Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Personalitete publike
Emri
Fjalėkalimi
Personalitete publike Personalitetet publike nga Kinematografia, Arti, Muzika, Kultura, Letėrsia, Politika, Shkenca, Sporti etj. Tė rejat, mėnyra e tė sjellurit, kontakti me publikun. (Po thojnė...)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 03-01-09, 02:26   #1
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Politika, shkėndija qė s’fiket pėr Leonorėn ...

Vajza me flokė natyrale ngjyrė lajthi, tri vitet e fundit ka arritur tė ndryshoj look-un e saj, duke preferuar thuajse ēdo vit nuanca e mė tė ēelura, sikurse qė ka ndryshime tė theksuara edhe nė ‘stilin’ e saj dhe nė kėngėt e saja … Ajo, nuk kėnaqet tėrėsisht me pamjen e saj. Kėtė e pranon edhe vet: “E din si ėshtė kjo punė, nėse je njeri publik nuk guxon tė dalėsh nė qytet dosido sepse njerėzit tė njohin, dhe kanė dėshirė tė tė shohin mirė, sidomos fėmijėt.”, thotė Leonora duke potencuar se kujdesi pėr pamjen e jashtme ėshtė njė lloj respekti pėr publikun, “Unė tė dyja pjesėve ju kushtoj rėndėsi sepse jam njeri publik dhe duke respektuar publikun respektoj edhe veten”.

Ajo u lind mė 3 mars 1978 nė Skėnderaj, ndėrkaq, qysh nga paslufta jeton nė lagjen “Dardania’ nė Prishtinė, bashkė me nėnėn, dhe vėllanė e saj. Karriera e Leonorės ka filluar nė moshėn 15 vjeēare, dhe paraqitja e saj e parė ka qenė nė festivalin “Zėri i Drenicės”, me kėngėn “Dallėndyshe bukuroshe”. Ndėrkaq, kėnga e saj mė e dashura pėr tė, mbetet kėnga “A vritet pafajėsia”, njė kėngė tė cilėn ia dedikoi babait tė saj tė vrarė, qė ishte pjesėtar i UĒK-sė. Ndryshe, kėngėtarja Jakupi prej 7 vitesh radhazi preferon Durrėsin, vend nė tė cilin ka blerė njė shtėpizė, pėr tė kaluar pushimet, jo vetėm nė stinėn e verės, por edhe fundjavat e stinėve tjera. Ndėrkaq, Leonora Jakupi, akoma ėshtė ‘beqareshė’, duke mos ngurruar tė tregojė hapur, se “ende jam nė pritje tė dashurisė”…

Nė fėmijėri keni qenė njė fėmijė i llastuar paksa. Ēfarė kujtoni nga fėmijėria?
Shumėēka! Kam qenė fėmija mė i madh i prindėrve tė mi dhe tė gjitha dėshirat m’i kanė plotėsuar prindėrit, sidomos prej babit i cili vazhdimisht mė ka marrė me vete nėpėr udhėtimet e tij, qoftė edhe nė ato zyrtare. Kam qenė njėra nga nxėnėset mė tė mira nė shkollė dhe gjithmonė pjesėmarrėse nėpėr tė gjitha aktivitetet. Kam pasur njė fėmijėri tė lumtur, njė familje tė shėndoshė. Natyrisht, pastaj prej fėmijėrisė kujtoj edhe pjesėt e kėqija gjatė periudhės sė regjimit serb, natyrisht helmimet e nxėnėsve, problemet nėpėr shkolla, pėrndjekjet, pastaj zhvendosja nga objektet shkollore nga Skenderaj nė njė fshat e shumė peripeci tjera.
Si rezultat i fėmijėrisė suaj tė llastuar ta quajmė, ju keni njė shenjė nė vetullėn e djathtė. Si ndodhi qė u lėndove?
Po (qeshet) e kam bėrė te dajėt, duke luajtur me njėfarė guri, mirė po e mban nė mend (qeshet).
E pėrmendėt mė lart qė keni qenė gjithmonė aktive nė fushėn e artit qysh nga fėmijėria. A do tė thotė qė si fėmijė ju lindi pasioni pėr kėngėn?
Ėshtė shumė e vėrtetė, qysh shumė e vogėl, ndoshta sa kam filluar tė eci mė kujtohet qė merrja njė karrige dhe hipja mbi tė pėr t`i emituar kėngėtarėt qė i shihja nė televizion. Kam qenė njėfarė imitatore shumė e mirė dhe nė pėrgjithėsi e kam dashur fushėn e artit. Nė pikturė kam qenė e jashtėzakonshme, mirėpo meqenėse unė kėndoja vazhdimisht dhe duke parė talentin tim, prindėrit mė kanė ndihmuar shumė qė ta realizoj ėndrrėn time.

Kėnga ėshtė art i komunikimit me njerėz. Pėrse e zgjodhėt kėtė lloj arti?

Me qenė nė skenė, me qenė afėr njerėzve ėshtė ndjenja mė e mirė, vetėm ai qė e pėrjeton di tė tregoj kėtė ndjenjė. Ka mėnyra tė ndryshme tė komunikimit me njerėz mirėpo, meqė unė kam zgjedhė kėtė fushė, jam shumė e lumtur.
Leonora kanė kaluar 12 vite qė kur ju kemi parė pėr herė tė parė nė festivalin e RTVSH-sė, duke shėnuar kėshtu edhe si fillim i karrierės suaj. Ēka konsideroni sukses dhe ēka dėshtim gjatė kėtij rrugėtimi 12 vjeēar nė skenėn e muzikės?
Faktikisht ndoshta po aty edhe shėnohet fillimi i karrierės sime. Edhe unė kam qenė shumė e vogėl, nė atė festival ka qenė hera e parė. Ndoshta pse ka qenė festivali i vetėm nė trojet shqiptare, duke pasur parasysh nė ēfarė rrethana dhe kushte jetonim nė atė kohė, ka qenė mundėsia e vetme qė tė prezantohem nė atė festival. Kam marrė iniciativėn natyrisht me pėrkrahjen e prindėrve dhe tė miqve tė mi, kompozitorėve Alfred Kaēinari e shumė miqve tjerė qė kam pasur nė Shqipėri, ma kanė mundėsuar qė tė marrė pjesė. Nė atė festival jam shpėrblyer edhe me ēmimin “Debutantja mė e mirė” dhe ka qenė njė eksperiencė shumė e mirė. Dėshtime nuk kam pasur, sepse nė skenė unė e kam pasur pėrkrahjen e publikut dhe gjithmonė prezantimet e mia nėpėr koncerte sallat i kam pas plot me njerėz dhe kjo vetė konsiderohet si sukses. Absolutisht nuk jam imponuar nė publik pėr vetė faktin se unė pėr 12 vite karrierė kam nxjerr vetėm pesė albume.

Nuk ju shohim shpesh nėpėr Prishtinė, a ėshtė kjo ēėshtje kohe apo nuk dėshironi tė ekspozoheni shumė pėr t`i lėnė vend suksesit nėpėr televizione?
A din si? Ndoshta edhe nuk kam shumė kohė me dalė shumė shpesh, mirėpo unė edhe nuk kam dėshirė tė ekspozohem shumė dhe njeriu duhet t`i ketė ato vendet e tij tė caktuara ku preferon tė shkojė me shoqėri, ku me miq, ku me bashkėpunėtorė

Veturėn e keni ndėrruar sė fundi. Prej njė Wolksvagen nė njė BMW tė tipit X3, a ėshtė kjo pagesa e njė reklame televizive qė e ke realizuar?
Wolksagenin e kam ende. Jo, nuk ėshtė pagesa e reklamės. Faktikisht veturėn e re e kam ble nė kohėn kur e kam bėrė marrėveshje me kompaninė pėr tė cilėn e kam bėrė reklamėn. X3-shi ėshtė njėra nga veturat qė m`ka pėlqye qysh prej fillimi kur ka dalė n`treg.

Wolksvagenin thatė qė nuk e keni hequr, pse kjo afėrsi kaq e madhe e Leonorės me kėtė veturė, a mos ėshtė ndonjė dhuratė speciale nga dikush special?
Jo ėshtė vetura ime e parė qė e kam pasė dhe e dua shumė. Shtatė vite kam qė e voziti dhe s`besoj qė do e shes njėherė. Por edhe na duhet ajo veturė sepse vėllai tash ėshtė nė studime nė Shqipėri dhe po e shfrytėzon ai.

A ju ka ndodhur ndonjėherė tė refuzosh ndonjė kėngė pėr shkak se nuk ju ka pėrshtatur karakterit tėnd, apo pėr shkak tė tekstit a kompozimit?
Shumė shpesh. Gati gjithmonė, unė mendoj qė pėr ta realizuar njė album tė mirė me tetė kėngė duhet t`i kthesh ose t`i refuzosh diku rreth 30 ose 50 kėngė qė tė ofrohen. Pastaj edhe kompozitorėt i kanė ngatėrruar ndoshta pak kėngėtarėt, tregun e ku e di unė. Unė e kam krijuar emrin vetėm me origjinalitet, kėshtu qė nuk preferoj tė bėj diēka qė del jashtė natyrės time.

Fustanet i keni shumė speciale dhe me sa mbaj mend unė, asnjėherė nuk keni dalė nė skenė me tė njėjtin fustan. A ėshtė kjo shija juaj personale apo ėshtė dikush tjetėr qė qėndron prapa kėsaj pjese tė suksesit tuaj?
Mirė e ke. Kryesisht pėr tė gjitha veshjet e mia kam pasur njėfarė bashkėpunimi me mamin, se si do tė dal, si do tė vishem, ēka ėshtė mė interesante e ēka jo pastaj veshja duhej t`i pėrshtatej karakterit tim, kėngės gjithsesi. Kohėn e fundit njė meritė tė veēantė e ka edhe dizajneri Valdrini, qė m`ka ndihmuar me kreacionet e tij.

Sa i kushtoni pamjes tuaj nė skenė dhe nė jetėn e pėrditshme, a ka dallim Leonora nė jetėn e pėrditshme nga skena?
Nė pėrgjithėsi i kushtoj rėndėsi pamjes. E din si ėshtė kjo punė, nėse je njeri publik nuk guxon tė dalėsh nė qytet dosido, sepse njerėzit tė njohin, dhe kanė dėshirė tė tė shohin mirė, sidomos fėmijėt. Duke respektuar publikun respektoj edhe veten.

Sipas teje a ėshtė e nevojshme qė njė kėngėtare tė provokojė nė skenė, apo nuk mund tė kuptohet njė kėngėtare e pėlqyeshme sot pa provokime skenike?
Tash ėshtė bėrė njėfarė trendi me qenė mė provokuese nė skenė, pastaj tė bėsh kėngė tė huazuara, mos me u lodhė shumė duke punuar por t`i marrėsh tė gatshme. Pėr mendimin tim nuk ėshtė e nevojshme, ėshtė e rėndėsishme tė kesh kėngė tė mira.

Tema e kėngėve tuaja gjithmonė ėshtė e pėrkushtuar tek dashuria. Pse?
Kjo ėshtė njė pyetje qė edhe unė ja kam parashtruar vetes. Ndoshta kishte qenė mirė qė nė albumin e ardhshėm te merrem pak edhe me tema sociale. Kjo ka ndodhė ndoshta edhe pse unė kam qenė njė kėngėtare e re dhe kam pasur dėshirė t`i kėndoj gjeneratės sime. Unė kam pasur edhe kėngė me motive patriotike. Kėshtu qė ja lėmė tė ardhmes, besoj qė do tė merrem mė shumė me motive sociale.

Nėpėr tė gjitha intervistat qė keni dhėnė deri tash, kur ju kemi pyetur pėr jetėn private apo njė lidhje tė mundshme, ju gjithmonė keni deklaruar se jeni duke e pritur njeriun tuaj tė zemrės. A mos po e tremb Leonorėn njė lidhje qė do ta ēonte deri nė martesė?
Jo, nuk mė tremb kjo. Edhepse njeriu duhet me qenė i pėrgatitur pėr tė hyrė nė martesė, unė konsideroj qė akoma nuk jam e pėrgatitur, kamė disa tjera punė pėr tė bėrė para se tė vijė deri tek martesa. Por, assesi nuk me tremb, sepse ėshtė njė proces qė duhet tė vijė. Kur vjen nuk e di.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 03-01-09, 02:27   #2
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Politika, shkėndija qė s’fiket pėr Leonorėn ...

Kur dashuron Leonora?

Familjen time e dua mė sė shumti nė botė, sidomos mamin. Por nė atė aspektin qė po pyesni ju, kur tė dashuroj kam me t`tregu sinqerisht.

A keni tė dashur?

Leonora: Jo.

Kujt i keni thėnė pėr herė tė fundit tė dua?

Mbesės sime tė vogėl qė mezi po pres tė vijė nė kėtė botė.

Ēfarė jeni nė gjendje tė bėni pėr dashurinė?

Ndoshta shumėēka, ndoshta asgjė. Varet.

Cila ėshtė pjesa e trupit tė njė mashkulli qė do t`ju kishte pėlqyer?

Duart dhe dhėmbėt.

Puthja e parė nėse tė kujtohet?

Moti, shumė moti.

Si mund tė fitohet njė mashkull sipas teje Leonora?

Duhesh me qenė vetvetja, mos tė ikėsh nga karakteri yt, tė jesh natyrale nė mėnyrėn e komunikimit. Nuk ka ndonjė filozofi, sepse njerėzit mendojnė qė duhet tė bėsh kushedi se ēka pėr ta fituar njė mashkull. Gjėrat duhet tė rrjedhin natyrshėm dhe nėse veē e gjen njė gjuhė tė pėrbashkėt, me siguri se do ta fitosh.
Lista e kritereve tuaja pėr njė mashkull?

Jo, nuk ta tregoj sepse mi vjedh mandej (qeshet).

Po CD-tė qė i dėgjoni mė sė shpeshti nė makinė?

Duhet tė mendoj cilat i kam nė makinė tash. E di qė i kam dy CD qė nuk i kam hequr me vite nga vetura, ėshtė Celine Dion dhe Mariah Carey dhe i dėgjoj vazhdimisht. Pėrndryshe cd-tė e Sabri Fejzullahut, i kam gjithmonė nė veturė, Sinan Vllasaliun patjetėr.

A kėndon nė dush?

Rrallė shumė rrallė, sepse kur jam nė dush jam e preokupuar me diēka tjetėr (qeshet).

A jeni nga ata persona qė flet vetėm njėherė, apo mund tė negociohet me ju?

Varet pėr ēka. Jam shumė e vendosur, i kam kriteret e mia pėr punėn qė bėj dhe jam strikte nė atė qė flas. Por edhe mund tė negociohet.

Njė dėshirė e jotja, qoftė edhe joreale qė do tė doje shumė ta realizoje, pėrpara se tė iknin vitet?

Dėshirat qė i kam pasur i kam realizuar edhepse njeriu nuk ngopet asnjėherė me dėshira, gjithmonė lind njė dėshirė e re. Kisha pas dėshirė me qenė me familje, me njė familje tė shėndoshė, fėmijėt e mi, kjo ėshtė e tėra.

A e shikoni karrierėn si njė mundėsi tė mirė pėr tė qenė e lumtur apo mendoni se karriera ndonjėherė tė bėn tė ndjehesh e vetmuar?

Tė jesh person publik natyrisht qė privohesh nga shumė gjėra, kėshtu qė njeriu vet e bėn vetėn tė lumtur. Askush nuk ta ofron njė lumturi nėse nuk punon pėr ta arritur. Mirėpo njeriu mundet me qenė me pak i lumtur, nuk ėshtė karriera ajo qė tė bėn tė lumtur, janė njerėzit, miqtė, udhėtimet. Karriera edhe tė privon nga lumturia shpeshherė.

Nėse do tė kishit zė dhe nuk do tė mund tė ishit kėngėtare, ēfarė do tė ishit?

Do tė isha marrė prapė me art, edhe pse kohėve tė fundit po mė pėlqen politika. Thash edhe nė fillim qė kam pikturuar shumė mirė dhe vazhdoj ende kur gjej kohė tė lirė. Kėshtu qė me siguri do tė kisha qenė piktore.

... a ėshtė ky njė sinjal qė nė tė ardhmen do t`ju kemi nė politikė?
Ndoshta, kur t`i bėj edhe do vite, atėherė kur zėri fillon tė me lej dhe s`mund tė jem aktive nė skenė.

A mendoni se muzika ėshtė njė bazament i mirė pėr njė politikane tė ardhshme?

Pse jo, mund tė jetė. Janė dy fusha krejt ndryshe njėra me tjetrėn. Mendoj qė do ta kisha dhėnė njė kontribut, sepse jam fytyrė publike, i njoh problemet sociale. Tė jesh personalitet publik dhe afėr me njerėzit, e lehtėson kėtė punė.

Ēfarė ju hidhėron Leonora?

Nė kohėn qė po jetojmė mė preokupon ekonomia dhe kisha pasur dėshirė qė nė tė ardhmen, faktikisht gjithmonė e kam cekur se gjatė karrierės sime do ta formoj njė organizatė humanitare e cila do tė ishte marrė me problemet e njerėzve tė varfėr. Kėshtu qė kjo ėshtė njė ėndėrr qė shpresoj ta realizoj nė tė ardhmen.

Ndėrkohė qė nėna juaj i menaxhon paratė tuaja, nė njė tė ardhme kur do tė martoheni a do ta ndėrroni menaxherin?

Jo, asnjėherė jo. E marr mamin me vete me siguri (qeshet)
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-01-09, 02:29   #3
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Politika, shkėndija qė s’fiket pėr Leonorėn ...__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-01-09, 22:51   #4
Alkimisti_ch
 
Avatari i Alkimisti_ch
 
Anėtarėsuar: 07-06-08
Vendndodhja: Univers
Postime: 1,457
Alkimisti_ch i dashurAlkimisti_ch i dashurAlkimisti_ch i dashur
Gabim Titulli: Politika, shkėndija qė s’fiket pėr Leonorėn ...

Kjo eshte e bukur, kengetare e mire por nuk besoj se kto tipare jane te domosdoshme qe te besh karrier edhe ne politik. Mu po me duket se te ne koncepti i poiltikberjes eshte keqkuptuar dhe do te thoja eshte trasheguar nga e kaluara e kohes se mbijeteses gjat okupimit. Nese ateher ka qen imponim, sot mendoj se profesionalistet duhet te merren me poltike dhe ta qojen vendin perpara. Une sinqerisht nuk po e kuptoj kur ne KS te gjithe duan te merren me politike. Politika mund te merret me te gjithe por jo te gjithe mund te merren me poltike. Eshte nje shprehje qe thot: Simbas vendit edhe kuvendi. Pra secili duhet te kontriboj ne menyren e vete dhe aty ku ka prirje. Leonora eshte mire me vazthdu me muzik e ndoshta edhe me aktrim nuk ish kan keq por kurrsesi me POLITIK. ..

E ti Jana me ēka po merrresh, veq mos thuj qe edhe tu me politik..heheh
__________________
Qeveritaret jane valet, populli eshte era, shteti eshte anija, dhe koha eshte deti.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Alkimisti_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-01-09, 17:03   #5
>>{SpOnGeBoB}<<
Banned
 
Avatari i >>{SpOnGeBoB}<<
 
Anėtarėsuar: 08-06-07
Vendndodhja: In the battle of Love...
Postime: 2,082
>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė
Gabim Titulli: Politika, shkėndija qė s’fiket pėr Leonorėn ...

A kadale ti Alkimist se valla qetu e ki promashiten full. Bash valla qikjo Leunorja osht ma mire mu marren me politike se me do kanga. Bile nashta ne politike ka me pasen ma shume sukses se me qasina kanga o milet a jeni gjalle, a s`po ju vjen marre ma nuk dojna llafe, po po dojna pare. Edhe qikjo qika nese e ki degjue najhere tu folen e tu ba llaf ne televizion del qe osht ma e menqme se nja 70 % te qatyne gllupave qe jane ulun ne kllupa te parlamentit. Se per qeto tjerat te estrades a nuk kisha dashten me i takue as te gryka ku kullosin lara e syka
>>{SpOnGeBoB}<< Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-01-09, 08:50   #6
Xuki
Moderator
 
Avatari i Xuki
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 11,038
Xuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Politika, shkėndija qė s’fiket pėr Leonorėn ...

Leonora pėr mendimin tim kėndon mė mirė se sa para disa vitėsh.....e ka pėrmirėsu vetėn shumė. Sa i pėrket politikės besoj qė ėshtė heret me folė, por n'ditė sotit gjithkush po bėhet politikan/e.......ma merr mendja qė si ministreshė pėr punėt e jashtme kish pasė mė shumė sukses se sa Skender Hyseni! E bukur ėshtė shumė vallah! :D :D
__________________
Dr. Ibrahim Rugova ishte dhe do tė mbesin pėr gjithmon I MADHI i Kosovės!
Xuki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-05-09, 23:05   #7
thellenza
 
Anėtarėsuar: 12-05-08
Vendndodhja: Te pellumbi
Postime: 4,679
thellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Politika, shkėndija qė s’fiket pėr Leonorėn ...

Leonora ? Me kendu kendon mire, ka ze te bukur edhe e bukur eshte, por i ka gjestet e budallaqes, kshtu mendoj une, sorry.. vallzon ose kcen sikur me kon 7 vjeqe. Sa i perket politikes, une per vete nje figur politike kisha dasht te jete nje person qe eshte serioz dhe duket serioz. Leonores une per vete nuk kisha mujt me ia dhon voten . E nese duhet politikanet tan te jen te bukur, athere mendoj por edhe e di se ka edhe me te bukura se Leonora.
__________________
100% vetevetja!
Kush ka zemer, ka edhe krah.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga thellenza : 06-05-09 nė 23:12
thellenza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-05-09, 20:00   #8
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Politika, shkėndija qė s’fiket pėr Leonorėn ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jana
Vajza me flokė natyrale ngjyrė lajthi, tri vitet e fundit ka arritur tė ndryshoj look-un e saj, duke preferuar thuajse ēdo vit nuanca e mė tė ēelura, sikurse qė ka ndryshime tė theksuara edhe nė ‘stilin’ e saj dhe nė kėngėt e saja … Ajo, nuk kėnaqet tėrėsisht me pamjen e saj. Kėtė e pranon edhe vet: “E din si ėshtė kjo punė, nėse je njeri publik nuk guxon tė dalėsh nė qytet dosido sepse njerėzit tė njohin, dhe kanė dėshirė tė tė shohin mirė, sidomos fėmijėt.”, thotė Leonora duke potencuar se kujdesi pėr pamjen e jashtme ėshtė njė lloj respekti pėr publikun, “Unė tė dyja pjesėve ju kushtoj rėndėsi sepse jam njeri publik dhe duke respektuar publikun respektoj edhe veten”.

Ajo u lind mė 3 mars 1978 nė Skėnderaj, ndėrkaq, qysh nga paslufta jeton nė lagjen “Dardania’ nė Prishtinė, bashkė me nėnėn, dhe vėllanė e saj. Karriera e Leonorės ka filluar nė moshėn 15 vjeēare, dhe paraqitja e saj e parė ka qenė nė festivalin “Zėri i Drenicės”, me kėngėn “Dallėndyshe bukuroshe”. Ndėrkaq, kėnga e saj mė e dashura pėr tė, mbetet kėnga “A vritet pafajėsia”, njė kėngė tė cilėn ia dedikoi babait tė saj tė vrarė, qė ishte pjesėtar i UĒK-sė. Ndryshe, kėngėtarja Jakupi prej 7 vitesh radhazi preferon Durrėsin, vend nė tė cilin ka blerė njė shtėpizė, pėr tė kaluar pushimet, jo vetėm nė stinėn e verės, por edhe fundjavat e stinėve tjera. Ndėrkaq, Leonora Jakupi, akoma ėshtė ‘beqareshė’, duke mos ngurruar tė tregojė hapur, se “ende jam nė pritje tė dashurisė”…

Nė fėmijėri keni qenė njė fėmijė i llastuar paksa. Ēfarė kujtoni nga fėmijėria?
Shumėēka! Kam qenė fėmija mė i madh i prindėrve tė mi dhe tė gjitha dėshirat m’i kanė plotėsuar prindėrit, sidomos prej babit i cili vazhdimisht mė ka marrė me vete nėpėr udhėtimet e tij, qoftė edhe nė ato zyrtare. Kam qenė njėra nga nxėnėset mė tė mira nė shkollė dhe gjithmonė pjesėmarrėse nėpėr tė gjitha aktivitetet. Kam pasur njė fėmijėri tė lumtur, njė familje tė shėndoshė. Natyrisht, pastaj prej fėmijėrisė kujtoj edhe pjesėt e kėqija gjatė periudhės sė regjimit serb, natyrisht helmimet e nxėnėsve, problemet nėpėr shkolla, pėrndjekjet, pastaj zhvendosja nga objektet shkollore nga Skenderaj nė njė fshat e shumė peripeci tjera.
Si rezultat i fėmijėrisė suaj tė llastuar ta quajmė, ju keni njė shenjė nė vetullėn e djathtė. Si ndodhi qė u lėndove?
Po (qeshet) e kam bėrė te dajėt, duke luajtur me njėfarė guri, mirė po e mban nė mend (qeshet).
E pėrmendėt mė lart qė keni qenė gjithmonė aktive nė fushėn e artit qysh nga fėmijėria. A do tė thotė qė si fėmijė ju lindi pasioni pėr kėngėn?
Ėshtė shumė e vėrtetė, qysh shumė e vogėl, ndoshta sa kam filluar tė eci mė kujtohet qė merrja njė karrige dhe hipja mbi tė pėr t`i emituar kėngėtarėt qė i shihja nė televizion. Kam qenė njėfarė imitatore shumė e mirė dhe nė pėrgjithėsi e kam dashur fushėn e artit. Nė pikturė kam qenė e jashtėzakonshme, mirėpo meqenėse unė kėndoja vazhdimisht dhe duke parė talentin tim, prindėrit mė kanė ndihmuar shumė qė ta realizoj ėndrrėn time.

Kėnga ėshtė art i komunikimit me njerėz. Pėrse e zgjodhėt kėtė lloj arti?

Me qenė nė skenė, me qenė afėr njerėzve ėshtė ndjenja mė e mirė, vetėm ai qė e pėrjeton di tė tregoj kėtė ndjenjė. Ka mėnyra tė ndryshme tė komunikimit me njerėz mirėpo, meqė unė kam zgjedhė kėtė fushė, jam shumė e lumtur.
Leonora kanė kaluar 12 vite qė kur ju kemi parė pėr herė tė parė nė festivalin e RTVSH-sė, duke shėnuar kėshtu edhe si fillim i karrierės suaj. Ēka konsideroni sukses dhe ēka dėshtim gjatė kėtij rrugėtimi 12 vjeēar nė skenėn e muzikės?
Faktikisht ndoshta po aty edhe shėnohet fillimi i karrierės sime. Edhe unė kam qenė shumė e vogėl, nė atė festival ka qenė hera e parė. Ndoshta pse ka qenė festivali i vetėm nė trojet shqiptare, duke pasur parasysh nė ēfarė rrethana dhe kushte jetonim nė atė kohė, ka qenė mundėsia e vetme qė tė prezantohem nė atė festival. Kam marrė iniciativėn natyrisht me pėrkrahjen e prindėrve dhe tė miqve tė mi, kompozitorėve Alfred Kaēinari e shumė miqve tjerė qė kam pasur nė Shqipėri, ma kanė mundėsuar qė tė marrė pjesė. Nė atė festival jam shpėrblyer edhe me ēmimin “Debutantja mė e mirė” dhe ka qenė njė eksperiencė shumė e mirė. Dėshtime nuk kam pasur, sepse nė skenė unė e kam pasur pėrkrahjen e publikut dhe gjithmonė prezantimet e mia nėpėr koncerte sallat i kam pas plot me njerėz dhe kjo vetė konsiderohet si sukses. Absolutisht nuk jam imponuar nė publik pėr vetė faktin se unė pėr 12 vite karrierė kam nxjerr vetėm pesė albume.

Nuk ju shohim shpesh nėpėr Prishtinė, a ėshtė kjo ēėshtje kohe apo nuk dėshironi tė ekspozoheni shumė pėr t`i lėnė vend suksesit nėpėr televizione?
A din si? Ndoshta edhe nuk kam shumė kohė me dalė shumė shpesh, mirėpo unė edhe nuk kam dėshirė tė ekspozohem shumė dhe njeriu duhet t`i ketė ato vendet e tij tė caktuara ku preferon tė shkojė me shoqėri, ku me miq, ku me bashkėpunėtorė

Veturėn e keni ndėrruar sė fundi. Prej njė Wolksvagen nė njė BMW tė tipit X3, a ėshtė kjo pagesa e njė reklame televizive qė e ke realizuar?
Wolksagenin e kam ende. Jo, nuk ėshtė pagesa e reklamės. Faktikisht veturėn e re e kam ble nė kohėn kur e kam bėrė marrėveshje me kompaninė pėr tė cilėn e kam bėrė reklamėn. X3-shi ėshtė njėra nga veturat qė m`ka pėlqye qysh prej fillimi kur ka dalė n`treg.

Wolksvagenin thatė qė nuk e keni hequr, pse kjo afėrsi kaq e madhe e Leonorės me kėtė veturė, a mos ėshtė ndonjė dhuratė speciale nga dikush special?
Jo ėshtė vetura ime e parė qė e kam pasė dhe e dua shumė. Shtatė vite kam qė e voziti dhe s`besoj qė do e shes njėherė. Por edhe na duhet ajo veturė sepse vėllai tash ėshtė nė studime nė Shqipėri dhe po e shfrytėzon ai.

A ju ka ndodhur ndonjėherė tė refuzosh ndonjė kėngė pėr shkak se nuk ju ka pėrshtatur karakterit tėnd, apo pėr shkak tė tekstit a kompozimit?
Shumė shpesh. Gati gjithmonė, unė mendoj qė pėr ta realizuar njė album tė mirė me tetė kėngė duhet t`i kthesh ose t`i refuzosh diku rreth 30 ose 50 kėngė qė tė ofrohen. Pastaj edhe kompozitorėt i kanė ngatėrruar ndoshta pak kėngėtarėt, tregun e ku e di unė. Unė e kam krijuar emrin vetėm me origjinalitet, kėshtu qė nuk preferoj tė bėj diēka qė del jashtė natyrės time.

Fustanet i keni shumė speciale dhe me sa mbaj mend unė, asnjėherė nuk keni dalė nė skenė me tė njėjtin fustan. A ėshtė kjo shija juaj personale apo ėshtė dikush tjetėr qė qėndron prapa kėsaj pjese tė suksesit tuaj?
Mirė e ke. Kryesisht pėr tė gjitha veshjet e mia kam pasur njėfarė bashkėpunimi me mamin, se si do tė dal, si do tė vishem, ēka ėshtė mė interesante e ēka jo pastaj veshja duhej t`i pėrshtatej karakterit tim, kėngės gjithsesi. Kohėn e fundit njė meritė tė veēantė e ka edhe dizajneri Valdrini, qė m`ka ndihmuar me kreacionet e tij.

Sa i kushtoni pamjes tuaj nė skenė dhe nė jetėn e pėrditshme, a ka dallim Leonora nė jetėn e pėrditshme nga skena?
Nė pėrgjithėsi i kushtoj rėndėsi pamjes. E din si ėshtė kjo punė, nėse je njeri publik nuk guxon tė dalėsh nė qytet dosido, sepse njerėzit tė njohin, dhe kanė dėshirė tė tė shohin mirė, sidomos fėmijėt. Duke respektuar publikun respektoj edhe veten.

Sipas teje a ėshtė e nevojshme qė njė kėngėtare tė provokojė nė skenė, apo nuk mund tė kuptohet njė kėngėtare e pėlqyeshme sot pa provokime skenike?
Tash ėshtė bėrė njėfarė trendi me qenė mė provokuese nė skenė, pastaj tė bėsh kėngė tė huazuara, mos me u lodhė shumė duke punuar por t`i marrėsh tė gatshme. Pėr mendimin tim nuk ėshtė e nevojshme, ėshtė e rėndėsishme tė kesh kėngė tė mira.

Tema e kėngėve tuaja gjithmonė ėshtė e pėrkushtuar tek dashuria. Pse?
Kjo ėshtė njė pyetje qė edhe unė ja kam parashtruar vetes. Ndoshta kishte qenė mirė qė nė albumin e ardhshėm te merrem pak edhe me tema sociale. Kjo ka ndodhė ndoshta edhe pse unė kam qenė njė kėngėtare e re dhe kam pasur dėshirė t`i kėndoj gjeneratės sime. Unė kam pasur edhe kėngė me motive patriotike. Kėshtu qė ja lėmė tė ardhmes, besoj qė do tė merrem mė shumė me motive sociale.

Nėpėr tė gjitha intervistat qė keni dhėnė deri tash, kur ju kemi pyetur pėr jetėn private apo njė lidhje tė mundshme, ju gjithmonė keni deklaruar se jeni duke e pritur njeriun tuaj tė zemrės. A mos po e tremb Leonorėn njė lidhje qė do ta ēonte deri nė martesė?
Jo, nuk mė tremb kjo. Edhepse njeriu duhet me qenė i pėrgatitur pėr tė hyrė nė martesė, unė konsideroj qė akoma nuk jam e pėrgatitur, kamė disa tjera punė pėr tė bėrė para se tė vijė deri tek martesa. Por, assesi nuk me tremb, sepse ėshtė njė proces qė duhet tė vijė. Kur vjen nuk e di.


QYSH KURR NUK FOLI per BABIN e gjor kush e vrajti ,kurr nuk foli per miqsait e nanes se saj me policin e shkijeve , po nuk foli se kur e ka humb vigjinitetin edhe me kend ,edhe pse hala nė treg reklamohet si e virgjer ETJ
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-05-09, 15:21   #9
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Politika, shkėndija qė s’fiket pėr Leonorėn ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh
QYSH KURR NUK FOLI per BABIN e gjor kush e vrajti ,kurr nuk foli per miqsait e nanes se saj me policin e shkijeve , po nuk foli se kur e ka humb vigjinitetin edhe me kend ,edhe pse hala nė treg reklamohet si e virgjer ETJ
Qe e din ti tregona najsen...se bash pem intereson se nima kjo fort paraqitet ....
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-05-09, 14:41   #10
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Politika, shkėndija qė s’fiket pėr Leonorėn ...

Shume e bukur.. e vetmja kengetare e estrades qe eshte me natyrale...
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-05-09, 15:17   #11
Prishtinasja_
 
Avatari i Prishtinasja_
 
Anėtarėsuar: 15-06-05
Vendndodhja: Larg Prishtines
Postime: 11,617
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Politika, shkėndija qė s’fiket pėr Leonorėn ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gjumashja
Shume e bukur.. e vetmja kengetare e estrades qe eshte me natyrale...
Pajtohem me ty ! Shume e bukur eshte !
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-05-09, 16:25   #12
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Politika, shkėndija qė s’fiket pėr Leonorėn ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jana
Qe e din ti tregona najsen...se bash pem intereson se nima kjo fort paraqitet ....


po une te trgoj se nana e leonores esht asish me milicin e shkavit e pas andej kta qlirimtart e hashes ne krye me SABIT GECIN e kishin dit kit muhabet ,e ishin kan bae mukajet rreth ksaj pune ,po aj i gjori aty kish qen penges ,per kta qlirimtart e hashes ,e kta kush i ka pengue e kishin pas likfidue qoft te puna e krevetit qoft tek puna e hyqmetit nė tė ardhmenpo dihet se nana e saj e ka djal te axhes HALIT TERRNAFCIN e aty esht lidh miqsia e nanes se saj me hyqmetin e shkjeve
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-05-09, 12:37   #13
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Politika, shkėndija qė s’fiket pėr Leonorėn ...

E gjysherit e saj o guri a kane dal prej deres apo dritares... ...
Jeta private e cdo njerit nga ne i ka ato te metat e veta, askush nuk ka jete perfekte ( gje qe edhe nuk eshte interesant)..
Leonoren e simpatizoj veq qe bukurine e saj natyrale qe e ka nuk e fasadon sikurse kengetaret tjera... per ma teper nuk me intereson tek ajo...
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-05-09, 12:58   #14
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Avatari i Arkza
 
Anėtarėsuar: 09-03-07
Vendndodhja: F.K
Postime: 15,271
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Politika, shkėndija qė s’fiket pėr Leonorėn ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh
po une te trgoj se nana e leonores esht asish me milicin e shkavit e pas andej kta qlirimtart e hashes ne krye me SABIT GECIN e kishin dit kit muhabet ,e ishin kan bae mukajet rreth ksaj pune ,po aj i gjori aty kish qen penges ,per kta qlirimtart e hashes ,e kta kush i ka pengue e kishin pas likfidue qoft te puna e krevetit qoft tek puna e hyqmetit nė tė ardhmenpo dihet se nana e saj e ka djal te axhes HALIT TERRNAFCIN e aty esht lidh miqsia e nanes se saj me hyqmetin e shkjeve
Vallha qka tregove ti krejt o palidhje !!!
Qysh po e shoh une se per qdo Kengtaret kokan krejt Njet !!!
A beson ti se krejt keto qe i zmadhova Germat kam degjuar per Nanen e adelines e per adelinen e tash edhe per Leonoren kjo diqka hiq s'po i besoj per asnjeren !!!
Tash ja kan fillu edhe per Sabri Fejzullahun por prap se prap une s'po i besoj hiq per askon ! U bo disi shuem palidhje veq qe jan vipat eme fol diqka per jetat te tyre Privat hajtmozomakeq per te gjithe se keshtu s'na qon askund mu marre me punet te huja siq po marrin deri tani !

P/S Gjumashe Pajtohem me ty se Femre ma te bukur a ma te Natyrale si kjo s'kam pa ne Kosove e askund !
__________________
Bac ! Krejt Kosova Krenohet me ty !
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-05-09, 14:10   #15
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: AW: Politika, shkėndija qė s’fiket pėr Leonorėn ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thellenza
Leonora ? Me kendu kendon mire, ka ze te bukur edhe e bukur eshte, por i ka gjestet e budallaqes, kshtu mendoj une, sorry.. vallzon ose kcen sikur me kon 7 vjeqe. Sa i perket politikes, une per vete nje figur politike kisha dasht te jete nje person qe eshte serioz dhe duket serioz. Leonores une per vete nuk kisha mujt me ia dhon voten . E nese duhet politikanet tan te jen te bukur, athere mendoj por edhe e di se ka edhe me te bukura se Leonora.

100% dhe une mendoj si thellenza....! Tjetra, "beqaresha" apo dhe "virgjeresha" ka dhe nje te mete t'madhe...ka kaluar kohen (qu dashni) dhe me njerez te martuar...! "Natyralja" ka dhe nje "zotesi"...gjithemon lidhet me njerez DIKTUES.....asnjehere s'guxohet te folet/shkruhet per te!

ps: vertet ka nje ftyre te bukur dhe kendon mire...mirepo, nuk i mbulohen t'metat t'jera me bukurin e ftyres dhe zerit...!

Dhe sidoqe t'jete ajo, dhe t'kete bere vetem ajo do jete pergjegjese e gjykimit nje dite...!


__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Urata : 19-05-09 nė 14:12
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:31.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.