Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Informatika
Emri
Fjalėkalimi
Informatika Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 17-12-06, 22:35   #1
dexter
 
Avatari i dexter
 
Anėtarėsuar: 11-10-06
Vendndodhja: kosova
Postime: 162
dexter i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek dexter Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek dexter
Thumbs up Megaupload dhe Rapidshare

Pershendetje te gjithve mund te me tregoj ndokush se qfar jan megaupload,dhe rapidshare dhe per qfar perdoren tung tung ....


dexter Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 18-12-06, 18:39   #2
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim

ahahah provokator i madh ishe po nejse.
Per me "Uploadu" dhe "downloadu" programe ilegal, filma porno etj. etj...
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-12-06, 18:08   #3
lihhi
lihi.ch.vu
 
Avatari i lihhi
 
Anėtarėsuar: 17-10-06
Vendndodhja: N'Karrike, para PC-sė
Postime: 56
lihhi i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lihhi
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool
ahahah provokator i madh ishe po nejse.
Per me "Uploadu" dhe "downloadu" programe ilegal, filma porno etj. etj...
Valla mir e ki Zero Cool hahaha ky tipi veq paska desht me Provoku :)
__________________
((Æ`»¦«“Æ)) :•: ♥ ◊●● ● ™ LIHI ™ ● ●●◊ ♥ :•: ((Æ`»¦«“Æ))
lihhi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-01-07, 16:20   #4
dexter
 
Avatari i dexter
 
Anėtarėsuar: 11-10-06
Vendndodhja: kosova
Postime: 162
dexter i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek dexter Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek dexter
Gabim

Shikoj keta o zeroo dhe lihhi nuk po provokoj po vetem po pyes te mesoj ndonje gje se nuk i kisha te kjart keto web faqe per qka sherbejn dhe thjesht pyta po nese ju kam penguar ndonje gje kerkoj falje po ju lutem mos keqkuptoni dhe megjithat flm per pergjigjjet dhe kritikat ju mirpres nga ana juaj flm shum nga dexter me te mira ..
dexter Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-07, 00:50   #5
Elektroliti
Tip enigmatik
 
Avatari i Elektroliti
 
Anėtarėsuar: 19-08-05
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 1,075
Elektroliti e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Provokim apo jo unė vetėm do ta them mendimin tim pėr MegaUpload dhe RapidShare.
Pa dyshim dy faqet mė tė popullarizuara ku bėhet ngarkimi (upload) i skedarėve (files) janė RapidShare dhe MegaUpload. Pra faqe ku njerėzit nė mbarė botėn ngarkojnė filma, programe, muzikė e ēkado tjetėr nga kompjuterėt e tyre dhe tė tjerėt i shkarkojnė ato. Duke qenė se janė popullarizuar shumė veēanėrisht RapidShare ato edhe i kanė rritur shumė reduktimet dhe i kanė vėshtirėsuar kushtet pėr shkarkime. Pėr tė qenė komod dhe rehat pėr tė marrė diēka nga kėto faqe duhet tė paguash shėrbimet premium. Kujt ia mban tė paguajė le tė japė para.
Unė jam shkarkues i madh nga kėto dy faqe dhe kam problem sepse mė duhen orė tė tėra ose mund i madh me proxy qė tė marr diēka. IP-ja ime e ndarė me shumė shfrytėzues tė tjerė ka ndikuar qė tė kem pak gjasa qė tė shkarkoj nga kėto dy faqe. Por nėse ke fat qė tė ta gjejė ndokush ndonjė mundėsi pėr tė marrė linka premium atėherė ēdo gjė shkon si hallva si themi ne.
Mirėpo zakonisht kam problem me kėto dy faqe. Veēanėrisht kemi problem nė Kosovė dhe nė vende tė tjera tė pazhvilluara sepse RapidShare dhe MegaUpload i favorizojnė vendet perėndimore dhe tejoqeanike. MegUpload tė kushtėzon instalimin e njė toolbar-i qė edhe ashtu ėshtė i dyshimtė (pėrmban elemnte tė padėshiruara adware) pėrndryshe nėse jeton nė vendet e Ballkaanit apo nė Afrikė a Azi nuk do tė mund tė shkarkosh pa paguar. RapidShare pas ēdo shkarkimi qė bėn tė lė tė presėsh disa minuta apo orė varėsisht sesa ka qenė i madh skedari i fundit qė ke shkarkuar. Mirėpo ne kėtu edhe nėse presim prapė kur vjen koha pėr tė shkarkuar e humb rendin pėr shkak tė IP-sė (shared IP).
Nejse pak e zgjata sepse pėr RS dhe MU ka shumė pėr tė thėnė. E pėr kaq mua mė duket pak hahahah.
Kaloni mirė.
P. S. Dexter, nėse tė intereson diē pėr kompjuter dhe internet miku yt mė i mirė ėshtė Google.


__________________
Eja ta bėjmė bashkė njė anagram por kujdes se mos po anagramohemi edhe vetė!
Elektroliti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 06:41.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.