Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 20-03-07, 03:01   #1
Albana_london
 
Anėtarėsuar: 20-03-07
Postime: 2
Albana_london i vlerėsuar jo keq
Gabim Fati Im

Un po marre rrugen pa kthim
sa shume e urreje kte fatin tim.
Ti me tjetren po jeton
dhe mua me ndoshta s'me kujton.

Ne te gjitha rruget qe kaloj
me kujtohesh ti,
zemra ime vec per ty rreh
se te dua akoma shpirti im.

sa me larg mendoj te shkoj
ty me prane te ndiej,
kujtimet e tua me ndjekin nga pas
se besoj si me ke harruar--se sate kam dash.......


Albana_london Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 20-03-07, 03:30   #2
Albana_london
 
Anėtarėsuar: 20-03-07
Postime: 2
Albana_london i vlerėsuar jo keq
Gabim Perse nuk po te harroj

bashke jetuam vite, kishim momente te bukura
po kishim edhe momente qe ti me lendoje thelle.
por un prape te falja, dhe prisja te ndryshoje,

U lodha nga pritja e gjate, nuk mundesha dot me,
e bera zemren gur, dhe ika pa te then.
ti me zhgenjeve, ti me mashtrove,
ti more jeten e femis tone, kete nuk e durova dot.

tani kan kaluar vite dhe me nuk e dim njeri-tjerin se ku jetojm,
ti ndoshta je me ndonje tjeter, po nuk ka problem kjo eshte jeta.
ti me beje te qaja ne gjum, ti me friksove nga dita,

Jam munduar te urrej aq shum sa anje nuk e kupton,
Jam munduar ta shuaj mallin qe kam per ty, po nuk po e shuaj dot
Perse shpirti im?
Perse u fute ne jeten time?
Perse ma prishe qetesin e shpirt?
Perse me le me dhimbje?


Sa here mundohem te harroj,me shum malle per ty ndiej.
Sa here mundohem tjeter te njoh, dashuria qe kam per ty_me frenon.
Nuk dua te vuaj me per ty, e kam seriozisht dua te harroj,
as ty nuk me me sy te shikoj.............


Albana_london Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:51.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.