Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Informatika
Emri
Fjalėkalimi
Informatika Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin...



Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-02-07, 19:05   #1
dexter
 
Avatari i dexter
 
Anėtarėsuar: 11-10-06
Vendndodhja: kosova
Postime: 162
dexter i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek dexter Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek dexter
Thumbs down Nje problem rreth inqizimit te cd

Pershendetje kur po i download disa filma nga neti dhe po dua ti qes ne cd nuk po i nxan se per shkak se po jon te formatit te madh mbi 700Mb dhe cd standarde po jan veq 700Mb dhe ka kush ndonje ide si te ja bej,pra po dua ndonje program qe ben shkurtimin e filmave apo si te them coptimin e tyre ku te dua une .
Apo ndonje program ku bon zvoglimin e formatit apo si duhet ta qes filmin ne dy cdja apo diq tjeter .
Me falni pak se ua zgjata mirpres pergjigjet nga ju
me rrespekt DEXTER .


dexter Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 16-02-07, 21:12   #2
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

po, e masanej me kopju, e me shit, a din qe ksaj i thojn pirateri, kontraband, he, he...
A ki nie ti qe o ba ni agjenci e hulumtimit, extra per qeta, e munesh me shku n'fllad.
Bleje at senin(softwerin) qi ban me mixirat filmat, munesh edhe vehten me shti aty dikun n'mes bile.
zgjidhje edhe ma e mir, bleje ni Externe Harddisk 300 e kusur GB, ta nzan krejt kosoven n'ta.
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-07, 22:20   #3
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim

huh dexter , ka me miliona programe per kete pune ! Kerko "video splitter" per mi nda dhe "video joiner" per mi ngjit ....
por nese nuk ti nxen me nje cd qiti ne dvd bac se CD-jave i ka dal moda mo ...




__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-07, 12:39   #4
Mustaqedredhur
 
Anėtarėsuar: 17-09-06
Postime: 414
Mustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuar
Gabim

Dexter cfar forme i ke filmat?mpg,avi,vob....?
Mustaqedredhur Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-07, 19:20   #5
dexter
 
Avatari i dexter
 
Anėtarėsuar: 11-10-06
Vendndodhja: kosova
Postime: 162
dexter i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek dexter Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek dexter
Thumbs up

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mustaqedredhur
Dexter cfar forme i ke filmat?mpg,avi,vob....?
Filmat i kam te formatit Divx, avi,mpeg,Xvid keshtu mir po disa Avi kur po i download nuk po me transmetohen veq zeri po ndegjohet nuk di ku o problemi pra thjesht nuk po shihet kurgjo ne ekran ....
dexter Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-02-07, 18:41   #6
Mustaqedredhur
 
Anėtarėsuar: 17-09-06
Postime: 414
Mustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuarMustaqedredhur i respektuar
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dexter
Filmat i kam te formatit Divx, avi,mpeg,Xvid keshtu mir po disa Avi kur po i download nuk po me transmetohen veq zeri po ndegjohet nuk di ku o problemi pra thjesht nuk po shihet kurgjo ne ekran ....
formati divx asht format i kompresuem ashtu qe s'ka mundesi qe te kompresohet ma shum , kamfjalen per egzukutim
keshtu asht edhe me xvid.

Avi dhe mpeg ka mundesi te kompresohen ( t'ju zvoglohet madhesia ) por ne humbje te kualitetit.

Problemi i 'mosdukjes' te Avi qe e ke be download mund te jete problemi codec-seve, mvaresihst prej menures te kopresimit te Avi formatit.

Per ma shum shko ne faqen : http://www.digital-digest.com/dvd/do...llsoftware.php
dhe ne:
http://avicodec.duby.info/

Per avi codec zbrirete : http://www.soft32.com/download_102727.html

mbetsh i pershendetun,


Mustaqedredhur Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFF



Hyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:00.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.