Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 18-01-09, 15:28   #1
Dr. Leone
I sinqertė me tė gjithė.
 
Avatari i Dr. Leone
 
Anėtarėsuar: 14-04-04
Vendndodhja: Nėn hije tė dardhės
Postime: 349
Dr. Leone e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Dr. Leone Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Dr. Leone
Gabim Palestina

Ē' ĖSHTĖ PALESTINA?
Palestina ėshtė Palestinė,
Ėshtė emri i luleve tė lirisė
Qė nuk vyshken n'asnjė stinė…
Ē'ėshtė Palestina?
Palestina ėshtė Palestinė,
E cila ka shumė emra pėr lirinė,
Por s'ka asnjė emėr pėr robėrinė…
Ē'ėshtė Palestina?
Ėshtė njė tokė e pėrgjakur,
Ėshtė njė qiell i pėrflakur.
Ėshtė njė vend shumė i
bekuar,
Tė mallkuarit e kanė shkretėruar…
Ē'ėshtė Palestina?
Ėshtė atdheu pėrplot jetima,
Ėshtė atdheu qė lindė trima,
Pėrplot herojė e heroina,
Tė gjithė tė bindur tek Dashuria,
Qė nuk mposhtėn nga djallėzia…
Djallėzia nė fund do t'poshtėrohet,
Kurse, me ndihmen e Zotit, dashuria,
Dashuria gjithnjė do t'lartėsohet…


__________________
Bie guri mbi vorbė, e mjera vorbė, bie vorba mbi gurė, po e mjera vorbė.
Dr. Leone.
Dr. Leone Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 18-01-09, 15:32   #2
Dr. Leone
I sinqertė me tė gjithė.
 
Avatari i Dr. Leone
 
Anėtarėsuar: 14-04-04
Vendndodhja: Nėn hije tė dardhės
Postime: 349
Dr. Leone e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Dr. Leone Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Dr. Leone
Gabim Titulli: Palestina


PALESTINA


Palestinė, sa dhembje qė ndjej,
Aeroplanėt e armiqve tė tu i urrej,
Larg kam qėlluar me kilometra,
Eh, do tė vija tek ti duke kaluar detėra,
Sa shehidė nxorri toka jote,
Trimat mė tė mirė tė kėsaj bote,
Ishte data 27 dhjetor,
Nė popullin tėnd qė bėhej terror,
Aman Zot, bėri ēifutėt hor...Besmir ( Mexhid ) YVEJSI
Prishtinė, 07.01.2009
__________________
Bie guri mbi vorbė, e mjera vorbė, bie vorba mbi gurė, po e mjera vorbė.
Dr. Leone.
Dr. Leone Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-09, 17:51   #3
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: Palestina

Lus Zotin qe sa me shpejt te liroj ate popull te pafajshem nga kthetrat e armikut.... Amin
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga shfletuesi_ : 18-01-09 nė 17:51
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-09, 20:04   #4
pirro
FUND!
 
Avatari i pirro
 
Anėtarėsuar: 17-12-05
Postime: 4,460
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek pirro
Gabim Titulli: Palestina

Ma mire ish kane me e shkru ndonje poezi per presheven.
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-09, 11:18   #5
Dr. Leone
I sinqertė me tė gjithė.
 
Avatari i Dr. Leone
 
Anėtarėsuar: 14-04-04
Vendndodhja: Nėn hije tė dardhės
Postime: 349
Dr. Leone e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Dr. Leone Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Dr. Leone
Gabim Titulli: Palestina

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga pirro
Ma mire ish kane me e shkru ndonje poezi per presheven.
SHKRUAJE PIRRO NJE GJE QE KE QEF BEJE VET MOS PRI NGA NDOKUSH TJETER TA BEJ UN MUND TE SHKRUAJ EDHE PER PRESHEVEN POR SHKRUAJ EDHE TI.

ME RESPEKT
DR. LEONE
__________________
Bie guri mbi vorbė, e mjera vorbė, bie vorba mbi gurė, po e mjera vorbė.
Dr. Leone.
Dr. Leone Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-09, 11:21   #6
Dr. Leone
I sinqertė me tė gjithė.
 
Avatari i Dr. Leone
 
Anėtarėsuar: 14-04-04
Vendndodhja: Nėn hije tė dardhės
Postime: 349
Dr. Leone e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Dr. Leone Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Dr. Leone
Gabim Titulli: Palestina

(Kėngė pėr Gazėn)Njė shkreptim' verbuese e njė drite t'bardh',
Sonte e ndezi qiellin mbi Gazė!
I gjeti njerėzit duke vrapuar,
Pa mos e dit' a jan' tė vdekur a duke frymuar,
Ata erdhėn me tank' e aeroplanet e tyre tmerruese,
Me flakra tė zjarrta e gjithėrrėnuese.
Asgjė nuk mbetet, gjithsendi ėsht' shkat'rruar,
Veē njė zėri qė ngrihet, nė tymin e mjegulluar
Ne nuk do tė pėrulemi,
Madje as natėn, ndonėse pa luftim!
Mund t'i djegni xhamitė, shtėpitė e shkollat tona,
Porse kurrė s'do tė vdesė ajo frym' jona!
Ne nuk do tė pėrulemi,
N'kėt' nat' nė Gazė,
Gra e fėmijė, si trup tė bashkuar,
Natė pas nate, tė vrarė e tė masakruar,
Gjersa tė ashtuquajturit liderė tė vendeve, ama thuajse krejt,
Debatonin kush ėsht' gabim e kush nė tė drejt',
Mirėpo, fjalėt e tyre ishin tė paefektshme, tė kota,
E bombat binin si shi therės!
Mirėpo, gjatė lotėve, gjakut e dhmebjes,
Prapė mund ta dėgjosh atė zė nga mjegullira e tymosur!
Ne nuk do tė pėrulemi,
Madje as natėn, ndonėse pa luftim!
Mund t'i djegni xhamitė, shtėpitė e shkollat tona,
Porse kurrė s'do tė vdesė ajo frym' jona!
Autor: Michael Heart
__________________
Bie guri mbi vorbė, e mjera vorbė, bie vorba mbi gurė, po e mjera vorbė.
Dr. Leone.
Dr. Leone Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-09, 18:09   #7
pirro
FUND!
 
Avatari i pirro
 
Anėtarėsuar: 17-12-05
Postime: 4,460
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek pirro
Gabim Titulli: Palestina

Une nuk kam prirje per Poezi dmth nuk kam talent. Kushtojani disa rreshta edhe triumfit te fundit te HAMASIT.
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-09, 19:15   #8
Marco
Banned
 
Avatari i Marco
 
Anėtarėsuar: 26-06-06
Postime: 995
Marco i dashurMarco i dashurMarco i dashurMarco i dashur
Gabim Titulli: Palestina

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga pirro
Une nuk kam prirje per Poezi dmth nuk kam talent. Kushtojani disa rreshta edhe triumfit te fundit te HAMASIT.
pirroo pot dhem edhe shum fondamentalist po sillesh, me u sill myslimanet shqiptar vetem ½e jote, nuk do te egzistonte as nji katolik en trojet shqiptare.. Tema oshte Palestina edhe respektoje temen, e per HAMAS E POPA GREK posto ti ..!!
Dr.Leo kerkoj falje qe i dham nji kahje te kundert temes tane po met vertet ishin edhe vjersha edhe kanget e mir.
Marco Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-09, 21:08   #9
pirro
FUND!
 
Avatari i pirro
 
Anėtarėsuar: 17-12-05
Postime: 4,460
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek pirro
Gabim Titulli: Palestina

Marco

Te te them te drejten i ke ngaterru termat, spo te kuptoj mire pse me thu "fundamentalist", vetem se po e shaj HAMASIN , une asnjhere nuk e shaj fen Islame. ndersa per hamasa e organizata terroriste skom cka te baj kam me i shaj gjithnje.
Shume thjesht ska nevoj me u shkru per palestina e per vende qe sjav kemi pa hajrin kurr.
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-09, 21:25   #10
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Palestina

me vjen keq per viktimat e pa fajshme pleq gra edhe femij po ky hamasi nese don luft duhet te dal ne arenen e luftes e jo te fshehet ne spitale xhamia e ne shkolla ose vende refugjatesh
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-09, 21:36   #11
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Palestina

Cameri moj moter-
cka te them per Ty,
zjarri po te shuhet ne voter
e loti po te shterron ne sy.

Cameri moj moter
cka te them per mu,
asgje , asgje per Ty nuk bera
e prap kam fytyre te te them
TE DU.
__________________
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-09, 23:46   #12
Konti1
Banned
 
Anėtarėsuar: 04-01-09
Postime: 217
Konti1
Gabim Titulli: Palestina

Nuk eshte askush kunder trojeve Shqiptare qe jan te okupuara...., por tema eshte per palestinen, respektone..! Nese doni hapne nje teme sikurse Dr Leone per cilen do pjes te robruar te tokave shqiptare.
Konti1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-09, 00:58   #13
hasanmehmeti
 
Avatari i hasanmehmeti
 
Anėtarėsuar: 22-03-05
Vendndodhja: Dunja
Postime: 2,146
hasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėm
Send a message via Skype™ to hasanmehmeti
Gabim Titulli: Palestina


Poemė nga Rinia PalestinezeHassan Mawji


Mė shiqo nė sy

dhe mė thuaj se ēfarė shef!

Nuk shef asnjė gjė tė mallkuar me siguri,

mbase s'tė lidhė gjė me mua!
Je I verbėruar nga diferenca jonė,


jeta ime pėr ty s'ka kuptim!

Un jam Palestinezi i persekutuar,

e ti je Amerikani i kuq,

i bardhe e blu
Ti ēdo ditė zgjohesh nė qetėsi


s'ta frikėson syrin ndonjė gjė!

E un ēdo ditė zgjohem me Mirėnjohje,

e Falėnderim Zotit qė mė mundėsoi tė zgjohem
Ti mėrzitesh pėr edukimin dhe faturat qė duhet ti paguash!


Un mėrzitem pėr jetėn time tė cenuar,

dhe nėse do tė mbijetoj edhe njė ditė!
Frika jote mė e madhe ėshtė qė tu biesh nė sy tė tjerėve


pėrderisa bėn xhiro me Cadillac!

Frika ime mė e madhe ėshtė se tanku qė

sapo u largua do tė kthehet pėrsėri
Amerikė, a po e kupton se taksat qė po i paguan,


ushqejnė forcat qė traumatizojnė ēdo ditė tė jetės sime?
Buldozerėt dhe tankset,


gazėrat dhe armėt,

bombat qė bien pranė derės sime,

tė gjitha janė nga fondet Amerikane!
Tani a po e di tė vėrtetėn se ku shkojnė paratė e tua?


A po i lejon mediat tua qė tė ta mashtrojnė mendjen?!

Vallė, kjo ėshtė e vėrteta qė askush nuk e di?
Ti po mė fajėson mua pėr vetėmbrojtje nga sulmet Cioniste?


Jam i terrorizuar nė tokėn time dhe un qenkam terrorist?!
Ti mendon se di gjithēka mbi terrorizmin,


por nuk e di ashtu si unė!

Mė lejo pra qė tė ta definoj kėtė term

dhe tė tė mėsoj pėr atė qė ke menduar se di!
Terrorizmin nė tėrėsi e kam njohur


pėr njė kohė katėrdhjetė e katėr vite e mė shumė!

Ėshtė kopshti i pafrytshėm i asgjėsuar nė arėn time,

ėshtė buldozeri praėn derės sime!
Terrorizmi thith ajrin qė thith unė!


Ėshtė pikė-kontrrolli nė rrugėn pėr nė shkollė,

ėshtė ora policore

qė mė burgos nė shtėpinė time

dhe gjobat e shkeljes sė kėtyre rregullave!
Terrorizmi ėshtė robėrimi i tokės sime


dhe tortura e nėnės sime!

Burgosja e babait tim tė pafajshėm,

dhe plumbi nė foshnjen e tim vėllai!
Pra Amerikė, mos mė thuaj


se i di gjėrat qė unė i ndjej dhe i shoh!

Jam i terrorizuar nė tokėn time dhe

faji hidhet mbi mua!
Por unė nuk do tė pushoj,


kurrė nuk do tė jem i qetė ndaj padrejtėsisė

qė po e pėson populli im!

Palestina ėshtė toka Jonė

dhe aty do tė mbesim deri nė ditėn

kur atdheu Ynė do tė jetė i sigurtė!
Dhe nėse ajo kohė nuk vjen kurrė


atėherė ata kurrė nuk do tė shohin njė ditė paqeje!

Nuk do tė dėbohėm nga shtėpia ime

as lufta pėr drejtėsi nuk do tė marrė fund!
Dhe nėse vritem, do tė jetė pėr Falestiinėn,


ėshtė e shkruar nė frymėmarrjen time!

Pra, me fjalėt e juaja patriotike,

mė jepni lironė ose mė jepni vdekjen!
ps/(poezi per camerin per hater te ngatrrestareve te kesaj teme)

VAJE MBI VAJE JANINO

SHKRUAN : ABEDIN RAKIPI


Guret shekullore te JANINES trime
u varrosen nga erresirat e dendura greke,
thikat greke i prene gishtat e vajzave tona
i lyen me gjak shamite e bardha te nenave came.
I prene gushen gjysherve tane
dhe JANINA trime qante me lote,
ata i rropen lekuren djemve tane per se gjalli,
i perdhunuan motrat tona pa meshire
dhe i dogjen vellezerit tane per se gjalli.
I shkrumbuan xhamite tona te embla
dhe mbi cdo tryeze shtruan vdekjen
derisa qyteti i palmave sdinte ke te qante me pare.
Ajo dergjej e mbytej me vaj,
Vaje mbi vaje JANINO.
Edhe atyre qe u shpetuan thikave
i vune para kryqit dhe i thane:
Putheni fort dhe hidhni poshte
zotin, gjuhen dhe vendin tuaj,
ose shoqeruar nga masakrat pa fund
merrni rrugen per ne Shqiperi.
Nuk patem kohe ti varrosnim gjysherit e shkrete
as te qanim mbi trupat e djemve tane,
me trupin lare me lote, dhe kembet lagur nga gjaku
morrem rrugen mes maleve dhe drejtimin Shqiperi.
Po me thuaj valle o nena ime;
pse greket na vrane
a mos valle se flisnim shqip ?
A mos valle se ishim muslimane?__________________
Faik Konica:"Po mos te ishte islami shqiptaret do te ishin me shume ne numer po jo shqiptar"

"Me tė vėrtet fjalėt tona do tė qėndrojnė tė vdekura pėrderisa ne nuk do tė vdesim pėr qėshtjen e tyre keshtu qė ato tė mbesin tė gjalla midis tė gjallėve”

"Nena" Tereze:‘Ami Bharater Bharat Amar’ (‘I am Indian and India is mine’) Une jam indiane dhe India eshte imja.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga hasanmehmeti : 20-01-09 nė 00:59
hasanmehmeti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-09, 18:24   #14
pirro
FUND!
 
Avatari i pirro
 
Anėtarėsuar: 17-12-05
Postime: 4,460
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek pirro
Gabim Titulli: Palestina

Hasan

te te them te drejtet shume me hije te kan poezit per qamerine dhe trojet tona te bukura, ske nevoj me shku shume larg ne palestine
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-09, 23:41   #15
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Palestina

Hjade shkojm ne Palestin,
se atje i kem muhaxhedin
muxhahedin e vehabin
ata qe na e sollen lirin?

hjįjde shkojm ne Afganistan,
per Cameri, kujt K.....po i hane
Qohnu burra na thrret Hamasi
per Presheve kujt i plasi!?


__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 16:07.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.