Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia
Emri
Fjalėkalimi
Shkenca & Teknologjia Zhvillimi i shkencės, tė rejat dhe tė arriturat e fundit nga shkenca dhe teknologjia.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 11-10-07, 20:23   #1
iliros
 
Avatari i iliros
 
Anėtarėsuar: 19-07-07
Vendndodhja: Germany - München
Postime: 9
iliros i vlerėsuar jo keq
Gabim Nė dhjetor fillon shitja e televizorėve OLED nga Sony


Sony OLED 11

Sony ka paralajmėruar ditė mė parė qė prej 1 dhjetorit do tė fillojė me shitjen e televizorėve OLED ultra tė hollė, me trashėsi prej hiq mė shumė se tri milimetrash, i cili do tė paraqes njė konkurrencė shumė tė madhe pėr LCD-tė dhe plazmat aktualisht dominuese.

--------------------------------------------------------------------------------------
Sony si prodhuesi i dytė mė i madh i televizorėve LCD gjendet pas Samsungut. Nė Sony besojnė qė televizori i ri do t’ju mundėsojė pėrparėsi konkurruese, ani pse edhe kompanitė tjera po punojnė nė ekranet OLED, ata tė Sonyt do tė paraqiten tė parėt nė treg.

OLED televizorėt e parė tė Sonyt me ekran prej 11 inēėsh do tė kushtojnė 850 funte (mbi 1.200 euro), pėrderisa shitja e tyre do tė fillojė mė 1 dhjetor nė Japoni. Tani pėr tani nuk dihet se kur do tė gjendet nė tregun global.

''Nuk mendoj qė televizorėt OLED do tė zėvendėsojnė ata LCD brenda natės, por besoj qė ky lloj i teknologjisė ėshtė me potencial tė madh. Diēka qė do tė vjen pas televizorėve LCD", ka thėnė Katsumi Ihara, pėrfaqėsues i kompanisė Sony.

Mundesuar Nga : Portali Telegrafi


iliros Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 04:05.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.