Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Votime & Sondazhe
Emri
Fjalėkalimi
Votime & Sondazhe Nėse keni njė pyetje dhe doni tė merrni edhe mendimin e vizitorėve tanė, kėtu mund ta postoni nė formėn e njė votimi.


Rezultati i Sondazhit : Ē'ėshtė pėr ju miqėsia?
Nevojė e domosdoshme 9 100.00%
Tregėti 0 0%
Votues: 9. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 13-02-07, 11:25   #1
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Ē'ėshtė miqėsia pėr ju?

E errėt dhe e frikshme ėshtė rruga pa dritėn e sinqertė tė miqėsisė! Jam tejet e sigurtė se tė jetosh pa asnjė mik ėshtė si tė tė mungojė njė nga nevojat mė tė vlefshme njerėzore. Me tė drejtė thuhet se miqėsia ėshtė njė shpirt nė dy trupa. Tė jesh vet mik ėshtė mėnyra mė e mirė qė tė kesh miq. Shpeshherė bėhemi pasiv nė kultivimin e miqėsisė duke harruar se duhet bėrė pėrpjekje tė vazhdueshme, kujdes e vėmendje pė ra ruajtur atė.


-Sa e kultivoni ju miqėsinė?
-A keni tradhėtuar apo a keni hasur nė tradhėti?
-A vlen pėr ju thėnia: "Sikur tė gjithė miqtė e mi tė hidheshin nga ura, unė nuk do tė hidhesha... do tė qėndroja poshtė qė tė mund t'i prisja"?!


__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 13-02-07, 18:48   #2
Prishtinasja_
 
Avatari i Prishtinasja_
 
Anėtarėsuar: 15-06-05
Vendndodhja: Larg Prishtines
Postime: 11,617
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pershendetje Rilinda

Se pari te pergezoj per temen sepse eshte teme shume e qelluar !!


Miqesia eshte lidhja qe vleresoj shume ! Miqesin e koncepton vetem ai qe ka dashuri per njeriun.

- Mike i vertet eshte ai qe di gjithecka per ty, edhe megjithate vazhdon te
te kete mik....

- Ai qe ta deshiron ty te miren po aq sa i deshiron vetevetes.

Per ti mbajtur miqte mendoj se edhe besimi ka vlere, pasi vetem nje miku mund ti besosh dicka nga vetja jote, duke e ditur se nuk do ta shperdor besimin qe i ke dhene.

Fatmiresisht deri me tani nuk kam tradhetuar asnje mike, as nuk me kan tradhetuar dhe shpresoj fuqimisht, te mos ndodh kurre nje gje e tille.
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-02-07, 19:26   #3
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Miku i mirė nė ditė tė vėshtir ?

Lexova nga kjo temė e nderuara rilinda, dhe mė erdhi vėrtet intersant ajo se si ju e shihni miqėsin e vėrtet.

Ndodhė shpesh herė qė miqt, tė jenė, apo mos jenė nė ditėt kur neve na duhen.
dhe me atė, bie ēdo gjė pingul nė ujė, sikur tė mos kishte patur kurr miqėsi mė parė.
Njeriu ėshtė i tillė, pa u thelluar nė psikologjin e tjetrit, thjesht kurr tė mos jet fajtor! dhe nga ajo pėrpiqet gjithmon tė gjej shkaktarin, apo fajtorin.
Njė mikė/shokė tė mirė e karakterizojn shumė gjėra, por njė mikė tė mirė, dhe mė e rėndėsishmja ėshtė, kur ai me gjitha mundėsit dhe pa to, mundohet tė mbaj afėr, tė ofroj ndihmė!
Miqėsit jan tė ndryshme, ato lindin kudo nė jetėn e pėrditshme, nė rrugė, nė punė, e edhe kėtu nė net.
Njė mikė i mirė duhėt ti pėrmbahet vetėm njė gjėje<<Fjalėn dhe shigjeten e dal, nuk mund ta kthesh kurrė!>>


Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:17.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.