Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kinematografia dhe Televizioni
Emri
Fjalėkalimi
Kinematografia dhe Televizioni Pėrshtypje mbi filmat e fundit vendor apo tė huaj. Dokumentarėt, komeditė, tragjeditė, festivalet e filmit. VIP-at, artistėt, yjet e filmave.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 06-12-07, 14:44   #1
Ma-Origano
Anetar i Rrespektuar
 
Avatari i Ma-Origano
 
Anėtarėsuar: 02-12-07
Vendndodhja: aty ku me con Zoti
Postime: 1,189
Ma-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithė
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Ma-Origano
Gabim Mis Albania-Agnesa Vuthaj

Agnesa Vuthaj lindi mė 8 shkurt 1986Istog. Ajo u zgjodh 2003 Miss Kosova dhe 2004 Miss Albania.
Ajo nuk ia ka dorėzuar kurorėn fitueses sė kaluar Shqiponja Vllahnas me arsyetimin se gara nuk ishte institucionale.
Ajo ka punuar si vullnetare pėr Kryqin e Kuq tė Kosovės, qė nga viti 2001, duke ndihmuar familjet e varfra, fėmijėt jetimė dhe tė tjerė. Ajo, gjithashtu ka punuar nė OJQ-nė "Vizioni" nė vendlindjen e saj, Istogu. Ka qenė e vetmja bukuroshe Miss Kosova, qė ėshtė pritur nga presidenti i Kosovės, Ibrahim Rugova.
Agnesa Vuthaj organizoi "Miss Kosova 2006" me datė 23 shtator 2006. Ajo zgjodhi edhe bashkėpuntorėt si fotografin e mirėnjohur Fadil Berisha. Por mysafir special nė krah tė saj do tė jetė edhe John Mattheu, organizator i spektakleve botėrore tė bukurisė si “Miss Univers 2005”, “Miss Gjermania”, “Miss India” etj.
Me datė 26 tetor 2006, Agnesa Vuthaj u emėrua zyrtare pėr informim nė zyrėn e Nexhat Daci, kandidat pėr kryetar tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės. Sejdė Tolaj, njė nga bashkėpunėtorėt e Nexhat Daci, ka thėnė se Vuthaj ėshtė e mirėseardhur nė ekip. “Ėshtė njė person i duhur, nė vendin e duhur. Do tė jetė kėnaqėsi pėr ne bashkėpunėtorėt e saj, ta kemi afėr dhe tė punojmė me tė”,- ka thėnė ai. Tolaj e ka pranuar se bukuria e Vuthajt, ka qenė njėri nga faktorėt qė ajo tė angazhohet nė ekipin e Dacit dhe se kjo bukuri mund tė bėjė shumė njerėz, tė pėrkrahin ish-kryetarin e Kuvendit tė Kosovės. Por jo i vetmi. “Po, bukuria ka qenė njė arsye. Por ėshtė edhe menēuria. Kėto kombinohen krejt dhe ajo del njė person adekuat”,- ka thėnė ai. “Ajo ėshtė njė oratore e mirė, ėshtė njeri i politikės, pasi qė studion Shkencat Politike, pra ėshtė njė njeri tamam i duhur”.
Agnesa Vuthaj ėshtė studente nė dy universitete private: Arena e Arsimit Bashkėkohor (AAB) dhe Kolegji “Fama”. Nė tė dy universitetet, ajo nuk paguan asgjė, pasi qė mundėsinė pėr studime pa pagesė, ia ka siguruar titulli “Miss Koso


__________________
Jetoje jeten tende sepse jeta eshte e shkurter! Mesazhet privat nuk i pranoj neoqftse nuuk eshte posti serioz!
Ma-Origano Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 11-12-07, 18:56   #2
Amina
Miss Buzeqeshja
 
Avatari i Amina
 
Anėtarėsuar: 16-10-06
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 4,846
Amina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mis Albania-Agnesa Vuthaj

Mire shume, Agnesen e kam njoft si femije.
Gjate luftes ne Kosove familja e saj ka ik ne Gjermani, dhe per pak vite kan jetu ne qytetin tone.Dikur shteti gjerman i ka debuar.
Me vjen mire per suksesin e saj.
E i uroje te gjitha te mirat.
__________________
"Someone like You....."
Amina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-12-07, 18:27   #3
Ma-Origano
Anetar i Rrespektuar
 
Avatari i Ma-Origano
 
Anėtarėsuar: 02-12-07
Vendndodhja: aty ku me con Zoti
Postime: 1,189
Ma-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithė
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Ma-Origano
Gabim Titulli: Mis Albania-Agnesa Vuthaj

se pari flm per pergjigjen!!
__________________
Jetoje jeten tende sepse jeta eshte e shkurter! Mesazhet privat nuk i pranoj neoqftse nuuk eshte posti serioz!
Ma-Origano Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-12-07, 18:28   #4
Ma-Origano
Anetar i Rrespektuar
 
Avatari i Ma-Origano
 
Anėtarėsuar: 02-12-07
Vendndodhja: aty ku me con Zoti
Postime: 1,189
Ma-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithė
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Ma-Origano
Gabim Titulli: Mis Albania-Agnesa Vuthaj

se dyti flm qe bere diskutimen se ajo eshte e mire!


__________________
Jetoje jeten tende sepse jeta eshte e shkurter! Mesazhet privat nuk i pranoj neoqftse nuuk eshte posti serioz!
Ma-Origano Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:12.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.