Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Pėrshėndetje dhe Urime
Emri
Fjalėkalimi
Pėrshėndetje dhe Urime Uroni ditėlindjet, festat, fejesat(?)...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 24-12-06, 22:30   #1
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim Pershendetja e fundvitit.

Sot eshte 24dhjetor 2006.
Edhe disa ore na ndajne nga kremtimi i Krishtlindjeve dhe duke perfituar nga kjo kohe e mbetur,perfitoj nga rasti te pershendes te gjithe anetaret e forumit Dardania.de me urimet dhe deshirat me te mira per vitin qe po vjen.
Ky fundviti eshte paksa i vecante sepse ne nje kohe te shkurter mbare njerezimi kremton Krishtlindjet, Bajramin dhe Vitin e Ri.
E tille eshte bota, i tille eshte njerezimi, banoret e Tokes nuk jane me si dikur te larget e te panjohur per njeri-tjetrin, sepse teknika ka bere te veten duke i afruar njerezit me shume me njeri-tjetrin.
Afersia e krijuar eshte nje mundesi me e madhe per t'a kuptuar me mire njeri-tjetrin, per te biseduar me njeri-tjetrin qe pavaresisht besimeve, ideve, bindjeve, gjinise dhe races, te mundet te gjendet gjuha e perbashket, ne menyre qe brezat e sotem te kene nje te sotme me te mire dhe ata qe do te vijne te fitojne nje te ardhme edhe me te ndritshme.
Vecanerisht per ne shqiptaret ka shume rendesi qe te dijme te integrohemi ne kete bote qe ecen shume shpejt perpara, ne menyre qe dhe ne te gjejme sa me shpejt vendin qe na perket ne Europen e qytetareve te lire.
Fundi i vitit eshte nje kohe kur gjithkush behet me i ndjeshem, me i hapur, me shoqeror, me i afert, me i gezuar, me familjen e me shoket.

I pershendes vecanerisht ata me te cilet kam shkembyer mesazhe, kritika e ide si:Bond, Turisti, Reana, Jador, Barbaroza, Prishtinasja, Vjeshta, Sy_kaltra, Ninnela, Luana, e martumja, Artisti, Murgesha, e sa e sa te tjere qe per momentin nuk po ua kujtoj dot emrat sepse nuk kam qene i kycur ketu per nje kohe te gjate.
Te gjitheve pa perjashtim ju uroj shume fat, lumturi dhe respekt.

Me shume mall dhe respekt

Kalt

http://www.riversongs.com/christmas/silver_bells.html

http://www.riversongs.com/greetings/sleigh.html


__________________
Paraja e ben njeriun te pasur, ndersa edukata e ben ate zoteri!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Kalt : 24-12-06 nė 22:36
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 24-12-06, 23:58   #2
Prishtinasja_
 
Avatari i Prishtinasja_
 
Anėtarėsuar: 15-06-05
Vendndodhja: Larg Prishtines
Postime: 11,617
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

I nderuari Kalt ,

gjithashtu edhe une ta uroj festen e bajramit dhe vitit te ri !

Dashuria, paqja dhe lumturia qofshin ne familjen tuaj !!

Gjithashtu jau uroj gjithe shqiptarve dhe antarve te forumit Dardan festen e krishtlindjeve, festen e bajramit dhe vitit te ri !!!

Shendeti dhe miresija qofshin percjelles ku do qe jeni !!

Vecanerisht e pershendes : Kalt, Artist,Drinni, Murgesha,vendasi, vjeshta,sy_kaltra,Gentiani, Selvija,halla e madhe, Amazona, Amina,Guri i madh, LOJETARI,Dea_A.e_martumja,Paradox_13,Naki,seriozja _19,Dr.Leone,schütze,Elektroliti !!
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-12-06, 11:45   #3
instruktori
Instruktori
 
Avatari i instruktori
 
Anėtarėsuar: 29-08-06
Vendndodhja: Aty ku eshte me se miri
Postime: 10,032
instruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Edhe une ju deshiroj dhume te mira ne jete z.Kalt.


Gjithashtu jau uroj gjithe shqiptarve dhe antarve te forumit Dardan festen e krishtlindjeve


instruktori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 04:16.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.