Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-10-07, 21:35   #1
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
Avatari i GjIlAnAsI_cSi
 
Anėtarėsuar: 04-01-04
Postime: 1,201
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Pėr ty..

Per ty..

E strukull ne thelleshin e shpirtit tim , ne trupin tim jemi bere nje..
Ne enderr je pran buzeve te mia..Pse dashuria ime te ndodh e ter kjo?
Per ty do te behet cdo gje,Do te hyja ne zjarr , do te ndizja..

Tretem ne mendime e hutuara e mendja ime gjen prehje kur te kujton ty?
Sa te pa qelluara jan pyetjet qe ja bej vetes.. Athu vall a me do?
E lehtas rrjdhedhin lotet.. Vertet te DUA.. pse nuk me kupton?

Po shkruaj me forcen e lapsit.. TE DESHTA , TE DUA dhe Do te te DUA gjithmon.
Edhe nese me trup do ti takoj tjeterit Shpirti im do te takoj vetem ty!
Do te jesh pjes e pa ndashme e jetes time.. Kur trupin tim do ta mbuloj dheu i zi..

Shpresoj qe do te me pushojn edhe dhimbjet e zemres.. Lotet e derdhur per ty..
Ateher do ti takoj vetem zotit.. Shpresoj qe do me fal per mekatin qe i bera vetes
Duke te dashur ty me shum se veten.. Ah sikur te jemi bashk.. e te mos mendoj per vdekjen

Vetem per ty.. vetem per ty..!


Kliko kėtu dhe degjoje me zė


__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-12-09, 15:14   #2
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Gabim @ Saawariya

Nese pranon nje keshille..
...mos u dashuro kurre me nje si une..

Do te gjendeshe ne nje bote qe nuk te perket...
e dite pas dite dite do te te duhej te zbuloje fytyren e saj te vertete..

Do te te duhej te mesoje te pasqyrohesh ne endrrat..
te shikosh pertej aparencave..

Do te te duhej te kuptoje heshtjet..
.fjalet e pathena...lotet e fshehur..

Do te te duhej ta pranoje ate vajze ashtu siē eshte..
bashke me te qenurit e saj e thjeshte dhe e komplikuar njekohesisht...

Do te te duhej te gjeje vend ne historine e saj...
ta vendosje ne qender te botes tende..
.ashtu siē ka bere ajo me ty..

Nese do nje keshille te sinqerte..
..mos u dashuro kurre me mua..

Bota eshte plot me njerez me pak te komplikuar...
__________________
Quod me nutrit, me destruit!
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-12-09, 17:44   #3
romansa
 
Avatari i romansa
 
Anėtarėsuar: 24-07-08
Vendndodhja: larg vendlindjes
Postime: 16,095
romansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėmromansa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pėr ty..

__________________
Lejo gezimin e sė ardhmes..le te fshije dhembjen e sė kaluares!!!
romansa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-02-12, 22:13   #4
Albonita
CroChicca & Gucci.
 
Avatari i Albonita
 
Anėtarėsuar: 09-12-07
Vendndodhja: Aty ku ndihem mire -->Split
Postime: 28,831
Albonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėmAlbonita i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Titulli: Pėr ty..

Te busco en cada gota de lluvia que cae del cielo,
en cada rosa de esta primavera,
en cada suspiro de un enamorado,
en cada capullo en flor.

Te puedo ver a través de mis sueńos,
con tu rostro suave y fresco
al igual que las rosas de mi jardķn,
observo tu mirada y ella me confunde
con el resplandor del sol.

Te amo y al ver llover no estįs,
te necesito... quiero compartir este momento contigo,
desde una simple lluvia de primavera
hasta mi vida misma.
Te amo mujer...
a pesar de la distancia que nos separa,
eres lo śnico en que pienso,
eres el mar de mis sueńos.

En el te encuentro en cada ola,
en su espuma que acaricia mi cuerpo,
eres mi sirena que se acerca
a la orilla de mis sueńos
y se convierte en una bella y hermosa mujer,
por supuesto eres tś.


Te busco en cada gota de lluvia que cae del cielo,

en cada rosa de esta primavera,

en cada suspiro de un enamorado,
en cada capullo en flor.

Te puedo ver a través de mis sueńos,

con tu rostro suave y fresco
al igual que las rosas de mi jardķn,
observo tu mirada y ella me confunde
con el resplandor del sol.

Te amo y al ver llover no estįs,

te necesito... quiero compartir este momento contigo,
desde una simple lluvia de primavera
hasta mi vida misma.
Te amo mujer...
a pesar de la distancia que nos separa,
eres lo śnico en que pienso,
eres el mar de mis sueńos.

En el te encuentro en cada ola,

en su espuma que acaricia mi cuerpo,
eres mi sirena que se acerca
a la orilla de mis sueńos
y se convierte en una bella y hermosa mujer,
por supuesto eres tś.


__________________
Per Familje jap Jeten......Per Dashurine Shkatrroj Boten!!
Albonita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:25.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.