Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kinematografia dhe Televizioni
Emri
Fjalėkalimi
Kinematografia dhe Televizioni Pėrshtypje mbi filmat e fundit vendor apo tė huaj. Dokumentarėt, komeditė, tragjeditė, festivalet e filmit. VIP-at, artistėt, yjet e filmave.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 02-11-08, 19:27   #1
extremeparkour
 
Anėtarėsuar: 02-11-08
Postime: 2
extremeparkour i vlerėsuar jo keq
Gabim Kosovaret ekstreme

Ktu eshte nje video me disa djem kosovar qe mirren me parkour
ja videoja.

http://www.youtube.com/watch?v=GWN-G1QPfUw


extremeparkour Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 03-11-08, 12:21   #2
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kosovaret ekstreme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga extremeparkour
Ktu eshte nje video me disa djem kosovar qe mirren me parkour
ja videoja.

http://www.youtube.com/watch?v=GWN-G1QPfUw
Hallall djema !!
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-08, 18:01   #3
Etnical
 
Anėtarėsuar: 05-06-08
Postime: 376
Etnical i pazėvėndėsueshėmEtnical i pazėvėndėsueshėmEtnical i pazėvėndėsueshėmEtnical i pazėvėndėsueshėmEtnical i pazėvėndėsueshėmEtnical i pazėvėndėsueshėmEtnical i pazėvėndėsueshėmEtnical i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kosovaret ekstreme

bravo djema...
Etnical Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-08, 18:22   #4
luckyman
 
Anėtarėsuar: 18-03-07
Postime: 3,373
luckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Titulli: Kosovaret ekstreme

wwoooowwww!!!!!! fantastico.
luckyman Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-08, 09:02   #5
Obama
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Kosovaret ekstreme

Yamakasi ! Kujdes se po vrahuni, a ju jeni ata ne reklamen e "Jetės nė KS" ?
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-11-08, 20:11   #6
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kosovaret ekstreme

Syni keq mos ju pafte!

ps:mua si prind po ma rrotulloni zemren sa here po ju shof juve duke u rrotulluar ( ju besoj nenave tuaja)
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-11-08, 11:09   #7
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kosovaret ekstreme

11.10.08 - Kosovo - Parkour aspirations for teens in Kosovo
Wednesday, 12 November 2008
Europe's Newset Party Capital

We've got a little tidbit of information today on how global Parkour has become. This article talks mainly about the state
of Kosovo and how it's been faring since seceding with Serbia. It discusses the social aspect of live in Kosovo but the
coolest part is that the very end where they talk about the 'latest craze' for teens being PARKOUR !!! 'Our dream to
become as famous in Kosovo as David Belle is in France,' said one of the artists, 17-year-old Abdyl Kamerolli. Excellent,
Abdyl! Keep training and you'll be there soon :)

American Parkour - Parkour and Freerunning
http://www.
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-11-08, 11:27   #8
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kosovaret ekstreme

http://www.shqipmedia.com/2008/10/sa...ban-ne-kosove/
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-11-08, 11:32   #9
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kosovaret ekstreme

Keta jane "Naletet"

Ndodh tė kėrcejnė nga 7 metra lartėsi. I pėrkasin njė lėvizjeje qė nė shtetet e huaja po bėn emėr dhe thiret me emrin Parkour. Janė 4 kėrcimtarėt nga Fushė Kosova:
Abdyl Kamerolli (1991)
Flamur Jonuzi (1992)
Adrian Gojnovci (1992)
Arnest Beci (1992)

ps.jau publikova emrat,pa ipyet :P,,kan me me nxerr t'idht :P:P


__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:22.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.