Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kuzhina & Gatimi
Emri
Fjalėkalimi
Kuzhina & Gatimi Receta nga kuzhina shqiptare dhe nga mbarė bota.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 14-10-07, 01:20   #1
illyria
 
Anėtarėsuar: 19-03-04
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 370
illyria e ka pezulluar reputacionin
Gabim Restaurantet mė tė mira nė Kosovė

Sipas mendimit tuaj,cili restaurant nė qytetin tuaj me rrethinė apo edhe nė tėrė Kosovėn pėrgadit ushqimet mė sė miri!?
Pėr mua gjer mė tani mė i miri ėshtė MADERA nė fshatin Reqan tė Prizrenit,nė rrugė pėr Brezovicė.Imazhet E Bashkangjitura
Tipi Dosjes: jpg Mė i miri.jpg (41.6 KiloByte, 17 shikime)
__________________
\"O Zot,na jep mė shumė mend e jo tru,tru ka edhe lopa\"
illyria Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 14-10-07, 01:23   #2
illyria
 
Anėtarėsuar: 19-03-04
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 370
illyria e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Restaurantet mė tė mira nė Kosovė

Skjarim:Fotot nuk janė nga MADERA!
__________________
\"O Zot,na jep mė shumė mend e jo tru,tru ka edhe lopa\"
illyria Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-10-07, 21:35   #3
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Restaurantet mė tė mira nė Kosovė

Restorani De Rada nė Prishtinė mė ka befasuar pėr tė mirė .Ambient jashtėzakonisht tė mirė .Shėrbim tė shkėlqyeshėm.Meny internacionale si dhe njė ofertė tė zgjedhur tė verėrave nga e tėrė bota ,ku vėrehej se hartuesi i saj kishte njohuri tė mjaftueshme dhe shije tė mirė .Po e meritonte tė quhej restoran i mirė me plotė kuptimin e fjalės .
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-12-07, 18:52   #4
Ma-Origano
Anetar i Rrespektuar
 
Avatari i Ma-Origano
 
Anėtarėsuar: 02-12-07
Vendndodhja: aty ku me con Zoti
Postime: 1,189
Ma-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithė
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Ma-Origano
Gabim Titulli: Restaurantet mė tė mira nė Kosovė

per mendiin tim te gjitha jane te mira!>
__________________
Jetoje jeten tende sepse jeta eshte e shkurter! Mesazhet privat nuk i pranoj neoqftse nuuk eshte posti serioz!
Ma-Origano Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-12-07, 19:23   #5
Peja-Boy
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Postime: 13,853
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Peja-Boy
Gabim Titulli: Restaurantet mė tė mira nė Kosovė

Rugova Kamp...Ne Kilometrin e 12 Peja-Rugove !
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-04-08, 17:40   #6
dardana78
Ilire
 
Avatari i dardana78
 
Anėtarėsuar: 21-02-08
Vendndodhja: Tirane
Postime: 107
dardana78 i vlerėsuar jo keq
Thumbs up Titulli: Restaurantet mė tė mira nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
Restorani De Rada nė Prishtinė mė ka befasuar pėr tė mirė .Ambient jashtėzakonisht tė mirė .Shėrbim tė shkėlqyeshėm.Meny internacionale si dhe njė ofertė tė zgjedhur tė verėrave nga e tėrė bota ,ku vėrehej se hartuesi i saj kishte njohuri tė mjaftueshme dhe shije tė mirė .Po e meritonte tė quhej restoran i mirė me plotė kuptimin e fjalės .
Edhe mua shume me ka pelqyer De Rada. Ambjenti dhe stafi shume te mire. Ne Prishtine tjeter restorant qe me pelqen eshte "Tek Komiteti". Gatuajne atje nje "fish cake", fantastik.
Keta dy restorante preferoj ne Prishtine. Mbase nuk e njoh mire vendin, por ne restorantet e tjera ku kam qene nuk me ka pelqyer ushqimi.
__________________
Lufta eshte infektive... Izoloni agresoret!
dardana78 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-09, 22:17   #7
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Restaurantet mė tė mira nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dardana78
Edhe mua shume me ka pelqyer De Rada. Ambjenti dhe stafi shume te mire. Ne Prishtine tjeter restorant qe me pelqen eshte "Tek Komiteti". Gatuajne atje nje "fish cake", fantastik.
Keta dy restorante preferoj ne Prishtine. Mbase nuk e njoh mire vendin, por ne restorantet e tjera ku kam qene nuk me ka pelqyer ushqimi.
wow , dardana , jemi bere staf bote dhe ne mori ,
nese te duhet ambient impozant dhe shkelqyes ke Puro , nese done te shijosh ndjesine e te ushqyerit ke Ronn-in , nese done atmosfere te ngrohte ke Renesance , Ex, nese done te zhytesh ne ndjesine e kultures romanciere italiane ke Panavino, done te ekspozohesh ne zhurmen urbane ke Gizzin ku defilojne te gjithe te rinjet qe mesohen ne drejtimin e imitacionit snobizem ...mos kerkoni qender rekreative , as qender ku zhvillohet arti dhe kultura , se per restaurante them qe keni se paku 500 lloje dhe tipe ..
...cfare kerkesa keni tjera ..
se te gjitha kuzhinat dhe elementet e oxidentit dhe orientit i gjene ne metropolin e parregullte kosovar..
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-09, 22:30   #8
Alkimisti_ch
 
Avatari i Alkimisti_ch
 
Anėtarėsuar: 07-06-08
Vendndodhja: Univers
Postime: 1,457
Alkimisti_ch i dashurAlkimisti_ch i dashurAlkimisti_ch i dashur
Gabim Titulli: Restaurantet mė tė mira nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore
wow , dardana , jemi bere staf bote dhe ne mori ,
nese te duhet ambient impozant dhe shkelqyes ke Puro , nese done te shijosh ndjesine e te ushqyerit ke Ronn-in , nese done atmosfere te ngrohte ke Renesance , Ex, nese done te zhytesh ne ndjesine e kultures romanciere italiane ke Panavino, done te ekspozohesh ne zhurmen urbane ke Gizzin ku defilojne te gjithe te rinjet qe mesohen ne drejtimin e imitacionit snobizem ...mos kerkoni qender rekreative , as qender ku zhvillohet arti dhe kultura , se per restaurante them qe keni se paku 500 lloje dhe tipe ..
...cfare kerkesa keni tjera ..
se te gjitha kuzhinat dhe elementet e oxidentit dhe orientit i gjene ne metropolin e parregullte kosovar..

Ahahah tung Jadore tash ti me ke ngacmuar apetitin edhe pse tani jam paksa larg per ti shijuar te gjitha ato ...e sa per kultur kush po merzitet moj, me rendesi eshte qe te kemi me bollek per te ngran nen moton (mbush barkun dhe mos baj gajlet e huaja por flej deri sa te kaplon uria serish) eheheh......sepse e din ti si thone i "ngopuri nuk qan koken per te uriturin"...prandaj le te han edhe ata deri sa te ngopen e me pas flasim per kulturen e artin ne metropolin e shtetit te me te ri e te sterlodhur thuaja prej gjithēkaje..Fundja edhe te ushqyerit perben nje kulture ne vete, por ama nuk ben me tepru me ushqim e as me imitime nga kuzhinat tjera, duhet me zhvillu fantazine per te pasuruar kuzhinen tone me specialitete te reja.. ata qe jane duke ngrene u befte mire..!
__________________
Qeveritaret jane valet, populli eshte era, shteti eshte anija, dhe koha eshte deti.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Alkimisti_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-09, 22:42   #9
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Restaurantet mė tė mira nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkimisti_ch
Ahahah tung Jadore tash ti me ke ngacmuar apetitin edhe pse tani jam paksa larg per ti shijuar te gjitha ato ...e sa per kultur kush po merzitet moj, me rendesi eshte qe te kemi me bollek per te ngran nen moton (mbush barkun dhe mos baj gajlet e huaja por flej deri sa te kaplon uria serish) eheheh......sepse e din ti si thone i "ngopuri nuk qan koken per te uriturin"...prandaj le te han edhe ata deri sa te ngopen e me pas flasim per kulturen e artin ne metropolin e shtetit te me te ri e te sterlodhur thuaja prej gjithēkaje..Fundja edhe te ushqyerit perben nje kulture ne vete, por ama nuk ben me tepru me ushqim e as me imitime nga kuzhinat tjera, duhet me zhvillu fantazine per te pasuruar kuzhinen tone me specialitete te reja.. ata qe jane duke ngrene u befte mire..!
kujtohu mire alkimisti , kush thote qe i ngopuri nuk ja dine te uriturit ,
ja une sapo mora rolin e cicironit te qytetit , pasi vet pregatita e darkova shpagetti aglio-öl nga kuzhina ime , hiq nuk shkova tjeter ku dhe me lukth te mbushur mu kujtu te mendoj per te gjithe ata te uritur qe kete moment nuk dine ka te ushqehen ..

hahhaha , respekt , nacionalist me te perbetuar ende nuk kam takuar , je per lakmi , po cfare ti bej mik , langu qe ta ofrojne ka schmand alpesh ,dhe me ofrojne si specialitet vendore, deshte e nuk deshte sillen nga tryezat tjera keta tanet ..
..p.s. mire qe me kujtova ne viziten e ardheshme ta referoj Renesance , eshte ambient i ndertuar tipik nga elementet e autoktonise sone , te knaqet uni dhe shpirti ..
ah , harrova kuzhina eshte gjakovare ..ama tipike-a hhahaha , cfare te them une .. e tere bota sillet rreth aksit Gjakove .. hahahah

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga jadore : 18-01-09 nė 22:44
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-09, 02:46   #10
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Restaurantet mė tė mira nė Kosovė

Ky restorant en Gjilan shum i bukur....Planeti...Edhe pse skam pas mundesi me e vizitu akoma...shihet qe eshte shum i mir...
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-09, 02:47   #11
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Restaurantet mė tė mira nė Kosovė

Edhe ky shum i mir....ktu kam qen....shum i mir...en Istog...


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 07:43.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.