Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Votime & Sondazhe
Emri
Fjalėkalimi
Votime & Sondazhe Nėse keni njė pyetje dhe doni tė merrni edhe mendimin e vizitorėve tanė, kėtu mund ta postoni nė formėn e njė votimi.


Rezultati i Sondazhit : A ka drejte shteti Israel te egzistoj ?
Po 19 73.08%
Jo 7 26.92%
Votues: 26. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-03-08, 20:48   #1
Tochi
 
Avatari i Tochi
 
Anėtarėsuar: 04-09-07
Vendndodhja: Parachinar / Tochi
Postime: 7
Tochi i vlerėsuar jo keq
Gabim A ka drejte shteti Israel te egzistoj ?

A ka drejte shteti Israel te egzistoj ?


Tochi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 08-03-08, 21:10   #2
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ka drejte shteti Israel te egzistoj ?

vahab!

Cka te dul pune tash me Izrealin?

krejt i ki nreq vec me u marr me Izrealin a?
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-03-08, 22:41   #3
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ka drejte shteti Israel te egzistoj ?

Kjo tem eshte njesoj sikurse ta kishe shtruar pytjen se : A ka drejtė Serbia te egzistoj nė Kosovė ?.....

Ata qe kan hek, e din pergjigjen. Ata qe pallin si frym, edhe atyre e dim pergjigjen.

Nuk meriton asnje shtet ne botė te egzistoj e as ne nje cop trotuari ai i cili vret fėmij te pafajshem per t'ja okupuar shtepin e prinderve tij qe jan sakrfikuar per ta !
I kisha postuar disa foto, po stafit si pelqejn. ;-(
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-03-08, 22:52   #4
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A ka drejte shteti Israel te egzistoj ?

Temė palidhje sa tė thuash, por ani.

Se na mbeti neve shqiptarėve tė vendosim a duhėt tė egzistoj , apo jo Izraleli.(Kjo ėshtė argatija e dreqit pra!)
Izraleli ka tė drejtė tė egzistoj nė paqe me fqinjėt e tyre!
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-03-08, 23:46   #5
DritonPR
 
Anėtarėsuar: 28-11-06
Postime: 1,824
DritonPR i respektuarDritonPR i respektuarDritonPR i respektuarDritonPR i respektuarDritonPR i respektuarDritonPR i respektuar
Thumbs down Titulli: A ka drejte shteti Israel te egzistoj ?

po normal qe ka te drejt te egzistojmbylle ket tem!
DritonPR Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-03-08, 23:56   #6
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ka drejte shteti Israel te egzistoj ?

Mendimet janė tė ndryshme dhe si njerėz tė civilizuar duhet tė mėsohemi qė ta respektojmė edhe mendimit e tjetrit, pa e pasur si obligim qė t'i ndajmė apo t'i pranojmė ato.
Prandaj tema mbetet e hapur pėr ata qė duan tė thonė diēka, nė tė kundėrtėn mund tė mos klikoni mbi titull dhe... kaq.


Shėndet!
Rilinda
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-03-08, 09:57   #7
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ka drejte shteti Israel te egzistoj ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pupi
Temė palidhje sa tė thuash, por ani.

Se na mbeti neve shqiptarėve tė vendosim a duhėt tė egzistoj , apo jo Izraleli.(Kjo ėshtė argatija e dreqit pra!)
Izraleli ka tė drejtė tė egzistoj nė paqe me fqinjėt e tyre!
Pupi,... a kishe mujt me jetu me serbin nese do kishin me qen paqsor edhe pas masakrave ? Un jam i sigurt qe jO ! E qka mos te duash per vete, mos ja deshiro ASKUJT ! (Fjal e urtė Profetike)


Ky lajm eshte gjat javės se kaluar hiq pa i permendur ato 60 vite te panderprera qe i perjetoj populli palestinez !

Shiqo, dhe mos thuaj qe Shqiptaret s'jan ne gjendje ta kuptojn nje popull qe ka luftuar me shekuj te ter per Pavarsi, Liri e Paqe !

http://www.dailymotion.com/video/xm6...raelien_events
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-03-08, 12:37   #8
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A ka drejte shteti Israel te egzistoj ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Preshevar
Pupi,... a kishe mujt me jetu me serbin nese do kishin me qen paqsor edhe pas masakrave ? Un jam i sigurt qe jO ! E qka mos te duash per vete, mos ja deshiro ASKUJT ! (Fjal e urtė Profetike)


Ky lajm eshte gjat javės se kaluar hiq pa i permendur ato 60 vite te panderprera qe i perjetoj populli palestinez !

Shiqo, dhe mos thuaj qe Shqiptaret s'jan ne gjendje ta kuptojn nje popull qe ka luftuar me shekuj te ter per Pavarsi, Liri e Paqe !

http://www.dailymotion.com/video/xm6...raelien_events
Tema ėshtė: A ka tė drejt Izraeli tė EGZISTOJ !
Tė egzistoj mu si Shqiptarėt nė Ballkan/Evropė, nė fqinjėsi tė mirė.
Qė nė mes fqinjėve ndodhin luftėra, edhe kjo nuk ėshtė diēka e re. Qė fqinjin tė kėrkosh ta zhbėsh nga faqja e dheut, kėtu kemi vetėm rastin e fqinjėve tė izraelit dhe atė tė serbis!
Shqiptarėt nė pėrgjithėsi janė miqė tė liris, dhe si tė tillė urojn qė si Izraeli, ashtu edhe Palestina tė mirren vesh ndėr vete dhe ti ndėrpresin sulmet nė njėri tjetrin.
Jo pse nuk ėshtė kohė pėr tu diskutuar, por neve nuk kemi kaēikun tė ndėrrojm asgjė nė kėtė konflikt shumėvjeqarė, andaj edhe nuk na bie nė barrė tė flasim as mirė, e as keq pėr asnjėrėn palė.
Mėnyra se si e ka zgjedhur mbrojtjėn Izareli nga fqinjėt e tijė len shumė pėr tė dėshiruar, nga ana tjetėr edhe Palestinezėt po tė kishin mundėsi mė tepėr, nuk besoj qė kishin pėr ti kursyer Izraelitėt.
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-03-08, 12:44   #9
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: A ka drejte shteti Israel te egzistoj ?

shteti i IZRAELIT ka te drejten me qen shtet si shtetet tjera tė botes
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-03-08, 13:07   #10
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ka drejte shteti Israel te egzistoj ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pupi
Tema ėshtė: A ka tė drejt Izraeli tė EGZISTOJ !
Tė egzistoj mu si Shqiptarėt nė Ballkan/Evropė, nė fqinjėsi tė mirė.
Qė nė mes fqinjėve ndodhin luftėra, edhe kjo nuk ėshtė diēka e re. Qė fqinjin tė kėrkosh ta zhbėsh nga faqja e dheut, kėtu kemi vetėm rastin e fqinjėve tė izraelit dhe atė tė serbis!
Shqiptarėt nė pėrgjithėsi janė miqė tė liris, dhe si tė tillė urojn qė si Izraeli, ashtu edhe Palestina tė mirren vesh ndėr vete dhe ti ndėrpresin sulmet nė njėri tjetrin.
Jo pse nuk ėshtė kohė pėr tu diskutuar, por neve nuk kemi kaēikun tė ndėrrojm asgjė nė kėtė konflikt shumėvjeqarė, andaj edhe nuk na bie nė barrė tė flasim as mirė, e as keq pėr asnjėrėn palė.
Mėnyra se si e ka zgjedhur mbrojtjėn Izareli nga fqinjėt e tijė len shumė pėr tė dėshiruar, nga ana tjetėr edhe Palestinezėt po tė kishin mundėsi mė tepėr, nuk besoj qė kishin pėr ti kursyer Izraelitėt.
Pyetjev smu pergjigje. Historia e Kosoves eshte e ngjashme ne detaje me atyre te Palestinezve pse pra kjo padrejtsi nga ana yte ?

Un e di se pse e perkrah izraelin, vetem pse e kan mik Ameriken. Keshtu jeni shumica, veq qka s'kryeni nevoj para bushit.

Shtetet Arabe jan fajtore qe se fshiten ende prej hartes ket cop trotuari !...

Insh'Allah Irani e mban premtimin !
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-03-08, 13:09   #11
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ka drejte shteti Israel te egzistoj ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh
shteti i IZRAELIT ka te drejten me qen shtet si shtetet tjera tė botes
E pse mos te ket te drejt Palestina qe jan autokton aty ?!


Euuu me kend po flas edhe uN :A
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-03-08, 13:14   #12
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: A ka drejte shteti Israel te egzistoj ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Preshevar
E pse mos te ket te drejt Palestina qe jan autokton aty ?!


Euuu me kend po flas edhe uN :A

palestinezt nuk thash qe nuk jan autokton kan te drejt po njiher hala nuk i kan sqarue punt ne mes veti e kur te kryjn luften ne mes veti at,her munden me pas shtet

po duhet te hjekin dor nga terrorizmi
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-03-08, 14:51   #13
dardan100
 
Anėtarėsuar: 14-11-06
Postime: 257
dardan100 i dashurdardan100 i dashurdardan100 i dashurdardan100 i dashur
Gabim Titulli: A ka drejte shteti Israel te egzistoj ?

Ka te drejt po si ashtu sikur Kosova, vetem ektremistet islamik mendojne te kunderten, dhe bash ata edhe do te votojne kunder.
dardan100 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-03-08, 19:25   #14
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ka drejte shteti Israel te egzistoj ?

S'ka lidhje kjo me ekstremizėm.... ne fakt ju jeni Ekstremista qe s'lexoni dhe paragjykoni PA-LIDHJE !

Ja nje artikull i shkurt sa i perket historis sė Palestinės.

http://www.rruzull.net/modules.php?n...rticle&sid=733
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-03-08, 20:08   #15
device on line
 
Anėtarėsuar: 11-09-07
Postime: 81
device on line me shokė shumedevice on line me shokė shume
Gabim Titulli: A ka drejte shteti Israel te egzistoj ?

izraeli ka tedrejte te ekzistoje vetem atehere kur te terhiqet nga pjeset e okupuara ,ti nxjere para gjyqyt te gjithe vrasesit qe kan bere kime atje ,dhe ti demshperbleje palestinezet sa te jete gjalle nje cifut ,ashtu siq ben gjermania tani me ata,PERNDRYSHE izraeli duhet tefshihet nga faqja e dheut


a e pate idiotizmin e OKB ?? hallall libise qe ia futi topin nen kembe si ronalldonja gatusos hahaha


device on line Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:58.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.