Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Votime & Sondazhe
Emri
Fjalėkalimi
Votime & Sondazhe Nėse keni njė pyetje dhe doni tė merrni edhe mendimin e vizitorėve tanė, kėtu mund ta postoni nė formėn e njė votimi.


Rezultati i Sondazhit : Religjioni juaj eshte:
Katolik 6 10.53%
Musliman 36 63.16%
Ortodoks 0 0%
Protestan 0 0%
Ateist 4 7.02%
Tjeter 11 19.30%
Votues: 57. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 06-05-07, 14:10   #1
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim Ēfarė religjioni keni?

Mirpres votat taja si dhe pergjigjet...


Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 06-05-07, 14:12   #2
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Une i perkas fese katolike.
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-07, 14:24   #3
Prishtinasja_
 
Avatari i Prishtinasja_
 
Anėtarėsuar: 15-06-05
Vendndodhja: Larg Prishtines
Postime: 11,617
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Giovanni i nderuar te pershendes perzemerisht dhe te uroje per temen !

Une i perkas fejes islame !

Besoj se do ishte me mire te jetonim te gjithe ne paqe , pa marre parasysh se ciles feje i takojm, katolike apo muslimane , nuk eshte e nevojshme ta shprehim besimin me vepra , mjafton ta kemi ne shpirt !!
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-07, 14:58   #4
nait
 
Anėtarėsuar: 06-10-06
Vendndodhja: Prizren.
Postime: 32
nait me shokė shumenait me shokė shume
Gabim

Pershendetje
Plotesisht jam i pajtimit me ate se qka ka shkruar Prishtinasja dhe kisha pas deshir te mos debatohet rreth kesaj se qfare feje i takojm por te rrezatojm energji pozitive dhe te e dnjejm ne shpirtt fen e jo vetem deklarativisht
Me respekt
nait Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-07, 16:48   #5
Hattabi
Allahu Ekber
 
Avatari i Hattabi
 
Anėtarėsuar: 24-11-05
Vendndodhja: Nė Tokėn e dy Lumenjėve
Postime: 212
Hattabi i dashurHattabi i dashurHattabi i dashur
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Hattabi
Gabim

Proud to be MUSLIM
__________________
" Njė grupė prej ummetit tim do tė jetė nė Xhihad deri nė orėn e Kijametit " ( Mutevatir )
Hattabi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-07, 16:51   #6
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up

Fejės Islame. (Elhamdulilah)
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-07, 17:20   #7
Albanian eX|PerT
.•:*ØØØØØØØØØØØØØØØ*:•.
 
Anėtarėsuar: 09-11-06
Postime: 4,028
Albanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Islam,... musliman!
Albanian eX|PerT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-07, 17:44   #8
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Giovani e shpėrngula temėn tėnde tek votime dhe sondazhe.
Falemnderit pėr mirėkuptim.

Murgesha!
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-07, 17:49   #9
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Giovani e shpėrngula temėn tėnde tek votime dhe sondazhe.
Falemnderit pėr mirėkuptim.

Murgesha!

E postova ketu pasi qe kishte te bente me fene.

Nuk ka fare problem... KLM.... Giņ.
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-07, 17:54   #10
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Katolik!(me plis-qeleshe)
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-07, 18:34   #11
UniCorN
 
Anėtarėsuar: 16-01-06
Vendndodhja: Diku..
Postime: 196
UniCorN me shokė shumeUniCorN me shokė shume
Gabim

Ne kete sondazh do te ishte mire te kishte edhe opsionin shqiptaria, sepse shumica nga shqiptaret ndihen vetem shqiptare edhe ne besimin e tyre...kur mendova mire e mire erdha ne konkludim se ne shqiptaret nuk mund te identifikohemi me asnje nga keto religjione..se jane te huaja per ne..keshtu qe religjioni im eshte Shqiptaria...
UniCorN Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-07, 18:39   #12
UniCorN
 
Anėtarėsuar: 16-01-06
Vendndodhja: Diku..
Postime: 196
UniCorN me shokė shumeUniCorN me shokė shume
Gabim

Diku ne nje faqe interneti (nuk me kujtohet cila) pata lexuar takimin e Edith Durham me popujt e Ballkanit. I pyet shkiet "Cka jeni ju?". Shkiet pergjigjen "Ortodoks". I pyet kroatet "Cka jeni ju?" Kroatet thone "Katolike"...e keshtu me radhe..Kur i takon shqiptaret, ata i pergjigjen shume thjeshte "Ne jemi shqiptare". Befasohet Edith Durham.

Keshtu qe feja dhe shqiptari nuk kane pasur kurre dicka te perbashket gjate historise..Ne jemi vetem shqiptare!
UniCorN Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-07, 18:51   #13
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Se pasna dit qe SHQIPTARIJA na qenka fe hyjnore,... Cili eshte Zoti yt ? Kush tė krijoj ty ? Kush te beri Shqipetar ? Cilet jan kushtet per mu konvertue n'Shqiptari ? cili eshte libri i shenjt i yti ????? ncncnc... o Zot jep men ku duhet (sidomos tek Shqiptarėt )

Ketu po flitet per Fe, e jo per Poezi. Ska popull ne bot qe eshte pa fe, dhe s'ka Popull ne botė qe Kombin e ka FE !!!
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-07, 19:32   #14
UniCorN
 
Anėtarėsuar: 16-01-06
Vendndodhja: Diku..
Postime: 196
UniCorN me shokė shumeUniCorN me shokė shume
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Preshevar
Se pasna dit qe SHQIPTARIJA na qenka fe hyjnore,... Cili eshte Zoti yt ? Kush tė krijoj ty ? Kush te beri Shqipetar ? Cilet jan kushtet per mu konvertue n'Shqiptari ? cili eshte libri i shenjt i yti ????? ncncnc... o Zot jep men ku duhet (sidomos tek Shqiptarėt )

Ketu po flitet per Fe, e jo per Poezi. Ska popull ne bot qe eshte pa fe, dhe s'ka Popull ne botė qe Kombin e ka FE !!!

Paj nuk e kam ndermend te besoj as ne librat qe jane shkruar nga i quajturi Jezus qe i eshte derguar vetem te Izraeli e as nga Muhamedi qe eshte arab...sa per dijeni ato religjione kurre nuk munden me qene te shqiptareve,sepse jane importuar sikur bananet e kafeja nga shtetet tjera..Dicka qe nuk eshte origjinal shqiptare kurre nuk mund te jete shqiptare...

Shqiptaria eshte me hyjnore sesa katolicizmi dhe muslimanizmi, qe rrjedhin nga izraelizmi dhe arabizmi...po veshtire e keni me kuptuar kete ju qe flisni shqip e Zotin e shihni si arab, jevrej etj. ...ishalla ju ndihmon!
UniCorN Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-07, 19:42   #15
gazi-de
mergimtari
 
Avatari i gazi-de
 
Anėtarėsuar: 11-12-06
Vendndodhja: ger
Postime: 32,050
gazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Musliman...........


__________________
09.08.2009 syn ti me ben te ndihem mire ;)
gazi-de Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 08:48.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.