Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 04-05-07, 06:20   #1
amanita
Rrebele
 
Avatari i amanita
 
Anėtarėsuar: 04-05-07
Vendndodhja: Dikund po e se ku?
Postime: 11
amanita i vlerėsuar mirė
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek amanita
Gabim Vetėm pak!

Martesa

Nėse vdes me ty pa u martu,
Nė varrin tim lule me mė pru,
Nėse varri im lėkundet,
Mos mendo qė toka po dridhet,
Dridhet zemra ime qė tė tregon,
Se edhe nė varr po mė mungon!


Harresa

Puthjet e mia harroi tė gjitha,
Harro edhe fjalėt qė ti kam thėnė,
Mos i kujto mė lotėt e mia,
As kohėn kur ishim bashkė
Harro dashurinė tonė,
Harromė dhe mua,
Po maje mend pėr jet,
Kurr si unė ske me gjet

Dhuratė

Ta dhurova zemrėn
ti ma lėndove,
ta dhurova dashurin
ti se pranove
Ta dhurova syrin
ti ma verbove
Ta dhurova jetėn
Ti mė ike bashkė me teDashuri

Jam mbėshtetur mbi supin tėnd,
Afėr bregut tė detit
Sytė e mi po lotojnė,
E ti po mė ngushėllon
Papritmas mė pyete
Nėse do tė harroj ndonjėherė
Njė lot u shkėput nga syri im
Ra nė fund tė detit
Nėse ndonjėherė e gjen atė lot
Atėherė dije se mė stė kujtoj


Vetėm pak

Nuk tė kėrkoj asgjė,
nuk ta rėndoj jetėn,
vetėm dua njė premtim,
tė mė duash deri nė amshim.
amanita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 06:26.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.