Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Votime & Sondazhe
Emri
Fjalėkalimi
Votime & Sondazhe Nėse keni njė pyetje dhe doni tė merrni edhe mendimin e vizitorėve tanė, kėtu mund ta postoni nė formėn e njė votimi.


Rezultati i Sondazhit : Moda pėr ju ėshtė:
Tė dukem bukur. 16 43.24%
Blerja e vesh-mbathjeve tė shtrenjėta. 5 13.51%
Ndjekja e stilit tė fundit. 6 16.22%
Nuk i kushtoj rėndėsi tė madhe pamjes sė jashtme. 10 27.03%
Votues: 37. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 30-10-07, 18:12   #1
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Ēfarė ėshtė moda pėr juve?

  • Tė dukem bukur.
  • Blerja e vesh-mbathjeve tė shtrenjėta.
  • Ndjekja e stilit tė fundit.
  • Nuk i kushtoj rėndėsi tė madhe pamjes sė jashtme.


__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 30-10-07, 18:19   #2
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė ėshtė moda pėr juve?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rilinda
  • Tė dukem bukur.
  • Blerja e vesh-mbathjeve tė shtrenjėta.
  • Ndjekja e stilit tė fundit.
  • Nuk i kushtoj rėndėsi tė madhe pamjes sė jashtme.
qe defimimi i shkurte per mua ..
mode eshte qdo gje qe ne 10 vjeqarin e fundit nuk e pashe vizualisht tek te tjeret ...
(e kur te ja shof te dytit pas meje ,hahaaha..thirret demoduar ,valla )
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-07, 18:25   #3
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė ėshtė moda pėr juve?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jador
qe defimimi i shkurte per mua ..
mode eshte qdo gje qe ne 10 vjeqarin e fundit nuk e pashe vizualisht tek te tjeret ...
(e kur te ja shof te dytit pas meje ,hahaaha..thirret demoduar ,valla )

hahahahahha... Jador, t'njejtin mendim si unė. Po i pash dikujt diēka tė veshur si timen, mė ajo rrobė pėrfundon nė shportėn e ndihmave.
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-07, 20:36   #4
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė ėshtė moda pėr juve?

Adhurojė stilet e bukura tė veshėmbathjeve,mundohem tė ecė mė kohen dhe ti pėrshtatem trendeve qė industria e tekstilit na ofronė,nuk i takojė grupit ēė hargjonė para vetėm pėr gjėra tė shtrenjėta.Nėse diqka mė pėlqen dhe ndihem mirė nuk luanė rolė modeli dhe firma.

Preferojė grupin ēė nė dukje janė tė thjeshtė po me stilė dhe kombinim tė ngjyrave reflektojnė Njė veshmbathje estetike.
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-07, 00:55   #5
prishtinasi
 
Avatari i prishtinasi
 
Anėtarėsuar: 09-03-06
Vendndodhja: Tokyo
Postime: 3,096
prishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė ėshtė moda pėr juve?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rilinda
hahahahahha... Jador, t'njejtin mendim si unė. Po i pash dikujt diēka tė veshur si timen, mė ajo rrobė pėrfundon nė shportėn e ndihmave.
A mundem ty edhe Jador-in tash e tutje me ju lut qe rrobat qe i hudhni ne shporta...jepni tek shoqatat e bamirsise...duke e ditur qe unikat ne Kosove pak ka:)...
prishtinasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-07, 09:59   #6
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė ėshtė moda pėr juve?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga prishtinasi
A mundem ty edhe Jador-in tash e tutje me ju lut qe rrobat qe i hudhni ne shporta...jepni tek shoqatat e bamirsise...duke e ditur qe unikat ne Kosove pak ka:)...
Unė veq thash qė ato rroba veē shkojnė andej...
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-07, 10:21   #7
gazi-de
mergimtari
 
Avatari i gazi-de
 
Anėtarėsuar: 11-12-06
Vendndodhja: ger
Postime: 32,050
gazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė ėshtė moda pėr juve?

Sa mos me nirth tash dimrit qy.......
gazi-de Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-07, 12:13   #8
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Avatari i Arkza
 
Anėtarėsuar: 09-03-07
Vendndodhja: F.K
Postime: 15,271
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė ėshtė moda pėr juve?

Votova Per te Paren ! Pra te Dukem me Bukur
Nuk e Shikoj Shume se qka eshte ne Mode sepse edhe me shiku shume po ma Prish shume Stilin tim dhe Pamjen time e keshtu me Mir Zgjedhi diqka te Veqant dhe qe me Rrin Bukur
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-07, 20:45   #9
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė ėshtė moda pėr juve?

Ne kontekstin e Kultures dhe Artit paska shpjegime mbi fenomenin e modes...
Une do t'jap nje shpjegim pak me ndryshe

Moda eshte nje dukuri e shprehur masivishtt .
Nese e shprehim kete me gjuhen e shkences statistikore ;moda gjendet aty ku frekuenca- numri i perseritjeve eshte me i larte per NJESIN STATISTIKORE , ne raport me njesite statistikore tjera ... Ne ate njesi statistikoer ku frekuenca tregon trend me te larte (ne raport me njesite tjera statistikore) , atehere dele qe tek njesia perkatese statistikore - gjednet MODA....................
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga LABI : 31-10-07 nė 20:46
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-07, 20:54   #10
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė ėshtė moda pėr juve?

Tė dukem Unik !

Pėrndryshe, nuk e ndjeki modėn, po moda mue hahahahaaha
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-07, 21:41   #11
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Ēfarė ėshtė moda pėr juve?

Une per vete nuk jam edhe aq-- me nje fjale me thene "maniak" i modes se fundit si shumica qe ja bejne...
Per mu me me rendesi eshte te ndihem mire ne ate cka kam veshur,,, edhe nuk e komplikoj veten...
Te vishem me thjeshte, me duket me mire


Ps;rrnofshin farmerkat me ndonje maice apo duks
Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-07, 22:49   #12
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė ėshtė moda pėr juve?

Moda eshte edhe e rendesishme ne jete, po jo ma e rendesishmja!

Andaj nuk i jap rendesi ne te perditshmen time , pos ne raste te veqanta!!!!!!!
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-07, 23:01   #13
Diana007
Miss Dardania 2007
 
Avatari i Diana007
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Ne Zemer Te Gazit ♥
Postime: 39,454
Diana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė ėshtė moda pėr juve?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elina
Une per vete nuk jam edhe aq-- me nje fjale me thene "maniak" i modes se fundit si shumica qe ja bejne...
Per mu me me rendesi eshte te ndihem mire ne ate cka kam veshur,,, edhe nuk e komplikoj veten...
Te vishem me thjeshte, me duket me mire


Ps;rrnofshin farmerkat me ndonje maice apo duks
Nuk po shtoj asgje ne kete shkrim .............
__________________
♥(Æ`“•.ø(Æ`“•.ø _________❀✿❀_________ ø.•““Æ)ø.•““Æ)♥
.>>>>> ✿°° ❀✿❀ ..L & L Xemlat e Mamit... ❀✿❀ °° ✿>>>>
♥(_ø.•““(_ø.•““ ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ❀✿❀ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ `“•.ø_)““•.ø_)♥.
Diana007 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-07, 23:03   #14
hasanmehmeti
 
Avatari i hasanmehmeti
 
Anėtarėsuar: 22-03-05
Vendndodhja: Dunja
Postime: 2,146
hasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėm
Send a message via Skype™ to hasanmehmeti
Gabim Titulli: Ēfarė ėshtė moda pėr juve?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elina


Ps;rrnofshin farmerkat me ndonje maice apo duks
hahaha fushat zgjedhore eee...

Rrnofshin Trenerkat , une vetem ato i preferoj ,haha edhe ndoj Qorap dhe pollover i Lesht ( lesh te deles).
__________________
Faik Konica:"Po mos te ishte islami shqiptaret do te ishin me shume ne numer po jo shqiptar"

"Me tė vėrtet fjalėt tona do tė qėndrojnė tė vdekura pėrderisa ne nuk do tė vdesim pėr qėshtjen e tyre keshtu qė ato tė mbesin tė gjalla midis tė gjallėve”

"Nena" Tereze:‘Ami Bharater Bharat Amar’ (‘I am Indian and India is mine’) Une jam indiane dhe India eshte imja.
hasanmehmeti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-11-07, 00:23   #15
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Ēfarė ėshtė moda pėr juve?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga hasanmehmeti
hahaha fushat zgjedhore eee...

Rrnofshin Trenerkat , une vetem ato i preferoj ,haha edhe ndoj Qorap dhe pollover i Lesht ( lesh te deles).

O nuk kam faj se keto dit veq fjalime jemi kah nijme e nau ka mbush kryte po get me fjale te kota bile mire qe nuk e kam qite edhe nje foto timen me e be taman fushate zgjedhore --> mode ne kete rast


Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:08.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.