Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 25-01-08, 21:53   #1
No MeRcY.
 
Anėtarėsuar: 06-09-07
Vendndodhja: P.I.M.P Playa..
Postime: 99
No MeRcY. i vlerėsuar jo keq
Gabim A osht dikush ktu PRIND ?

Osht dikush prind ktu ne forum ?
nese je qysh ndjehesh , qysh e qon . qysh e kalon ?
shkurt qysh osht me qen prind


No MeRcY. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 25-01-08, 22:01   #2
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A osht dikush ktu PRIND ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga No MeRcY.
Osht dikush prind ktu ne forum ?
nese je qysh ndjehesh , qysh e qon . qysh e kalon ?
shkurt qysh osht me qen prind
valla no mercy gati gjysma jemi prin ketu, edhe ate te moshave te ndryshme, mvaret se per cilen faze e ke fjalen se si eshte me qene, faza ma e mira eshte kur ki ke femijet bebe, e mandej veq sa vijne e shtohen kasavetet!!!!!
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-01-08, 22:04   #3
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A osht dikush ktu PRIND ?

Po!
Unė jam baba i dy fėmijėve.
Kam dy goca tė bukura, e tė shėndosha si molla dhe janė si drita kur se ndal asnjė re, ato janė njėkohėsisht edhe e gjitha mė e qmuara qė mund tė ketė njeriu.
Kėt mesiguri do ta rrėfejn edhe shumė tė tjerė kėtu, e nė mėnyra tė ndryshme, mu ashtu edhe si i takon. por tė jesh prindė ėshtė njė knaqėsi dhe njėherit edhe pėrgjegjėsi e madhe.
Tė gjitha lojėrat qė i luajm me fėmijėt tanė jan nė cop historie nė edukimin e fėmiut pėr tė ardhmėn, pėrrallat, loja me bor, shlap shlap nė shi e nė lloq/balt, mė njė fjalė ėshtė dhurat e madhe ajo qė natyra ka vendosur ti dhuroj ēdo prindi.
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-01-08, 22:09   #4
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A osht dikush ktu PRIND ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga DEA
valla no mercy gati gjysma jemi prin ketu, edhe ate te moshave te ndryshme, mvaret se per cilen faze e ke fjalen se si eshte me qene, faza ma e mira eshte kur ki ke femijet bebe, e mandej veq sa vijne e shtohen kasavetet!!!!!
Si mė dole kaq shpejt para mori Nanush , e merrja me mend qė DEA me gjithė sinqeritetin e saj, ka pėr tė thėnė kėtu diēka pėr ,,Prindėrit", ama kaq shpejt ?!

Gocat e mija janė 5 vjeqe, dhe 15 muaj e vogla.
U sa muhabetin e bėjė unė me to, kercejm luajm, bėhem babadimėr, bėhem kalė. e ē'muk bėhem.
Andaj NOMercy , mos u frigo tė bėhesh prind fare, kjo ėshtė ajo mė e mira qė mund ti ndodhė njeriut/prindėrit.
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-01-08, 22:18   #5
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A osht dikush ktu PRIND ?

Ha ha pupi edhe ketu te paskam dal para, femijet e mije jane te moshes 10 dhe 8 vjeq, ku une kam mbet veq si shofer i tyne, duke i dergu sa ne shkolle, e nga shkolla ne muzik e nga muzika ne vallzim e nga vallzimi ne futboll e nga futbolli ne mcdonalds etj, etj ,,,,, po vertet eshte kenaqesi !!!1
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-01-08, 22:41   #6
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A osht dikush ktu PRIND ?

A osht dikush ktu PRIND ?

Po edhe un jam prind i dy femijeve njeri 12 vjeqar e tjetri 8 vjeqar
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-01-08, 23:24   #7
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A osht dikush ktu PRIND ?

djali im, eshte 3 vjeqar....

njehere e kam pare nje film...
baba tha;

njeriu mendon se eshte i gatshem per te sjelle nje femije ne bote, mirepo kurr askush nuk e din se me cfare kapaciteti duhet ai femije!!

me pelqeu shume shume thenia....
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-08, 09:09   #8
guri70
 
Anėtarėsuar: 17-10-07
Postime: 243
guri70 me shokė shumeguri70 me shokė shume
Gabim Titulli: A osht dikush ktu PRIND ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga DEA
valla no mercy gati gjysma jemi prin ketu, edhe ate te moshave te ndryshme, mvaret se per cilen faze e ke fjalen se si eshte me qene, faza ma e mira eshte kur ki ke femijet bebe, e mandej veq sa vijne e shtohen kasavetet!!!!!
mirč e ke dea sa ishin "lulak"po du me thanč bebe mirč ishč punčt.Kur pu rritshin pu shtoheshin problemet.Unč i kam dy fčmijč, vajzč e djalč.Paramendoje djali dy vjetč pa lyp mi za nuse.
guri70 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-08, 12:19   #9
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A osht dikush ktu PRIND ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga guri70
mirč e ke dea sa ishin "lulak"po du me thanč bebe mirč ishč punčt.Kur pu rritshin pu shtoheshin problemet.Unč i kam dy fčmijč, vajzč e djalč.Paramendoje djali dy vjetč pa lyp mi za nuse.
E paske halit valla!

__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-08, 12:27   #10
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Avatari i Arkza
 
Anėtarėsuar: 09-03-07
Vendndodhja: F.K
Postime: 15,271
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A osht dikush ktu PRIND ?

Teme shuem e Qelluar ,dhe ju kam Lakmi shum qe jeni Prinder ! Ju Deshiroj shume harmori familjare dhe femije te shendeshme dhe me jet te gjat !

P/S Me falni nese kam dal nga tema !
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-08, 13:50   #11
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A osht dikush ktu PRIND ?

Jam nėnė e tre fėmijėve, dy djemve e njė vajze.
I dua qė tė tre njėsoj pa farė dallimi.
Qėndron plotėsisht thėnia e DEA-s. Sa janė foshje problemet mė tė lehta me ta. Me rritėn e tyre rriten problemet e dertet pėr prind.
Megjithatė asnjė lumturi nuk zėn vendin e tė qenit prind.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-08, 14:40   #12
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
Avatari i selvija
 
Anėtarėsuar: 21-07-06
Vendndodhja: Suomi
Postime: 28,070
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A osht dikush ktu PRIND ?

A ka ma kanqsi se me kend prind ..Mama sidomos...deri ne kete qaste pata vajzen ne gjirin tim ashtu shikum programa per femi ne tv sa me isha ber qull nga ajo nga pergdhelja e saj e ngrohte...kam 3 dhe ende jan tjerte ne rruge....
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-08, 15:30   #13
Linka_pz
E pandryshueshme
 
Avatari i Linka_pz
 
Anėtarėsuar: 08-03-07
Vendndodhja: Ne Qytetin Historik
Postime: 12,347
Linka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A osht dikush ktu PRIND ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Jam nėnė e tre fėmijėve, dy djemve e njė vajze.
I dua qė tė tre njėsoj pa farė dallimi.
Qėndron plotėsisht thėnia e DEA-s. Sa janė foshje problemet mė tė lehta me ta. Me rritėn e tyre rriten problemet e dertet pėr prind.
Megjithatė asnjė lumturi nuk zėn vendin e tė qenit prind.

Boll mire valla ...une po enderroj e shpresoj ,,,,,,,

Murgeshe mos e le vajzen vete ,se nuk eshte mire pa moter !!!
__________________
Thjeshtesia dhe modestia i ben njerezit me te perparuar.
.....................................
“Nė jetė, duhet pasur vullnet e durim – tė mirat vijnė pastaj”
...................................
Happiness in intelliggent people is the rarest thing I know!
Linka_pz Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-08, 18:15   #14
No MeRcY.
 
Anėtarėsuar: 06-09-07
Vendndodhja: P.I.M.P Playa..
Postime: 99
No MeRcY. i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: A osht dikush ktu PRIND ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pupi
Si mė dole kaq shpejt para mori Nanush , e merrja me mend qė DEA me gjithė sinqeritetin e saj, ka pėr tė thėnė kėtu diēka pėr ,,Prindėrit", ama kaq shpejt ?!

Gocat e mija janė 5 vjeqe, dhe 15 muaj e vogla.
U sa muhabetin e bėjė unė me to, kercejm luajm, bėhem babadimėr, bėhem kalė. e ē'muk bėhem.
Andaj NOMercy , mos u frigo tė bėhesh prind fare, kjo ėshtė ajo mė e mira qė mund ti ndodhė njeriut/prindėrit.
ehhe ishalla t-rriten e ishalla jon me ymer ty edhe te gjithve qe kan femij mir shum rrespekt per krejt

joo mmore un hala jom i ri niher per fmij shhuj


lovely sorry per do sene qe ti kom thon kom mendu qe je ma e re anyway ishalla t-rriten e bohet 100 vjet


met mira krejtve suksesee
No MeRcY. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-01-08, 19:20   #15
~AmaZonA~
 
Avatari i ~AmaZonA~
 
Anėtarėsuar: 08-09-06
Vendndodhja: Aty ku zbėrthehen dimesionet e fshehura te jetes...
Postime: 3,594
~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm~AmaZonA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A osht dikush ktu PRIND ?

Po ore No MeRcY ka prind kėtu si nuk ka...edhe une jam njėra ndėr to dhe do thoja me plot kuptimin e fjales se gjėja mė e bukur nė jete qe mė ka ndodhur ėshte ajo e mundėsis qė mė ėshte dhėn te bėhem nėnė,pėrderisa nuk je prinde nuk din tė duash nga thellsia e zemres por vetem sipėrfaqsisht ndėrsa fėmiu yt te mėson tė duash nga thellsia e zemres...
Une kam dy fėmije vajzen tetė vjec e gjysme ndėrsa djalin gjashte vjec,cfare te them jan lumturia ime,gėzimi ime,jeta ime e cdo gjė... mė kan mbushur jeten plotė tė mira...

Pėr shėndetin dhe lumturin e fėmijve tane(kėshtu i pershėndes te gjithe prinderit)...


__________________
Te kesh femije eshte gezim, te shikosh qe femijet e tu jane te sukseseshem dhe po ecin ne rrugen e duhur eshte lumturi...
~AmaZonA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:11.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.