Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Moda & Estetika
Emri
Fjalėkalimi
Moda & Estetika Bukuria dhe estetika, veshjet, modelet mė tė reja shqiptare e botėrore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 23-04-08, 14:31   #1
rilinda
 
Avatari i rilinda
 
Anėtarėsuar: 29-06-04
Postime: 15,640
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Zbuloni lėkurėn tuaj tė butė

Zbuloni lėkurėn tuaj tė butė

Nė qoftė se dėshironi tė eliminoni celulitin dhe tė keni trupin tuaj nė top-formė, tashti ėshtė momenti i vėrtetė qė tė filloni programin e plotė tė kurimit. Sepse, plogėshtia, shtresat yndyrore nė kėrdhokulla, gjunjė... nuk do tė eliminohen vetėm brenda njė dite.
Qoftė fjala pėr tretmanin me kremra pėr pėrdorim nė shtėpi apo pėr aparatet nė sallone kozmetike, patjetėr duhet tė bėni mė shumė pėrpjekje. Vazhdimisht tė ushtroni dhe tė kini kujdes nė ushqimin e drejtė, i cili do tė pengojė qelizat trupore qė tė "deponojnė" yndyrėn dhe t'i krijojnė pamje tė keqe lėkurės suaj.
Pos ushtrimeve tė rregullta qė duhet t'i bėni, duhet tė pini mjaft ujė, tė eliminoni kėpucėt e ngushta dhe rrobat tė cilat ju shtrėngojnė dhe pengojnė qarkullimin e gjakut, zvogėlojnė, ose qė ėshtė edhe mė mirė, duhet tė eliminohet tėrėsisht pirja e kafesė - dhe deri nė verė me siguri lėkura juaj do tė shkėlqejė!

Tashmė gėzoheni kur mund tė vishni fustane tė lehta dhe tė tejdukshme? Mos pritni ēastin e fundit - kėmbėt dhe duart e pėrsosura apo barku i pėrsosur nuk duhet t'ju duken njė ėndėrr e paarritshme - pėrmbajuni me pėrpikėri kėshillave tona dhe suksesi nuk do tė mungojė.

Risi: flasteri sprej I paralajmėruar si kurim ideal pėr eliminimin e celulitit, nė tregun e kozmetikės tashmė gjendet spreji, i cili pėr dy minuta nė lėkurė krijon njė flaster tė padukshėm. Spreji qitet nė mbrėmje, i cili pėr 8 orė ushqen intensivisht indet dhe rregullon yndyrėn. Por si zėvendėsim mund tė pėrdoret edhe ndonjė gel.

Masazhi me akuj forcon enėt e gjakut
Ēdo mėngjes, pas bėrjes dush, bėjani njė masazh gjoksit pėr tre minuta me duart plot katrorė akujsh. Enėt e gjakut aty pėr aty do tė ngushtohen, gjaku do tė qarkullojė mė fuqishėm, ndėrsa gjinjtė do tė bėhen mė tė tendosur. Pastaj bėjeni edhe njė masazh me krem trupi. Nė qoftė se kjo metodė ju duket tepėr drastike, do tė ju bėjė mirė njė dush i gjinjve me ujė tė ftohtė.

"Peeling" nėn dush pastron dhe tendos lėkurėn e lodhur
Eliminoni me kujdes qelizat e vdekura: me gel pėr "peeling" me minerale deti dy herė nė javė fėrkojeni tėrė trupin nėn dush (3 deri 5 minuta), shpėrlajeni dhe qitni kremin. Mund tė pėrdorni edhe kremin pėr "peeling", pastaj gelin e rėndomtė pėr dush.

Vajra aromatike e bėjnė lėkurėn tė lėmuar nė dekolte
Pėr lėkurėn tė thatė nė tė cilėn pėr shkak tė thatėsisė paraqiten rrudhat, ideale janė ideale vajrat pėr trup me materie aromatike. Depėrtojnė shpejt dhe thellė nė lėkurė, eliminojnė materiet e dėmshme dhe e bėjnė lėkurėn tė lėmuar. Fėrkojeni menjėherė pas dushit derisa lėkura tė jetė e njomė.

Folia shton efektin e kremit
Kjo kėrkon pak mė shumė angazhim, mirėpo ka efekt tė shpejtė: qitni nė lėkurė krem anticeluliti, mbėshtilleni atė pjesė trupi me folie tė tejdukshme, ngroheni me peshqir frotiri dhe lėreni tė veprojė kremi pėr 20 minuta. Hiqeni mbėshtjellėsen dhe fėrkojeni edhe pak mė krem. Nė saje tė nxehtėsisė nėn folie, kremi ka veprim mė tė fuqishėm.Kripa nga deti i jep lėkurės ngjyrė trėndafili Lėkura e tė ndenjurave ėshtė katėrfish mė e trashė se sa lėkura e fytyrės, andaj nė atė pjesė preferohet dy herė nė javė tė aplikoni njė "peeling" tė njelmėt. Me kripėn e detit apo me tretjet e kripės dhe tė vajit fėrkojeni lėkurėn e njomur, pastaj shpėrlajeni nėn dush.
Masazh i lehtė pėr qarkullim mė tė mirė tė gjakut
Nė qoftė se para se tė qitni kremin, lėkurės i bėhet njė masazh, shtohet aftėsia e saj pėr tė thithur materiet ushqyese. Kujdes: gjata masazhit mos shfrytėzoni mjete tė forta. Mė tė mira janė mjetet nga druri apo goma me nyje.

Kremrat anticelulite me efekt tė thellė
Kremrat e reja kundėr celulitit lėkurėn e bėjnė mė tė butė, mirėpo nxisin edhe shpartallimin e yndyrės dhe eliminimin e materieve tė dėmshme. Ėshtė me rėndėsi: Nė qoftė se me kėto kremra e fėrkoni lėkurėn njė herė nė ditė, rezultati do tė arrihet pas 2-3 muajsh.


Losionet pėr kurim nxisin qarkullimin e gjakut
Pas secilit dush, bėjeni njė masash me losion trupi i cili e bėn lėkurėn tė butė dhe tė tendosur. Me pėrdorim tė rregullt rregullisht ruhet balancimi mbrojtės i lėkurės, nxit qarkullimin e gjakut dhe pengon paraqitjen e celulitit.
Telegrafi.com


__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:21.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.