Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kinematografia dhe Televizioni
Emri
Fjalėkalimi
Kinematografia dhe Televizioni Pėrshtypje mbi filmat e fundit vendor apo tė huaj. Dokumentarėt, komeditė, tragjeditė, festivalet e filmit. VIP-at, artistėt, yjet e filmave.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 21-11-06, 17:42   #1
Dilaver
 
Avatari i Dilaver
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Postime: 2,277
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Gabim Agjenti 007 ka pėr armik kryesor njė shqiptar, nė filmin "Kazino Mbretėrore"

Agjenti 007 ka pėr armik nė «Kazinon Mbretėrore»...njė shqiptar
Imagjinoni ēudinė mė tė madhe, kur nė serinė mė tė fundit tė njė prej filmave mė tė ndjekur nė botė "Casino Royale" - armiku kryesor i James Bond ėshtė, as mė pak, as mė shumė, por njė shqiptar. Ai quhet Le Chiffre dhe fillimisht tė dhėnat e nėnshtetėsisė sė tij jepen nė ekran e mė pas me gojė nga M. Kohėt e fundit Shqipėria ėshtė pėrmendur shpesh nė Hollivud, edhe pse jo gjithmonė pėr mirė ("Inside Man","Syriana" etj).
Le Chiffre interpretohet nga njė prej aktorėve mė tė mirė nė Danimarkė, Mads Mikkelsen dhe gjesti i tij mė super ėshtė njė lot gjaku qė i del nga syri kur nxehet. Filmi ishte njė rregull eDaniel Craig super. Nuk mund tė mendohetse ai do ta luante kaq mirė roline James Bond.
Ėshtė shumė herė mė i mirė se Pierce Brosnan dhe duket i lindur pėr filma aksion. E po tė njėjtit mendim ishte edhe njė zezake qė gjatė filmit ka cituar: ”Nė momentin kur James Bond po torturohet nga Le Chiffre, pasi Bond refuzon t’i japė kėtij tė fundit fjalėkalimin e llogarisė bankare ku gjenden miliona dollarė, njė femėr ulur mbas nesh thėrret me zė tė lartė ‘Jepi lekėt o njeri! Jepi lekėt!’"... Ē'edo...nuk e dėgjoi 007.


__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 02-12-06, 18:49   #2
DritonPR
 
Anėtarėsuar: 28-11-06
Postime: 1,824
DritonPR i respektuarDritonPR i respektuarDritonPR i respektuarDritonPR i respektuarDritonPR i respektuarDritonPR i respektuar
Gabim

nuk eshte shqiptar!!!, por ne film dikush i thot agjentit se ndoshta eshte shqiptar, por jo nuk eshte.
DritonPR Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-12-06, 19:13   #3
Sy_kaltra
 
Avatari i Sy_kaltra
 
Anėtarėsuar: 21-08-05
Postime: 23,702
Sy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pershendetje...

Unė para 3 ditėve isha ne KINEPOLIS pėr ta shiquar mu kete film Casino Royale i cilli zgjati 145 min.
Nuk shiqova askund qe njeri nder Actoret ishte me prejardhje Shqiptare,pervec se u be fjal mos njera nga bandat ishte nga Albania perndryshe nuk mendoj se Le Chiffre ishte me Origjine shqipetare,dhe kam qendru aty deri sa jam kry edhe te dhanunat e Aktorve..
__________________
Ik MoS u DaShUrO
Sy_kaltra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-12-06, 20:33   #4
uliksi31
 
Anėtarėsuar: 19-11-03
Vendndodhja: catskills
Postime: 10,218
uliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sy_kaltra
Pershendetje...

Unė para 3 ditėve isha ne KINEPOLIS pėr ta shiquar mu kete film Casino Royale i cilli zgjati 145 min.
Nuk shiqova askund qe njeri nder Actoret ishte me prejardhje Shqiptare,pervec se u be fjal mos njera nga bandat ishte nga Albania perndryshe nuk mendoj se Le Chiffre ishte me Origjine shqipetare,dhe kam qendru aty deri sa jam kry edhe te dhanunat e Aktorve..
Tybe Sy-Kalter, paske te drejt me i kerkua paret e biletes nga Dilaveri, per film qe ste paska dal ashtu si e ke parapa. Ahahahahahaha
uliksi31 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-12-06, 20:51   #5
Sy_kaltra
 
Avatari i Sy_kaltra
 
Anėtarėsuar: 21-08-05
Postime: 23,702
Sy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uliksi31-jr.
Tybe Sy-Kalter, paske te drejt me i kerkua paret e biletes nga Dilaveri, per film qe ste paska dal ashtu si e ke parapa. Ahahahahahaha
hahahah athu i kthen more ky

PS: a kem Bashk me pa filmin ?pse spo thu ashtu osht,po ki te drejt


__________________
Ik MoS u DaShUrO
Sy_kaltra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 07:12.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.