
pokeri e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek pokeri Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek pokeri
GabimVeni re;
Shumica e filmave kėrkojnė edhe WinRar fjalėkalimin. Kur ke shkarkuar gjithė filmin fillon depaketimi. Nė atė rast, nėse WinRar fajlat kėrkojnė Fjalėkalimin tė hapet njė dritare e vogėl ku duhet ta vendosėsh atė. Pasi ke vendosur fjalėkalimin, fillon depaketimi dhe
fajlat konvertohen ne Video-audio fajla.
Te Fajlat e ngjeshur me WinRaR, WinZip nevojitet programi pėr depaketim I cili mund tė shkakrkohet lehtė dhe shpejt (e ke edhe variantin shqip).


Qė t’i shmangeni problemeve eventuale pėr tė shikuar filmin, ju sugjeroj ta shkarkoni njė player shumė efikas qė quhet VLC.
URL=http://s07.picshome.com/view.php?image=/c55/copy_of_ghgh.jpg][/URL]

Sugjerim

Kur keni shkarkuar njė fajl, RapidShare (pėr shkak tė rezervimit) kėrkon njė kohė (60-70 minuta) tė pritni. Pėr t’iu shmangur pritjes
Vetė restartoni PC tuaj dhe mund tė vazhdoni menjėherė shkarkimin
E fajlit tjetėr.

Shkarkim tė kėndshėm.

P.S.
Nėse foto-shembujt nuk janė tė qartė, shtypni fotot dhe do ta keni rezolucioni e duhur.


__________________
Ėshtė shpėrfillje e kėsaj bote
tė ikėsh nga ikja jote...
pokeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:39.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.