Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 29-12-08, 11:05   #1
djal tropoje
dashuria eshte cmenduria.
 
Avatari i djal tropoje
 
Anėtarėsuar: 29-12-08
Postime: 9
djal tropoje i vlerėsuar jo keq
Gabim kte nat pa ty......

zgjohem ne jastikun e lagur
te loteve endra pafund me
shtrengojn ne gji me hijen
e zez me mbulon nata me
zerin e shpirtit te them jeto perseri..


__________________
niente e piu brutto di una parola d*amore prununciato freddamente d una bocca annoiata.....
djal tropoje Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 29-12-08, 11:13   #2
djal tropoje
dashuria eshte cmenduria.
 
Avatari i djal tropoje
 
Anėtarėsuar: 29-12-08
Postime: 9
djal tropoje i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: kte nat pa ty......

shum her zhurmen e debores
kam degjuar ne zemer pastaj
ti si ves e barrdh nga parfumi
jot sikur me ke sjell henen ne
duar,ne ate ere te leht te dhash
ate perqafim te gjat qe dhe dallg
kishte ne heshtje..
__________________
niente e piu brutto di una parola d*amore prununciato freddamente d una bocca annoiata.....
djal tropoje Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-12-08, 11:54   #3
egiiiii
 
Avatari i egiiiii
 
Anėtarėsuar: 08-12-08
Postime: 141
egiiiii i dashuregiiiii i dashuregiiiii i dashur
Gabim Titulli: kte nat pa ty......

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga djal tropoje
zgjohem ne jastikun e lagur
te loteve endra pafund me
shtrengojn ne gji me hijen
e zez me mbulon nata me
zerin e shpirtit te them jeto perseri..
per ty do te baj qdo gja per ty do te hij ne zjar sa te paqilluara jan pytjet qe ja baj vetes a thua a me don vetet te dua pse nuk me kupton pershkruje me forcen e lapsit te desha te dua dhe te dua gjithmon edhe nse me trup do ti takoja tjetrit shpirti im do te takoj vetem ty do te jesh pjes e pa ndarshme e trupit tim do ta mbuloj dheu i zi shpresoj do te ndalen dhimtet e zemres me fal per mekatin qe ja bana vetes duke te dashur ty ma shum se veten ahhhhhh sikur te jemi bashk vetem per TY VETEM PER TY
egiiiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-12-08, 07:53   #4
djal tropoje
dashuria eshte cmenduria.
 
Avatari i djal tropoje
 
Anėtarėsuar: 29-12-08
Postime: 9
djal tropoje i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: kte nat pa ty......

si kalon e gjith kjo koh
nuk ka zjarr qe mund
tme ngroh nuk ka diell
te bej drit mjep nje puthje
tani pa ik,nuk ka hen qe te
ndricoj ne gjoksin tend dua
te jetoj ,nuk ka yje qe
shkelqejn e vetmin tmos e ndjejn..
__________________
niente e piu brutto di una parola d*amore prununciato freddamente d una bocca annoiata.....
djal tropoje Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-01-09, 17:27   #5
djal tropoje
dashuria eshte cmenduria.
 
Avatari i djal tropoje
 
Anėtarėsuar: 29-12-08
Postime: 9
djal tropoje i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: kte nat pa ty......

Ne qetesin e kesaj nate zemra
lundron mes detesh e perkedhelur
nga era si ne zhurmen e kendshme
te ujvares vjen tek ti o mendimi im te dua....
__________________
niente e piu brutto di una parola d*amore prununciato freddamente d una bocca annoiata.....
djal tropoje Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-05-09, 19:03   #6
djal tropoje
dashuria eshte cmenduria.
 
Avatari i djal tropoje
 
Anėtarėsuar: 29-12-08
Postime: 9
djal tropoje i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: kte nat pa ty......

eja dua te drejtoj tek nje shkemb
i lart qe heshtjen te degjosh te
ndjesh dallget e shpirtit te ndjesh
freskin e nje ujvare qe zemren
pershkon eja te ndjesh stuhin
e cdo nate pa ty....
__________________
niente e piu brutto di una parola d*amore prununciato freddamente d una bocca annoiata.....
djal tropoje Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-06-09, 00:37   #7
djal tropoje
dashuria eshte cmenduria.
 
Avatari i djal tropoje
 
Anėtarėsuar: 29-12-08
Postime: 9
djal tropoje i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: kte nat pa ty......

kur erret bie nata nje drit
ndizet brenda meje fytyrat
fiken asgje tjeter
sndjej vec teje


neper jav rjedh trishtimi
dhe cigaren kam filluar
nuk je ndryshe nga te tjerat
vetem une qe kam ndryshuar

e terheq imazhin tend
dhe veten neper gjum neper
endra jemi bashk po ne
mengjes vetem mbetem une....


__________________
niente e piu brutto di una parola d*amore prununciato freddamente d una bocca annoiata.....

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga djal tropoje : 14-06-09 nė 00:37
djal tropoje Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:32.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.