Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 27-12-08, 06:35   #1
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Gjeografia e femres

18 deri nė 20 vjeē, femra ėshtė si Azia, e paeksploruar dhe me shumė gjėra pėr t’u zbuluar.

21 deri 30-vjeēare, femra ėshtė si Afrika e nxehtė.

31 deri 35-vjeēare, femra ėshtė si Amerika e zhvilluar nė ēdo drejtim.

36 deri nė 40-vjeēare, femra ėshtė si Europa kontemporane dhe aristokrate.

41 deri 50-vjeēare, femra ėshtė si Jugosllavia - lufta ėshtė humbur, kurse dėmet e sė kaluarės kanė lėnė gjurmė tė thella;

51 deri 60-vjeēare, femra ėshtė si Rusia - e shkatėrruar, pa kontroll dhe nuk i pėrfill vizitorėt.

61 deri 70-vjeēare, femra ėshtė si Mongolia - me tė kaluar tė pasur dhe me fitore shumė tė mėdha, por pa ardhmėri.

70-vjeēare, femra ėshtė si Alaska e ftohtė dhe pa vlera pėr tė tjerėt, por me vlera pėr familjen e saj.


__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 27-12-08, 06:39   #2
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Gjeografia e femres

ELEMENTI: FEMRA
Simboli: "FR"
Zbuloi: Adami

Pesha Atomike: Optimale 54kg. ndryshon prej 40-200 kg.

ELEMENTI MUND TE GJENDET:
mė sė shumti nė pjesė mė urbane

PĖRBĖRJA FIZIKE:

” Sipėrfaqja e ngjyrosur, mė se shpeshti e lyer me preparate kozmetike
” Shkrihet nėse veprohet me tė nė mėnyre tė duhur
” E idhėt nėse e pėrdorė personi i gabuar
” Elementi vėshtirė gjindet nė gjendje virgjėrore
” Bėrtet nėse bėhet shtypje nė vendin e caktuar

PĖRBĖRJA KIMIKE:

” Lehtė bashkėdyzohet me ari, argjend dhe me metalet tjera fisnike si dhe me

gurĖ te qmueshĖm si diamantet dhe gjevahirėt tjerė
” Absorbon sasi tė mėdha tė materialeve tė shtrenjta
” Mund tė eksplodojė pėrnjėherė nėse nuk e paralajmroni dhe pa kurrfarė arsye

shpėrthen
” Nuk shkrihet nė ujė por aktivitetet ju rriten nėse mbushet me alkohol
” Źshtė elementi me efikas qė shėrben pėr zvoglimin e sasis sė parave qė njeriu ka

zbuluar

PĖRDORIMI MĖ I SHPESHT:

” Para se gjithash si zbukurim, posaqėrisht nė automobila luksoz
” Medikament shumė i mirė pėr relaksim
” Send shumė efikas pėr larje, pastrim tė shtėpis

DUKURITĖ TJERA:

” Skuqet kur te takohet pa ambalazh
” Zverdhet kur vendoset afėr ndonjė elementi mė i mirė i tė njejtės grup

RREZIQET:

” Element shumė i rrezikshėm, pėrveq nė dorė tė specialistave (fakersave)
” ėshtė ilegale tė posedohet me shumė se njė (gr), edhe pse mundet tė

posedohen edhe mė shumė me kusht qė tė mbahen ne lokacione te ndryshme.


P.S:
Femra-Gruaja ėshtė sikur vendi ne teatėr apo nė kino (mė tė mirat gjithmonė janė tė zėna)


__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-12-08, 12:21   #3
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Gjeografia e femres

ahaahaahaah Urata je e modhe
naj nxorre moj te zezat e te bardhat ne shesh
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-12-08, 16:35   #4
Action
 
Avatari i Action
 
Anėtarėsuar: 26-12-08
Postime: 692
Action me shokė shumeAction me shokė shume
Gabim Titulli: Gjeografia e femres

A vlen edhe per Meshkuj kjo
Action Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-12-08, 16:41   #5
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Gjeografia e femres

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Action
A vlen edhe per Meshkuj kjo

...mos "ofendo"! ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ...
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-12-08, 18:02   #6
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Gjeografia e femres

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
...mos "ofendo"! ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ...
Uf moj Urata, ti mos pritsh me kone ho,po kush dreqi po ti kallxon ty keto harta gjeografike te grave..hahahahaa

ps;nese te mer malli per hallen,une kame mbrri ne Alaske per momentin
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-12-08, 18:06   #7
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Gjeografia e femres

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...l um halla, mos m'truni!...une akoma Europes 'n'bishte' ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-01-09, 21:01   #8
OgNaT
 
Anėtarėsuar: 13-04-08
Postime: 25
OgNaT i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Gjeografia e femres

Isha nal qaty ne Europ :D e nashta mkish prit edhe HALLA ne Alask
__________________
Sa tkom borgj..
OgNaT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-01-09, 21:45   #9
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Gjeografia e femres

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...l um halla, mos m'truni!...une akoma Europes 'n'bishte' ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...

21 deri 30-vjeēare, femra ėshtė si Afrika e nxehtė.

qysh se paska permend pulene kulev
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-01-09, 15:23   #10
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Gjeografia e femres

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
18 deri nė 20 vjeē, femra ėshtė si Azia, e paeksploruar dhe me shumė gjėra pėr t’u zbuluar.

21 deri 30-vjeēare, femra ėshtė si Afrika e nxehtė.31 deri 35-vjeēare, femra ėshtė si Amerika e zhvilluar nė ēdo drejtim.

36 deri nė 40-vjeēare, femra ėshtė si Europa kontemporane dhe aristokrate.

41 deri 50-vjeēare, femra ėshtė si Jugosllavia - lufta ėshtė humbur, kurse dėmet e sė kaluarės kanė lėnė gjurmė tė thella;

51 deri 60-vjeēare, femra ėshtė si Rusia - e shkatėrruar, pa kontroll dhe nuk i pėrfill vizitorėt.

61 deri 70-vjeēare, femra ėshtė si Mongolia - me tė kaluar tė pasur dhe me fitore shumė tė mėdha, por pa ardhmėri.

70-vjeēare, femra ėshtė si Alaska e ftohtė dhe pa vlera pėr tė tjerėt, por me vlera pėr familjen e saj.
hahahahahahaaa oj URATOOO dreqe je vallai
Pse moter na i qite t'zezat n'fush :D
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Domira : 13-01-09 nė 15:24
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-07-09, 13:15   #11
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Gjeografia e femres

Nje dite, kur nje rrobaqepese po qepte ne breg te lumit, gishteza e saj i ra ne lume. Tek po qante, i'u shfaq Zoti dhe e pyeti, "Femija im i dashur, perse po qan?" Robaqepesja tha se gishteza i kish rene ne lume dhe asaj i duhet per te ndihmuar familjen me te ardhurat qe nxirrte. Zoti e zhyti doren ne lume dhe nxorri prej andej nje gishtez te arte rrethuar me safirė.


"Kjo eshte gishteza jote?" pyeti Zoti. Dhe perseri rrobaqepsja u pergjigj, "Jo."

Zoti e zhyti doren serish dhe doli me nje gishtez lekure.


"Kjo eshte gishteza jote?" pyeti Zoti. Rrobaqepsja u pergjigj, " Po ." Zoti u mrekullua me ndershmerine e gruas dhe ia dha te treja gishtezat, dhe rrobaqepsja shkoi ne shtepi e lumtur.
Disa vite me vone robaqepsja po ecte me te shoqin ne breg te lumit dhe i shoqi ra ne lume duke u zhdukur neper ujra. Kur po qante, Zoti u shfaq serisht dhe e pyeti, "Perse po qan?" "Oh Zot, im shoq ra ne lume!"
Zoti u zhyt ne uje dhe doli me George Clooney. "Ky eshte burri yt?" e pyeti Zoti.

" Po ," tha tek qante rrobaqepsja. Zoti u nxeh. "Ti me genjeve! Kjo s'eshte e vertete!" Robaqepsja u pergjigj, "Oh, me falni, Zoti im. Eshte nje keqkuptim. E sheh, sikur te thoja 'jo' per George Clooney, ti do te dilje me pas nga lumi me Brad Pitt.Dhe sikur te thoja 'jo' dhe per te, ti do te dilje nga lumi me tim shoq. Dhe sikur te thoja me pas 'po,' ju do mi jepnit qe te tre. Zot, une nuk jam mire me shendet dhe nuk ndihem e fuqishme t'u sherbej tre burrave, prandaj te thashe 'po' per George Clooney.
Dhe keshtu Zot, lerme te mbaj kete.
Morali i historise eshte:


Cdo here qe nje grua genjen, eshte per arsye te mira dhe te ndershme, dhe per te mire te te tjereve. Kjo eshte historia jone,
dhe ne po e shperndajme ate.
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Urata : 05-07-09 nė 13:24
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-07-09, 22:01   #12
thellenza
 
Anėtarėsuar: 12-05-08
Vendndodhja: Te pellumbi
Postime: 4,679
thellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Titulli: Gjeografia e femres

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata

Cdo here qe nje grua genjen, eshte per arsye te mira dhe te ndershme, dhe per te mire te te tjereve. Kjo eshte historia jone, dhe ne po e shperndajme ate.
E vertete, shume e vertete, perndryshe une paskam arrite gjysmen e Afrikes, paskam kohe ende.
__________________
100% vetevetja!
Kush ka zemer, ka edhe krah.
thellenza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-07-09, 07:25   #13
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: AW: Titulli: Gjeografia e femres

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thellenza
E vertete, shume e vertete, perndryshe une paskam arrite gjysmen e Afrikes, paskam kohe ende.
Ti gjysmen e Afrikes, e une e paskam mberri Ameriken
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-07-09, 12:06   #14
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: AW: Titulli: Gjeografia e femres

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga DEA
Ti gjysmen e Afrikes, e une e paskam mberri Ameriken
O Dea edhe unė sapo arrita nė Amerikė madje akoma jam nė pistė.....do tė thotė se jemi tė zhvilluara nė cdo aspekt!
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-07-09, 12:16   #15
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: AW: Titulli: Gjeografia e femres

Eeeeh Gjat keni me rrnu ( jetu ) ju gjinia mendje shkurter.... :P


__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 16:31.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.