Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kinematografia dhe Televizioni
Emri
Fjalėkalimi
Kinematografia dhe Televizioni Pėrshtypje mbi filmat e fundit vendor apo tė huaj. Dokumentarėt, komeditė, tragjeditė, festivalet e filmit. VIP-at, artistėt, yjet e filmave.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 27-05-08, 00:04   #1
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Bukuria Shqiptare

Pergatitur nga Elbino

Sunday, 25 May 2008

Bukuria shqiptare eshte vlersuar dhe ne “Miss Canada 2008”. Genida Prifti eshte shpallur shoqeruesja e katert e misit duke u kualifikuar ne pescen e vajzave me te bukura te ketij shteti. Spektakli eshte mbajtur ne fund te prillit dhe te na falni qe jemi pak me vonese me lajmin,por me mire vone se kurre eh? Megjithse Genida nuk eshte e para shqiptare qe merr pjese ne kete konkurs bukurie te Kanadase,ajo eshte e para qe renditet kaq lart ne vlersimin final. Eshte 24 vjece,ka lindur ne Shqiperi dhe eshte zhvendosur ne Kanada kur ishte vetem 16 vjece,ndersa modelimin e ka filluar ne moshen 19 vjecare.Momentalisht eshte studente ne deget matematike,fizik dhe punon vullnetarisht per te ndihmuar ne aktivitete bamiresie per Siden,kancerin,femijet e semure etj.


__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Urata : 27-05-08 nė 00:05
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:03.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.