Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kuzhina & Gatimi
Emri
Fjalėkalimi
Kuzhina & Gatimi Receta nga kuzhina shqiptare dhe nga mbarė bota.



Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 03-06-07, 23:08   #1
drytty
 
Anėtarėsuar: 10-05-07
Postime: 116
drytty i dashurdrytty i dashurdrytty i dashurdrytty i dashur
Send a message via Skype™ to drytty
Gabim Tasqebap

Per 4-5 Persona
Qepe 2-3 Kokrra Mesatare
Yndyre 4-5 Luge Gjelle
Miell 1 Luge Gjelle
Vere 1/2 Filxhan Caji
Dafine Nje Flete
Pak Spec I Kuq
Salce1/2 Luge Gjelle Ose
2-3 Kokrra Domate Mesatare
3-4 Thelpinj Hudra
Kripe



Tasqebapi Zakonisht Pergatitet Me Mish Vici Ose Dashi. Mishi Tul Zakonisht Pritet Ne Shirita Te Holla Ne Ne Drejtim Te Kundert Te Fijeveose Ne Copa Katrore Dhe Skuqet Ne Yndyre Se Bashku Me Qepete Prera Fije Fije ,derisa Te Avullohet Lageshtiradhe Te Krijohet Nje Si Kore E Kuqe.pastaj Shtohet Mielli,skuqet Edhe Pak,shuhet Me Vere,hidhet Salce Domatesh ,gjethe Dafine,thelpinj Hudre,kripe Dhe Uje Deri Sa Te Mbulohet Mishi Viht Te Zieje Ne Zjarr Te Ngadalte Deri Sa Mishi Te Jete Gati. Tasqebapi Shqerohet Me Salcen E Vet. Mund Ta Shoqeroni Me Pure Patatesh . Ja Kshu Hengra Mbreme Dhe Me Doli Shume I Mire . Ju Befte Mire Kushdo Qe Do Ta Gatuaj


drytty Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 28-08-12, 17:51   #2
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tasqebap

Pashe robt, qka osht qyky sen?
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-08-12, 17:53   #3
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tasqebap

pasul me planca
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-08-12, 18:04   #4
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tasqebap

E plancat qa jone? hahahahahaa
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-08-12, 18:07   #5
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tasqebap

qeto qe shiten ne konzerva , ka edhe qe shiten neper barnatore :)
__________________
pause

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga premium : 28-08-12 nė 18:08
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-08-12, 09:36   #6
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tasqebap

...

Jo Premium ,jo!

Gullash te koka po kept po pritojka me i gri im ...


.


Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFF



Hyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:23.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.