Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kultura kombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Kultura kombėtare Materiale tė reja, zbulime dhe ide personale per gjuhėsinė, artin, historinė ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 17-01-08, 23:48   #1
Kepi
 
Anėtarėsuar: 01-12-07
Postime: 4
Kepi i vlerėsuar jo keq
Gabim Fryti i Bashkimit Eshte Bashkimi

Populli qe nuk luftone bashkarishte per bashkim, kurre s'do te jete i bashkuarr, prandaj rruajnje apo ktheni prape traditen e hershme shekullore per me e pase uraten dhe bekimin ne popullin tone dhe tek PERENDIA.
Sukseset e punes dhe luftravet te Kombit tone me te sukseshme dhe plot vler per historine dhe ardhmerine e pasardhesve, nga ajo Ilire e gjer me vone, nuk esht e askujte tjeter perveq se fryti i besnikerise dhe trimerise luanore te mbreterve shqiptare, te uruar e te bekuar nga vet PERENDIA ne kte toke te shejnte e falur me emrin SHQIPNI per shqiptaret.
Historia edhe sot me endje na i perkujtone ato momente te trimerise dhe krenarise plot lavdi ne ato shkrepa te SHQIPNIS ne krye me prijesit e saj mbretrore ne shekuj.
Une shpresoj se vatrrat tona shqiptare {edhe pse nje pjes bukur e madhe eshte e kolonizuar}, ende e ruajne kete si tradite nderi e lavdije ne kta treva bujare si nje dhurat dhe bekim i yni me i madhe i PERENDISE, qe Shqipnia dhe shqiptaret te bashkuar, te qelikte e te mpa mposhtur me fame nderi dhe histori te ndritur, te dije qe edhe sot, mot e perjete te vazhdoje traditen ne rrugen e te parve per te miren dhe mireqenjen e vet.
Per ti aritur qellimet tona kaq te medha, ne keta kohra te shpejtura dhe dhelperake, na nevojitet nje vetedije dhe fuqi me kurajo te madhe, vetebesim si dhe nje burrim i pashtershem atdhetarije e cila do te beje te harojme vetveten e te jetojme e punojme vetem per popullin dhe ATEDHEUN.
{ ATDHEU MBI TE GJITHA }
Tere jeta e jone duhet te jete e bazuar me nje vetemohim me nje besim te thelle shpirteror per ta kryer detyren ndaj kombit dhe ATDHEUT. E kjo seshte gje tjeter perveq dekolonizimit te tokavet shqiptare dhe BASHKIMIT KOMBTAR.
{ NJE ZOT, NJE SHQIPNI, NJE KOMB }.
Nga pervoja jetesore eshte pare dhe vertetuar se shqiptari pa e dashur kombin e tij dhe pa pasur jet me dashuri per ATDHE, ai nuk eshte i afte te doje as te afermit e tij e aq me pak ti sherbej KOMBIT E ATDHEUT NE VUATJE, MJERIM DHE RROBERI.
''PER TI ARITUR KETA QELLIME KONTRIBONI ME ZEMER, NDJENA TE PASTRA DHE BESIM NE FE}
Ne funde nje kshille: Leshojeni plotesishte ne dorre te PERENDISE, do te ju shperbleje me dorren e popullit tuaj gjere ne AMSHURI.
PERENDIJA JU BEKOFTE KU DO QE JENI.Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Bond : 17-01-08 nė 23:56 Arsyeja: Shkruar me shkronja tė zmadhuara
Kepi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:26.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.