Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kultura kombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Kultura kombėtare Materiale tė reja, zbulime dhe ide personale per gjuhėsinė, artin, historinė ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 13-06-07, 01:18   #1
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim 12 Qershori ne Prizren

Qytetin e Prizrenit me 12 Qershor merr nen kontroll Ushtria Ēlirimtare e Kosoves
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 13-06-07, 15:05   #2
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim

UĒK-ja e "ēliron" sėrish Prizrenin

Prizren, 12 qershor 2007- Sheshi "Shatėrvan" i Prizrenit tė martėn, i ka rikthyer pamjet e tetė vjetėve mė parė, kur pjesėtarėt e UĒK-sė kishin zbritur nga malet nė qytet, pėr ta nisur sė basku me qytetarėt festėn e ēlirimit. Nė Ditėn e Ēlirimit, ish- luftėtarėt improvizuan hyrjen e UĒK-sė nė Prizren. Fillimisht, nė shesh kanė mbėrritur katėr ushtarak tė veshur me uniforma tė UĒK- sė, nėn shoqėrimin e surleve dhe tė daulleve. Mė pas nga tri hyrjet kryesore nė shesh kanė arritur ish-skuadrat e UĒK-sė, ajo e Vėrrinit nga drejtimi i Lagjes sė Trimave, e Kabashit nga lagjja "Dardania", dhe ajo e Anadrinisė nga lagjja "Arbana". Kryetari o OVL-sė, nė Prizren, Naser Berisha, tha se kjo ditė festohet falė gjakut tė dėshmorėve dhe luftės sė drejtė tė UĒK-sė, ndėrsa shfaqi besimin se vitin e ardhshėm do tė festohet nė pavarėsi.
Nė mesin e atyre qė festonin ishte edhe njėri nga themeluesit e UĒK-sė, aktualisht deputet i Kuvendit tė Kosovės, Nait Hasani, i cili theksoi se tashmė ėshtė koha pėr zgjedhjen statusit tė Kosovės. "Kosovės i duhet ta marrė veten nė organizimin e vet shtetėror, sepse ndėrtimi i shtetit ėshtė faza e krijimit tė kushteve pėr ēlirimin, lirinė e fjalės, mendimit, gjykimit dhe tė veprimit", tha Hasani.
Gjatė gjithė ditės sė martė, pėrfaqėsues tė shoqatave tė luftės, tė TMK-sė , institucioneve e partive politike, si dhe qytetarė tė rėndomtė kanė vėnė kurora me lule nė Varrezat e Dėshmorėve nė Landovicė, si dhe para dy shtatoreve tė vendosuara nė qendėr tė qytetit.
Blerim Ēoēaj


__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:37.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.