Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kultura kombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Kultura kombėtare Materiale tė reja, zbulime dhe ide personale per gjuhėsinė, artin, historinė ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 18-09-07, 14:33   #1
Kavaleri
Aty ku bijn Tupanat..
 
Avatari i Kavaleri
 
Anėtarėsuar: 20-03-05
Vendndodhja: USA
Postime: 1,463
Kavaleri e ka pezulluar reputacionin
Gabim Arkeologjia Dardane.

Arkeologjia, per mua esht diqka shum interesante, edhe jam kureshtar te di shum e shum rreth Arkeologjis Dardane.
Ja tani sa hasa ne keto dekumete te me poshtme, shpresoj qe te na ofrohni me shum njohuri rreth Arkeologjis Dardane.

Video

Arkeologjia nė Kosovė vazhdon tė mbes nė dorė tė fatit dhe donatorėve tė huaj, pasi qė qeveria vazhdon ta anashkalojė kėtė fushė. Ndonėse sot ishte paralajmėruar prezenca e kryeministrit Agim Ēeku nė kampin multietnik “Ulpiana 2007”, ku pėr tė katėrtin vit me radhė po vazhdojnė gėrmimet arkeologjike. Sipas njėrit nga akterėt kryesor tė kėtij kampi, Kemajl Luci, e gjithė puna ėshtė bėrė dhe po vazhdon me ndihmėn e donatorėve tė huaj, kryesisht zyrave diplomatike me mision nė vendin tonė. Ndihmė e zyrės gjermane ishte edhe sjellja e njė arkeologu gjerman nė Kosovė, i cili nė cilėsinė e ekspertit po ndihmon nė gėrmimet qė po kryhen aty. Ndėrkaq Profesor Kemajl Luci thotė se kampi ėshtė multietnik nė kuptimin e plotė tė fjalės pasi qė aty ka vendor pothuaj tė tė gjitha etnive, edhe serbė si dhe student tė ndryshėm tė huaj. Ai gjithashtu thotė se askush nga banorėt apo zyrtarėt e Graēanicės nė hapėsirėn e tė cilit ndodhet ky kamp deri mė tash nuk kanė krijuar asnjė problem.
Huazuar ne : RTK

Pershendetje te perzemerta.


__________________
Faleminderit U Ē K
Kavaleri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:24.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.