Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Votime & Sondazhe
Emri
Fjalėkalimi
Votime & Sondazhe Nėse keni njė pyetje dhe doni tė merrni edhe mendimin e vizitorėve tanė, kėtu mund ta postoni nė formėn e njė votimi.


Rezultati i Sondazhit : Do tė regjistroheshit si:
Kosovar 12 70.59%
Minoritet Shqiptar 5 29.41%
Votues: 17. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 23-06-07, 14:42   #1
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Identiteti dhe pėrkatėsia ndaj grupit

Duke pasur parasysh qe pretendojm te ndertojme nje shtete qytetare... Ne nje shoqeri e cila eshte e organizuare politikisht ne baza dhe parime te qytetarise .Nje shtet multetnik.

Pyetja eshte kjo ; Nese pos minoriteteve, tejra te njohura qe jetojne ne Kosove, ekziston vullneti nder qytetare - te mos shuhet , te perfillet ndjenja e tyre , apo te vazhdoje te ekzistoje (shqiptari) ne Kosove ; Njerezit qe ndihen dhe qe dojne formalisht ( ligjerisht ) te jene te perfillur si te tille.
Nese do te kishte mundesi te vendosej qe kjo pjese e kategorise se qytetareve te hy ne kuader te komuniteteve pakice .... KOMUNITETI SHQIPTARE PAKICE... perkrahe komunitetit shumice KOSOVARE .


si do te regjistroheshit :
  1. Si KOSOVARE , apo
  2. MINORITET SHQIPTARE


__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 23-06-07, 17:17   #2
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim

*

Prej nga kjo ide?!
Dhe si te eshte mundesuar nje sondazh i tille
jane ceshtje ne vehte.

1) "Kosovar" eshte liga e dyte e shqiptarise, kurse
2) Minoritet (pakicė) shqiptare ne Kosove s'ka kurrfarė teorie pos fantazise se dikujt si ti. me qene si i tille. Kjo eshte liga rajonale.

Shqiptari eshte shqiptar dhe (deshti apo nuk deshti) mbetet shqiptar
dhe ky eshte NUMRI 1.

NUMRI DY mund te jet kosovar, metohijas, dukagjinas, lab...


NUMRI TRE, si minoritet/pakice mund te jet vetem atje ku eshte pakice: Ne SHBA, Australi, Gjermani, Angli...


tUNg!


Pa votė!?


*
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-06-07, 18:16   #3
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Termi Kosovar na ofenden, e minoritet Shqiptar na ofendon edhe nja 1000 here ma shume.

95% Shqiptare e emertohemi me terma te ketille eshte tragjedi...
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-06-07, 18:37   #4
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LABI
Duke pasur parasysh qe pretendojm te ndertojme nje shtete qytetare... Ne nje shoqeri e cila eshte e organizuare politikisht ne baza dhe parime te qytetarise .Nje shtet multetnik.

Pyetja eshte kjo ; Nese pos minoriteteve, tejra te njohura qe jetojne ne Kosove, ekziston vullneti nder qytetare - te mos shuhet , te perfillet ndjenja e tyre , apo te vazhdoje te ekzistoje (shqiptari) ne Kosove ; Njerezit qe ndihen dhe qe dojne formalisht ( ligjerisht ) te jene te perfillur si te tille.
Nese do te kishte mundesi te vendosej qe kjo pjese e kategorise se qytetareve te hy ne kuader te komuniteteve pakice .... KOMUNITETI SHQIPTARE PAKICE... perkrahe komunitetit shumice KOSOVARE .


si do te regjistroheshit :
  1. Si KOSOVARE , apo
  2. MINORITET SHQIPTARE
Uh,Lab, Lab...une te vlersoj shume si diskutues te forte me shprehje te nivelit te larte po me kete teme te paska ra m'syshe dikush he pika i rafte ho...hahahahaaa
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-06-07, 18:56   #5
gazi-de
mergimtari
 
Avatari i gazi-de
 
Anėtarėsuar: 11-12-06
Vendndodhja: ger
Postime: 32,050
gazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėm
Gabim

ahhahahahahaah
minoritet ket fjale e ka perdor amiku te ne shqipetaret,kame mendu qe eshte zhduke kjo fjale per ne shqipetaret...
pytja u duft te te shkruhen,Kosovar apo Shqipetar,e besoj qe ne shqipetaret nuk i perkasim nje minoriteti me se e keni njet te behem shtet apo...................
__________________
09.08.2009 syn ti me ben te ndihem mire ;)
gazi-de Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-06-07, 20:29   #6
pirro
FUND!
 
Avatari i pirro
 
Anėtarėsuar: 17-12-05
Postime: 4,460
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek pirro
Gabim

Pershendetje.

"Minoritet "shqipetar" ,eshte pa kutpim asht shume tendencioz ne kete forum,i cili term eshte leshuar me ose pa vetedije,une mendoj qe nuk eshte analizuar shume nga autori para se te leshohej.Eshte ofenduese per kohen ne te cilen jetojm ,ndoshta ne nje kohe tjter(pas 100 vitesh)nuk do te jete keshtu.
Ne patjter qe jemi shtetas te Kosoves dhe me kombesi Shqipetare,dhe mendoj qe keshtu do te vazhdojm te jemi edhe ne te ardhmen.
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-06-07, 22:33   #7
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga halla e madhe
Uh,Lab, Lab...une te vlersoj shume si diskutues te forte me shprehje te nivelit te larte po me kete teme te paska ra m'syshe dikush he pika i rafte ho...hahahahaaa
hahahahah Halla...,edhe mua me duket t“shkelur paska djali....me-gjithe se nje pyetje e lloit te till mund te behet,heret apo vone do te vjen ne shprehje,me vet faktin qe ne shume shtete shtetsia paraqet edhe kombesin:<Shteti Francez,kombi Francez,Sh...Holandez,K...Holandez,po cfar jan Belget??kure ne ket shtet qe te dy keto kombe jan shtetformuse,,,Valonet(Franceze) dhe Flamanet (Holandez).

Kemi shtetin Gjermane,dhe Kombin Gjemane,por cfar na jane Austriaket?? e shume pyetje te kesaj natyre....nuk e ka edhe keq LABI??per pose qe me duket gabim termi minoritet Shqipetar...kure jemi shumeic(u quajtem Kosovare apo Shqipetar)me te pakten 90% pra Minoritet(pakic)jane ato grupe te kombeve tjera qe ne nje shtet perbejn 3-5-8-apo 10%

Ne kete rast Kosova esht shtet(edhe pse jo zyrtarisht, esht qeshtje kohe) nga te huajet do te quhet Kosove,dhe popull Kosovare...Natyrshem jemi Shqipetar.

Hajt se na e kana na shishmohet qy
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-06-07, 01:05   #8
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga sherri
hahahahah Halla...,edhe mua me duket t“shkelur paska djali....me-gjithe se nje pyetje e lloit te till mund te behet,heret apo vone do te vjen ne shprehje,me vet faktin qe ne shume shtete shtetsia paraqet edhe kombesin:<Shteti Francez,kombi Francez,Sh...Holandez,K...Holandez,po cfar jan Belget??kure ne ket shtet qe te dy keto kombe jan shtetformuse,,,Valonet(Franceze) dhe Flamanet (Holandez).

Kemi shtetin Gjermane,dhe Kombin Gjemane,por cfar na jane Austriaket?? e shume pyetje te kesaj natyre....nuk e ka edhe keq LABI??per pose qe me duket gabim termi minoritet Shqipetar...kure jemi shumeic(u quajtem Kosovare apo Shqipetar)me te pakten 90% pra Minoritet(pakic)jane ato grupe te kombeve tjera qe ne nje shtet perbejn 3-5-8-apo 10%

Ne kete rast Kosova esht shtet(edhe pse jo zyrtarisht, esht qeshtje kohe) nga te huajet do te quhet Kosove,dhe popull Kosovare...Natyrshem jemi Shqipetar.

Hajt se na e kana na shishmohet qy

Te pakten ju sherri , kete te shkelnen , te bonen , sehiren time e keni kuptu drejte dhe carte

Te pershendes
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-06-07, 03:49   #9
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

... e pasket marr te gjithe me seklet s qe e pasket '' tranu '' djalin,
diku ne nje postim te Labit e kam lexuar qe pret te shkoj te studioj edhe ate jashte me duket ... e mira e gjithe kesaj eshte qe me kete rast nga afer do ta ndjej si e konsiderojne te huajt , cilen identitet do ja japin , dhe me kryesorja eshte puna e studimeve , gjate kesaj faze do vrej qe karakteri formohet dhe besa shume here ndrrojne dhe konceptet e vetedijesimit .. studimi ka shume te mira Lab, ne mos tjeter te transformon ne rrugen e origjinalitetit ,krijimit te vetevetes ....se lere profesionalizimin pastaj .....plus e plus , yyyh , sa te mirat dalin nga kjo ....
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-06-07, 04:38   #10
Dilaver
 
Avatari i Dilaver
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Postime: 2,277
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nėse do tė ketė shtet Kosovar atėherė patjetėr do tė ketė edhe komb kosovarė.
Ne shqiptarėt e Kosovės, na pelqeu apo nuk na pelqeu, bota nuk na njeh si komb shqiptar por vetėm si shqiptarė etnik, bota i njeh pėr komb shqiptar vetėm shqiptarėt e Shqiperisė.
Sa i pėrket identitetit kosovar, ai mund tė shihet nga prizmi i identitetit regjional krahas regjioneve tjera shqiptare.
Ne si shqiptarė etnik pėrbėjmė shumicėn apsolute, do tė jemi kobm shtetformues, nė njėfar mėnyre do t’ia krijojmė konturat kombit (tė ligės sė dytė) dhe do tė bartim tė gjitha karakteristikat materiale, kulturore, shpirtėrore, historike tė etnitetit shqiptar.
Mua do tė mė pėlqente mė tepėr tė themi Dardan mirėpo pasi qė autori e ka fut termin kosovarė, vota ime shkon nė hambarin e Kosovarėvė.
__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-06-07, 05:11   #11
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim


KOMUNITETI SHQIPTARE PAKICE ! Cili komunitet shqiptarė pakicė nė Serbi ose nė Montenegro ?
Komunitet shqiptarė pakicė ka aktualisht vetėm nė Serbi, Mal tė Zi nė vendet tjera tė rajonit dhe shtetet tjera ku jetojnė dhe janė pakicė.

Komuniteti shqiptarė shumico-pakicė - Kosovarė !


Abstenoj zgjedhjet.
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-06-07, 12:33   #12
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Ani, ani naaaasht, (edhe) djemt jan mi dasht

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LABI
Te pakten........... , kete te shkelnen , te bonen , sehiren time e keni kuptu drejte dhe carte

Te pershendes
Per t'mos i perseritur shpesh dhe shume here gjerat, qe jan thenur me heret, e edhe ketu ne kete Teme. Labi vertet shquhet per nje qasje te drejt dhe sado kompetente ne shume Tema.
Tash lind nje pyetje ketu, dhe ne pergjithesi, Shkrimet qe neve i plasojm ne eter, duhet qe vetem neve ti kuptojm, apo edhe lexuesi mbar?
Ta zėm qė Dardania.de tė pėrfaqėsoj njė ēik pėrqindjeje tė popullsis sė Kosovės, dhe Kosova/Dardania nuk i ka tė gjithė tė studijuar(si nė gjitha vendet e botės).
Dhe tash sondazhet/votimet mund tė hjedhin njė mjegull ku vertet don sqarim!
Po pra,Popujt gjuhė (p.sh. Gjermano folės, e ku ti dijė unė tė gjithė) me rastin e shtet formimėve tė tyre, ata drejtėpėrsėdrejti marrin edhe shtetėsi/Kombėsi tė re.
Se dijė nė ju ka rėnė tė lexoni faqen e fundit tė pasaportit qė posedoni: Personi qė posedon kėtė dokument identifikimi, ėshtė nė mbrojten e shtetit(passaportit qė posedon)!
Pėr t'qenė njė pak mė i qart, passapora kan shumė Shqiptarė, nga shumė shtete tė huaja, sa me dėshirė tė marra e sa tė imponuara.(Pyetja ėshtė si e ndiejn vehten kėta Shqiptarė).
Nejse, ti bjer mė shkurt, dhe tė kthehem te tema!
Kosovarėt/Shqiptarė do tė jenė shqiptar gjithmonė dhe gjithėherė(kjo mund tė ndryshoj vetėm at'herė nėse ndonjė i krisur zbulon diē tė "re")!
Por duke ditur rregullat e lojės ndėrkombėtare, shtetet e reja Kosova nė kėtė rast, do (duhet patjetėr) qė nga kosova e pranuar ndėrkombėtarisht, tė ndėrroj emrin nė Dardani, ku nuk e besoj qė ēdo Shqiptarė tė mos e gjejė vehten(ata qė nuk, le tė kėrkojn mė mirė).
Nuk do ishim as tė parėt e as tė fundit.
pa vot, e me nderime.

Q'e therė diēka mbrenda si njė maje murrizi,
Po gjarpėr na doli, ku far Pup myderrizzi. (Qysh me rrudh ni sy more?)
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-06-07, 12:52   #13
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pupi
Per t'mos i perseritur shpesh dhe shume here gjerat, qe jan thenur me heret, e edhe ketu ne kete Teme. Labi vertet shquhet per nje qasje te drejt dhe sado kompetente ne shume Tema.
Tash lind nje pyetje ketu, dhe ne pergjithesi, Shkrimet qe neve i plasojm ne eter, duhet qe vetem neve ti kuptojm, apo edhe lexuesi mbar?
Ta zėm qė Dardania.de tė pėrfaqėsoj njė ēik pėrqindjeje tė popullsis sė Kosovės, dhe Kosova/Dardania nuk i ka tė gjithė tė studijuar(si nė gjitha vendet e botės).
Dhe tash sondazhet/votimet mund tė hjedhin njė mjegull ku vertet don sqarim!
Po pra,Popujt gjuhė (p.sh. Gjermano folės, e ku ti dijė unė tė gjithė) me rastin e shtet formimėve tė tyre, ata drejtėpėrsėdrejti marrin edhe shtetėsi/Kombėsi tė re.
Se dijė nė ju ka rėnė tė lexoni faqen e fundit tė pasaportit qė posedoni: Personi qė posedon kėtė dokument identifikimi, ėshtė nė mbrojten e shtetit(passaportit qė posedon)!
Pėr t'qenė njė pak mė i qart, passapora kan shumė Shqiptarė, nga shumė shtete tė huaja, sa me dėshirė tė marra e sa tė imponuara.(Pyetja ėshtė si e ndiejn vehten kėta Shqiptarė).
Nejse, ti bjer mė shkurt, dhe tė kthehem te tema!
Kosovarėt/Shqiptarė do tė jenė shqiptar gjithmonė dhe gjithėherė(kjo mund tė ndryshoj vetėm at'herė nėse ndonjė i krisur zbulon diē tė "re")!
Por duke ditur rregullat e lojės ndėrkombėtare, shtetet e reja Kosova nė kėtė rast, do (duhet patjetėr) qė nga kosova e pranuar ndėrkombėtarisht, tė ndėrroj emrin nė Dardani, ku nuk e besoj qė ēdo Shqiptarė tė mos e gjejė vehten(ata qė nuk, le tė kėrkojn mė mirė).
Nuk do ishim as tė parėt e as tė fundit.
pa vot, e me nderime.

Q'e therė diēka mbrenda si njė maje murrizi,
Po gjarpėr na doli, ku far Pup myderrizzi. (Qysh me rrudh ni sy more?)

Pikerisht shembulli i ilustruare me larte ( i gjermano folesve ), te jep te kuptosh se ceshtja e kombesise nuk ka te beje me ate se cfare besohet qe eshte prejardhja juaj (MITI mbi PERKATESINE) ....Por si ndiheni (ndikimi i faktorit psikologjik )!!
Te pakten jo ne kontekstin e kombit te ndertuar ne parime te qytetarise; parimit politik te komb-formimit .
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-06-07, 07:23   #14
SoKoLi-i-Maleve
 
Anėtarėsuar: 18-08-06
Postime: 1,199
SoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb

SHQIPTAR >>>Shqiptar dhe SHQIPTAR, Ilir,Dardanas,Labeat,Alban dhe prap se prap SHQIPTAR.
SoKoLi-i-Maleve Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-06-07, 22:06   #15
egi
B€QARU§ POW€RU§
 
Avatari i egi
 
Anėtarėsuar: 21-05-07
Vendndodhja: ne boten belly dance
Postime: 7,833
egi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

jam kosovare, por nuk kam lind ne kosove..


__________________
Jeta e zemrės
ėshtė njohuria.
Ruaje,
mirėmbaje.

Vdekja e zemrės
ėshtė padituria.
Gjuaje,
largoje …
egi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:29.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.