Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-12-07, 12:55   #1
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim Diēka per Ty jo nga une por nga ZEMRA ime...

Rasesisht te pash,
me mund te fitova,
por nga zemra s`mund te largova

Falma

O ushqyes i shpirtit tim
o drite e syve te mi
falma TI zemren tende
pash te madhen perendi.

Prane

Po te kisha prane
t`me merrje ne gji
trupi do me pushonte
do flija si femije
Ne krahet e tu
ndihem i gezuat
falenderoj ZOTIN
qe ne Ty me ka takuar.


Pa Ty

Shpesh here tregohem por si femi
por s`mund te gjej nje sekond
qe mos te mendoj per Ty,
as nje fjale e imja nuk thuhet me mend
por i nxjerr zemra ato qe i ndien.


Mos

Mo me mbaj meri
mos me mallko mua
qe marrezisht ne Ty
jam i dashuruar.

Kur te kujtoj Ty
me mbulon gezimi
por mendimi ndryshe
seē me sjell trishtimin.S`mundem

Sado qe mundohem une e kam te kote
se nga zemra ime s`mund te leviz dot
nuk eshte ndjenje e ēastit por eshte dashuri
se ndaloj dot zemren te mos mendoj per ty
Ēdo mesazh i imi iken pa koment
ama beso qe kjo zemer aq fort po dhemb.Ditet ikin me nxitim
dhe me vete mbajn kujtimin
por ate nate se harroj kurre
qe se bashku gedhim agimin.


Pse ?!

Nuk duhet te vuaj
dhimbjen se duroj
pse duhet denuar
kur une dashuroj???!!!!

Pse ???me lejoi Zoti
te udhetoj kaq gjate
kur per mu kjo udhe
ishtee pafat.

Valle-??pse s`po mund te zhdukem
qe Ty mos te kujtoj
si te gjej nje sekond
per Ty mos te mendoj?!!


Perseri

Sa here qe te vije pranvera
dhe gjelberimi t`mbuloj dhene
edhe vjeshta si perhera
n`zemren time do te gjejne

Ditet bashke me vitet ikin
kohen smundem ta ndaloj
sido qe une te venitem
mos mendo se mund te harroj.


?????????

S`do me thuash me miredita
s`do me thuash as si je!!????
gjithe ate forc ku do e marresh??
qe do besh sikur s`e njeh.

Sido Zoti ta kete shkruar
qe te ndodh me fatin tim
veē nje gje mos harro kurre
qe ti je idhulli im.

__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 12-12-07, 01:51   #2
adidu
 
Anėtarėsuar: 12-12-07
Postime: 108
adidu me shokė shumeadidu me shokė shume
Gabim Titulli: Diēka per Ty jo nga une por nga ZEMRA ime...

Dicka nga ty,
nga zemra jote,
dua te shkepus,
por thjesht armik me quan,
e pas bedenash te gurta e mbron.
Dicka nga ty,
nga qenia jote,
dua te me japesh,
por thjesht mik me quan,
e pas nje petali trendafili e fsheh.
Dicka me emrin dashuri,
dua te te jap,
dicka me emrin shpirt,
po me merr.
adidu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-12-07, 12:45   #3
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 2,130
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Diēka per Ty jo nga une por nga ZEMRA ime...

.....kjo poezi me ngjane si nje melodi e bukur si puhi e lehte,qe e ndegjon ne mengjes dhe gjithe diten pas te percjell....
[quote=adidu]Dicka nga ty,
nga zemra jote,
dua te shkepus,
por thjesht armik me quan,
e pas bedenash te gurta e mbron.
Dicka nga ty,
nga qenia jote,
dua te me japesh,
por thjesht mik me quan,
e pas nje petali trendafili e fsheh.

Dicka me emrin dashuri,
dua te te jap,
dicka me emrin shpirt,
po me merr.[/quote]
legenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-12-07, 18:04   #4
adidu
 
Anėtarėsuar: 12-12-07
Postime: 108
adidu me shokė shumeadidu me shokė shume
Gabim Titulli: Diēka per Ty jo nga une por nga ZEMRA ime...

Lehtazi melodia,
ne deje m' vershon,
bukurisht puhia,
shpirtin m' ledhaton.
E nder mengjese,
melodioj,
puhizoj,
lehtesisht,
bukurisht.
E nder mbremje,
frymen mbi nenkrese,
leshoj,
ngadale,
gjate,
thelle,
embelsisht.
adidu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-08, 00:15   #5
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Diēka per Ty jo nga une por nga ZEMRA ime...

Afrohu

Dua ti harroj sot fjalet
le te flasin vete veshtrimet,
le te flase dora qe dridhet,
ketu mbi kitaren time.

Se kur erret bie nata
nje drite ndizet brenda meje,
njerezit fytyrat fiken,
asgje tjeter s'ndjej vec teje.

Neper jave rrjedh trishtimi
cigaren prape kam filluar
nuk je ndryshe nga te tjerat
vetem une kam nryshuar.

E terhqeh imazhin tend,
dhe veten neper gjume
jemi bashke, por ne agim,
i vetem mbetem une.

Te shoh me qarte kur ti je larg,
afrohu te te dua
dhe nese kjo eshte loje
nuk me pelqen te luaj.

Dicka mire e kam ditur
vajzat vdesin porsi lulet
nje petal qe me solli vjeshta
permbi floke vjen e me ulet.

Te shoh me qarte kur ti je larg...
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-08, 17:31   #6
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim Titulli: Diēka per Ty jo nga une por nga ZEMRA ime...

Gjithcka para meje tani po merr pamje tjeter
gjithcka e shoh te paqarte
Lotet po e deformojne realitetin
Shpirt te lendova?
E di
por te betohem qe nuk e deshiroja kete gje
besom,
te pergjerohem.

Une e di qe nje dite do me kuptosh
e do me falesh qe te braktisa
Besom, besom se edhe mua me dhembi ndarja
Shkaterrova enderrat e mia
dhe copezat e tyre bien tani nga duart e mia
Duart e gjakosura
duart mekatare
vrasese
qe shkaterruan gjithcka
E di qe nje dite do te me kuptosh
e do kthesh koken te me buzeqeshesh.
E di!
E di! ....por mendja po me thot se genjej veten
pasi ti kurre sdo me kuptosh as sdo me falesh
vec do me urresh me forcen
e dashurise qe dikur me dhurove

Qesh mes loteve, mes dhimbjes
qesh dhe qaj njekohesisht
dhe tani nata mori fytyren e djallit,
e djalli kurr nuk sjell lumturi.
Po ti ku je??
A do me falesh nje dite??????
...edhe nese sme fal
TE LUTEM ME KUPTO!!!
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-08, 17:42   #7
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim Titulli: Diēka per Ty jo nga une por nga ZEMRA ime...

Si t,ia bej qe po te DUA
dhe qe smundem te harroj?
Nuk e di cpo ndodh me mua,
as ne gjume nga ti s,shpetoj.

Si ta rrej zemren me thuaj?
Cfare ti them kur sme degjon?
si ta bind qe s,je per mua
Ajo vec per TY punon.

Si ta rrej zemren me thua?
Une i flas por sme pergjigjet
per ato hiret e tua
ka marre flak
edhe po digjet.
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-07-08, 21:54   #8
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim Titulli: Diēka per Ty jo nga une por nga ZEMRA ime...

Fort me shpirt te kam ndjer
por dua edhe trupin tend
se njeri jam si te tjeret
nuk jam engjell
apo shejt.
Pa te marr ne krahet e mi
pa puthur buzet e tua
pa te vene koken mbi gji
vdekja mos me marrte mua.
Se ne vdeksha pa te prekur
pa bere te emblin mekat
dheu s'ka per te me tretur
kam per tu bere lugat.
dhe do vi nje nate pa zhurme
te te hyj ne shtepi
te te shoh teksa fle gjume
embelsisht porsi femije
Ngadale kam per tu afruar
atje ne te ngrohtin shtrat
faqet nga floket mbuluar
te ti zbuloj pak nga pak
Te ta puth buzen e shkruar
si petalja e trendafilit
plot arome me vese mbuluar
e mengjeseve te prillit.
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-07-08, 09:32   #9
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Diēka per Ty jo nga une por nga ZEMRA ime...

Dhimbje nė Zemėr

Avione qė ulen
Tė tjerė qe ngrihen
Valigje qė zbrazen
Ėndrra qė fiken
Sy tė pėrmalluar
Njė lot I patharė
Buzė qė dridhen
E s’thonė dot nje fjalė
Njė zemėr e lodhur
Nga zhgėnjimi tkurrur
Njė ėndėrr e tretur
Nė shkretirė nė pluhur
Njė yll qė mė ndjek
I heshtur nga lart
Me lodhi gjithcka
Shpirti mu plak
Mė lodhi ky fat
Mė hedh e mė pret
Dhimbja sot qan
Mė lodhi kjo jetė.
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-08, 09:23   #10
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim Titulli: Diēka per Ty jo nga une por nga ZEMRA ime...

Vetmia

Vila buze detit,
valet po lodrojne,
pishat aty prane,
qerpiket valezojne.
Pak me larg diku ,
nje guzhine punon
aroma e qepes,
enderrat mi trazon....

Rri deri ne mesnate
ndoshta dhe me vone
pres ndonje dru me sepat
kur rrugen ma pengon
pylli eshte i dendur,
rera deri ne gju
era fllad i lehte
vjen deri ketu

Ne qaf varur kitaren,
shperndaj tinguj ne mesnate
dikush thote qenka i marre,
dikush ben serenate!

Pastaj kthehem ne vile
ne ballkon si statuje
here shikoj qiellin
here shikoj ne uje.

Shoqerine ma bejne yjet
ma ben edhe hena
i dehur me shishen bosh..
shkoj dhe futem brenda.!

Mos kujtoni se kam vile
apo bemat prej sikletit!
ato sihin vetem enderra
qe ndermend i shkojn miletit!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-08, 09:42   #11
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim Titulli: Diēka per Ty jo nga une por nga ZEMRA ime...

Sa me DO ?

Kur te pyeta a me do?
mu pergjigje thjesht Po..
Un te pyeta po sa??
Ti qeshe leht e the sa s'ka...
Kur une te pyeta deri ne vdekje??
Pergjigje mora vetem nje heshtje....
Dikur pyeta fatin se c'eshte dashuria?
po per cudi terhoqi dallget dhe vendin e pushtoi qetesia...
Pyeta nje pulebardh qe aty prane qendroi,
por s'me tha asnje fjale, shpejt u ngrit dhe fluturoi..
Pyeta nje lule qe ishte vyshkur pa deshire qe te jetoj
por sa degjoi keto fjale u ringjall dhe filloi te lulezoj....
Dhe ...pyeta nje njeri qe aty prane kaloi,
por uli koken dhe filloi te LOTOJ..........
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-08, 09:51   #12
Linka_pz
E pandryshueshme
 
Avatari i Linka_pz
 
Anėtarėsuar: 08-03-07
Vendndodhja: Ne Qytetin Historik
Postime: 12,347
Linka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Diēka per Ty jo nga une por nga ZEMRA ime...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Honesty^uk.
Sa me DO ?

Kur te pyeta a me do?
mu pergjigje thjesht Po..
Un te pyeta po sa??
Ti qeshe leht e the sa s'ka...
Kur une te pyeta deri ne vdekje??
Pergjigje mora vetem nje heshtje....
Dikur pyeta fatin se c'eshte dashuria?
po per cudi terhoqi dallget dhe vendin e pushtoi qetesia...
Pyeta nje pulebardh qe aty prane qendroi,
por s'me tha asnje fjale, shpejt u ngrit dhe fluturoi..
Pyeta nje lule qe ishte vyshkur pa deshire qe te jetoj
por sa degjoi keto fjale u ringjall dhe filloi te lulezoj....
Dhe ...pyeta nje njeri qe aty prane kaloi,
por uli koken dhe filloi te LOTOJ..........
Wow shume te mira qe te dyja ,po jan poezit e tua keto nese po suksese dhe sa me shume shpresoj t`na sjellesh ne ditet ne vijim .
__________________
Thjeshtesia dhe modestia i ben njerezit me te perparuar.
.....................................
“Nė jetė, duhet pasur vullnet e durim – tė mirat vijnė pastaj”
...................................
Happiness in intelliggent people is the rarest thing I know!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Linka_pz : 17-08-08 nė 09:52
Linka_pz Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-08, 10:22   #13
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Diēka per Ty jo nga une por nga ZEMRA ime...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Honesty^uk.
Sa me DO ?

Kur te pyeta a me do?
mu pergjigje thjesht Po..
Un te pyeta po sa??
Ti qeshe leht e the sa s'ka...
Kur une te pyeta deri ne vdekje??
Pergjigje mora vetem nje heshtje....
Dikur pyeta fatin se c'eshte dashuria?
po per cudi terhoqi dallget dhe vendin e pushtoi qetesia...
Pyeta nje pulebardh qe aty prane qendroi,
por s'me tha asnje fjale, shpejt u ngrit dhe fluturoi..
Pyeta nje lule qe ishte vyshkur pa deshire qe te jetoj
por sa degjoi keto fjale u ringjall dhe filloi te lulezoj....
Dhe ...pyeta nje njeri qe aty prane kaloi,
por uli koken dhe filloi te LOTOJ..........
Sa bukur e ke shkrujt, te lumte
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-09-08, 19:01   #14
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim Titulli: Diēka per Ty jo nga une por nga ZEMRA ime...

Ti je rezja e mengjesit qe me zgjon nga gjumi
hapsira midis dy jeteve te mia.
Melodia e nje nate me yje e hene
streha e lashte ku fle marrezija.

Ti je ledhatimi i flladit te eres
shija e embel e shoqeris
Ėndrra e shume neteve pa gjume
puthja me e embel e dashurise.

Ti je poezia e shkruajtur ne reren e njome
qe dallget e detit ne mengjes e fshijne
nje fraze e perseritur me mijera here
zemra e paster qe ka dashurine.

__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-09-08, 20:29   #15
egi
B€QARU§ POW€RU§
 
Avatari i egi
 
Anėtarėsuar: 21-05-07
Vendndodhja: ne boten belly dance
Postime: 7,833
egi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Diēka per Ty jo nga une por nga ZEMRA ime...

Nje poezi nga Honesty Uk qe ka shenuar ne nje tem tjeter, por momentalisht nuk me kujtohet te cila tem..me ka pelqyer teper dhe e kam shenuar dikun ne nje flitore time:

Nga sytė e tu

Nga sytė e tu,
buron
njė dritė e mirė.
Kjo dritė
ka kohė
qė mė mungon...
Mė duket
vetja shkretėtirė
dhe Ti oaz
qė mė tundon.
Jemi kaq larg..!
Mos e zgjat
dorėn
me ngurim.
Se digjem, digjem,
porsi flaka, dhe mbetet
veqse
hiri im!

Fjalet e fundit...jan teper teper..nuk di as si te pershkruaj...


__________________
Jeta e zemrės
ėshtė njohuria.
Ruaje,
mirėmbaje.

Vdekja e zemrės
ėshtė padituria.
Gjuaje,
largoje …
egi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:51.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.