Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 02-01-07, 02:38   #1
Starlein-
 
Anėtarėsuar: 23-09-06
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 18
Starlein- i vlerėsuar jo keq
Gabim Pėr ty !

Pėr ty, je strukur nė thellėsin e shpirtit tim nė trupin tim jemi bėr njė. Nė ėndėrr je pran buzėve tė mia pse dashuria ime mua dhe ty na ndodhi tėr kjo pėr ty do tė bėja qdo gjė do tė hyja nė zjarr do tė vdisja tretu nė mendimet e hutuara e mendja ime gjen prehje kur tė kujton ty sa tė pa qėlluara janė pytjet qė i bėj vehtes athua a'me don e lehtas rrjedhin lotėt vėrtet TĖ DUA pse nuk me kupton po shkruaj me forcen e zemrės tė desha tė dua dhe do tė tė dua gjithmone e di se me trup do ti takoj tjetrės por shpirti im do tė takoj vetėm ty do tė jesh pjes e pa ndashme e jetės time kur trupin tim do ta mbuloj dheu i zi shpresoj tė mė pushojn dhėmbjet e zemrės lotėt e derdhur pėr ty atėhere do ti takoj vetėm ZOTIT shpresoj tė mė fal pėr mėkatin qė i bėra vehtės duke tė dashur ty mė shumė se vehtėn , ah sikur tė jemi bashk e tė mos mendoj pėr vdekjen por vetėm Pėr TY !


Starlein- Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 02-01-07, 15:08   #2
Xona
 
Avatari i Xona
 
Anėtarėsuar: 30-12-06
Postime: 101
Xona i vlerėsuar jo keq
Gabim

PER TY
Nuk ishte faj i yti ..
faj nuk kisha as une ,
ishte faj i fatit tone
qe na la nete pa gjum.

Tani une jam shume larg
ku jeta eshte si perrall,
per ty po vuaj shume
sa mall per ty kam sa mall...
Do desha te te tregoja shume gjera
historira pa mbarim ,
edhe pse u bene gjasht vjet
ti aty qendron ne mes te shpirtit TIM .
Kur djelli mos te shkelqej me
dhe syte e mi mos te kene me shkelqim,
eshte fati im i zi ...
qe me mori te shtrejten DASHURIN .
__________________
*DASHURIA*
*Eshte e veshtie per tu fituar*
*E lehte per ta humbur*
*Por e pa mundur pa te*
Xona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-01-07, 18:23   #3
Starlein-
 
Anėtarėsuar: 23-09-06
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 18
Starlein- i vlerėsuar jo keq
Gabim Lamtumirė

Lamtumir pėr her tė fundit kthe kokėn edhe njė herė. Mė kurrė s'do tė takohemi as nė vjesht as nė pranver. Lamtumirė kur tė me thuash doren fort shtrengoma ti mos harro tė mė shikosh edhe njė herė drejt nė sy. Lamtumirės po i afrohet ēasti fundit i sė vėrtetės kisha dashur nė atė moment ti them lamtumirė edhe jetės. Kurr s'e kam menduar kėtė ēast tė rėnd kaq gjė tragjike. Kurr s'do tė kisha bėsuar se ty do kam vėrtet armike.
Starlein- Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-01-07, 19:47   #4
Starlein-
 
Anėtarėsuar: 23-09-06
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 18
Starlein- i vlerėsuar jo keq
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xona
PER TY
Nuk ishte faj i yti ..
faj nuk kisha as une ,
ishte faj i fatit tone
qe na la nete pa gjum.

Tani une jam shume larg
ku jeta eshte si perrall,
per ty po vuaj shume
sa mall per ty kam sa mall...
Do desha te te tregoja shume gjera
historira pa mbarim ,
edhe pse u bene gjasht vjet
ti aty qendron ne mes te shpirtit TIM .
Kur djelli mos te shkelqej me
dhe syte e mi mos te kene me shkelqim,
eshte fati im i zi ...
qe me mori te shtrejten DASHURIN .

Xona mos ishte per mua poezia hihihi ( shaka ) komplimente e thurur per merak poezia
Starlein- Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-01-07, 17:15   #5
Xona
 
Avatari i Xona
 
Anėtarėsuar: 30-12-06
Postime: 101
Xona i vlerėsuar jo keq
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Starlein-
Xona mos ishte per mua poezia hihihi ( shaka ) komplimente e thurur per merak poezia
Nuk i dihet per ke kam thuruar keta vargje ne kete poezi,me pelqen te shkruaj dhe nga ditari im i poezive zgjodha kete poezi mendova se shkon mire ketu me kete titull qe ka.
Te Pershendes Starlein- flm. per komplimentin.
__________________
*DASHURIA*
*Eshte e veshtie per tu fituar*
*E lehte per ta humbur*
*Por e pa mundur pa te*
Xona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-04-07, 23:59   #6
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim

kliko >>>>> NOKDAUN KLASIK
:cry: :cry:


__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 07:59.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.