Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 12-09-07, 14:54   #1
Mbreti_ILI
 
Anėtarėsuar: 12-09-07
Postime: 2
Mbreti_ILI i vlerėsuar jo keq
Gabim Mendimet E Kota !

Pas nje njoftimi nga nje mike , vendosa ti postoj poezite e mia ne kete forum , me qellim qe t'mos i perdorin te tjeret per qellime te veta:


MENDIMET E KOTA

Sa keq e ndjej vetėn ,
tash,nė kėtė moment!
Nga mendimet e kota ,
dojnė t'mė dalin mendtė.

Mendime tė panevojshme ,
mendime tė harresės.
Veq mendime tė kota ,qė mbysin ,
edhe atė fije tė hollė ,tė shpresės.

Mendime dhe mendime ,
asgjė tjetėr,s'kam nė botė.
E di se,nuk janė asgjė mė tepėr,
pėrveq,se njė veprim i kotė.

Por ,kur mendoj t'iu dal nė fund,
mendimeve tė kota.
Ndoshta do tė befasohesh,TI,
e ndoshta edhe... tėrė bota!!!

Ah,mendime tė kota ,
pse mė gjetėt mua?!
E shihni edhe vetė ,qė ,
unė nuk ju dua .

Shporruni,ju lutem,
sė paku veq njė natė .
Qė,gjumin mos t'ma prishni,
dhe tė flej rehat.


Mbreti_ILI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:27.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.