Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Jurisprudencė
Emri
Fjalėkalimi
Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 13-12-07, 23:01   #1
Dilaver
 
Avatari i Dilaver
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Postime: 2,277
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Gabim Pyetje

Nėse subjekti politik i cili ka fituar tė drejtėn pėr formim tė qeveris nuk arrin tė gjej aleat koalicioni, me fjalė tjera nėse asnjėni nga subjektet politike nuk pranon tė hyj nė koalicion me fituesin e zgjedhjeve, sipas rregullave tė lojės (juridikisht) cilėt janė hapat e mėtutjeshėm?


__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 14-12-07, 00:14   #2
Marco
Banned
 
Avatari i Marco
 
Anėtarėsuar: 26-06-06
Postime: 995
Marco i dashurMarco i dashurMarco i dashurMarco i dashur
Gabim Titulli: Pyetje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dilaver
Nėse subjekti politik i cili ka fituar tė drejtėn pėr formim tė qeveris nuk arrin tė gjej aleat koalicioni, me fjalė tjera nėse asnjėni nga subjektet politike nuk pranon tė hyj nė koalicion me fituesin e zgjedhjeve, sipas rregullave tė lojės (juridikisht) cilėt janė hapat e mėtutjeshėm?

Sa i perket rregullave juritige te Europes jan se nese votuesit dalin nen 50% shin, e drejtvotuesve , ateher ato vota anulohen edhe duhet te shkarkohen kryesit e partive, kurse ne kosov oshte shum kallaj se ligji nuk egziston edhe mundesh me pranu krej qka te konvenon , sikur en koh te Tites tyneher.
Pergjigjeje konkrete per ket pyetje nuk di , se ta ndrova edhe pak temen . Na fal a !!!
Marco Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-12-07, 09:29   #3
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Pyetje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dilaver
Nėse subjekti politik i cili ka fituar tė drejtėn pėr formim tė qeveris nuk arrin tė gjej aleat koalicioni, me fjalė tjera nėse asnjėni nga subjektet politike nuk pranon tė hyj nė koalicion me fituesin e zgjedhjeve, sipas rregullave tė lojės (juridikisht) cilėt janė hapat e mėtutjeshėm?


une mendoj se kryetari i merr disa kompetenca qka nuk i ka deri nė at moment dhe e formon nji qeveri teknike (apo qeveri e shpetimit kombtar po disi keq po tingllon se qeveri e shpetimit kombtar formohet vetem ne raste kunder,revulucioni siq ishte rasti me RUMONIN)

po prap po them qeveri teknike per nji koh tė caktuar 6 muaj mas shumti deri nė zgjedhjet e ardhshme


__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:36.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.