Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia
Emri
Fjalėkalimi
Shkenca & Teknologjia Zhvillimi i shkencės, tė rejat dhe tė arriturat e fundit nga shkenca dhe teknologjia.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 11-10-07, 20:29   #1
iliros
 
Avatari i iliros
 
Anėtarėsuar: 19-07-07
Vendndodhja: Germany - München
Postime: 9
iliros i vlerėsuar jo keq
Gabim LG nė kėrkim tė celularit konkurrent pėr iPhone


Qėkur Apple ka paraqitur iPhone-in e tij, prodhuesit tjerė tė celularėve janė duke provuar me tė gjitha forcat qė tė paraqesin pajisjet e tyre tė cilat do tė mund t’i konkurronin suksesshėm celularit mė tė adhuruar nė botė. I fundit nė listėn e tyre ėshtė LG nga Koreja Jugore.

--------------------------------------------------------------------------------------
Operatori i telekomunikacionit amerikan dhe prodhuesi jugkorean i celularėve ka paralajmėruar daljen e pajisjes sė emėruar LG Voyager. Me karakteristikat dhe mundėsitė e tij kjo pajisje do tė mund tė paraqitjes si konkurrent i drejtpėrdrejtė i iPhone-it nga Apple.

Voyager pėrmban ekran tė jashtėm tė ndjeshėm nė prekje dhe qasje tė brendshme nė tė cilėn gjendet tastiera e plotė QWERTY. Detajet e plota teknike tė pajisjes ende janė tė mbuluar me njė vello fshehtėsie, por ajo qė dihet ėshtė se Voyager pėrmban kamerė dy megapikselėshe, mbėshtetje pėr kartelėn e memories microSD, mundėsi pėr ripėrpunimin e tė gjitha dosjeve audio e video, Bluetooth, ekran tė ndjeshėm nė prekje dhe mundėsi tė avancuara pėr qasje nė pėrmbajtjet e internetit.

Sipas tė gjitha paralajmėrimeve, LG Voyager nė treg do tė mund tė paraqitej qysh nė muajin tjetėr (nėntor 2007) me ēmim prej rreth 250 dollarėsh amerikan.


iliros Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:52.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.