Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Votime & Sondazhe
Emri
Fjalėkalimi
Votime & Sondazhe Nėse keni njė pyetje dhe doni tė merrni edhe mendimin e vizitorėve tanė, kėtu mund ta postoni nė formėn e njė votimi.


Rezultati i Sondazhit : Pėrkrahja aktuale e partive nė Kosovė
LDK - Fatmir Sejdiu 8 13.11%
PDK - Hashim Thaqi 17 27.87%
LDD - Nexhat Daci 19 31.15%
AAK - Ramush Haradinaj 5 8.20%
ORA - Veton Surroi 2 3.28%
AKR - Behxhet Pacolli 5 8.20%
LPK - Emrush Xhemajli 0 0%
Njė tjetėr 5 8.20%
Votues: 61. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 19-04-07, 19:40   #1
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Pėrkrahja aktuale e partive nė Kosovė

Pėr cilėn parti do tė votonit nė zgjedhjet e ardhshme?

LDK - Fatmir Sejdiu
PDK - Hashim Thaqi
LDD - Nexhat Daci
AAK - Ramush Haradinaj
ORA - Veton Surroi
AKR - Behxhet Pacolli
LPK - Emrush Xhemajli
Njė tjetėr


__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 19-04-07, 21:24   #2
Dalmatini
 
Anėtarėsuar: 22-10-06
Postime: 43
Dalmatini i vlerėsuar jo keq
Gabim

Anketa: PDK, LDD, AKR, LDK, AAK dhe ORAAnketa pėr rejtingun e partive politike nė Kosovė, e bėrė nė Agjencinė e lajmeve “Kosova Press” nga data 12 deri me datė 19 prill, mori 4.698 vota dhe tregon kėtė renditje: PDK(1003 vota apo 21.34%), LDD(845 vota apo 17.98%), AKR (825 vota apo 17.56%), LDK (687 vota apo 14.62%), Asnjėra (602 apo 12.81%), AAK ( 308 apo 6.55%), ORA ( 225 vota apo 4.78%), Njė parti tjetėr (110 vota apo 2.24%), Nuk e di (93 vota apo 1.97%) . Nė Anketė PDK ka pėsuar njė rėnie nga anketa e kaluar (nga 30% nė 21 %), ndėrsa partia e re LDD dhe AKR kanė shėnuar ngritje, e para ka shkuar nė 18% apo 845 vota ndėrsa e dyta nga 13% ėshtė rritur nė 18% apo 825 vota, ndėrkohė qė LDK merr 15% apo 687 vota( nė anketėn e kaluar e cila ėshtė bėrė pas pėrēarjeve nė LDK dhe para formimit tė LDD-sė, LDK kishte 24% tė votuesve). AAK dhe ORA nuk kanė pėsuar ndryshime nga anketa e kaluar(AAK nga 8% ėshtė 7%, ORA nga 6% ėshtė 5%).
Dalmatini Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-04-07, 22:15   #3
Prishtinasja_
 
Avatari i Prishtinasja_
 
Anėtarėsuar: 15-06-05
Vendndodhja: Larg Prishtines
Postime: 11,617
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Thjesht dhe shkurt:

..... LDK .........
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-04-07, 13:28   #4
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Avatari i Arkza
 
Anėtarėsuar: 09-03-07
Vendndodhja: F.K
Postime: 15,271
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

PDK Po Kush Tjtre
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-07, 15:17   #5
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Duhet te futet nje fryme (kulture ) e re politike ... s'bashku me te edhe nje klase e re politike
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-07, 18:33   #6
niemand
Kalimtar i rastit..
 
Avatari i niemand
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Vendndodhja: Philadelphia
Postime: 518
niemand shumė i dashurniemand shumė i dashurniemand shumė i dashurniemand shumė i dashurniemand shumė i dashur
Gabim

Nexhat Daci - Kryetar i Lidhjes Demokratike te Dardanis
__________________
O Zot per vete sdua gje jo.. por per prinderit nje nuse te bukur..!
niemand Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-05-07, 17:22   #7
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LABI
Duhet te futet nje fryme (kulture ) e re politike ... s'bashku me te edhe nje klase e re politike
"Duhet"..!!! nga te futet ajo frym,ku eshte,kushe eshte ajo klase e re....?.
Shume cka po na DUHET.......!
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-05-07, 17:41   #8
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim

AAK - Ramush HaradinajMeritat jane te ketij njeriu pse Peja nuk eshte e ndare njejt si Mitrovica.Peace....
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-05-07, 21:45   #9
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim


PDK
Nihere per nihere!
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-05-07, 07:47   #10
SoKoLi-i-Maleve
 
Anėtarėsuar: 18-08-06
Postime: 1,199
SoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb

Bashkimi Kombtar, Te gjith shqiptaret ne nji shtet.
SoKoLi-i-Maleve Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-05-07, 05:22   #11
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool

PDK
Nihere per nihere!

Nejse, t'pakten n'ket sondazh nuk po duket qashtu ... Nihere per nihere!!!
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-05-07, 14:32   #12
RiannA
I*N*F*I*N*I*T
 
Avatari i RiannA
 
Anėtarėsuar: 02-03-07
Postime: 2,009
RiannA VIPRiannA VIPRiannA VIPRiannA VIPRiannA VIPRiannA VIPRiannA VIPRiannA VIP
Gabim

rrnoft Daci
__________________
O mic Sokola, o lek Dukagjina, a thu pa juve nuk e kishte zbulu RAP-in Prishtina?!
RiannA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-05-07, 01:06   #13
Dilaver
 
Avatari i Dilaver
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Postime: 2,277
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dalmatini
Anketa: PDK, LDD, AKR, LDK, AAK dhe ORA
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dalmatini
Anketa pėr rejtingun e partive politike nė Kosovė, e bėrė nė Agjencinė e lajmeve “Kosova Press” nga data 12 deri me datė 19 prill, mori 4.698 vota dhe tregon kėtė renditje:

PDK(1003 vota apo 21.34%),
LDD(845 vota apo 17.98%),
AKR (825 vota apo 17.56%),
LDK (687 vota apo 14.62%),
Asnjėra (602 apo 12.81%),
AAK ( 308 apo 6.55%),
ORA ( 225 vota apo 4.78%),
Njė parti tjetėr (110 vota apo 2.24%),
Nuk e di (93 vota apo 1.97%) .

Nė Anketė PDK ka pėsuar njė rėnie nga anketa e kaluar (nga 30% nė 21 %), ndėrsa partia e re LDD dhe AKR kanė shėnuar ngritje, e para ka shkuar nė 18% apo 845 vota ndėrsa e dyta nga 13% ėshtė rritur nė 18% apo 825 vota, ndėrkohė qė LDK merr 15% apo 687 vota( nė anketėn e kaluar e cila ėshtė bėrė pas pėrēarjeve nė LDK dhe para formimit tė LDD-sė, LDK kishte 24% tė votuesve). AAK dhe ORA nuk kanė pėsuar ndryshime nga anketa e kaluar(AAK nga 8% ėshtė 7%, ORA nga 6% ėshtė 5%).

Definitivisht i zhgėnjyer…
Gjithkund nė botė politikanėt e duan pushtetin, bėjnė ndytėsira tė ndryshme pėr tė ardh e qėndruar sa mė gjatė nė tė, por kam pėrshtypje sė askund si nė trojet shqiptare politikanėt nuk i ka dehur pushteti dhe askush nuk ua kalon pėr tė keq. Lufta pėr pushtet u ėshtė bėrė domethenie jetėsore, e cka ėshtė mė e keqja nė shum raste puna e tyre shkon nė dėm tė interesave kombėtare e shteterore e posaqėrisht nė dėm tė atyre qė i votuan!
__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-05-07, 01:20   #14
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga RiannA
rrnoft Daci
Amin ..(jarabi; nuk e di qka do te thote kjo fjal, veq mama jeme ,e thote ) .... e bashk me te te rrosh Ti, dhe te tjeret qe Daci ,ju ka ...!!!

..Ps.
ah Rian Rian; ky sllagan ne kujtoj kohen ,kur si femi percillja nga TvSH, emisjonet e mbushura lavde nga partia e punes drejtuar xhaxhi Enverit ...( e une si nje femi mendoja qe andej pertej kufirit ishte utopia...mendje e nje 8-9vjeqareje qfare ti besh ...)
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-05-07, 00:22   #15
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Sot ne rrethin e Skraparit u perqiten perafro 200 dele, ndersa dashi qe ishte me i miri arriti te fitoj premin per nje jave miser te bluar.
gjithashtu njohtohet se ne rrethin e Fierit farmeret arriten te mbledhin mbi 5000 veze, qe eshte nje akord arritjeje per vendin.
Jan kto te dhena qe kombi shqiptare mund te krenohet para botes per te arrituarat dhe mos varesin nga bota.


__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:06.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.