Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Arena Ndėrkombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Arena Ndėrkombėtare Ngjarjet mė tė reja nga skena politike ndėrkombėtare. Analiza, komente, materiale nga shtypi boteror. Ngjarje historike e kulturore ndėrkombėtare. Superfuqitė, Aleancat, Luftrat, Traktatet e paqes etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-07-08, 23:22   #1
niemand
Kalimtar i rastit..
 
Avatari i niemand
 
Anėtarėsuar: 15-03-07
Vendndodhja: Philadelphia
Postime: 518
niemand shumė i dashurniemand shumė i dashurniemand shumė i dashurniemand shumė i dashurniemand shumė i dashur
Gabim SHBA kėrcėnohet me sulm, Irani hap varrezaNuk dėshirojmė qė familjet e armiqve ta ndjejnė atė qė e pėrjetuan amerikanėt nė luftėn e Vietnamit, deklaroi gjenerali iranian, Mir Feisal.
Autoritetet e Iranit njoftuan se kanė filluar me hapjen e 320 mijė varrezave, nė tė cilat do t'i varrosin ushtarėt e armikut. Hapja e varrezave ėshtė pėrgjigjja iraniane ndaj administratės amerikane, e cila theksoi se do tė pėrpiqet tė zgjidh problemin me programin bėrthamor iranian pėrmes rrugės diplomatike, por Uashingtoni nuk e pėrjashtoi mundėsinė e sulmit. Nė rast tė luftės, varrezat e hapura do ta pėrshpejtojnė kohėn e varrimit tė ushtarėve tė huaj. Nuk dėshirojmė qė familjet e armiqve ta ndjejnė atė qė e pėrjetuan amerikanėt nė luftėn e Vietnamit, deklaroi gjenerali iranian, Mir Feisal. SHBA-tė dhe aleatėt e tyre, midis tė cilėve edhe Izraeli, po akuzojnė Iranin se po pėrpiqet tė zhvillojė armė bėrthamore. Teherani kėtė e pėrgėnjeshtron duke pohuar se ky program ėshtė vetėm pėr prodhimin e energjisė elektrike.


__________________
O Zot per vete sdua gje jo.. por per prinderit nje nuse te bukur..!
niemand Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:53.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.