Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Mėsime nga Kurani
Emri
Fjalėkalimi
Mėsime nga Kurani Besimtarėt myslimanė mblidhen nė kėtė forum pėr tė diskutuar dhe ndarė me njėri-tjetrin mėsimet fetare dhe experiencat e tyre tė jetės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 28-12-07, 16:16   #1
xnjeri
 
Anėtarėsuar: 26-12-06
Postime: 256
xnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithė
Gabim Haxhi ne foto


__________________
Njerėzit janė si librat, disa nga njerėzit botohen, disa nga ato ribotohen, kurse disa nga ato fotokopjohen. Disa duhet mare shembull e disa jo, disa njerėz duhet lexuar disa here pėr ti kuptuar, kurse disa njerėz nuk duhet lexuar duhet hedhur, disa nga njerėzit janė libri qė i nevojiten tė rinjve e disa nga to janė libri qė i nevojiten tė mėdhenjve.”
xnjeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 28-12-07, 16:18   #2
xnjeri
 
Anėtarėsuar: 26-12-06
Postime: 256
xnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Haxhi ne foto__________________
Njerėzit janė si librat, disa nga njerėzit botohen, disa nga ato ribotohen, kurse disa nga ato fotokopjohen. Disa duhet mare shembull e disa jo, disa njerėz duhet lexuar disa here pėr ti kuptuar, kurse disa njerėz nuk duhet lexuar duhet hedhur, disa nga njerėzit janė libri qė i nevojiten tė rinjve e disa nga to janė libri qė i nevojiten tė mėdhenjve.”
xnjeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-12-07, 16:18   #3
xnjeri
 
Anėtarėsuar: 26-12-06
Postime: 256
xnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Haxhi ne foto__________________
Njerėzit janė si librat, disa nga njerėzit botohen, disa nga ato ribotohen, kurse disa nga ato fotokopjohen. Disa duhet mare shembull e disa jo, disa njerėz duhet lexuar disa here pėr ti kuptuar, kurse disa njerėz nuk duhet lexuar duhet hedhur, disa nga njerėzit janė libri qė i nevojiten tė rinjve e disa nga to janė libri qė i nevojiten tė mėdhenjve.”
xnjeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-12-07, 16:19   #4
xnjeri
 
Anėtarėsuar: 26-12-06
Postime: 256
xnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Haxhi ne foto
__________________
Njerėzit janė si librat, disa nga njerėzit botohen, disa nga ato ribotohen, kurse disa nga ato fotokopjohen. Disa duhet mare shembull e disa jo, disa njerėz duhet lexuar disa here pėr ti kuptuar, kurse disa njerėz nuk duhet lexuar duhet hedhur, disa nga njerėzit janė libri qė i nevojiten tė rinjve e disa nga to janė libri qė i nevojiten tė mėdhenjve.”
xnjeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-12-07, 16:20   #5
xnjeri
 
Anėtarėsuar: 26-12-06
Postime: 256
xnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Haxhi ne foto__________________
Njerėzit janė si librat, disa nga njerėzit botohen, disa nga ato ribotohen, kurse disa nga ato fotokopjohen. Disa duhet mare shembull e disa jo, disa njerėz duhet lexuar disa here pėr ti kuptuar, kurse disa njerėz nuk duhet lexuar duhet hedhur, disa nga njerėzit janė libri qė i nevojiten tė rinjve e disa nga to janė libri qė i nevojiten tė mėdhenjve.”
xnjeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-12-07, 16:21   #6
xnjeri
 
Anėtarėsuar: 26-12-06
Postime: 256
xnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Haxhi ne foto__________________
Njerėzit janė si librat, disa nga njerėzit botohen, disa nga ato ribotohen, kurse disa nga ato fotokopjohen. Disa duhet mare shembull e disa jo, disa njerėz duhet lexuar disa here pėr ti kuptuar, kurse disa njerėz nuk duhet lexuar duhet hedhur, disa nga njerėzit janė libri qė i nevojiten tė rinjve e disa nga to janė libri qė i nevojiten tė mėdhenjve.”
xnjeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-12-07, 16:22   #7
xnjeri
 
Anėtarėsuar: 26-12-06
Postime: 256
xnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Haxhi ne foto

__________________
Njerėzit janė si librat, disa nga njerėzit botohen, disa nga ato ribotohen, kurse disa nga ato fotokopjohen. Disa duhet mare shembull e disa jo, disa njerėz duhet lexuar disa here pėr ti kuptuar, kurse disa njerėz nuk duhet lexuar duhet hedhur, disa nga njerėzit janė libri qė i nevojiten tė rinjve e disa nga to janė libri qė i nevojiten tė mėdhenjve.”
xnjeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-12-07, 16:38   #8
xnjeri
 
Anėtarėsuar: 26-12-06
Postime: 256
xnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithėxnjeri i njohur pėr tė gjithė
Gabim Nje Saudian kryn haxhin 95 her dhe hyn ne librin e e Genisit

Nje Saudian kryn haxhin 95 her dhe hyn ne librin e e Genisit
Nje saudian i quajtur Mid-has ne haxhin e vitit 1428h 2007 ka regjistruar nje numer te veqant me qe hyn ne librin e Genisit.
Banori saudian Mid-has i cili ka 124 vjet me kryerjen e haxhit te ketij viti i mbush 95 haxha, duke pohuar se pas cdo haxhi ai ndjen nje pushim dhe qetsi shpirterore.
Hoxh Mid-hasi thot: sinqeriteti dhe veprat e mira e shtojn ymrin per shkak te qetesis shpirterore qe dhurojn keto dy gjera.
Haxhi i parė i tij ka qen me mbretin Abdul Aziz Allahu e meshiroft.
__________________
Njerėzit janė si librat, disa nga njerėzit botohen, disa nga ato ribotohen, kurse disa nga ato fotokopjohen. Disa duhet mare shembull e disa jo, disa njerėz duhet lexuar disa here pėr ti kuptuar, kurse disa njerėz nuk duhet lexuar duhet hedhur, disa nga njerėzit janė libri qė i nevojiten tė rinjve e disa nga to janė libri qė i nevojiten tė mėdhenjve.”

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga uliksi31 : 29-12-07 nė 08:53 Arsyeja: bashkangjitje me temen foto nga haxhi
xnjeri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-01-08, 13:57   #9
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb - Haxhi ne 3 Dimensione.

Shiqone Mekėn nė 3Dimensione : http://islammedia.free.fr/3d/page1/mecca.exe

Shiqone Mekėn nė 3Dimensione : http://islammedia.free.fr/3d/page1/360_MEKKE.exe

Shiqone Medinėnnė 3Dimensione : http://islammedia.free.fr/3d/page1/360_MEDINE.exe
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-02-08, 11:13   #10
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Haxhi ne foto

Ja disa foto tė veqanta pėr besimtarėt e dardania.de , jan disa skena, muslimanė, vende tė shenjta tė Mekės para "boom"-it tė petrolit (1953).
Tė gjitha jan te pa-gdhendura dhe kjo i ngjan nje haxhi sikurse ne kohėn e Profetit saws.

Fillojm :

Aeroporti i Jeddah-itPort-i i Jeddah-itQendra kontrollore e pasaportėve mes Jeddah dhe Mekės.


Kryeministri egjiptian me nje qeveritar te Jeddah-it (nė tė majt)

Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-02-08, 11:13   #11
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Haxhi ne foto

Regjioni i Arafatit
Njė haxhi duke shkruar nje letėr familjės sė tij.Disa haxhinjė duke pėrgaditur ushqimin per n'Arafat.

Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-02-08, 11:15   #12
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Haxhi ne foto

Haxhinjėt duke u ē'vendosur pas drekės. Gajbėt plot me shishe te xhamit qe u pėrdorshin per abdest (wudhu).Rruarja komplet e flokėve.Ceremonia e gururzimit. Haxhinjet qe bartin turbane me ngjyrė tė kuqe bejn pjes te nje fisi qe jetojn mes Mekės dhe Al-Tai'fah.Haxhinjėt zgjedhin dhe blejn delėt e tyre.

Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-02-08, 11:16   #13
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Haxhi ne foto

Nje njeri transporton mishin e sakrificės nė shpinė tė keti mushki.Njė policė nė shėrbim.Nje polic pstron "Gurin e zi" para se tė gjithė tė fillojn dhe ta prekin atė sipas rendit dhe respektit.Haxhinjėt e e shiqojnė zbukurimin e "KABĖS" (kaaba) e bėr nė Egjiptė.

Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-02-08, 11:19   #14
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Haxhi ne foto

Haxhinjėt duke ber "Tawwaf" rrethė "Kaabės". Mund tė shohim bunarin e Zem-Zem(it).Lėvizje jashtė Xhamisė sė Shenjtė. Nga ana e "Safa wal Marwa". I shohim disa shitės tė tepijavae, tė bukės, tė ēaji dhe tė kafės.
Disa haxhinjė qė nuk patėn mundėsi te hyjnė mbrenda xhamisė (kallabllak i madhė) tė ulur duke ndėgjuar ligjėrata.
Pėr ti shkarkuar kėto foto, po ua lė nė dispozicion njė link (lidhje) qe do i grupon tė gjtiha keto foto. Shpėrndani kėto dhurata, e mos i ruani vetėm pėr juve !
Shkarkoni kėtu
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-02-08, 21:15   #15
Kodra
Super Moderator
 
Avatari i Kodra
 
Anėtarėsuar: 05-05-05
Postime: 1,405
Kodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Haxhi ne foto

**********
**********
**********

Nėse mė lejohet tė bėjė njė pyetje, do ta pyesja me gjithė qejf Preshevarin nga i cili tė shumtat e fotove vijnė :

A do tė dėshiroje tė jetoje si kėta nė kėto kushte tė treguara nė Foto ????


Nėse nuk lejohen pyetjet nė kėtė Temė, ftojė Moderatorin pėrkatės tė fshijė pyetjen time!!!


Kodra


__________________
Shteti Funksional ėshtė Alergjik ndaj Korrupcionit
Kodra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:57.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.