Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Personalitete publike
Emri
Fjalėkalimi
Personalitete publike Personalitetet publike nga Kinematografia, Arti, Muzika, Kultura, Letėrsia, Politika, Shkenca, Sporti etj. Tė rejat, mėnyra e tė sjellurit, kontakti me publikun. (Po thojnė...)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 19-01-09, 01:32   #1
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Diellza...Nėna ime ėshtė 100% shqiptare ...

Nuk ka ndryshuar fare nga koha kur u shpall ‘Miss Kosova 1996’. Diellza Kolgeci vazhdon tė mbetet po aq e bukur sa 13 vjet mė parė, po aq e dashur pėr publikun, megjithėse ka ruajtur njė pamje thuajse konstante.Nuk ka ndryshuar fare nga koha kur u shpall ‘Miss Kosova 1996’. Diellza Kolgeci vazhdon tė mbetet po aq e bukur sa 13 vjet mė parė, po aq e dashur pėr publikun, megjithėse ka ruajtur njė pamje thuajse konstante.

Organizimi i tė parit spektakėl bukurie nė Kosovė ishte njė nga ngjarjet mė tė bujshme tė vendit tonė. Po, po! Nė atė kohė, organizimi i “Miss Kosovares” bėri vėrtet bujė. Ajka e spektaklit padiskutim mbajti emrin e Diellzės. Veshur me njė palė rroba banje nga mė modestet, ajo shfaqi elegancė, brishtėsi, thjeshtėsi dhe druajtjen e njė vajze qė ndoshta kishte guxuar mė shumė se sa duhet. Guximi i hapur, fshehur brenda njė kostumi banje… nuk i doli keq. Ajo u shndėrrua menjėherė nė tė parin simbol bukurie tė femrės kosovare, si dhe pati shumė... shumė favore tė tjera, qė sot do t’i kishte zili ēdo Miss.

Emri yt lidhet me missin, pasarelat, kėngėn, aktrimin, stilizimin. Por, sikur s’mjaftohesh me kaq... ke paralajmėruar njė libėr autobiografik?
Njė libėr autobiografik ka qenė njė dėshirė e kahershme, si pėr tė kthyer njė tjetėr faqe nė historinė e jetės time. Ky libėr do tė pėrmbajė historitė e shkėputura nga jeta ime, si nė aspektin artistik, por edhe atė profesional e privat. Mendoj se ėshtė njė nismė e veēantė, ka plot gjėra tė bukura dhe tė hidhura prej tė cilave ēdo kush do tė mund tė mėsonte edhe pėr jetėn e vet.

Ku e ndjen veten mė tė kompletuar?
Aktrimin e dua, mė pėlqen aksioni qė ndodh nė aktrim. Mirėpo, mendoj se kėto tė gjitha mė tepėr i kam hobi, i dua dhe kurrė nuk do t’i lė, mirėpo mė e kompletuar do tė jem nė profesionin tim, juriste – avokate.

Po ti ke menduar ndonjėherė tė bėhesh politikane?
Ndoshta, njė karrierė e tillė nuk ėshtė diēka e papritur, sepse nuk do tė mund t’i iki frymės familjare. Ajo ndikon nga fėmijėria, nga ajo qė erė qė ndoshta nuk ėshtė gjithmonė e mirė sidomos pėr femrat, sepse ėshtė profesion shumė i rėndė.

Mendon se do tė tė shkonte mbarė lidhja me njė politikan?
Veē jam nė lidhje me njė politikan, nga fėmijėria, qė na shkon mirė muhabeti, kuptohemi dhe nuk kemi fshehtėsi nga njėri-tjetri. Ai ėshtė babai im.

Po ngacmime nga ndonjė politikan ke pasur?
Jo, nga askush, sepse nuk lejoj.

Po ato elementėt e pakėndshėm qė shoqėrojnė botėn e artit, intrigat, thashethemet, a do tė jesh e zonja qė t’i pėrballosh?
Kam pas njė fat qė jam rritė me thashetheme pėr shkak angazhimit tė babait tim nė politikė dhe jam mėsuar t’i pėrballoj tė gjitha. Thashethemet i mbaj nė baraspeshė, e kam zgjedhė kėtė rrugė dhe jam ballafaquar me shumėēka. Ato, thjeshtė, mė bėjnė mė tė fortė dhe e keqja mė shtyn qė tė punoj mė shumė.
Thashethemja qė mė sė shumti ka qarkulluar dhe mė ka bėrė tė qeshem ėshtė ajo pėr nėnėn time. Ka tė tillė qė mendojnė se ajo ėshtė serbe nga Beogradi. Nėna ime ėshtė 100% shqiptare, e rritur nė frymėn e familjes intelektuale dhe kombėtare. Babai i saj ėshtė nga Peja, ndėrsa gjyshja ime ėshtė nga Vushtrria, kurse ajo ka lind dhe ėshtė rritė nė Prizren, dhe, nėse dikujt i intereson edhe mė shumė pėr gjakun e saj, mund tė them se, gjaku i familjes sė saj ėshtė gjak i pėrzier, dukagjinas dhe drenicas.

mund ta konsiderosh veten seksi? Apo...?
Seksi s’mund tė them, hėėmm... mbase e pėlqyer nga tė tjerėt. Nė fakt, s’mė pėlqen tė flas pėr veten.

Njė pikė tė dobėt dhe njė sekret tė pamjes tėnde.
Ndoshta deri vonė e kam pas problem qė kam qenė mė e dobėt, ashtu si mė thotė sė paku mami im. Mundohem t’i kushtoj rėndėsi tė madhe ushqimit.

Ē’trajtime bėn nė sallonet e bukurisė apo tek parukieri?
Edhe pse tė gjitha tretmanet i kam pa pagesė, shumė rrallė i vizitoj, pėrveē ndonjė masazhi relaksues.

A ke ndonjė tatuazh?
Nuk i duam tatuazhet.

Ē’pjesė tė trupit s’do doje ta prekte “plakja”?
E di qė shumėkush frikohet nga pleqėria, por nėse je e bukur edhe rrudhat do tė tė pėlqejnė, sepse vijnė me kohė, por nėse do t’i pėrngjaj nėnės sime, krejt pjesėt e trupit do tė mė pėlqejnė.

Cila do tė ishte veshja e preferuar pėr mbrėmje?
Veshja elegante.

Tė brendshmet e preferuara?
Mė tėrheqin shumė stilimet e “Victoria’s Secret” dhe La Perla.

Preferon tė flesh me pizhame, tė brendshme apo lakuriq?
I dua vendet tropikale, dhoma ime ėshtė gjithmonė e ngrohtė, andaj flejė me ‘babydoll’-ka.

Ēfarė bėn tjetėr nė shtrat: ha, lexon, sheh TV apo…?
Ha, shoh televizor dhe…si gjithė tė tjerėt…..

Ēfarė ėshtė shtrati pėr ty, njė pėrkufizim?
Ėshtė vendi mė i dashur, vendi ku unė i shmangem punėve, problemeve...vendi ku relaksohem.

Ēfarė urreni mė shumė nė shtrat, kur jeni me dikė tjetėr?
Nėse mė lėviz.

Ēfarė pozicioni preferon zakonisht pėr tė fjetur?
Nė bark.

Cila ėshtė gjėja e parė qė bėn sapo hap sytė nė mėngjes?
Shkoj shpejt nė dush tė nxehtė, relaksohem, si peshku jam.

Jeni e dashuruar?
Kam lindur e dashuruar, dhe jam e dashuruar.

Po me ēfarė i bėn pėr vete, meshkujt atėherė?
Me sinqeritetin tim, besoj.

Si tė afrohen, apo ta themi troē, si ju gjuajnė?
Ndoshta si pėr ēudi, por s’mė afrohen fare. Nganjėherė respektin e tyre e tregojnė me ndonjė buket me lule.

Joshesh ti kėshtu?
Mė pėlqen kur dikush mė bėn ndonjė surprizė me lule, por befas edhe persona anonim mė dhurojnė lule. Ndodh tė marr edhe nga 101 lule.

Kush ėshtė pėr ty mashkulli mė seksi?
Sė pari, meshkujt seksi nuk i preferoj, sepse mė duket se kanė tipare femėrore.

Ē’pjesė tė trupit shikon nė fillim te njė mashkull?
Duart, thonjtė, dhėmbėt dhe vijat e fytyrės.

Defekti i meshkujve tė sotėm sipas teje, cili ėshtė?
Meshkujt sot kanė filluar tė pėrdorin gjėrat qė u takojnė femrave. Ata po imitojnė femrat nė veshje, heqje tė vetullave dhe bėjnė tretmane, tė cilat Zoti nuk ua ka dhėnė.

Cili ėshtė ēelėsi i suksesit nė marrėdhėnie me djemtė?
Ēdo femėr nėse dėshiron, nuk guxon tė humb pushtetin mbi veten. Unė gjithashtu pushtetin tim e zotėroj.

Ēfarė mban zakonisht nė ēantė?
Gel antibakterial, dokumentet, gjithmonė kam shumė lapsa dhe letra pėr tė shkruar porositė, por, dhe diēka tjetėr me tė cilėn ndihem... e sigurt.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 19-01-09, 01:32   #2
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Diella...Nėna ime ėshtė 100% shqiptare ...__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-09, 12:40   #3
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Avatari i Arkza
 
Anėtarėsuar: 09-03-07
Vendndodhja: F.K
Postime: 15,271
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Diella...Nėna ime ėshtė 100% shqiptare ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jana


E Bukur e bukur shume kjo Shtriga :D:D Me Pelqen shume dhe si stili i saj dhe Qendrimi i saj diqka e veqant eshte kjo !
Por ne Fakt me vjen keq se pse lajmet te tilla perhapen mbare Kosoven se qysh Paralufte kam degjuar se njemend kjo e ka Nanen sllave !!!! Fal Zotit qe s'eshte e Vertet kjo ! :)
Pra Djellza ty te Uroj shume Sukses ne qdo aspekt te jetes tend !
__________________
Bac ! Krejt Kosova Krenohet me ty !
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-09, 18:26   #4
pirro
FUND!
 
Avatari i pirro
 
Anėtarėsuar: 17-12-05
Postime: 4,460
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek pirro
Gabim Titulli: Diella...Nėna ime ėshtė 100% shqiptare ...

Edhe Fatmir Lima duket ne form , sikur me pas hy dje ne skenen politike
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-09, 18:31   #5
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Diellza...Nėna ime ėshtė 100% shqiptare ...

leonora jakputi ish rrudh si kepurdha nė dill bile edhe do rrxulla i kishin dal ne qepall as me u pegllat do me than me u hekuros nuk po mujke se ish zhugav


ndoshta hasha nuk e dan ket mendim me mue
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-09, 19:35   #6
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
Avatari i selvija
 
Anėtarėsuar: 21-07-06
Vendndodhja: Suomi
Postime: 28,070
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Diellza...Nėna ime ėshtė 100% shqiptare ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh
leonora jakputi ish rrudh si kepurdha nė dill bile edhe do rrxulla i kishin dal ne qepall as me u pegllat do me than me u hekuros nuk po mujke se ish zhugav


ndoshta hasha nuk e dan ket mendim me mue
Guri madh me qka e shikoshe me mikroskop apo...paska pas qka shef valla hiq s'po te besoj se rend i paske hy
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-09, 19:58   #7
pirro
FUND!
 
Avatari i pirro
 
Anėtarėsuar: 17-12-05
Postime: 4,460
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek pirro
Gabim Titulli: Diellza...Nėna ime ėshtė 100% shqiptare ...

haahahahahaha Guri shumica e skenes muzikore jan qishtut sikur keto cka me bo. A e kan leht aa?/
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-09, 20:09   #8
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Diellza...Nėna ime ėshtė 100% shqiptare ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga selvija
Guri madh me qka e shikoshe me mikroskop apo...paska pas qka shef valla hiq s'po te besoj se rend i paske hyani ti nuk e paske pae kur aj bisteku i mitrovices e zgjedhi nora istrefin e refuzoj genten e leonore


po ti nuk ke pas arsye aq shum me kqyr e une po hhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaah ish lodh
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-09, 20:15   #9
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
Avatari i selvija
 
Anėtarėsuar: 21-07-06
Vendndodhja: Suomi
Postime: 28,070
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Diellza...Nėna ime ėshtė 100% shqiptare ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh
ani ti nuk e paske pae kur aj bisteku i mitrovices e zgjedhi nora istrefin e refuzoj genten e leonore


po ti nuk ke pas arsye aq shum me kqyr e une po hhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaah ish lodh
hahahahah ku i kan shku syt ,,po i kam pa valla qe 3 jat

po me pas kan mashkull valla syt i kisha bo qe qka po shof hahahahahah

Leonoren sigurisht e ka therr gjarpri e tash pi ka frik mashkujve mir le te rrin beqareshe..se ne pusajkat si banem me dit diqka hangern hardhucanat
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-09, 20:17   #10
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Diellza...Nėna ime ėshtė 100% shqiptare ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga selvija
hahahahah ku i kan shku syt ,,po i kam pa valla qe 3 jat

po me pas kan mashkull valla syt i kisha bo qe qka po shof hahahahahah

Leonoren sigurisht e ka therr gjarpri e tash pi ka frik mashkujve mir le te rrin beqareshe..se ne pusajkat si banem me dit diqka hangern hardhucanat


nashta ne artake e kisha pranue sa me e qit plehin e me fshie oborrin me rramet
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-09, 20:25   #11
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
Avatari i selvija
 
Anėtarėsuar: 21-07-06
Vendndodhja: Suomi
Postime: 28,070
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Diellza...Nėna ime ėshtė 100% shqiptare ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh
nashta ne artake e kisha pranue sa me e qit plehin e me fshie oborrin me rramet
oo bre hmm mos me shti breeee me fol,,,phaaa leonoren me shti ate pun me bo,,,ma djal se i mbushen thojt perfundi e duhet tan naten me njet me pastrim e limat...hahhaha
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-09, 20:28   #12
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Diellza...Nėna ime ėshtė 100% shqiptare ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga selvija
oo bre hmm mos me shti breeee me fol,,,phaaa leonoren me shti ate pun me bo,,,ma djal se i mbushen thojt perfundi e duhet tan naten me njet me pastrim e limat...hahhahajo thojt tek ne i prejn me gerrsher ose me zhelet
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-09, 22:28   #13
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Diellza...Nėna ime ėshtė 100% shqiptare ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh
jo thojt tek ne i prejn me gerrsher ose me zhelet
uu qyqe Guri, mjera Leonora ku paska me ardhe
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-09, 17:01   #14
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Avatari i Arkza
 
Anėtarėsuar: 09-03-07
Vendndodhja: F.K
Postime: 15,271
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Diellza...Nėna ime ėshtė 100% shqiptare ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh
leonora jakputi ish rrudh si kepurdha nė dill bile edhe do rrxulla i kishin dal ne qepall as me u pegllat do me than me u hekuros nuk po mujke se ish zhugav


ndoshta hasha nuk e dan ket mendim me mue
Guri i madh ! A eshte Tema per Djellzen apo Leonora Jakupin ???
Edhe Fatmir Lima duket ne form , sikur me pas hy dje ne skenen politike
__________________
Pirro Njetin pytje ta boj dhe ty sikur se Gurit ?
__________________
Bac ! Krejt Kosova Krenohet me ty !
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-09, 17:13   #15
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Diellza...Nėna ime ėshtė 100% shqiptare ...

mue bash minteresoj me dit qfar gjaki ka pas Zero Pozitiv ? A , B ? Helbete.. si dihet kurr.


__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 01:47.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.